Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mycoplasma spp.


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2011 0:40:27
Odpovědět s citátem

Toto vlákno je věnováno onemocnění Mycoplasmou spp.
Onemocnění, které bohužel bylo potvrzeno testy v Sevaronu u našeho Sphynxíčka Artíčka. Níže najdete celý příběh potíží našeho Sphynxíčka.
Nejprve jsem pochopitelně pátrala na netu a bohužel googlování na tránkách u nás i v zahraničí pro získání přehledu o této nemoci u koček mne moc neuspokojilo. To byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodla zde otevřít toto téma a pokusit se udělat nějaký souhrn informací právě o této nemoci. Také Vám popsat náš boj s touto nemocí.
Přestože pochopitelně budeme Artíčka léčit především podle instrukcí veta a pí Kelnerové v Sevaronu, z vlastní zkušenosti vím, že i chovatel má někdy ty nejcennější rady, rozhodně budeme moc vděčni i za všechny Vaše rady po celou dobu léčení našeho chlapečka. Smile

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA


Naposledy upravil EDRIMEA dne 6. 3. 2011 11:24:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2011 8:59:00
Odpovědět s citátem

Artíčka jsme na podzim již kupovali s rýmičkou, do smlouvy nám chovatelka poznamenala, že jde o lehké nachlazení, doporučená léčba dětský sirup Mucosolvan. Zatímco tento způsob léčby skutečně pomáhal kocourkovi odhleňovat, jeho stav se zhoršoval. První dny měl řidčí stolici, která intenzivně zapáchala. Do týdne jsme našli stravu, která toto vyřešila. Přesto se jeho stav stále nenápadně zhoršoval až po týdnu jsme skončili na pohotovosti. S horečkou a ve stavu, kdy se kocourek poslední necelé 2 dny takřka dusil a měl silný výtok z jednoho očíčka a velmi zarudlou spojivku v tomto oku. Tyto 2 dny už také hůře jedl a měl menší zájem si hrát. Hodně spal. Ihned dostal injekčně první dávku ATB Synuloxu, domů pak prášky na dalších 10 dní. Do oka dostal kapičky Ciplox, také 10 dní. Dostal i injekci na posílení organismu. Již následující den vypadal zcela zdráv. Překvapila mne tato neuvěřitelně rychlá úleva. Léčili jsme ale poctivě celých 10 dní.
K našemu velikému překvapení, sotva skončila léčba ATB, příznaky se vrátili do necelého týdne. A znovu rýmička. Jediný rozdíl byl, že stav se již nezhoršoval. Znovu dětský Mucosolvan, který ulevoval úspěšně od nadměrné tvorby hlenu, nudličky jak švihadla lítaly kolem kocourka, jen očíčka už neměly zánět. Podezírala jsem nachlazení z průvanu(často se u nás větrá). Cpala jsem kočičářovi svetříčky, vybírala co nejlepší stravu aby měl vše co by měl mít. Do dnes střídáme mnoho superpremiových krmiv pro dorůstající koťata – Artíček to bez problémů zvládá, stolici má pěknou pevnou a hlavně tyto změny miluje. Vybíráme ty nejlepší konzervičky a kapsičky, dáváme mletou přemraženou směs syrových drůbežích drobů smíchaných s mixovanou mrkvičkou a hovězím. Dáváme rybičky. Prostě má bohatou pestrou stravu! Neměl by mít nedostatek jakékoliv látky potřebné pro dobrou imunitu a zdravý vývoj. Asi díky tomu všemu se stav již nikdy nezhoršil tak, aby měl potíže jako po prvním týdnu u nás.
Přesto od podzimu 2010 kocourek trpěl opakovanými výskyty rýmičky, vždy byl skoro týden zcela zdravý a pak vše nanovo. Rychleji se zadýchával při hře, trpěl častými záchvaty vykašlávání sekretů z dýchacích cest. Toto vypadalo jako by chtěl zvracet, bylo to něco mezi dávením a suchým kašlem. . …ovšem při bedlivém pozorování bylo možno postřehnout, že v posledním „zachroptění“ vykašlal a polkl hlen. Rýma se projevovala pšíkáním s prskáním, vždy bylo možno v zápětí najít někde pěknou „nudličku“ nažloutlé či mléčné barvy nebo téměř průsvitnou, hlenovitou. Také v očičkách měl takřka denně jakési „amarouny“ tedy rosol v koutku oka od bezbarvé barvy až po všechny odstíny růžové či masového zbarvení. Denně měl výplachy oček Borovou vodou, zánět se v oku ale už neobjevil. Přidaly se pouze ucpané póry na bradičce a u kořene ocásku, jakési akné s černou hlavičkou, po vymáčknutí obsahovali uvnitř „hadikovitý“ sekret. Množství se lišilo ale vždy se něco vymačkalo. Vždy do týdne se muselo opakovat jejich čištění vymačkáním, následnou desinfekcí těchto míst. Denně jsme bradičku po jídle otírali dětskými vlhkými ubrousky, černé tečky se přestaly tvořit ale místa se stále opakovaně plnila a vymačkávání tedy pokračovalo dál. Podezření, že jde o pubertální akné ve věku 8 měsíců mne uspokojilo jen dočasně. Pak jsem začala uvažovat, že i toto může být něco docela jiného. Pátrala jsem co by mohlo být příčinou všeho čím Artík opakovaně trpěl. Postupně vyloučila ostatní vlivy jako prach či nachlazení. Navíc naše další 2 kočičky byly po celou dobu naprosto zdravé, od Artíčka se nikdy nenakazily. Přestože jsem zvyklá na dobré zdraví těchto 2 kočiček, (ta starší má 15 let a nikdy nebyla nemocná, nikdy nebyla ničím očkována a dodnes je ve vynikající kondici), bylo zvláštní, že se zdálo, že Artík nemá infekční onemocnění.
Artíček by měl mít všechna běžná očkování, takže se postupně zužoval okruh možností co by mohlo být příčinou jeho potíží. Nakonec přišla ta nejlepší rada – nechat udělat CPR v Brně. Nebylo těžké odebrat vzorky. Čerstvé „švihadla jeho nudlí“ nabrané 2 dny po sobě ihned po vypšíknutí a z koutku oka jeden den ty krásné „amarounky“ a druhý den vzorek ospalky. Podezření především na Chlamidie. Artíček byl v Sevaronu tedy otestován na Chlamidie – negativní. Také jsme krom dalších rozborů nechaly testovat na Mycoplasmu spp. Tam test vyšel bohužel pozitivní. Dnes je léčen Ronaxanem, dělka léčby doporučena minimálně 14 dní, jeho veterinářka však doporučila léčbu 3 týdenní. (Je to doporučené rozmezí pro takovouto léčbu doporučované ve všech článcích o této nemoci. Načetla jsem za poslední týdny snad vše co se dalo vygooglovat kdekoliv ve světě o této nemoci). Ale to již napíši v jiném příspěvku. Zde se budu držet jen problémů s Artínkem. Budu Vas informovat o výsledku našeho léčení.
Zatím jsme jen byli ujištěni i na veterině i v Sevaronu, že Artova nemoc byla včas podchycena a bude zcela vyléčen. Z kultivací byla zjištěna doporučená ATB na která je jeho nález citlivý. V budoucnu by to nemělo mít vliv ani na možnost ho použít do dalšího chovu.
Proč tedy zde toto vše píši?
Toto onemocnění je velmi zákeřné a podceňované. Zjistila jsem, že u nás se mezi chovateli o něm skoro nic neví. Šokuje mne to. Jde o velmi vážné onemocnění, může končit i smrtí nebo těžkým poškozením zdraví našich miláčků a je snadno přenosné i na lidi a jiná zvířata. Ale vše na toto téma napíši v příspěvku věnovanému této tématice. Zde jsem chtěla jen popsat vlastní zkušenost z touto nemocí.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA


