Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Naše kotě nechodí na záchůdek

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: Naše kotě nechodí na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 0:26:38
Odpovědět s citátem

Chtěla bych požádat zkušenější o radu.V 8.týdnech jsme si vzali britské modré koťátko - mazel.První 2-3týdny všechno v pohodě,ale po rozkoukání začala Míca chodit čurat do jedné z našich kytek a už jsem jí bohužel načapala,že se vyčůrala i do manželových džínů,které hodil na zem a myslím,že to nebylo poprvé.Už pár dnů před tím jsem našla mokré tričko mé dcerky (také na zemi),jenže kočičku jsem nechytla při činu a byla jsem zrovna nastýdlá,takže jsem si ani "přivonět" nemohla.Do kytky chodí čurat i kakat pravidelně.Zajímavé je,že chodí pravidelně čůrat i kakat i do záchůdku - prostě to střídá.Druhý problém je škrábání gauče a židlí v kuchyni (oboje kožené),za ten měsíc,co ji máme už je oboje pěkně poničené..Sad
Pravda je,že mě všichni od kočiček zrazovali,protože i moje mamka má 3 - jedna je prase,dvě čistotné,ale všechny si chodí brousit drápky pravidelně o gauč.Jde tyto dva zlozvyky vůbec odnaučit?Děkuji za rady.

Kočičku jsme si s dcerkou moc přáli,ale pokud by tohle nepřestala dělat,bohužel bychom se s ní museli rozloučit.Co se týče steliv,škrábadel a záchůdku - nakoupila jsem snad všechno co se dalo a snažila jsem se vybírat dle rad jen ty nejkvalitnější věci,aby se u nás měla kočička dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 6:03:45
Odpovědět s citátem

První problém je že koťátko bylo od matky odebráno předčasně. Podle chovatelského řádu i podle zákona na ochranu zvířat má kotě odcházet do nové rodiny ve 13 týdnech a pokud to chovatel nedodrží tak to u mě není chovatel, ale množitel. A je to tak trochu i vaše chyba, dnes není problém zjistit jaký věk je pro odběr kotěte vhodný a měli jste buď trvat na odběru kotěte až bude na to zralé nebo raději vyhledat jiného solidnějšího chovatele. A když už jste si vzali takto malé kotě tak se samozřejmě nemůžete divit že má problémy. Malé kotě je jako malé dítě, musíte se mu věnovat a pokud dělá to co nemá tak ho musíte neustále vychovávat. I když už na záchůdek chodilo tak se mu může v zápalu hry stát že prostě zapomene, může být třeba i nastydlé nebo může mít psychický problém. Je to jako kdybyste vzali tříleté dítě pryč od jeho matky - v takovém případě by se asi nikdo nedivil, kdyby se začalo opět počůrávat. Já když mám malá koťata tak mám po bytě třeba 5 záchůdků v různých částech bytu, jakmile najdu někde v koutě loužičku okamžitě na to místo umístím další záchůdek. Co se týká čůrání do kytky tak zemina v květináči může koťátku připomínat záchůdek a zabráníte mu v tom nejlépe nějako mechanickou zábranou - můžete zeminu zakrýt plochými kamínky nebo pletivem. A pokud jde o pohozené oblečení tak bych řekla že i manžel a dcerka potřebují vychovat a kočka je určitě naučí že oblečení se proste na zem nepohazuje. Moje děti to naše kočky taky naučily. Pokud jde o škrábání nábytku tak je důležitá důslednost. Kotě byste měli pokaždé odvézt ke škrabadlu a ukázat mu že drápky si musí brousit na něm, ze začátku můžete nábytek olepit průhlednou lepenkou aby nebyl pro kotě tak zajímavý a až ho vychováte tak můžete lepenku sundat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 20:10:12
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Alenou, kotě bylo odebráno příliš malé. Nemá zažité potřebné kočičí dovednosti. Já dávám z domu až 4měsíční koťata-a kolikrát ještě ta 4měsíční si cucnou od mámy. A jak je oba rodiče vychovávají! Těch facek, co od nich kotě dostane, když provede něco nežádoucího! A také se od nich učí, že na potřebu je kadibudka, na škrábání odpočívadlo-no a když se zapomene, zakročím já a přenesu ho tam, kde ho chci vidět. Moje koťata odcházejí do nových domovů naučená všemu potřebnému, protože jsou dostatečně dlouho s rodiči. A já se jim také hodně věnuji.

