Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

koťátka bez PP


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: koťátka bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 23:37:22
Odpovědět s citátem

...Chtěla jsem zde jen napsat o tom, jek si moje známá koupila koťátko bez PP. Na internetu si našla inzerát:Prodáme čistokrevná koťátka bez PP Wiskas.Cena byla kolem tří tisíc což bylo super levné ! Když pak přivezli koťátko domů ptala jsem se jak je staré, jestli je očkované atd. Tak především vůbec nevěděli kolik mu je, dle mého sotva deset měsíců.A když jsem se ptala na odčervení.Tak nebylo ani odčervené ani naočkované.Kočka je porodila a vychovala na půdě na seně odkud ho také majitelka předala novým majitelům.Co mě ale nejvíc dorazilo bylo to, že to maličké koťátko hodila do velikého pytle a takto jim ho předala, vřískající kotě v pytli. Nestačila jsem se divit! Jak je to vůbec možné? Jak může tedy tvrdit, že jsou čistokrevné když žije někde na půdě? Crying or Very sad Kocourek se má naštěstí moc dobře a je opravdu krásný.Má nádhernou mramorovanou kresbu a tak si někdy říkám, že je škoda, že by bylo super mít takového kocoura v chovu. Škoda jen,že je bez PP! Crying or Very sad ...
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 10:23:57
Odpovědět s citátem

Tei, bohužel, pokud budou lidi z takového prostředí koťata kupovat a i ze soucitu vykupovat, místo toho, aby rovnou podali trestní oznámení, budou si takoví množitelé jen mnout ručičky a plnit kasičku. Ale to by si člověk plíce vymluvil ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 10:40:19
Odpovědět s citátem

Jen mi není jasné, jak by mělo v tomto případě to trestní oznámení znít? Většina lidí nepřemýšlí v jakém prostředí kotě vyrůstá, má nového miláčka a navíc za super cenu. Rolling Eyes
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2011 11:28:45
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Jen mi není jasné, jak by mělo v tomto případě to trestní oznámení znít? Většina lidí nepřemýšlí v jakém prostředí kotě vyrůstá, má nového miláčka a navíc za super cenu. Rolling Eyes


Jasně, mají nového miláčka za super cenu a pak to začne - kotě není očkované, není odčervené, takže to zaplatí majitel, v 8 týdnech není kotě dostatečně socializované, takže pak začnou stížnosti a vyptávání po fórech, co s kotětem, které čůrá kam nemá, útočí na ruce, je přehnaně bázlivé nebo naopak agresivní. A jestli jim připadá normální, dát za kotě 3 tisíce a přebírat ho vřískající v pytli, vyrvané od mámy z půdy, tak to mi normální nepřipadá a na takového člověka bych fakt trestní oznámení podala - za týrání zvířat. A to, že někdo ty peníze dá a pak si stěžuje, to se na mě nezlobte, to je jeho blbost. Já osobně bych z takového prostředí nikdy kotě nekoupila. Když už dávám za kotě peníze, tak chci vidět rodiče, prostředí ve kterém vyrůstají, chci mít kotě očkované, odčervené, po testovaných rodičích a chci průkaz původu, pokud kupuji určité plemeno. A mimochodem, whiskas není žádné plemeno, viděla jsem krásnou domácí kočku, která měla kresbu stejnou jako kočky v reklamě na whiskas a stejně nevím, kdo byli její předci a netroufala bych si tvrdit, že je "čistokrevná"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chipanka



Založen: 29.10.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2011 19:58:26
Odpovědět s citátem