Naposledy upravil EDRIMEA dne 6. 3. 2011 11:30:15, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2011 9:29:49
Odpovědět s citátem

Dovolte mi zde nyní veřejně poděkovat:
Paní Leně Venclíkové - jediná chovatelka, která mne na mou výzvu zde kontaktovala o ochotně se podělila o své zkušenosti. Velice si její ochoty pomoci vážím!
Dále velice děkuji paní Karolině Leitnerové z ChS TYRELL Sphynx a panu Oldovi Fojtíkovi zde fofo177 z ChS Moon Cat. Oba mi věnovali svůj čas a velmi vstřícně vyposlechli mé kočičí trápení a pomohli radami a rozhovorem najít správná řešení.
Osobní veliké poděkování paní Tatianě Hošťálkové zde tatiana z ChS Přeštické kočenky, CZ. Od prvních okamžiků zde je mi velikou pomocnicí a vynikající rádkyní. Velice si její vstřícnosti a přátelství považuji!
Nemohu opomenou také poděkování do Brna, Mgr. Ditě Kelnerové. Za velmi rychlé jednání a skvělý přístup k celé problematice testování, zvláště pak za trpělivost poradit a pohovořit o všem co jsem potřebovala vědět a cenné rady zkušeného chovatele!

Závěrem s hlubokou úctou děkuji paní Gabriele Zemanové z Chs Gavany´s Bohemia. Artíček je potomek z rodičů z této stanice. Paní Zemanová mi byla velikou oporou a výborným poradcem, s jejím přispěním a nezměrnou ochotou jsem našla správnou cestu jak řešit vše kolem našich problémů s Artíčkem. Je to chovatelka, které si hluboce vážím, má zájem o potomky svých odchovů a je nesmírně ochotná pomoci. V mých představách takto vypadá dobrý chovatel!

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA


Naposledy upravil EDRIMEA dne 6. 3. 2011 11:31:26, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2011 17:44:04
Odpovědět s citátem

Mycoplasma spp.