Tady nezbyde nic jiného, než vychovávat kotě sama, když už jste si ho vzala tak maličké-nezlobte se, Vaše chyba-a u mně ten, co Vám mrňouska prodal, spadá jednoznačně do kategorie množitelů. Takže nakonec bude zase jeden malý nešťastný tvoreček někde odložený, protože množitel chtěl svoje prachy a mazlitel byl tak nedočkavý nebo s prominutím hloupý, že si kotě vzal malušenké.... a teď se nestačíte divit. Navíc předpokládám, že koťátko je doma samo, když odejdete do práce a do školy. Možná se i bojí, možná se nudí, samo by prostě být nemělo. Kočka nebývá samotářem, kočce je lépe ve dvou. Já svá koťata nedám nikomu, kdo je ponechá osamocená doma 8-10 hodin svému osudu. CHodí-li do práce, musí tam být ještě jiná kočka. Anebo musí být někdo prostě doma.

Když si přinesete domů nevyzrálého tvorečka, který se ještě nestačil všechno naučit, tak se nedivte, že máte problémy.

Ty lze řešit jen trpělivostí, důsledností a dobrou vůlí je řešit, a ne hned mluvit o tom, že bude muset kotě z domu!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 12:47:40
Odpovědět s citátem

Tatiana:

Víte co,nestačím se divit!V prvé řadě mi tady žadná paní nebude říkat,že jsem hloupá ani nic podobného!Pokud nechcete dát za kotě 15 - 20tis,tak jako si žadáte vy milé chovatelky (což mi přijde v případě,že nechci kotě právě jako fabriku na peníze nebo na výstavy, dost zbytečné),všichni ostatní,kdo koťátka prodávají je nabízejí od 8.týdne.Na to jsem se ptala i velmi dobrého zvěrolékaře,který mi potvrdil, že to vůbec není nic proti ničemu.Koťátko jsem dlouho vybírala a nakonec pro něj jela skoro přes celou republiku.Mimo jiné,do práce nechodím,takže jsem s koťátkem více méně celý den doma!Žádala jsem si zde radu,ale bohužel si zde asi myslíte,že jste spolkly všechny moudrost světa a tedy máte právo kritizovat a odsuzovat aniž byste se zeptali na bližší informace.Zvířátek chovám dost a myslím si,že se mají více než dobře.Doufala jsem,že se zde dozvím něco více.Tak vám děkuji,možná se naše kotě má mnohem lépe,než většina koťat,co prodáte Vy.

Paní Aleně děkuji za typ na kytky,snad to zabere,ale pohazovat oblečení bohužel 2. a 4.letému děcku občas nezabráním,takže snad postačí důslednost a trpělivost.Ona čůrala i do pelíšku,který měl u postele náš naháček - ten jsme vyhodili,tak uvidíme.

Jinak koťátko máme od http://www.felisbritannica.websnadno.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 13:58:38
Odpovědět s citátem

Pani Lenka ste nova na fore, precitajte si ak mate zaujem diskusie tykajuce sa problematiky “PP a bez PP”, omiela sa to tu dookola, potom mozno zmenite nazor. Dozviete sa o dedicnych chorobach a vytvorite si vlastnu mienku ci bohatnu ti co predavaju s PP alebo ti co predavaju bez...
Mozete si pozriet aj prispevky, ci webovky oboch dam a potom posudte ake su to chovatelky. Myslim, ze patria k tym najlepsim.

