Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zakousnu tě samou láskou páníčku / paničko moje


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Zakousnu tě samou láskou páníčku / paničko moje
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 20:24:34
Odpovědět s citátem

Všimla jsem si, že nejen zde, ale i jinde často narážím na zmínky o kousajícím miláčkovi do svých majitelů. Do určité míry to může být snesitelné, ale nemyslím, že v konečné fázi jde o něco příjemného pro majitele, spíš jen pro kočičáky. Náš Artíček s tímhle vyrukoval docela brzy po svém příchodu k nám, sotva tu nabral svou pozici. A už několikáté kousnutí mi bolestí vehnalo slzy do očí ani nemluvě o mém strachu, že ho mohu zranit když mi v chůzi tiše skočil na kotníky a zakousl se až popolétl za mnou. Utekly necelé 2 měsíce, Artík kouše do toho do čeho má a já už vůbec nevím co to je kousající kočičák Laughing Miluji ho za to, jak neobyčejně rychle pochopil, že tohle chování nepatří do našeho vztahu.

Návod:
1) Vždy jsem vykřikla symbolicky bolestí na znamení, že tohle není žádoucí. (Ano, zprvu to nebylo vůbec jen symbolicky, ale on po pár dnech už nezkousával tak na plno ač nešvar přetrvával ještě několik dalších dní). Hned jak jsem mu vypáčila část svého já z jeho zubisek zdánlivě jsem mu vyčinila slovně. U mne zvítězila výčitka "No Arte, do paničky se nekousá, hanba! No fuj!" Šlo spíš o zcela neobvyklý ton v hlase než o podstatu a obsah slov, které jsem volila. Rychle začal tu změnu vnímat!
2) Následně jsem jej vždy vyzdvihla a co nejmileji pochovala, vždy jsem mu říkala, že ho mám ráda a také ho nekoušu.
3) A nakonec jsem ho otočila v náručí jako miminko a pocicmala (to je u nás pusinkování) jsem mu to hebounké bříško - asi jako když je jako miminečka takto myla a masírovala jejich maminka.(Tento trik znám od potkanů a nikdy nezklamal! Používá-li se od miminka, máte doma na Vás naprostého budoucího závisláka bez ohledu, zda jinde to může být obávaný trhač.)
Tyto 3 jednoduché nápady zcela příjemnou cestou pro nás pro oba z Artíčka učinily tu nejmilejší bytůstku, jako lze z takového rošťáka udělat. Ani ho nenapadne ještě byť jen koketovat s myšlenkou zákusu do páníčka. Loví to co má, své plyšáčky a tam ať si kousá jak je libo Laughing

Závěr: Prosím zkušenější - opravte můj názor pokud je mylný, nyní vycházím ve své teorii ze zkušeností s potkany.
Dospívající jedinci, zvláště ti velmi silní a zdraví často podléhají v tomto období pudově boji o pozici ve smečce. Vždy to začíná již dříve v náznacích a formou hry. Může končit ošklivými zraněními i člověka v dospělosti takovýchto zvířat. Výše popsaným chováním vlastně již od útlého věku ve zvířeti umocňujeme jeho podřízené postavení vůči naší osobě . Obrácením bříška nahoru...vždy jde o podřízené postavení ve zvířecím světě. Imitováním chování matky, což v útlém věku je pro naše miláčky jednání velice příjemné, takto je nenásilnou formou připravujeme na tuto podřízenou roli v budoucnosti aniž by předem měli pocit ohrožení při snaze je otočit. Milují pak naopak takovéto mazlení a tím si opakovaně vštěpují svou nikdy neměnnou podřízenou roli vůči svému páníčkovi. Tuto metodu lze rozšířit v použití při učení i jiných našich přání, jak svého kočičáka alespoň trošinku ovlivnit v jeho přirozeném chování aniž bychom ho naší snahou jakkoliv nepříjemně stresovali. Wink

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 18:13:48
Odpovědět s citátem

A ty si říkáš "nováček" Smile ? To promluvil zkušený mazlitel!

Ono je v tomto případě docela fuk, je-li tou kousající čičmondou sphynx, britka nebo Ferda ze dvorka. V tomhle je to nastejno a myslím, že tvůj postup je správný.

Já tu mám 10 zvířat + ještě dvě 4měsíční koťata, a vážněji nekouše nikdo. Taky zkoušeli. Devon mi rád okusuje nos, jednou stiskl dost bolestivě, zařvala jsem a kousla ho do ucha, až zase zařval on. Od té doby si dává bacha, aby mi nos jen tak zlehka okusoval-vím, že ví....to je vidět v tom jeho pohledu. Pamatuje si to, že ho to taky zabolelo.