„Mycoplasma je druhově velmi početný rod bakterií představující nejmenší a nejjednodušší prokaryotické buňky vůbec. Vyznačují se tím, že jim chybí buněčná stěna a jejich tvar tak udržuje pouze třívrstevná cytoplasmatická membrána. Řada druhů mykoplasmat jsou běžnými komenzály sliznic dýchacího, urogenitálního či trávicího traktu zvířat a lidí. Pouze některé druhy jsou významnými patogeny zvířat a lidí.“
Zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Mycoplasma)

Mycoplasma spp.,je společným názvem pro celou řadu anaerobních parazitických mikroorganismů, podílejících se na zvýšení rizika možnosti nákazy celou řadou dalších onemocnění.
Je považována za prvotní příčinu respiračních onemocnění u mnoha živočišných druhů, včetně lidí.

Z výše uvedeno vyplývá, že Mycoplasma spp. je také primární patogen různých onemocnění u koček; nejrozšířenějšími zástupci kategorie Mykoplasmatických onemocnění koček pak jsou asi M. felis, M. gateae, M. haemofelis, M. feliminutum a M. pneumoniae.

Onemocnění u koček napadá různé části těla, převážně respirační trakt, oči a uši, rozmnožovací a urologický trakt; dále způsobuje také záněty kloubů.


Zdroje nákazy:

Zdravá kočka by neměla onemocnět touto nemocí.
Mycoplasmoza však může propuknout, dostane-li se Váš kočičák k většímu zdroji jinak volně se vyskytujících bakterií.

Mezi takovéto hlavní zdroje nákazy patří přenos od jiných již nakažených jedinců tělesným kontaktem, formou kapénkovou; dále, přenosem ze všech tělesných sekretů a krví. Velké nebezpečí je také v možnosti nákazy nitroděložně, přenosem z matky na plod.

Jeden z hlavních rizikových faktorů k propuknutí tohoto onemocnění je snížená hladina imunitního systému Vaší kočky.
Pokles imunity může být způsoben jak jiným i velmi závažným onemocněním, tak různými stressovými faktory. Ty jsou mimochodem velmi častým důvodem nižší imunity kočky!

Diagnostika onemocnění:
Testování vhodných vzorků metodou PCR.
Při podezření na onemocnění Mycoplasmou spp je třeba vždy žádat nezbytné testy.
V některých případech jinak mohou vyjít negativně i kultivace od nemocného zvířete.

Léčba:
Vždy nutnost léčení ATB vhodnými na toto onemocnění!
Nejlepší ATB léčbu i dobu jejího trvání ve Vašem konkrétním případě Vám spolehlivě a nejlépe poradí v místě testování vzorků od nemocné kočky. Vždy je třeba vzít v úvahu věk(některá ATB mohou mladým zvířatům velmi škodit) a zdravotní stav Vaší kočičky(rozhodující pro výběr nejvhodnějšího ATB a ostatní způsob léčení).
Vyjma vážných případů onemocnění Mycoplasmou spp., kdy je již nezbytná hospitalizace, lze kočku úspěšně léčit doma.
Včasné odhalení a léčba Mycoplasmy spp.,dává Vaší kočičce nejlepší naději na kompletní uzravení!
Léčby jiných onemocnění nezaručují nezbytné vyléčení onemocnění Mycoplasmou spp. ATB nemusí být vhodná i k léčbě této nemoci, stejně jako doba léčby jiných onemocnění bývá kratší a tedy i při volbě ATB, které jinak může tuto nemoc léčit nesmí být interval léčení nedostatečný. Nevhodnou léčbou může dojít k dočasnému zlepšení zdravotního stavu či zdánlivému vyléčení. Jde však o stav pouze dočasný!



Projevy nákazy Mycoplasmou spp.

Respirační trakt:
Napadá dýchací soustavu Vaší kočky a v neléčeném průběhu jí může následně trvale poškodit. Obvykle se vyskytuje ve dvou typických fázích. Nejprve napadajíc horní cesty dýchací, infekce horních cest dýchacích či záněty vnitřního ucha.
Poté napadá dolní cesty dýchací, průdušky a plíce. Zde znemožňuje normální průběh okysličení krve, způsobuje nezvratné poškození tkání plic.

Horní cesty dýchací:

• Zvýšené produkce nosních sekretů - v počátku často nenápadné běžně vypadající rýmy a pšíkání či kašel kočky.
Často ve spojení s dalšími původci těchto obtíží může být rýma či kašel již velmi intenzivní, mohou být i příznaky
chroptění a dušení při potížích s vyloučením tvořících se sekretů.
Laicky a stručně charakterizováno, Vaše kočka může mít různé symptomy; průběh od frkání a pšíkání až po silné
záchvaty kašle i s projevy dušení nebo dávení. Rýma může být se slabým výskytem čirého hlenu až po „nudle jak
cepy“ či skoro ucpaný nos hnisavým výtokem.

• Otitis interna - zánět vnitřního ucha.
Laicky a stručně charakterizováno, bolestivé onemocní skryté části ucha. Kočka může být zprvu jen citlivá na doteky
v oblasti ucha, později i třepat hlavou či jí nápadněji naklánět nebo třít o podložku. Později mohou být nápadné
nekoordinované pohyby až ztráta rovnováhy. Bývá již doprovázeno výtoky z ucha. .