Dotklo sa Vas co Vam napisali, ale naozaj maciatko ste si vzali prilis malinke.
A este nieco, veterinari vedia o mackach malo. Ten co Vam povedal, ze zobrat maca v 8 tyzdnoch od mamy je OK o mackach urcite vela nevie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 14:32:25
Odpovědět s citátem

Víte, já se nebudu vyjadřovat k tématu ohledně PP. Zde na foru je toho napsáno dost a každý si může udělat svůj názor.

Osmitýdenní kotě ať od rodičů šampionů či obyčejné mourinky odvedle, není plně soběstačné. Zkuste rozmístit více menších záchůdků po bytě/domě. My když jsme se stěhovali s dospělýma kočkama do nového, taky jsme raději dali více záchodků do všech pater. Kočky jsou najednou v cizím prostředí a do hlavy jim nevidíme. Až si zvykli, nechali jsme pouze v jednom patře dva. O tom, že kočka čůrá na pohozené věci už jsem slyšela, sama ale nezažila. Dělá to většinou z nedostatku pozornosti. Ohledně škrábání na gauči, nám taky kočky chvilku škrábaly roh sedačky, přistoupili jsme k jednoduchému řešení - navrtali jsme na ten roh sisalové škrabadlo. Vypadá to hezky, a kočky škrabou tam, kde škrabaly předtím a nám to nevadí. Totéž jsme instalovali i na rohy manželské postele, kde obzvláště kočičky rády škrabou. Jak říkám, nevypadá to zle a plní to účel na 100%. http://www.zoohit.cz/shop/kocky/skrabadla_odpocivadla/prkna_sisal_hracky/121926

Je to více o tom, přizpůsobit svoji domácnost potřebám kočky, než úzkostlivě pozorovat, co kde jak kočka zase zničila. Věřím, že to vnímáte také tak a proto hledáte radu zde, u zkušenějších. Držím Vám palce, ať se brzy s kočičkou sžijete.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 16:15:52
Odpovědět s citátem

Jestli má někdo registrovanou CHS, porušuje prostě chovatelský řád, když prodává 8 týdenní koťata. A není to nadarmo v řádech dané, že se mohou prodávat až od 13. týdne. Já mluvím z vlastní zkušenosti. Neměla jsem v úmyslu vás urazit.

Kočky doopravdy rády očůrávají různé věci, co jsou dle jejich názoru tam, kde nemají co dělat. Většinou to člověka docela naučí pořádku a nic nepohazovat. No s malým dítětem je to problém, to je mi jasné. Nicméně nechcete-li v této fázi mít počůrané věci, zkuste holt vždy, když zůstane kotě samotné, okouknout byt, jestli se někde něco nepovaluje a uklidit to mimo dosah kotěte. Má-li nějaké nežádoucí místo, kam chodí častěji, dejte tam misku s granulemi. Zkuste přidat záchod-jestli máte krytý, dejte druhý otevřený a obráceně. Do každého dejte jiné stelivo-do jednoho třeba hrudkující bentonit-na trhu jich je celá dlouhá řada, a do druhého třeba dřevěné (Cat best oko plus či gold) nebo silikagelové. Bemtonit zkuste koupit třeba velmi jemný-má podobu písku-třeba se to kotěti bude líbit víc než hlína v květináči. Kytku bych dala někam, kam kotě nemůže nebo prostě někomu.

No a většina chovatelů ví toho o kočkách daleko víc něž veterináři, ke kterým chodí lidé s různými zvířaty. Tedy pokud onen veterinář není zároveň milovníkem a chovatelem koček, což by bylo ideální.

Kůže-to je problém-kočky kůži prostě ničí. Líbí se jim ji drásat. Zkuste jak zde radila adelik dát ten škrábací roh, třeba to pomůže. Moje kočky a hlavně koťata milují na škrábání tohle http://www.zooplus.de/shop/katzen/kratzbaum_katzenbaum/kratzbretter_sisalspielzeug/sisalspielzeug/37392 hlavně koťata jsou na tom pořád, a není to ani drahé. Najdete to i u nás v e-shopech nebo jsem to viděla i v obchodech pro zvířata.

