Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Flek po aplikaci ATB

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Flek po aplikaci ATB
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2010 7:52:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
minulý týden začala naše číča mít průjem a začala zvracet. Byli jsme u veterináře,který řekl,že se jedná o záčínající zánět žaludku. Číča ihned dostala injekci antibiotik (baytril).Pak jsme na injekci byli ještě 2 následující dny. První dvě injekce dostala nad lopatku - každou na jinou stranu. Třetí dostala jakoby nad pravou zadní nožičku. Po dvou injekcích,které dostala nad lopatky se nic neobjevilo,ale dnes jsem zjistila,že má u zadní nožičky,přibližě tam,kam byla píchnuta třetí injekce oválný flek,který si vylizuje. Flek je velký přibližně jako pětikoruna na omak zatvrdlý nebo tuhý (nevím,jak přesně to popsat) a jeho povrch je šedo hnědý. Srst na něm ještě nějaká je - tu zřejmě ještě nestačila číča vylízat. Můžete mi poradit,prosím,o co se jedná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2010 18:22:09
Odpovědět s citátem

Bohužel právě Baytril (či jeho účinná složka) tohle někdy dělává. Můj jezevčík to měl za lopatkou, zůstala plochá, jakoby vyvýšená zatvrdlina, ze které slezly všechny chlupy a už nenarostly - nijak ho to neobtěžovalo, byla to jen kosmetická vada. Ale každopádně by to měl vidět veterinář, který ho ošetřoval.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2010 14:57:02
Odpovědět s citátem

Děkuji Zdenko za vaši reakci. Nám totiž bylo u veterináře řečeno,že se jedná o plíseň.Byla tam mladá paní doktorka,kterou si vzal náš veterinář jako sílu navíc. Flek prohlížela a prohmatávala dlouhou dobu. Nejprve řekla,že vůbec neví,co by to mohlo být,nakonec naznala,že snad plíseň.Pak volala veterináři a ten po telefonu podle popisu fleku schválil,že se jedná skutečně o plíseň.Pak ještě zkoušela číče tahat chlupy z okolí fleku,které pokapala vodou a ty pak zkoumala pod mikroskopem. Pokud by to byla plíseň,prý by se v chlupech tvořily vzduchové bublinky (pokud jsem dobře pochopila).V chlupech ovšem žádné bublinky nebyly. Jediné,co je zřejmě k tomuto závěru dovedlo je to,že kolem fleku je z jedné strany kousínek jakoby holé kůže,který je ohraničen tenoučkou červenou linkou (což zase podle toho,co jsem vyčetla na netu plísni nasvědčuje).Dostali jsme Sporanox na 8 dní a zítra se máme přijít ukázat. Číča bere prášky již 5 dní a žádné viditelné zlepšení. Flek je pořád stejný.Podle toho,co je zde i jinde o plísni psáno ,je léčba zdlouhavá.Takže našich 5 dní je asi ještě moc krátká doba. Každopádně kočka si flek nijak nevylizuje a neškrábe.Takže ji to zřejmě nesvědí. Teď jsem ale nalomená,protože pokud by to nebyla plíšeň,tak čičinu láduji Sporanoxem úplně zbytečně a pouze ji tím zatížuji.
Já vlastně ani nevím kde by kočina k plísní přišla. Bylo mi ale vysvětleno,že kočky můžou být bezpříznakovými nosiči a díky tomu,že ta naše měla zánět žaludku a byla oslabená,tak prý plíseň propukla díky snížení obranyschopnosti organizmu. No nezbývá mi,než věřit,že byla diagnóza určena správně a že se vše postupně dá do pořádku. Chtěli jsem si pře vánoci vzít druhou kočinu,takhle budeme muset počkat a kdo ví,jak dlouho......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2010 15:30:18
Odpovědět s citátem