Dolní cesty dýchací:

• Bronchopneumonie - onemocnění bronchopulmonárního segmentu
• Pneumonie - zápal plic

Vlivem dalších přidružených patogenů, různá specifická poškození plic. V pokročilém stadiu již smrtelné fáze s minimální šanci na uzdravení takto nemocného jedince. Nejčastěji spojena s jiným vážným onemocněním resp. traktu kočky, způsobujícím např. otok plic, vodu na plicích,, hnisavá ložiska v plicích(abscesy).
Takže krom dalších závažných stavů které jsou dalším projevem tohoto onemocnění, jako je dehydratace organismu a vyhladovění pro nezájem o příjem potravy, zvíře umírá nejčastěji v konečném důsledku na nedostatek přísunu kyslíku, tedy udušení.

Oční onemocnění:
• Zvýšené produkce očních sekretů - v různých formách
Laicky a stručně charakterizováno, oční potíže v počátku nemoci v podobě od nápadnějších pravidelně se
Vyskytujících tmavších ospalků až po pozdější výtoky z očí ať už hnisavé nebo vodnatého či rosolovitého
charakteru s různým zabarvením; od průhledného přes různé odstíny růžové až po tmavě masové zbarvení.

• Oční potíže - zvýšená citlivost na světlo až spasmické potíže
Laicky a stručně charakterizováno, mhouření a neobvyklé přivírání očí obzvlášť v intenzivnějším osvětlení, nápadnější mrkání a tiky víčka.. Vážnější potíže při zarudnutí oka či vnitřní strany víček. Vždy jde o nepříjemné
až bolestivé stavy oka.

• Conjunctivitis - zánět spojivek v akutní i chronické podobě.

Ve spojení s bakteriemi Mycoplasmy existují i další velmi vážná oční onemocnění, která se mohou v pozdějším neléčeném stadiu vyskytnout, končící i slepotou v jednom či obou očích, často následně spojené s nezbytnou operací odstranění nefunkční oční bulvy.

Zánět kloubů:
• Polyarthritis – akutní zánět mnohočetných kloubů
Laicky a stručně charakterizováno, artritida, tedy kloubní onemocnění i s konečným trvalým poškozením kloubů.

Vaše kočka může mít trvalé následky, pro výraznou bolest znemožňující jí pohyb.
Rozmnožovací a urologický trakt:
• Březost a porod - ohrožení zdárného průběhu březosti a zdravého vývoje embryí a nenarozených koťat, reálné vysoké nebezpečí dalších porodních a poporodních komplikací.
Laicky a stručně charakterizováno, Mycoplasma u matky může způsobit a také často je hlavní
příčinou vysoké úmrtnosti nenarozených plodů, předčasných porodů, různě neduživých novorozenců
či předčasných úmrtí malinkých koťátek.

Za přítomnosti dalších patogenů může Vaše kočka mít další specifické nepříjemné či závažné nemoci močového a rozmnožovacího ústrojí.

Mycoplasma je přenosná již nitroděložně na ještě nenarozené plody!!!




_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2011 17:45:41
Odpovědět s citátem

Ale, ale, takhle mně odtajnit Very Happy ! Si dělám legraci, každý mně snadno odhalí, totožnost nikterak netajím, nevidím důvod.

No konkrétně s touto nemocí jsem ti moc nepomohla, já se s ní prozatím nesetkala, nemusím mít taky všechno Rolling Eyes , že.

Jsem ráda, že je to na dobré cestě a že jste to chytli včas, takže klučík bude zcela jistě pod tvou péčí brzy zdráv.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2011 16:46:59
Odpovědět s citátem

No já taky moc nepomohl, poněvadž informace o tomto neřádovi byly pro mě novinka. Je super se takhle podělit o své zkušenosti, byť negativní, poslední dobou to tu jaksi moc zvykem není, asi jsou holt všichni kočičáci v tom nejlepším pořádku, což je samozřejmě perfektní.

Tak ať se kočičáček co nejdříve uzdraví a jak jsme se bavili, fakt bych zkusil trošku potrápit ty neřády bacily nejen antibiotiky, ale hlavně něčím přírodním, detoxikovat tělíčko, vyladit imunitu a ono se pak organismus se vším hnedle lépe popere. Hlavně po antibiotikách bude vše pěkně nabořené. Držíme tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2011 0:59:19
Odpovědět s citátem

Já se pod to mohu jen podepsat.

Teď celá rodina padla na chřipku, a docela hnusnou, všichni, až na mne. A světe div se, já jako jediná popíjím už pěkných pár měsíců díky Oldovi a jeho doporučení (Oldo, díky Wink ) ten zelený žabinec.... Zajímavá "náhoda", co říkáte?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2011 9:30:24
Odpovědět s citátem

Very Happy Však víš Táňo, od té doby co jsem myslel loni že natáhnu brka, po skvělé léčbě našich lékařů Twisted Evil tak raději praktikuji přírodu a kašlu na chemii. A dělám to i u koček a od té doby ani nezaprskají Smile
PS: zkus kočenám malinko toho zeleného přimíchávat do krmení, může jim to jen prospět.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2011 15:10:13
Odpovědět s citátem

Děkujeme moc za vyčerpávající informace o této ošklivé nemoci. Snad pomohou i jiným chovatelům.