No a to, jak se mají nebo nemají moje koťata, to ponechávám bez odpovědi Smile - mluvila z vás zlost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Mačiatko a záchodík
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 16:19:52
Odpovědět s citátem

Milá Lenka, mačiatko ste si vzali naozaj príliš malé a veterinári si z veľkej väčšiny myslia, že mačiatka sú ako šteniatka a môžu z domu od mamy odchádzať pomaly už vo veku 6 týždňov. Aj náš veľmi dobrý veterinár si to pôvodne myslel Smile Chovateľský poriadok predpisuje minimálne 12 týždňov a v prípade niektorých plemien je aj dlhšia doba lepšia. O tom ako naučiť mačiatko to, čo treba ste tu už rady dostali. Ja by som sa len chcela opýtať, ktorá CHS vám ponúkla v dnešnej dobe cenu 15-20 tis Rolling Eyes za britské modré mačiatko s PP na maznáčika - ceny na trhu sú úplne iné a zďaleka nie tak vysoké. Prečítajte si aj tento článok napríklad http://www.kotatko.net/index.php?view=koteSppNeboBez
a zistíte, čo všetko ste kúpou mačiatka bez PP riskovali. Takže teraz sa tie riziká začínajú prejavovať. Nemá zmysel sa hnevať na mačiatko, ono nemôže za to, že ho nejaký ziskuchtivec a ignorant Evil or Very Mad predal priskoro a že ste si ho vy kúpili bez základných znalostí o mačiatkach. A nehnevajte sa ani na chovateľky, ktoré reagovali na váš dotaz - hovoria z vlastnej skúsenosti a vedia o čom zvyknú byť takéto mačiatka. Mačiatka s PP chovám aj ja a verte mi, že keby som vám ukázala rozpis nákladov len na jediný vrh, tak by ste vedeli o čom je bežná trhová cena a čo všetko zrejme "chovatelia" bez PP vypustili, aby sa dostali na cenu, ktorú ste zaplatili vy. V každom prípade držím palce mačiatku aj vám, aby sa všetko zrovnalo - musíte byť trpezlivá - mačacia dušička je jemná a krehká ako krištáľová váza Wink
Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 19:45:21
Odpovědět s citátem

Zlost ze mě opravdu mluvila,to máte pravdu,protože nejsem blbec,který si kupuje zvířata bez rozmyslu nebo zjištění informací.Chovatelský řád jsem před koupí četla,ale vzhledem k tomu,že chovám psy (samozřejmě s PP) a po dohodě s veterinářem jsem si řekla,že 8.týdenní kotě nebude takový problém,tím spíš,když jsem s ním celý den doma a věnuji se mu,ale asi ano.Když jsme si ho donesli problém nebyl,kotě chodilo 100% na záchůdek a neškrábalo nikde nic,až po 4 týdnech to začalo,proto jsem se ptala.Kdyby to koťátko dělalo od záčátku,je mi jasné,že to dělá,protože je malé,ale když začalo až po 4 týdnech - to mě překvapilo..Druhá věc je,že nečůrá jen tak,kde si zamane a kde zrovna je.Většinou je to v záchůdku nebo v kytce,ale jednou,když byla s náma v posteli,seskočila a šla se vyčůrat do džínů - když jsem na ní koukala.Potom stejně takhle to udělala do pelíšku (hrála si u nás v posteli se psem,pak seskočila dolů a vykakala se do pelíšku) a jednou když na mě koukala jak se koupu,pak skočila do vany a zase.Možná můžu být ráda,že to nedělá pravidelně do postele.