Ahoj, já si taky pořizovala kocourka bez PP. Byl v podstatě zadarmo - 1000 Kč!! Když jsem na tento inzerát přišla, nedalo mi to a paní jsem zavolala. Byla velmi příjemná a ochotná, domluvila jsem se ní na schůzce a i když byla ode mě cca 250 km, stejně jsem se tam vydala. Prostě jsem byla zvědavá, jak kotě vypadá a v jakých podmínkách žije. Byla jsem příjemně překvapená Smile . Paní mi ukázala otce, mamču pouze na fotce, ale kocourek byl krásnej Smile . Byl odčervený, přeočkovaný, průkaz jsem dostala. Prostě jsem si ho vzala. Já si chtěla kocourka bez PP koupit tak jako tak, protože studuji VŠ a peněz nemám nazbyt, ale pro něj bych se přetrhla...Občas si říkám, že má vyšší životní úroven jak já Very Happy. No k Vašemu případu nemám slov, co to je za chovatele!!! Já bych se asi neudržela a něco mu/jí řekla!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: kotě bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 15:05:23
Odpovědět s citátem

zdravím

já nechápu proč si někdo kupuje kočičku bez papírů. Buď chci mazlíka jak jsem si ho vysnil a koupím si kotě s PP a vím, že je vychované a má základní návyky, že není nakažené FIV, že se mu někdo věnoval.

Nebo chci jenom kočičku ale nemám dost peněz tak si zajdu do útulku. Ale platit někomu 3000 Kč, nehledě na to, že za tyto peníze se dá a dokonce i levněji koupit opravdové čistokrevné kotě na výstavě.

Je to možná tím, že si nováčci zjistí že kotě na chov je cenově kolem 20 000 ale že kotě na mazlíka a hlavně starší 4 měsíců je cenově stejně jako kotě od velkopěstitelů to už se nedozví, tak proto si vezmou kotě "po papírových rodičích". To sousloví mě vždy nadzvedne, proč takové kotě nemá taky PP, no protože jejich kočka nebyla hezká? Ne protože má genetickou vadu kterou bude šířit do dalších generací nebo byly rodiče agresivní, nebo spíš, že jsou nakažení FIV atd.

Já sám mám kotě teprve dva měsíce, ale předtím jsem si půl roku psal s chovateli, zjišťoval informace, hlavně proto abych nekoupil první kotě z velkopěstírny, ale naopak od někoho kdo kočky chová proto, že je má rád. Jenom s chovatelkou jsme si napsali přes padesát e-mailů, zato jsem ho dostal do péče skoro zadarmo.

Závěrem mě mrzí, že si nováčci sednou k PC napíšou do vyhledávače "prodám kotě", tam vyběhne kupa inzerátů "prodám kotě po PP rodičích" a nováček odpoví na tři a čeká kdo mu nabídne nejlepší cenu za 8 týdenní kotě. Dokud budou takový lidé nebudou tady diskuze začínat: před domem jsem našli malé koťátko ale větou koupil jsem 7 týdenní kotě a teče mu z očí, nosu atd.

Jsem majitelem čistokrevné papírové zdravé a hravé kočičky a jsem na to hrdý a vážím si všech kdo si vezme kočku z útulku a ne těch kdo si koupí kotě z farmy.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: kotě s PP
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 18:02:49
Odpovědět s citátem

Dobrý večer tvrdíte že kotě s PP je zaručeně zdravé a vymazlené to ste měl štěstí a mělo by to tak být za ty peníze naše skutečnost je bohužel uplně jiná a dohadování bylo velice nepříjemné s panem chovatelem spíše množitelem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: kotě s PP
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 18:31:56
Odpovědět s citátem

Ano tvrdím, že kotě s PP je zdravé jednak proto, že si chovatelé předtím kontrolují osvědčení od lékaře, že jsou zvířata v současné době bez nakažlivých nemocí jednak proto, že mám v pasu uvedeno od veterináře, že kotě nemá ani FIV ani FeLV a že je zdravotně způsobilé k převozu.

To jestli je kotě vymazlené od toho jsou osobní návštěvy, Vaši "skutečnost" neznám jistě jste ale byli u několika chovatelů a vybrali si nejen nejen kotě ale také lidi od, kterých si kotě odeberete.

Chovatel nemůže připustit kočku více než třikrát za dva roky, o to se stará plemenná kniha, která při porušení podmínek nevydá průkaz původu.

Dále prohlášení, že jsem měl štěstí je poněkud zcestné mám známé co si poprvé kupovali kočičku také navštívili několik chovatelů a také bez problému.