Musím se také připojit k Tatianě a Oldovi, že jsem Vám moc nepomohla, protože (naštěstí) s tímto žádné zkušenosti nemám. Každopádně myslím, že i psychická podpora a to, že Vás někdo už jen vyslechne a uklidní, že je někdo "s vámi" hodně pomůže.

Přejeme Artíčkovi brzké uzdravení Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2011 13:46:31
Odpovědět s citátem

Po delší odmlce jsem se vrátila mezi Vás. Všem Vám ještě jednou moc děkuji. Nevadí, zda jste mohli či nemohli pomoci, ale vyslechli jste naše potíže a kdo mohl poradil co znal. Paní Leitnerová to správně napsala, už jen ochota poslouchat a mít zájem pomáhá. Razz

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA


Naposledy upravil EDRIMEA dne 1. 3. 2011 9:03:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2011 14:00:28
Odpovědět s citátem

Po menší pauze jsem zpět, abych Vám napsala, jak pokračuje léčení onemocnění našeho Artíčka, což jsem slíbila......
Léčba ATB se zdála být skvělá, třetí den už Artík byl bez potíží a také neuvěřitelně ožil. Teprve tehdy mi došlo jak je silný, snášel špatnou kondici statečně a nebýt rýmy a zadýchávání, nedošlo by mi, že by měl být ještě čipernější než po celou dobu byl. Tedy vyjma dní, kdy evidentně měl horečku a nebylo mu opravdu dobře.
Takže po celou dobu léčby byl bez symptomů a skutečně bylo znát jak se mu muselo ulevit.
Zde bych ráda uvedla ještě jednu souvislost. Stejnými příznaky a téměř ve všem i ve shodných obdobých trpěl tímtéž i jeho bratr, který je u mé kamarádky. S nimi jsme nebyli po celou dobu vůbec ve styku. V Sevaronu nám tehdy otestovali jen Artíka, ale díky tomuhle doporučili stejnou léčbu pro oba bratry. Léčbu doporučenými ATB jsem zde popsala v předchozím příspěvku. I bratr se nám zlepšil v období léčení. Jediný rozdíl byl, že Artík dostal ATB na 10 dní, jeho bratr Alf na 3 týdny.
Bohužel oba bratři byli v pořádku jen 10 dní. Artík dostal znovu rýmu 3 den po dobrání ATB. Dostává stále i Probican pastu, přesto má rýmu zpátky. Zatím nejeví jiné příznaky ani není víc udýchaný nebo méně aktivní. Jeho bratr Alf dostal znovu rýmu před 3 dny i přesto, že stále bere ATB. Crying or Very sad
Budeme řešit co dál a určitě to sem zase písnu. Všem děkuji za pomoc a zájem i podporu po dobu naší nemoci. Kéž bych zde dnes mohla mít lepší zprávy.

Rozhodně ale teď vidíte všichni jak nepříjemné je tohle onemocnění. Těžko se léčí, znemožnilo nám účast na plánované výstavě teď v březnu, ohrožuje naše další kočky, zatím naštěstí nejeví žádné známky nemoci. U kamarádky už má ale rýmičku i malý britáček, kterého si na podzim koupila k Alfíčkovi. Budou muset otestovat oba kocoury zda jsou positivní....ach joo Rolling Eyes

My pořídili Artíčkovi nádhernou nevěstu, kdo ví zda se vyléčí aby vůbec mohl plodit potomky a navíc se bojím, že nakazí nevěstu. Snad bude mít dobrou imunitu jako naše kočenky a nemoc se u ní neprojeví.

Prosím nepodceňujte nikdo kašlíčky a podobné rýmičky, může kdykoliv jít o mycoplasmatické onemocnění. Jak sami uvádíte, nikdo jste se nesetkal s touto nemocí a přeci je bez pochyb velmi rozšířena u našich miláčků. Jen nemusí takto propuknout a nebo má jen mírnou formu a nikdo netuší, že jde o dlouhodobou, ale vážnou a postupně se pomalu zhoršující chorobu. Chovatelka od které pochazí naši kluci taky tvrdí, že od ní to není a přeci není možné aby oba bratři měli stejnou nákazu, když nejsou jinak spolu v žádném kontaktu. Artík byl koupen s rýmou a má to i ve smlouvě, jen nikdo netušil co má za nemoc. Mělo to být jen nastuzení. Vzhledem k tomu jak už má nemoc rozjetou a těžko léčitelnou, musel mít projevy nemoci již doma v chovatelské stanici a kdyby už tehdy vše nebrali na lehkou váhu, nemusel ohrozit jiné zvířátka v novém domově, ale především měl mnohem vyšší šanci na naprosté uzdravení. Čím dříve se tato nemoc začne léčit, snáze se zvíře uzdraví, neb ještě není respirační systém tak poškozený. Dost na tom, že musel být důvod, proč měl tak špatnou imunitu, že nemoc vypukla ještě než jsem si ho my koupili, když jinak je to evidentně zvíře silné a odolné. To soudím z toho jak skvěle zvládá tuto chorobu po dobu co je u nás. Vlastně nebýt shody, že marodil i jeho bratr, myslela bych si, že má jen slabou imunitu a lehko podlehne nachlazení, či bych hledala dál všelijaké jiné důvody, občas by mu asi vet šoupnul nějaká ATB, jenž by mu dočasně zas zdánlivě pomohla a tím nejen, že by možná nemoc na potomcích předal dál, ale také by asi s námi nakonec dlouho nebyl. Já jen doufám, že nyní je jeho stav ještě uspokojivý natolik, aby mohl být vyléčen a také, že jeho organismus nemá ještě až tak rozsáhlé poškození, aby mu ukrátil leta s námi.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA


Naposledy upravil EDRIMEA dne 1. 3. 2011 9:02:44, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2011 15:15:34
Odpovědět s citátem

Nepokusila jste se jeho stav zlepšit po poradě s vet.podáváním podpůrné léčby WOBENZYM - koukněte na něho,možná by nebyl od věci.
LK


EDRIMEA napsal:
citace:
Tak dnes už se s Vámi mohu podělit o ty nejčerstvější informace o onemocnění našeho miláška.

Artíčka jsme na podzim již kupovali s rýmičkou, do smlouvy nám chovatelka poznamenala, že jde o lehké nachlazení, doporučená léčba dětský sirup Mucosolvan. Zatímco tento způsob léčby skutečně pomáhal kocourkovi odhleňovat, jeho stav se zhoršoval. První dny měl řidčí stolici, která intenzivně zapáchala. Do týdne jsme našli stravu, která toto vyřešila. Přesto se jeho stav stále nenápadně zhoršoval až po týdnu jsme skončili na pohotovosti. S horečkou a ve stavu, kdy se kocourek poslední necelé 2 dny takřka dusil a měl silný výtok z jednoho očíčka a velmi zarudlou spojivku v tomto oku. Tyto 2 dny už také hůře jedl a měl menší zájem si hrát. Hodně spal. Ihned dostal injekčně první dávku ATB Synuloxu, domů pak prášky na dalších 10 dní. Do oka dostal kapičky Ciplox, také 10 dní. Dostal i injekci na posílení organismu. Již následující den vypadal zcela zdráv. Překvapila mne tato neuvěřitelně rychlá úleva. Léčili jsme ale poctivě celých 10 dní.
K našemu velikému překvapení, sotva skončila léčba ATB, příznaky se vrátili do necelého týdne. A znovu rýmička. Jediný rozdíl byl, že stav se již nezhoršoval. Znovu dětský Mucosolvan, který ulevoval úspěšně od nadměrné tvorby hlenu, nudličky jak švihadla lítaly kolem kocourka, jen očíčka už neměly zánět. Podezírala jsem nachlazení z průvanu(často se u nás větrá). Cpala jsem kočičářovi svetříčky, vybírala co nejlepší stravu aby měl vše co by měl mít. Do dnes střídáme mnoho superpremiových krmiv pro dorůstající koťata – Artíček to bez problémů zvládá, stolici má pěknou pevnou a hlavně tyto změny miluje. Vybíráme ty nejlepší konzervičky a kapsičky, dáváme mletou přemraženou směs syrových drůbežích drobů smíchaných s mixovanou mrkvičkou a hovězím. Dáváme rybičky. Prostě má bohatou pestrou stravu! Neměl by mít nedostatek jakékoliv látky potřebné pro dobrou imunitu a zdravý vývoj. Asi díky tomu všemu se stav již nikdy nezhoršil tak, aby měl potíže jako po prvním týdnu u nás.
Přesto od podzimu 2010 kocourek trpěl opakovanými výskyty rýmičky, vždy byl skoro týden zcela zdravý a pak vše nanovo. Rychleji se zadýchával při hře, trpěl častými záchvaty vykašlávání sekretů z dýchacích cest. Toto vypadalo jako by chtěl zvracet, bylo to něco mezi dávením a suchým kašlem. . …ovšem při bedlivém pozorování bylo možno postřehnout, že v posledním „zachroptění“ vykašlal a polkl hlen. Rýma se projevovala pšíkáním s prskáním, vždy bylo možno v zápětí najít někde pěknou „nudličku“ nažloutlé či mléčné barvy nebo téměř průsvitnou, hlenovitou. Také v očičkách měl takřka denně jakési „amarouny“ tedy rosol v koutku oka od bezbarvé barvy až po všechny odstíny růžové či masového zbarvení. Denně měl výplachy oček Borovou vodou, zánět se v oku ale už neobjevil. Přidaly se pouze ucpané póry na bradičce a u kořene ocásku, jakési akné s černou hlavičkou, po vymáčknutí obsahovali uvnitř „hadikovitý“ sekret. Množství se lišilo ale vždy se něco vymačkalo. Vždy do týdne se muselo opakovat jejich čištění vymačkáním, následnou desinfekcí těchto míst. Denně jsme bradičku po jídle otírali dětskými vlhkými ubrousky, černé tečky se přestaly tvořit ale místa se stále opakovaně plnila a vymačkávání tedy pokračovalo dál. Podezření, že jde o pubertální akné ve věku 8 měsíců mne uspokojilo jen dočasně. Pak jsem začala uvažovat, že i toto může být něco docela jiného. Pátrala jsem co by mohlo být příčinou všeho čím Artík opakovaně trpěl. Postupně vyloučila ostatní vlivy jako prach či nachlazení. Navíc naše další 2 kočičky byly po celou dobu naprosto zdravé, od Artíčka se nikdy nenakazily. Přestože jsem zvyklá na dobré zdraví těchto 2 kočiček, (ta starší má 15 let a nikdy nebyla nemocná, nikdy nebyla ničím očkována a dodnes je ve vynikající kondici), bylo zvláštní, že se zdálo, že Artík nemá infekční onemocnění.
Artíček by měl mít všechna běžná očkování, takže se postupně zužoval okruh možností co by mohlo být příčinou jeho potíží. Nakonec přišla ta nejlepší rada – nechat udělat CPR v Brně. Nebylo těžké odebrat vzorky. Čerstvé „švihadla jeho nudlí“ nabrané 2 dny po sobě ihned po vypšíknutí a z koutku oka jeden den ty krásné „amarounky“ a druhý den vzorek ospalky. Podezření především na Chlamidie. Artíček byl v Sevaronu tedy otestován na Chlamidie – negativní. Také jsme krom dalších rozborů nechaly testovat na Mycoplasmu spp. Tam test vyšel bohužel pozitivní. Dnes je léčen Ronaxanem, dělka léčby doporučena minimálně 14 dní, jeho veterinářka však doporučila léčbu 3 týdenní. (Je to doporučené rozmezí pro takovouto léčbu doporučované ve všech článcích o této nemoci. Načetla jsem za poslední týdny snad vše co se dalo vygooglovat kdekoliv ve světě o této nemoci). Ale to již napíši v jiném příspěvku. Zde se budu držet jen problémů s Artínkem. Budu Vas informovat o výsledku našeho léčení.
Zatím jsme jen byli ujištěni i na veterině i v Sevaronu, že Artova nemoc byla včas podchycena a bude zcela vyléčen. Z kultivací byla zjištěna doporučená ATB na která je jeho nález citlivý. V budoucnu by to nemělo mít vliv ani na možnost ho použít do dalšího chovu.
Proč tedy zde toto vše píši?
Toto onemocnění je velmi zákeřné a podceňované. Zjistila jsem, že u nás se mezi chovateli o něm skoro nic neví. Šokuje mne to. Jde o velmi vážné onemocnění, může končit i smrtí nebo těžkým poškozením zdraví našich miláčků a je snadno přenosné i na lidi a jiná zvířata. Ale vše na toto téma napíši v příspěvku věnovanému této tématice. Zde jsem chtěla jen popsat vlastní zkušenost z touto nemocí.