A k těm papírům - rozhodovala jsem se mezi Ragdoll a britkou,ale britku čistě modrou jsem s PP nenašla a pak rozhodovali také fotky - tak hezké koťátko v tak čistém prostředí jsem také jinde neviděla.Nemyslím si,že by bezpapírové kotě zaručovalo vadu.Naopak u psů mohu potvrdit,že každý náš papírový pes má nějakou vadu nebo nemoc,i když pocházejí z těch nejlepších,testovaných stanic a vrhů..

Uvidíme za pár měsíců,snad se naučí všechno jak má..

Ještě mě dneska překvapila jedna věc - chce pořád ven,kdykoli otevřu dveře,snaží se proběhnout na zahradu,což není až tak hrozné,ale dneska když jsem tam s ní chvíli byla,běžela k plotu a proskočila na chodník..Já si myslela,že se bude držet doma..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 20:16:03
Odpovědět s citátem

lenka-p napsal:
...

A k těm papírům - rozhodovala jsem se mezi Ragdoll a britkou,ale britku čistě modrou jsem s PP nenašla a pak rozhodovali také fotky - tak hezké koťátko v tak čistém prostředí jsem také jinde neviděla.Nemyslím si,že by bezpapírové kotě zaručovalo vadu.Naopak u psů mohu potvrdit,že každý náš papírový pes má nějakou vadu nebo nemoc,i když pocházejí z těch nejlepších,testovaných stanic a vrhů..


Jenže i u koček se vyskytují dědičné nemoci a bohužel u britek je to dědičné smrtelné onemocnění srdce. Ale o tom často mlčí nejen chovatelé, natož množitelé bezpapíráků. Ti o této nemoci nemají ani ponětí, přesto se mi už několikrát stalo, že ode mě chtěli koťátko právě lidé, co si koupili kotě bez PP a ono jim v mladém věku na tuto nemoc zemřelo. Ono to, že vidíte fotky kotěte v pěkném prostředí, ještě neznamená, že je vše v pořádku - to je vidět i na tom, že vám kotě dali v tak mladém věku - otázka je, bylo-li vůbec očkované, protože já stejně jako Tatiana a další registrovaní chovatelé předáváme koťata po dvou očkování, tj. nejdříve ve 13 týdnech a já také raději později.
Ono je mnohdy lepší si na to správné kotě počkat, když chcete určitou barvu, mezitím můžete zjistit spoustu dalších věcí, které jsou pro kočky typické. Opravdu nemůžete srovnávat psy s kočkami, každý se vyvíjí jinak, každý má jiné potřeby.
Jinak se připojuji k ostatním - bude to chtít velikou trpělivost, co nejvíce záchodků a já bych přistoupila i k tomu, že dočasně zmenším prostor pro kotě - jen jednu místnost, víc záchodků a až si zvykne je používat, postupně vpouštět do dalších místností - a do každé záchodek. Takhle postupuji při odchovu koťátek vždycky, začínáme s učením při zvykání na pevnou stravu, koťátka jsou ještě v ohrádce a jak si zvyknou, mají k dispozici postupně čím dál větší prostor. Při přechodu do nového domova je potřeba postupovat podobně - ze začátku v jedné místnosti, aby si na nové místo zvyklo a postupně seznamovat s dalšími místnostmi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 20:28:52
Odpovědět s citátem

Mně napadá ještě jedna věc-když to kotě začalo dělat až po měsíci...je sice malé, ale...

Vzala bych moč a co nejčerstvější odnesla na veterinu, ať se na to vet koukne. CO když má zdravotní problém? Protože jde o malé kotě, tak jsem na to nepomyslela, ale asi by stálo za to, tohle vyloučit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 20:38:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Mně napadá ještě jedna věc-když to kotě začalo dělat až po měsíci...je sice malé, ale...

Vzala bych moč a co nejčerstvější odnesla na veterinu, ať se na to vet koukne. CO když má zdravotní problém? Protože jde o malé kotě, tak jsem na to nepomyslela, ale asi by stálo za to, tohle vyloučit.