Otázka tedy závěrem u kolika chovatelů jste byl?
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 20:10:50
Odpovědět s citátem

Tome,

a máte zrovna u tohoto plemene podchyceno i testování na HCM a PKD?? Ono holt FIV, FIP a FeLV dnes není všechno Sad

A to, že má kotě PP zaručí dnes jen to, že by mělo vypadat jako britka, ale těch opravdu poctivých chovatelů, kteří opravdu testují vše, co je třeba je tady žalostně málo, ač se to mnohým nebude líbit...

Každopádně koupě koťat bez PP a ještě z takového prostředí, jako popisuje Naďa je šílená. A požízením zvířátek bez PP nejsem příznivcem. Každý by si měl před pořízení takového tvorečka zjistit, co nejvíce informací a osobně navštívit prostředí - CHS, ze kterého kotě pochází - to Vám schvaluju.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: to Karin Š.
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 20:44:44
Odpovědět s citátem

HCM a PKD byly testováni pouze rodiče (zato každoročně).

Souhlasím s Vámi že testování FIV atd není vše, spíš jsem chtěl zdůraznit, že chovatelé (tedy pokud nekoupím hned první kotě aniž bych si o něm něco zjistil) provádí testy jednak proto aby si nenakazily vlastní kočku a jednak aby měli zdravá koťata.

Od PP zvířat si kromě zdraví slibuji hlavně to, že budou vypadat jak je deklarováno ve standardu, od toho PP (tedy v tom původním smyslu) jsou.

Jinak se opravdu shodneme na tom, že prodej "po PP" je prostě svinstvo, to nejsou lidé, kteří umísťují opuštěné kočky kvůli dobré věci, to jsou hnusný obchodníci, kteří to dělají jen kvůli penězům. To jak proběhla přejímka de facto v pytli, k tomu nemám co dodat, možná jen to proč si je někdo takhle převezme takhle nedostanete kotě ani na vesnici.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: to Karin Š.
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 6:57:49
Odpovědět s citátem

tomm napsal:

Od PP zvířat si kromě zdraví slibuji hlavně to, ....


Jenže to je velmi laický omyl ... PP, jak zmínila i Karin Š., jsou jen zárukou původu - proto Průkaz původu, rodokmen - nikoliv průkaz zdraví. A věřte, že se najdou lidé, kteří chtějí kočku s PP a bláhově předpokládají, že je to i jistá záruka zdraví. Záruka na zdraví není, ale pouze zodpovědný chovatel (a budete překvapen, i některý množitel) se snaží minimalizovat zdravotní rizika.

Můj názor, který razím už několik let je, že důležité je, aby kotě pocházelo z dobrého prostředí, kde mají kočky i koťata rádi, dbají na jejich zdraví a pečují o ně. Všechno je jen v lidech.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: to April
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 9:21:59
Odpovědět s citátem

Ano přiznávám, že se najdou i "pěstitelé", kteří jsou příjemní a o kočky se výborně starají a jsou mnohem vstřícnější než někteří chovatelé. Souhlasím, že je to vždy v lidech.

Na druhou stranu se nabízí otázky proč nejsou organizováni v nějakém svazu, když mají de facto koťata na kšeft a o kočky se řádně starají.

Co se týče zdraví, myslím, že je mnohem větší šance že kotě s PP bude zdravější než od "pěstitelů" natože od "velkopěstitelů".

Kdo chová kočky s PP tak se stará jaká zvířata dá dohromady (aby si nenakazil svoje) a v průkazu původu potvrzuje veterinář, že kotě je zdravé. Nepřipadá mě bláhové věřit tomu co je v očkovacím průkazu ani tomu jaké prostředí jsem viděl, když jsem objížděl chovatelské stanice.

Za pravdu mě dají i nemnohé diskuse na téma: koupila jsem 8 týdenní koťátko a stůně, maminka s PP otec bez, nevíte co s tím výtokem.