Po menší pauze jsem zpět, abych Vám napsala, jak pokračuje léčení onemocnění našeho Artíčka, což jsem slíbila......
Léčba ATB se zdála být skvělá, třetí den už Artík byl bez potíží a také neuvěřitelně ožil. Teprve tehdy mi došlo jak je silný, snášel špatnou kondici statečně a nebýt rýmy a zadýchávání, nedošlo by mi, že by měl být ještě čipernější než po celou dobu byl. Tedy vyjma dní, kdy evidentně měl horečku a nebylo mu opravdu dobře.
Takže po celou dobu léčby byl bez symptomů a skutečně bylo znát jak se mu muselo ulevit.
Zde bych ráda uvedla ještě jednu souvislost. Stejnými příznaky a téměř ve všem i ve shodných obdobých trpěl tímtéž i jeho bratr, který je u mé kamarádky. S nimi jsme nebyli po celou dobu vůbec ve styku. V Sevaronu nám tehdy otestovali jen Artíka, ale díky tomuhle doporučili stejnou léčbu pro oba bratry. Léčbu doporučenými ATB jsem zde popsala v předchozím příspěvku. I bratr se nám zlepšil v období léčení. Jediný rozdíl byl, že Artík dostal ATB na 10 dní, jeho bratr Alf na 3 týdny.
Bohužel oba bratři byli v pořádku jen 10 dní. Artík dostal znovu rýmu 3 den po dobrání ATB. Dostává stále i Probican pastu, přesto má rýmu zpátky. Zatím nejeví jiné příznaky ani není víc udýchaný nebo méně aktivní. Jeho bratr Alf dostal znovu rýmu před 3 dny i přesto, že stále bere ATB. Crying or Very sad
Budeme řešit co dál a určitě to sem zase písnu. Všem děkuji za pomoc a zájem i podporu po dobu naší nemoci. Kéž bych zde dnes mohla mít lepší zprávy.