To určitě udělám,vyčetla jsem to tady z diskuzí,ale pravděpodobně ani tohle nebude přičinou,protože ona většinou kaká takhle kam nemá a ani mě nenapadá,kde by se jak nachladila - ven nechodí,záchod čistím téměř furt,protože si myslím,že se jí tam už po první nevyndané loužičce nechce,ale prevence je důležitá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 20:41:39
Odpovědět s citátem

[quote="Alena C."]
lenka-p napsal:
...


Jenže i u koček se vyskytují dědičné nemoci a bohužel u britek je to dědičné smrtelné onemocnění srdce. .


Dá se na tohle onemocnění přijít předem?Existují nějáké preventivní testy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 21:24:37
Odpovědět s citátem

citace:
Dá se na tohle onemocnění přijít předem?Existují nějáké preventivní testy?



http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2599

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3332
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Mačiatko a záchodík
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 21:46:38
Odpovědět s citátem

Ešte by som fakt zvážila možnosť, že mačiatko chce záchodíky dva - nám toto robila jedna z našich slečien, keď mala pocit, že by mala mať spešl jeden na veľkú a jeden na malú Smile Absolvovali sme mesiac spania na igelite, lebo čúrala zásadne do postele Wink
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 22:46:45
Odpovědět s citátem

citace:


Dá se na tohle onemocnění přijít předem?Existují nějáké preventivní testy?


Bohužel preventivní testy zatím nejsou, genetický test je nespolehlivý, protože zatím je testován jen jeden gen. Je důležité sonografické vyšetřování rodičů, prarodičů atd .... čím více vyšetřených předků s negativním výsledkem (a ve vyšším věku), tím je šance lepší. Vy můžete udělat jen to, že si pravidelně necháte udělat vyšetření ultrazvukem u specialisty a v případě, že by bylo nějaké podezření, dá se včasným podáváním léků alespoň zlepšit život a trochu oddálit závěrečný ortel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Mačiatko a záchodík
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 14:03:33
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Ešte by som fakt zvážila možnosť, že mačiatko chce záchodíky dva - nám toto robila jedna z našich slečien, keď mala pocit, že by mala mať spešl jeden na veľkú a jeden na malú Smile Absolvovali sme mesiac spania na igelite, lebo čúrala zásadne do postele Wink


Já teď bojovala s nějakou-nevím ani kterou, jen vím že kočkou. ne kocourem, delší dobu. Pořád jsem měla loužičky na místech, kde mě vytáčely k šílenství-kuch. linka-místo, kde je spojená deska, takže se lehce nadzvedlo, lino u lišty, takže to natékalo za lištu, sporák....šílela jsem z toho. Přímo při činu jsem žádnou nepřichytila.

Takže jsem do kuchyně přidala záchod, kam jsem dala jiné stelivo (bentonit) než mají jinde. Na místo na zemi, kde byly loužičky, jsem postavila misku s granulkami a vodou. Na linku jsem na to místo dala tác s kráječem. Jedna devonka si vzala do hlavy, že bude čůrat do naší WC mísy, tak jsem jí ji nechala otevřenou-vložili jsme do ní síto, aby nemohly kočky z mísy pít vodu. No a všechna tahle opatření (snad) zabrala, už pár dní nikde nebyla žádná loužička.

Jo první věc, co jsem udělala, že jsem v loužičce smočila testovací proužek, jestli je moč v pořádku a kočka mě tak nechce upozornit na zdravotní problém. V pořádku to bylo, takže jsem začala uplatňovat výše popsaná opatření.

Prostě musíme vždy najít něco, čím tu čůzu přechytračíme Wink a doufat, že lidská vynalézavost zvítězí nad kočičí tvrdohlavostí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 15:05:18
Odpovědět s citátem

Tak jsem pro změnu měla louži (ne loužičku) na jídelním stole Twisted Evil . A zase nevím, od koho Evil or Very Mad ...