Určitě si netroufnu jako laik stanovit diagnózu po netu - hmm, ale být i vetem, tak ji jistě nestanovím po telefonu. To, co říkají, by teoreticky mohla být pravda, ale plíseň nevytváří zatvrdliny, to určitě ne (byť jsem ji BOHUDÍK neměla a snad ani mít nebudu!!!). Tohle specielně dělá Baytril, ale častěji při podkožní aplikaci. Ale na plíseň - na první flek - moc neodpovídá ani místo, kde se flek vytvořil. Já bych ji možná zkusila ukázat jinému vetovi.... Ani jsem netušila, že se Sporanoxem léčí i kočky - no, držím Vám palečky, ať to plíseň není!!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 6:26:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den.Tak jsme byli 23.12. na kontrole.Tentokrát byl přítomen i pan doktor. Ptal se,jak to vypadá. Odpověděla jsem,že pořád stejně,že žádnou změnu k lepšímu nevidím. Po prohlídce fleku mi řekl,co prý bych chtěla,že se to krásně hojí - podotýkám,že flek poprvé vůbec neviděl,vše s ním konzultovala mladá paní doktorka po telefonu. Flek mi přijde stejný,až včera bych řekla,že se zdá,že se strup začíná po krajích pomalinku připravovat k odloupnutí. Flek je ale velký,takže to bude ještě asi trvat dlouho.Na kontrolu máme přijít po novém roce. No nicméně jsem našla na dalším místě aplikace Baytrilu (nad lopatkou) nový flek. Byl tam určitě už dříve, ale neviděla jsem ho,protože místo je normálně porostlé srstí a protože se naše číča nenechá moc hladit,tak jsem na něj narazila až nyní. Je to opět zatvrdlý hnědý flek. Ani jeden z fleků kočka neškrábe ani nevylizuje,takže se zdá,že jí to nijak nezlobí. Místa aplikace byly celkem tři. Třetí je zatím klidné.
Sporanox ,který jsme dostali na plíseň, jsme dobrali,ale začínám čím dál víc věřit vám Zdenko,že se jedná o reakci na aplikaci Baytrilu,jako u vašeho jezevčíka. Zkoušela jsem hledat nežádoucí účinku Baytrilu na netu a našla jsem příspěvky,kde se sice jedná o fretky ,ale podle popisu a fotek bych řekla,že se jedná o to samé,jako u nás. V Baytrilu je prý účinná látka Enrofloxacin,která způsobuje v případě injekční aplikace podkožní nekrózu. Zkusím to veterináři nadhodit po novém roce.Uvidím,co mi na to řekne. Každopádně bych se vás Zdenko chtěla zepat,jak dlouho trvalo vašemu pejskovi,než se kůže uzdravila a zatvrdlina zmizela.
Příkládám i odkaz na stránky o fretkách,kde jsem našla řádky o reakci na Baytril - je to http://forum.fretka.cz/read.php?1,181973. Je to stránka o lécích,léčbě a dietách - příspěvek najdete,pokud sjedete lištou asi kousínek za polovinu stránky,jsou zde i fotky. Jen podotýkám,že u naší číči jsem přišla až na zatvrdlý a zaschlý flek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Baytril
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 23:02:11
Odpovědět s citátem

Musím tedy říct, že je to vet opravdu "k pomilování", neb zřejmě měl v první konzultaci videotelefon Sad Takže patrně bych je poté (nebo i za pochodu) vyměnila za jiné pracoviště.
Jolly naštěstí neměl ten strup nijak veliký, rozhodně po jeho sundání zůstal mnohem větší, neosrstěný flek nekrózy - a protože mě vet na možnou rekaci po Baytrilu upozornil, tak jsem s ním ani nikde neběhala, jeho to taky neobtěžovalo, takže jsem s tím v podstatě nemusela dělat nic - nemokvalo mu to, jen jsem prostě jednoho dne nahmatala při hlazení stroupek a když jsem viděla, že je suchý, nechala jsem to být a jak uzrál a začaly se okraje odchlipovat, tak jsem mu to lehce mazala kalciovou mastí, abych pomohla strupu se uvolnit - pak jsem ho vlastně vytáhla i s chlupy a místo už nikdy nezarostlo, zůstal bílý flek, na pohmat lehce vyvýšený nad kůži, plochý a zatvrdlý, ale ne do hloubky, jen pod povrchem. Nebylo to přímo v místě vpichu, ale pravděpodobně tam, kam se baytril pod kůží rozlil. Jak dlouho to trvalo si už nevzpomenu, protože jsem vlastně nezachytila začátek problému, tím, že si to neškrábal, tak jsem objevila až zaschlý stroupek a proces před jeho tvorbou proběhl skrytý v srsti, aniž bych ho zaznamenala.
Od té doby jsem odmítla Baytril injekčně aplikovat a volili jsme s vetem jiná ATB (nemohl dostávat perorální). Tak budu s Vámi doufat, že to bude u Vás stejný případ, plíseň bych Vám opravdu nepřála.
Jinak fretčí fórum doporučuji, já tam chodím už dlouho, oni fungují nejméně tak dobře, jako tady MK a člověk tam vyčte spoustu zajímavých poznatků, které se může převést i do psí či kočičí sféry (a taky se dočte, na co vše fretky trpí Sad ) Budu ráda, když sem zase dáte vědět, je dobré mít jasno, jak to vlastně je....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2010 15:13:30
Odpovědět s citátem

Já jen chci upozornit, že taky pěkné svinstvo je injekční Enroxil-teď jsem zjistila, že je to vlastně jiný název Baytrilu. To už mi do chalupy nesmí ani omylem! Mám tím zmrzačeno několik koček, devonka časem zarostla, devon ne, a nahatky mají hnusné fleky. Chlupáči naštěstí zarostli taky. Přeléčovala jsem celý chov tím svinstvem, abych jim nezatěžovala žaludky, tak jsem jim to píchala. První dny pohoda, a asi 5. den jsem si všimla, že se nahatce v místě vpichu zvedá kůže, tak jsem si je všechny prohlídla a zděsila se. Všichni s kožíškem měli boláky, které se dlouho odhojovaly strupem, a nahatým zůstaly ty fleky. Nikdy více injekce Enroxilu alias Baytrilu-varuju před tím každého!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 18:24:15
Odpovědět s citátem

