Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nechutenství v říji kočičky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: Nechutenství v říji kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 19:43:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem chovatelka Don Sphynxíků. Smile
Naší kočičce je 1 rok a 2 měsíce. Chovnému kocourkoj bude teprve půl roku. Poslední 1 měsíc je u kočičky hodně silná říje. Vždy jsem jí držela okolo 2,8kg.( Když by měla 3kg, tak bych se vůbec nehněvala. Smile )
Ale měsíc mrouskání je dlouhý a spadla mi na 2,45kg. Ona je sice úplně v pohodě , ale za to já se hroutím...
Vyzkoušela jsem pastu pro kočičky při nechutenství. Kocourek by se po ní utloukl, ale ona se jí ani nedotkne.(Je honě vybíravá.) Pak jsem slyšela radu nakrýt kastrovaným kocourem, ale v okolí není žádný, o kterým bych si myslela, že je 100% zdravý nebo by ho ona přijala.....chci jí nakrývat až naším kocourkem.
Pokud máte nějaký fígl nebo radu, prosím poraďte, budu vděčná. Je hrozné se dívat na toho drobečka. Crying or Very sad
Moc děkuji Lucka


Naposledy upravil Lucie-DonSphynx dne 4. 7. 2013 17:28:14, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Nechutenství v říji kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 20:22:07
Odpovědět s citátem

Lucie-DonSphynx napsal:
Dobrý den,
jsem chovatelka Don Sphynxíků. Smile
Naší kočičce je 1 rok a 2 měsíce. Chovnému kocourkoj bude teprve půl roku. Poslední 1 měsíc je u kočičky hodně silná říje. (což chápu proč) Vždy jsem jí držela okolo 2,8kg.( Když by měla 3kg, tak bych se vůbec nehněvala. Smile )
Ale měsíc mrouskání je dlouhý a spadla mi na 2,45kg. Ona je sice úplně v pohodě , ale za to já se hroutím...
Vyzkoušela jsem pastu pro kočičky při nechutenství. Kocourek by se po ní utloukl, ale ona se jí ani nedotkne.(Je honě vybíravá.) Pak jsem slyšela radu nakrýt kastrovaným kocourem, ale v okolí není žádný, o kterým bych si myslela, že je 100% zdravý nebo by ho ona přijala.....chci jí nakrývat až naším kocourkem.
Pokud máte nějaký fígl nebo radu, prosím poraďte, budu vděčná. Je hrozné se dívat na toho drobečka. Crying or Very sad
Moc děkuji Lucka


No když mi kočka nechce baštit, začnu jí dávat injekce B12 a pastu Rekonvalescent-neptám se jí, jestli ji chce, prostě ji sní a nazdar. Měla jsem kočku po koťatech tak vychrtlou, že se jí dala počítat žebra a každý obratel, no a dneska si říkám, že by už mohla i trochu shodit. Tato kombinace se mi docela osvědčila. Vitamín B12 pomáhá nepapavým kočenkám trochu se rozežrat a pasta jim dá vše potřebné, co nesní v jídle.

Mrouskání, no to je problém veliký, může vést až k zánětu dělohy a nechtěné kastraci, která je ale jediným způsobem, jak zvíře zachovat živé. Jestliže je kocourovi teprve půl roku, tak vás čeká ještě další půl rok, kdy kočka bude toužit a nic.... není to dobré. nemáte možnost dát ji nakrýt u jiného kocoura? Domluvit se s někým na krytí? Věk na to má.

Pokud tuto možnost nemáte, probrala bych s veterinářem možnost antikoncepce. Hodně chovatelů dává kočkám s úspěchem lidskou Proveru. Já s ní ale zkušenosti nemám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2011 20:34:54
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za radu s B12. Tu pastu mám doma včera čerstvě otevřenou. Smile Isabellka dostává hovězí srdce, hovězí maso, Bozitu a Royal granulky. To jediné mi baští....Dnes jsem do ní dostala kousíček lososa (pracně jsem kostila)... vzala si tak 2 kousky. Rolling Eyes Vážila jsem, kolik toho tak sní....pár granulek a tak 50g masa za den.
Náhradního krásného kocourka ke krytí máme, ale ten může "pouze" o 2 měsíce dřív, než náš. Zbytek je to více méně rodina....nebo není dle našeho gusta...je nás tu ještě pořád málo. Embarassed
Zkusím Vaše rady, zní to dost rozumně Wink
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 17:12:40
Odpovědět s citátem

Lucie-DonSphynx napsal:
Moc děkuji za radu s B12. Tu pastu mám doma včera čerstvě otevřenou. Smile Isabellka dostává hovězí srdce, hovězí maso, Bozitu a Royal granulky. To jediné mi baští....Dnes jsem do ní dostala kousíček lososa (pracně jsem kostila)... vzala si tak 2 kousky. Rolling Eyes Vážila jsem, kolik toho tak sní....pár granulek a tak 50g masa za den.
Náhradního krásného kocourka ke krytí máme, ale ten může "pouze" o 2 měsíce dřív, než náš. Zbytek je to více méně rodina....nebo není dle našeho gusta...je nás tu ještě pořád málo. Embarassed
Zkusím Vaše rady, zní to dost rozumně Wink
Děkuji


Poslala jsem vám soukromou zprávu, tak si ji přečtěte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 20:23:24
Odpovědět s citátem

Pro Lucii-nemáte na sebe nikde žádný kontakt, SZ nefunguje, nemám jak se s vámi spojit, musíte se snažit vy mně najít. Na rozdíl od vás to u mně není problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucie-DonSphynx



Založen: 17.01.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2011 12:02:31
Odpovědět s citátem

Pěkný den,
tak s úspěchem nám kočička přibrala na 2,55kg (10dkg). Je to boj jí na této váze udržet, ale za to stojí. Reconvalescent mi v tomto boji značně pomáhá. Wink
B12 zatím nepodávám, ale jdu koupit po poradě s vet. ještě pivovar. kvasnice. Nějak je musím zamaskovat do jídla. Cool Laughing
Krytí kastrátem, které mi bylo také porazeno jsem zavrhla. Prý je ještě horší pro kočku mít falešnou březost, než delší říji.
Našeho hocha uchovníme již v 10 měs., aby kočička mohla být dřív nakrytá a tak dlouho nečekala na.... Laughing
Chtěla jsem dát vědět, jak to dopadlo, takže moc díky za rady. Smile
S pozdravem Lucie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top