Je to věčný boj-i o tomhle a o značkování (nejen) kocourů je chovatelství, protože je pohromadě více koček a mohou mít mezi sebou nějaké problémy-a odhalit, které co vadí, to je detektivní práce. Já prozatím nevím, co budu dělat, pokud se to bude opakovat. Na stůl dát kadibudku nemůžu, že...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 20:01:17
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak jsem pro změnu měla louži (ne loužičku) na jídelním stole Twisted Evil . A zase nevím, od koho Evil or Very Mad ...

Je to věčný boj-i o tomhle a o značkování (nejen) kocourů je chovatelství, protože je pohromadě více koček a mohou mít mezi sebou nějaké problémy-a odhalit, které co vadí, to je detektivní práce. Já prozatím nevím, co budu dělat, pokud se to bude opakovat. Na stůl dát kadibudku nemůžu, že...


Co takový ten teflonový ,,klouzavý" ubrus? Kočina mi lezla na stůl, protože jsem tam často odkládala vyžehlené prádlo tak do toho, ale dám tam ten hladký ubrus a už ji to neláká Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 20:37:38
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
tatiana napsal:
Tak jsem pro změnu měla louži (ne loužičku) na jídelním stole Twisted Evil . A zase nevím, od koho Evil or Very Mad ...

Je to věčný boj-i o tomhle a o značkování (nejen) kocourů je chovatelství, protože je pohromadě více koček a mohou mít mezi sebou nějaké problémy-a odhalit, které co vadí, to je detektivní práce. Já prozatím nevím, co budu dělat, pokud se to bude opakovat. Na stůl dát kadibudku nemůžu, že...


Co takový ten teflonový ,,klouzavý" ubrus? Kočina mi lezla na stůl, protože jsem tam často odkládala vyžehlené prádlo tak do toho, ale dám tam ten hladký ubrus a už ji to neláká Smile


Ubrus jsem zapekla už dávno Evil or Very Mad - při 10ti kočkách + nějakých těch koťatech je jen k zlosti. Navíc mám stůl dlouhý 2m a široký 1m, na ten se špatně hledá i normální ubrus, natož teflonový. Byl by věčně na zemi.....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 21:16:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak jsem pro změnu měla louži (ne loužičku) na jídelním stole Twisted Evil . A zase nevím, od koho Evil or Very Mad ...

Je to věčný boj-i o tomhle a o značkování (nejen) kocourů je chovatelství, protože je pohromadě více koček a mohou mít mezi sebou nějaké problémy-a odhalit, které co vadí, to je detektivní práce. Já prozatím nevím, co budu dělat, pokud se to bude opakovat. Na stůl dát kadibudku nemůžu, že...


V porovnání s tímhle je můj problém triviální..:)Micinka čůrala zatím jen na místa,kde se to dalo přežít,ale poslední dny zase seká latinu.Druhý záchůdek jsem jí ale objednala a zkusím i nějáké jemnější stelivo,nyní používáme Cat's Best Nature Gold.Co na to ostatní členové rodiny - např. manžel?Ten můj by mě asi zabil,proto se ptám.Není až takový milovník zvířátek jako já (spíš takový trpitel)..Smile

A jinak abych se taky pochlubila,myslím,že máme toho největšího mazla na světě - pořád se chová a mazlí,nejradši by byla celý den na ruce.Celou noc vrní...to je bezva,když chcete spát..Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 10:52:57
Odpovědět s citátem

Manžel-mám kliku-je nesmírně tolerantní a naše kočky má moc rád. Všechno prozatím bere jako že to k nim patří. I když náhodou něco rozbijou, poničí, nedělá z toho vědu ani problém. Ale dovedu si představit, že u řady rodin, kde je milovníkem koček jen jeden, by to mohl být závažný problém. U nás díky Bohu není.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 16:20:57
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Manžel-mám kliku-je nesmírně tolerantní a naše kočky má moc rád. Všechno prozatím bere jako že to k nim patří. I když náhodou něco rozbijou, poničí, nedělá z toho vědu ani problém. Ale dovedu si představit, že u řady rodin, kde je milovníkem koček jen jeden, by to mohl být závažný problém. U nás díky Bohu není.