Jak jste psala je to i v lidech a nechci tady obhajovat zájmový chov, jenom s PP to ne, jsou lidé, kteří se o kočky starají ale pokud se jim narodí kotě tak nepíší inzerát prodám ale věnuji.

Já sám dělím na chovatele s PP (ano i mezi nimi se najdou nekomunikativní idioti, také jsem na ně narazil), vlastníky koček (většinou nalezených, kteří se snaží zdarma umístit kotě nebo kočku do nové rodiny) a pak velkopěstírny, kteří sází kočky hlavně na kšeft (to, že se snaží eliminovat zdravotní rizika na minimum je mě upřímně jedno, pokud jim kočka bude rodit co čtvrt roku, budou předávat koťata v pár týdnech, budou za to chtít několik tisíc a jak psala sl. Naďa předávat je v pytlech tak mě nikdo nepřesvědčí, že kotě z takového koncentráku je spokojenější a zdravější než kotě od chovatele s PP)

April vás si velice vážím a na vaše názory vždy dám a proto bych nerad aby moje komentáře vyzněli, že se vás snažím slovně napadat. Jediné co zdůrazňuji, že prodávat za několik tisíc kotě bez PP natož v pytlích je svinstvo, naopak si vážím těch co dublují funkci útulků a zdarma umísťují koťata a v rámci svých finančních možností jim poskytují zdravotní péči.

Pokud někdo byl u jednoho chovatele s PP a ten byl blbec tak může tvrdit, že všichni jsou blbci. Já jsem jich navštívil dost a mohu říci, že někteří jsou ale i tak se jim rodí zdravá koťata a jsou testována na nemoci. Někde v diskusi zaznělo na co se kočky testují a já přiznám, že i koťátka s PP nejsou testována na všechno ale když někdo prodává bez PP za tisíce na co je testuje on. Je možné, že se pár případů najde a "velkopěstitel" testuje kočky na nemoci ale bude jich tolik co chovatelů co naopak kočky netestují.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 9:51:46
Odpovědět s citátem

citace:
Já sám dělím na chovatele s PP (ano i mezi nimi se najdou nekomunikativní idioti, také jsem na ně narazil), vlastníky koček (většinou nalezených, kteří se snaží zdarma umístit kotě nebo kočku do nové rodiny) a pak velkopěstírny, kteří sází kočky hlavně na kšeft (to, že se snaží eliminovat zdravotní rizika na minimum je mě upřímně jedno,


Tomme ještě Vám chybí kategorie "lidé, co prodávají koťata/štěňata bez pp po pp rodičích proto, že chtěli aby jejich papírová kočka/fena měla jednou koťata/štěňata". Neodchovávají pro peníze, ale ani nemají příliš odborných informací ohledně genetiky, prostě si chtějí užít prcky. Rolling Eyes Ono taky mezi pp chovateli se najde plno lidí, kteří jsou naprostý blbci. Přítelkyně mého bratra si nedávno kupovala čivavu. Původně chtěla štěně s pp. Volala do jedné CHS, zda je možné se podívat na prcky. "Paní chovatelka" jí řekla, že jistě, že je může dokonce i pomazlit, ale stojí to 2000kč. Shocked Přijde mi to jako totální nehoráznost. Pochybuju že paní "chovatelce" , ač odchovává štěňata s pp, jde o něco jiného, než o prachy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: to Kaba
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 11:10:29
Odpovědět s citátem

Zdravím

já zrovna nejsem podporovatel myšlenky, že naše zvíře musí mít jednou mladý. Přiznám, že je to nejhezčí pohled na je na malá klubíčka, bohužel je potom často potkávám v útulku.

S vaší známou je to přesně ten průšvih, chtěla by čistokrevný zvíře a první na co narazí je arogantní nebo neochotný chovatel což lidi většinou odradí. Je to stejné jako když si jdete koupit nové auto. Když příjdu do prodejny Maybach-Manufaktur v džínách tak se ke mě prodavač bude chovat tak, že si nic nekoupíte.