Jinak když koťata při hře, kde ruku jen tak olizují a zlehýnka ožužlávají, více stisknou nebo se zaryjí drápajzy, tak taky žařvu "au, to bolí" a "ne, to nesmíš" a hned si s kotětem přestanu hrát. Začnu za chviličku, pokud opět zakousne, postup opakuju ale dál si s ním nehraju. Většinou ale stačí jen jednou. Kočky jsou chytré a pochopí to. Vychovávala jsem svých 9 koček, co mám od kotěte (Šántí ke mně přišla jako dospělá, ale ta nekouše ani neškrabe), a nekouše a neškrabe žádná. A nedělá to ani žádné mnou odchované kotě, protože jsem je to odnaučovala v zárodku.

Do nohou se mi nikdy žádný nezakousl.

S tím otočením a ňuchňáním bříška je to dobrý nápad. Já to tedy běžně dělám při hrách a mazlení od mrňousků a oni si to nechávají líbit-asi se jim to líbí i jako dospělákům.

Neměla bys nápad, jak vysvětlit kočce, že na linku se ale doopravdy nečůrá? Ne kocourovi, kočce! mně zatím nic lepšího, než dávat na ono místo ručníky a ty prostě měnit, nenapadlo Twisted Evil .......
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 21:25:23
Odpovědět s citátem

For tatiana:
Tak tenhle zlozvyk jsme doma ještě neměli. Na Tvém místě bych hlavně zrušila ty ručníky. Pomůžou od mokra, ale svádí dál k močení takové místo používat. Dále bych zkusila pár věcí zda by něco nezabralo:
1) Zkusit pachatelku chytit při činu, vylát jí slovem a přitom zavřít třeba do koupelny, kde jí položit vedle/na kočičí WC a nechat třeba hodinu takto na samotce vydusit. Jak jsi psala, jsou chytří a tak si doufám vybere raději přízeň paničky než izolaci jen pro takový nesmysl.
2) Snažila bych se linku potřít něčím co kočky nemají rády. Teď mne moc nenapadá, snad bych zkusila zubní pastu, aviváž, nebo pepř - prostě cokoliv co by jí mohlo odradit tam vůbec skočit. Nebo tam rozházet nádobí, příbory - opravdu něco co jí bude vadit tam prostě bude vadit.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 22:47:10
Odpovědět s citátem

Táňo, cožpak jsi zapomněla????
Spolehlivý způsob jak zabránit kočičákovi v čurání na jakékoliv místo je ten, že na ono místo umístíme osvěžovač vzduchu s pohybovým čidlem Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 23:16:35
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Táňo, cožpak jsi zapomněla????
Spolehlivý způsob jak zabránit kočičákovi v čurání na jakékoliv místo je ten, že na ono místo umístíme osvěžovač vzduchu s pohybovým čidlem Very Happy


Eridmea-přichytila, otestovala, zda není zdravotní problém (není), vyhubovala (při druhém přichycení), je tedy fakt, že nezavřela, neizolovala-dělá to pořád. Zalíbilo se jí chodit si cvrnknout do WC mísy, jenže tu já zavírám, aby do ní nespadla koťata (už se stalo). A aby je nenapadlo z mísy pít-to by nebylo dobré. Tak teď přemýšlíme, jak to udělat, abychom mohli nechávat víko otevřené, tudíž aby mohla chodit do ní čůrat dle libosti, ale zároveň aby se z mísy nemohla žádná kočka napít, natož tam spadnout. No a zároveň aby se ta zábrana dala snadno vyndavat, protože tam házím hrudky a kakáče z kadibudek.

Oldo, člověče, ty si na to kápnul, koupím tu mrchu a dám to na linku, snad to zabere.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Zajištění našeho WC pro kočky co ho také chtějí použít
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 10:17:36
Odpovědět s citátem

For tatiana:
Přemýšlela jsem o tom WC problému u Vás. Je super, že kočenka chce lidské WC používat. Dohledala jsem na netu, že jsou již i u nás k sehnání speciální nástavce, celá sada pro tréning kočky na naše toaletní mísy + program jak kočky trénovat k této dovednosti. Set je však podle mne docela drahý(zdá se mi nepřiměřená cena), ale šikovné ruce jistě najdou možnost jak to doma vyrobit s minimálními náklady. Pro úplnost, zde je link: http://www.kocicarny.cz/cs/kocicarny/kockopribehy/litterkwitter-rozlucte-se-s-kockolitem.html a také http://www.litterkwitter.cz/litterkwitter/
Ovšem neřeší to asi problém s koťátky.