Tak v tomto mám šťastie aj ja Smile Vlastne je u nás hlavným mačkárom môj priateľ, takže problémy tohto ranku tak nejako odpadajú a má pochopenie pre "toaletné" nehody Laughing Je pravda, že už som sa časom vypracovala na pomerne slušnú "hajzelbabu kombinovanú so spravodajskou službou" čo sa týka sledovania záchodíkových produktov, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že problém sa prejaví u mačiek hlavne tak, že buď potrebu nevykonávajú tam, kde by mali alebo nie je v poriadku stolica. Najviac ma potešil náš chovný kocúr, ktorý začal značkovať zásadne do rozhádzaných papierov môjho priateľa. Ja som síce do neho hučala predtým rok, aby si urobil poriadok, ale až dve-tri značky nášho kocúra ho konečne pohli smerom k vytúženému cieľu Very Happy
Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 20:42:49
Odpovědět s citátem

Tak máme po kontrole a očkování,Micinka má 1,8kg ve 14týdnech.

Já se teda u mého manžela porozumění,co se týče ničení věcí doma (tím spíš,když jde o naši koženou sedačku nebo židle) nedočkám,ani wc věci zrovna nemusí,ale zatím vše toleruje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 21:10:03
Odpovědět s citátem

Poraďte mi nějáké to jemné bentonitové stelivo..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 21:53:42
Odpovědět s citátem

Ještě upřesňuji,že toaletka bude pravděpodobně v koupelně,takže vyšší vlhkost.Přečetla jsem tu snad všechny diskuze,ale co člověk to názor...Hlavně aby nesmrdělo a hrudkovalo..Nebo by bylo lepší vymyslet lepší místo,než koupelnu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 22:15:00
Odpovědět s citátem

lenka-p napsal:
Poraďte mi nějáké to jemné bentonitové stelivo..



Přírodní bentonitové stelivo je mletý jíl,je jemné všechno,ale trochu práší,ale dobře hrudkuje a hroudy se nerozpadávají,také dobře pohlcuje zápach.To je moje zkušenost,já jsem s ním spokojená,jiné nepoužívám.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka-p



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 22:18:35
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
lenka-p napsal:
Poraďte mi nějáké to jemné bentonitové stelivo..



Přírodní bentonitové stelivo je mletý jíl,je jemné všechno,ale trochu práší,ale dobře hrudkuje a hroudy se nerozpadávají,také dobře pohlcuje zápach.To je moje zkušenost,já jsem s ním spokojená,jiné nepoužívám.


BBMM


A nějáká konkrétní značka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 22:37:00
Odpovědět s citátem

Bílý Mikeš nebo třeba Brit care, také Gimpet má tato steliva, např.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 23:14:57
Odpovědět s citátem

lenka-p napsal:
beta.1 napsal:
lenka-p napsal:
Poraďte mi nějáké to jemné bentonitové stelivo..



Přírodní bentonitové stelivo je mletý jíl,je jemné všechno,ale trochu práší,ale dobře hrudkuje a hroudy se nerozpadávají,také dobře pohlcuje zápach.To je moje zkušenost,já jsem s ním spokojená,jiné nepoužívám.


BBMM


A nějáká konkrétní značka?


lenko-p značku vám nenapíšu,nekupuji v čechách,ale je to stelivo z přírodního bentonitu bez parfemování,tady ho lze určitě koupit také,na pytli bude napsáno mletý,přírodní bentonit.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (78x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (56x)
3
Kočičí jména (40x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (31x)
5
„Ať je koček milion!“ Kolik je v Česku opravdu ... (31x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (30x)
7
Britská krátkosrstá kočka (27x)
8
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (26x)
9
Kočičí věk (25x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top