Já jsem přezíravé chování zažil když jsem se byl poprvé podívat na výstavě a chovatele jsem se zeptal kolik tak kotě stojí. Naštěstí mě to neodradilo a řídil jsem se názorem paní Říhové a oslovil jsem stanice nejen v ČR ale i v cizině, chovatelů je víc než dost a je z čeho vybírat.

Bohužel platí úměra, že čím vyšší má titul kočka, tím dražší koťátka a tím větší blbec.

O víkendu jsem byl dva dny na mezinárodní výstavě psů v Brně, bylo tam 9000 chovatelů a jejich příbuzných přes 4500 jejich psů. Tam byl dokonalý reprezentativní vzorek od menšiny idiotů, přes skupinku blbců ale většina ochotná, komunikativní a rozhodně by nechtěli peníze jen za návštěvu vrhu.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: to tomm
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 11:21:57
Odpovědět s citátem

Nehodlám vést debatu na téma dotazů - 8 týdenní kotě od množitele má výtok z očí ... mohla bych kontrovat 13týdenní kotě od chovatele má výtok z očí .. to by nikam nevedlo .... ani pokračovat v polemice na téma chovatelé vs. množitelé ...

Na kočičích webech se pohybuju cca 7 let, což pro někoho hodně, pro někoho málo ... zjednodušeně řečeno - virtuálně jsem poznala hodně lidí, načetla hodně zkušeností, četla a snažila se pomoct u pár problémů (bez ohledu na původ, byť napříč původem jsem byla párkrát slušně namíchnutá) ... proto věci vidím jinak, v něčem máte pravdu, některé věci si troufám říct, že zatím nevidíte ...

Přeji hezký den.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 11:55:58
Odpovědět s citátem

April,

to je přesné.

Tome, kde jste vzal informaci, že do PP zaznamenává veterinář zdravotní stav kotěte?? Možná to takto funguje v zahraničí, pokud je kotě určeno k transportu do jiné země, než je jeho původ a nebo opravdu to tak v zahraničí je, ale tady o tom nic nevím. Ano, jsou třeba hlášení vrhu, kde veterinář po šestém týdnu potvrzuje zdravotní stav koťátek a bez tohoto není vydán PP, ale co vím, funguje toto pouze u Non Fifé klubu a u SCHK to takto není a nikdo to nevyžaduje.
Bohužel je tady moc "chovatelů" spíše množitelů, kteří to plácají, jak je to napadne a až pak se ptají, co mohou očekávat za barvy apod. PP není zárukou toho, že budete mít vše NEJ - bohužel.
Je to opravdu jen a jen v lidech a je fajn, že to máte takto pozjišťováno, ale souhlasím s April, že ještě spousty věcí nevidíte, ale to příjde časem. Také jsem o chovu měla zcela jiné ideály, ale růžové brýle velmi rychle někam uletěly Wink
Dnes bych si zvířátko bez PP těžko pořídila, ale i tak je na místě velká obezřetnost od koho si to zvířátko pořídím, na čemž se shodneme.
Chovatelských stanic je u nás jako máků, ale kolik jich opravdu odpovídá tomu, že jsou to opravdu chovatelé na svých místech, to už je horší. Ale to je každého svědomí a já mu do něho šahat nebudu.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: KOTĚ S PP
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 12:25:35
Odpovědět s citátem