Tak máme za sebou další kontrolu. Veterinář naznal,že hojící se plíseň vypadá trošku jinak - prý to jsou ohraničená místa hojící se od krajů do prostředku,což rozhodně neodpovídá flekům naší čičiny. Nicméně jsem se stále nedozvěděla,o co se přesně u naší Mindy jedná.Každopádně jsem byla ujištěna,že pokud by to byla plíseň,že Sporanox zabírá spolehlivě.Při příští kontrole ,zřejmě pokud budou strupy odloupnuty vezme z místa ještě nějaké vzorky a konečně udělá testy na plíseň.
Veterináři jsem řekla,co jsem našla na netu o baytrilu. Jeho odpověď vyzněla tak ,že pokud je kočka citlivější,tak strupy můžou být následkem aplikace baytrilu a pokud by tomu tak bylo,tak prý mohu být ráda,že kočka dopadla jen takhle.Ve škole prý kdysi dělali testy s nějakou látkou začínající na písmeno s (název jsem si nezapamatovala) a ta měla vedlejší účinky daleko horší.
Při vlastní prohlídce číči nejdřív zkoušel horní strup odloupnout,proti čemuž jsem hlasitě protestovala,protože strup drží ještě poměrně dost velkou částí a ať mi nikdo neříká,že by to čičinu nebolelo. Zkouknul oba strupy a pak ještě pod každý vpíchnul další ATB (budu doufat,že budou bez reakce). Prý kdyby se strup náhodou odloupl a rána nebyla plně zahojena,aby se do ní nedostala infekce. Za týden máme přijít znovu na kontrolu.Do té doby by se prý strupy měly odloupnout. Tak uvidím.
Jinak abych popsala,jak vlastně teď fleky vypadají.Na obou dvou se vytvořily tvrdé silné vysoké strupy.Na tom větším fleku strup dokonce vypadá jako kdyby se skládal z více vstev. Okraje strupů se začínají odchlipovat,jak se kůže pod nimi hojí a je vidět holá kůže. Vypadá to,že se strupem se odloupne i srst,která je ve stupu veschlá. Snad jí potom srst zase doroste. Pokud ne,tak se nedá nic dělat.Hlavně,že to číča přežije a bude v pořádku.
Zatím musím pevně doufat,že nemáme plíseň a že vše bude zase OK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 21:37:48
Odpovědět s citátem

Ten popis naprosto sedí do detailu! Přesně tak vypadaly moje kočky po injekcích toho svinstva. Hojilo se to strašně dlouho, vypadlo to i se srstí a některým už nedorostla. Nahatí v těch místech mají nepěkné fleky. Enroxil pokud je nutný, tak jedině v tabletách, už nikdy v injekci!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 12:28:42
Odpovědět s citátem

Ifca ja by som na vasom mieste vymenila veterinara.
Nie len, ze vas neupozornil na mozne vedlajsie ucinky, nevedel stanovit diagnozu, este k tomu si to ani dodatocne neprezistil.
Myslim, ze mal dostatok casu sa popytat svojich kolegov alebo googlit, ak nevedel o co sa jedna. Takyto pristup by som na vasom mieste neakceptovala, jedna sa predsa len o zdravie vasej cice.
Skore hojenie prajem, snad bude cica co najskor v poriadku.
_________________
my lovely cats Smile
"batman" Eddie
"princess" Kiara
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 1:11:34
Odpovědět s citátem

já jen musím podotknout, že Baytril je výborný lék a ne vždy se může podat i v tabletách nebo roztoku...a bohužel jsem zažila i smrt po obyčejném vitamínu...někdy chcete pomoct a nevyjde to...ale pro všechny tyto případy je veterinář pojištěn...a tudíž by následnou léčbu mohla hradit pojišťovna...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2011 19:46:07
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
tak máme konečně odloupnuté oba dva strupy.Ten nad horní tlapkou odpadl dříve,ten nad zadní nožičkou vydržel déle,protože byl opravdu veliký a silný. Pod tím spodním zůstala ještě menší otevřená ranka,na které se znovu vytvořil stroupek.Postupně,jak ranka zasychala,se i stroupek zmenšil a o proti tomu,co čičina měla, je to už paráda. Na obou místech ale zůstal holý flíček,který zatím nezarůstá srstí. Ještě uvidím. Při poslední návštěvě mě na to,že by fleky mohly zůstat holé opatrně upozornila a paní veterinářka. Měla obavy z toho,jak zareaguji. Pro mě je ale hlavní,že je číča v pohodě.Pokud o tom,že má v srsti dva holé fleky nevíte,tak to ani nepoznáte.
Na závěr bych pouze chtěla podotknout,že dodnes nevím,jestli bolavá místa byla způsobena plísní nebo injekcemi Baytrilu. Testy na plíseň ani jeden z veterinářů neprovedl a na mé otázky mi vždy bylo odpovězeno,že je to težké určit.Já se ale i nadále přikláním k injekcím. Takže pro příště budu dopředu křičet,že Baytril opravdu ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2011 15:11:57
Odpovědět s citátem

Věřte tomu, že to udělaly ty injekce. Já mám po nich takhle "ozdobených" 7 koček, z toho 4 zůstaly viditelné fleky. Jen 3 to jakž takž zarostlo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top