Přímo pro Vaše účely mne napadlo drobet jiné řešení. Když se přeneseme nad tu podivnou představu jak by to pak v praxi vypadalo, já bych volila zakoupení stojacího nerez kuchyňského cedníku(tuším, že se vyrábí ve více velikostech). Vhodnou velikost umístit nožičkou do mísy toalety. Lze kdykoliv snadno opět vyndat, při pádu koťátek se nemůže převrátit, také oddělí zvíře od vody na dně WC, tekutina od kočky která by WC použila bez potíží proteče, cedník lze opláchnout v takovém případě běžným spláchnutím WC a v případě stolice lze snadno vyklopit do mísy. Desinfekce a udržování nerez cedníku by neměl být naprosto problém.

Pokud vyzkoušíte, dejte vědět, mohlo by se hodit- jeden nikdy neví.Wink

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 22:09:57
Odpovědět s citátem

Eridmea-znám to!

Tak tohle už máme vyřešeno za cca 40 Kč. Manžel sehnal v kuch. potřebách velký asi cedník, který akorát pasuje do mísy a zlehka ho upravil. Vyhovuje dokonale a kočenka už využívá tuto možnost, která se jí otevřela v podobě otevřené mísy. Doufám, že to naučí i další, bylo by to super.

Jenže na lince byla opět louže, a nevím, od které potfory.... Přistihla jsem tam kočky 3, takže která z nich, netuším. Budu muset zakoupit onen prístroj plivající smrad při každém pohybu a doufat, že jim to bude vadit a dál tam nepolezou. Jo, je to problém, když si číča veme něco do hlavy a jeden neví proč Question ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 13:14:36
Odpovědět s citátem

Takže po čase....my a nežádoucí čůrání.

Na netu jsem narazila na bachovu květovou terapii a byla překvapená, na co všechno to lze použít. Tak jsem se s paní spojila, vylíčila své trable, dozvěděla se, že to není žádný problém, zakoupila za 300 Kč lahvičku, ze které jsem měla kapat 4 kapky do každé nádoby, ze které kočky pijí-a světe div se, zázrak se stal!

Netvrdím, že je to účinné na 100% - když se kočky mrouskaly, tak sem-tam něco bylo, ale když je po mrouskání, tak je klid. Jen občas nějaký pelíšek někdo počůrá, ale ten vyperu. Je to obrovský rozdíl-s kapkami a bez nich.

Největší pokrok ale vidím u své bláznivé bázlivé peterbaldky Šántí, ze které se díky kapičkám stala úplně jiná kočka. Tam si toho všimnul i manžel, že se chová výrazně jinak-jako ostatní normální kočky. Už neutíká, neuhýbá před rukou, není pořád ve střehu, přiběhne na zavolání s ostatními, vrní jako o život, nechá si kde-co líbit, ba i bříško mi sama nastaví-prostě neuvěřitelná změna. A to bereme teprve druhou lahvičku bachovek, které mi paní namíchala přímo pro tu moji holčičku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Zakousnu tě samou láskou páníčku / paničko moje
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 14:25:14
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Všimla jsem si, že nejen zde, ale i jinde často narážím na zmínky o kousajícím miláčkovi do svých majitelů.


Díky za bezva návod. Kočička se nám teď pěkně rozřádila, nikdy se ale zatím nezakousne tak, že by to bolelo. Spíš chce divočit. Baví mě to s ní. Na její kousance jí odpovídám tím, že se s ní chviličku také "rvu". Děláme blbiny. Máchám jí před tlapkama rukou a ona se mě snaží chytat a zakusovat se. A pak blbne tak moc, že začne skoro válet sudy. A až se vydivočíme, tedy až to páničku přestane bavit Smile, tak ji celou opusinkuji - na bříšku taky, to má krásně hebounké.
Jinak teď má nejoblíbenější hru aportování papírků:-).
Každopádně návod je super, použiji, až se mi bude zase ze židle chtít vydrápat na záda a sednout si mi na ramena. To že mi chce sedět na ramenou sice nevadí, ale to jak se tam vydrápe po mých zádech už celkem ano Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top