NA KOTATA JSME SE JELI PODÍVAT DVAKRÁT A TO ŽE JSME JELI ZAPLATIT ZÁLOHU A PAK VYZVEDNOU BYLO TO ZHRUBA 250 KM COŽ JE DOS DALEKO ABYSME JEZDILI KAŽDÝ TÝDEN , KOTATA BYLA CHOVÁNA V PANELÁKU ALE PODLE MÉHO PAN CHOVATEL VLASTNIL JEŠTĚ JINOU NEMOVITOST KDE SE KOČKY CHOVALI JELIKOŽ MEL VÍCE DRUHU KOCOURU A BYT VUBEC NEBYL CÍTIT KOČIČINOU TO NÁM DOŠLO AŽ POZDĚJI KDYŽ NAŠE KRASAVICE BYLI DOMA A LÉČILI JSME JE NA CHLAMKY LÉČENÍ NIJAK SPECIÁLNĚ DRAHÉ NEBYLO JE UŽ TO ROK A PUL TAKŽE JAKÁ BYLA CENA PŘESNĚ NEVÍM HORŠÍ BYLO ŽE JSEME DOSTALI ZÁNĚT V OČÍCH I MI DOMÁCÍ ALE LPŘEŠLOTO BEZ OBTÍŽÍ,DRUHÁ VĚC JE ŽE MÁME DVĚ PAPÍROVÉ KOČIKY A NA VÍSTAVY NECHODÍME ZATÍM JSME ANI NEKASTROVALI KOČKY ANI NEMROUSKAJÍ COŽ NÁS CELKEM TĚŠÍ TAKŽE K VĚCI DCERA SE ROZHODLA ŽE BY CHTĚLA KOTÁTKA TAK JSEM PÁNOVI VOLAL JESTLI BYSME MOHLI POPŘÍPADĚ NAKRÝT K PODIVU NÁM BYLO ŘEČENO ŽE JE TO NAŠE VĚC A NAŠE POPŘÍPADNÁ STAROS , ŽÁDNOU SMLOUVU O KASTRACI JSME NEDOSTALI . PÍŠI TO JEN TAK PRO ZAJÍMAVOST ŽE NEZNAMENÁ TO KDYŽ MÁ NĚKDO KOČKU S PP TAK NEMUSÍ MÍT POUZE KOTATA S PP
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: KOTĚ S PP
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 12:51:45
Odpovědět s citátem

JEŠTĚ MÁM TEDA DOTAZ K TOMU TESTOVÁNÍ MI MÁME OTESTOVÁNO A NECHALI JSME SI UDĚLAT I KREVNÍ SKUPINU I KDYŽ S VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ KOTATA MÍT NEBUDEM , TAKŽE MAM OD KOČEK PP , OČKOVACÍ PRUKAZ A PAPÍR S LABOBKY ŽE MAM KOČKY ZDRAVE - NEGATIVNÍ ALE CO NEMÁME JE TEN PAS A ANI VET. NEŘÍKAL NIC O TOM ŽE NĚCO TAKOVÉHO SE VYSTAVUJE A DOKLAD O TESTOVÁNÍ SI MAM USCHOVAT
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: KOTĚ S PP
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 13:13:23
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
JEŠTĚ MÁM TEDA DOTAZ K TOMU TESTOVÁNÍ MI MÁME OTESTOVÁNO A NECHALI JSME SI UDĚLAT I KREVNÍ SKUPINU I KDYŽ S VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ KOTATA MÍT NEBUDEM , TAKŽE MAM OD KOČEK PP , OČKOVACÍ PRUKAZ A PAPÍR S LABOBKY ŽE MAM KOČKY ZDRAVE - NEGATIVNÍ ALE CO NEMÁME JE TEN PAS A ANI VET. NEŘÍKAL NIC O TOM ŽE NĚCO TAKOVÉHO SE VYSTAVUJE A DOKLAD O TESTOVÁNÍ SI MAM USCHOVAT

Pas je v podstatě jiná verze očkovacího průkazu, i do něj se zapisují všechna očkování, případně další zdravotní záznamy. Pokud neplánujete chov ani nebudete s kočičkou cestovat do zahraničí tak ho nepotřebujete, očkovací průkaz ho plně nahradí. Pokud pas budete v budoucnu potřebovat tak není problém nechat ho kdykoliv u veterináře vystavit. Podmínkou jeho vystavení je aby byla kočka čipovaná a bylo ji tedy možné jednoznačně identifikovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: KOTĚ S PP
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 13:54:53
Odpovědět s citátem

DĚKUJI ZA ODPOVĚD TAK TO ASI POTŘEBOVAT NEBUDEM ALE JE MI DIVNÉ ŽE MI PAS NIKDO NEDOPORUČIL
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (15x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (14x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top