Rozhodně ale teď vidíte všichni jak nepříjemné je tohle onemocnění. Těžko se léčí, znemožnilo nám účast na plánované výstavě teď v březnu, ohrožuje naše další kočky, zatím naštěstí nejeví žádné známky nemoci. U kamarádky už má ale rýmičku i malý britáček, kterého si na podzim koupila k Alfíčkovi. Budou muset otestovat oba kocoury zda jsou positivní....ach joo Rolling Eyes

My pořídili Artíčkovi nádhernou nevěstu, kdo ví zda se vyléčí aby vůbec mohl plodit potomky a navíc se bojím, že nakazí nevěstu. Snad bude mít dobrou imunitu jako naše kočenky a nemoc se u ní neprojeví.

Prosím nepodceňujte nikdo kašlíčky a podobné rýmičky, může kdykoliv jít o mycoplasmatické onemocnění. Jak sami uvádíte, nikdo jste se nesetkal s touto nemocí a přeci je bez pochyb velmi rozšířena u našich miláčků. Jen nemusí takto propuknout a nebo má jen mírnou formu a nikdo netuší, že jde o dlouhodobou, ale vážnou a postupně se pomalu zhoršující chorobu. Chovatelka od které pochazí naši kluci taky tvrdí, že od ní to není a přeci není možné aby oba bratři měli stejnou nákazu, když nejsou jinak spolu v žádném kontaktu. Artík byl koupen s rýmou a má to i ve smlouvě, jen nikdo netušil co má za nemoc. Mělo to být jen nastuzení. Vzhledem k tomu jak už má nemoc rozjetou a těžko léčitelnou, musel mít projevy nemoci již doma v chovatelské stanici a kdyby už tehdy vše nebrali na lehkou váhu, nemusel ohrozit jiné zvířátka v novém domově, ale především měl mnohem vyšší šanci na naprosté uzdravení. Čím dříve se tato nemoc začne léčit, snáze se zvíře uzdraví, neb ještě není respirační systém tak poškozený. Dost na tom, že musel být důvod, proč měl tak špatnou imunitu, že nemoc vypukla ještě než jsem si ho my koupili, když jinak je to evidentně zvíře silné a odolné. To soudím z toho jak skvěle zvládá tuto chorobu po dobu co je u nás. Vlastně nebýt shody, že marodil i jeho bratr, myslela bych si, že má jen slabou imunitu a lehko podlehne nachlazení, či bych hledala dál všelijaké jiné důvody, občas by mu asi vet šoupnul nějaká ATB, jenž by mu dočasně zas zdánlivě pomohla a tím nejen, že by možná nemoc na potomcích předal dál, ale také by asi s námi nakonec dlouho nebyl. Já jen doufám, že nyní je jeho stav ještě uspokojivý natolik, aby mohl být vyléčen a také, že jeho organismus nemá ještě až tak rozsáhlé poškození, aby mu ukrátil leta s námi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2011 17:56:27
Odpovědět s citátem

for EDRIMEA

Podle mého názoru, antibiotika již kočmeni berou, takže to chce něco co spolu s těmi antibiotiky bude působit synergicky. Osobně bych hned začal dávat denně 1/2 tablety ImunActivu který nakopne imunitu a kapsli Cordycepsu (případně Mushroomu), který má posilující účinky, působí imunomodulačně a proti infekcím a to i těm se kterými si antibiotika neporadí.
Až kočeny dodlabou antibiotika tak bych dal detoxikaci kombinací chlorelly a mladého ječmene, nebo chlorelly a alfalfa (vojtěšky).

Vůbec se toho nebojte, nemůžete tím nic pokazit!
Držíme tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2011 20:00:33
Odpovědět s citátem

Asi ani injekce Zylexisu nic nezkazí a něco jako třeba extrakt Echinacea na podporu imunity, jen dávkování upravené na váhu kočičáka.
Jinak bych ještě poprosila, pokud odpovídáte na příspěvek, u takhle dlouhých příspěvků formou citace vznikají strašně dlouhé příspěvky, které vlákno zbytečně znepřehledňují. Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2011 9:23:32
Odpovědět s citátem

libuse napsal:
Nepokusila jste se jeho stav zlepšit po poradě s vet.podáváním podpůrné léčby WOBENZYM - koukněte na něho,možná by nebyl od věci.
LK

Odpověď je i pro fofo 177 a Karolinu Leitnerovou:

Echinaceu jsme podávali než jsme zjistili co vlastně je za Artovými potížemi. Budeme dál zařazovat cokoliv, co by posílilo Artínkovu imunitu aby nemoc zvládl.

Probican nám k ATB doporučili jak v Sevaronu pí. Kelnerová tak naše vetky MVDr. Minaříková a MVDr.Vitásková jako nejlepší doplněk této léčby.Sad

Proberu dnes s oběma i s pí. Kelnerovou nynejší situaci, navrhnu Vaše rady a případně Vás zkontaktuji v SZ, kde případně sehnat Vámi doporučené přípravky. Rozhodně Vám všem opět moc děkuji.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2011 20:31:27
Odpovědět s citátem

Co se týká těch přírodních prostředků, ono je někdy problém to probírat ať již s vetem, nebo v případě dvounožců s člověčím mudrem, poněvadž většina z nich ze zásady věří jen na tu svoji chemii. Naštěstí se ale najdou i vyjímky Wink

Probiotika jako doplněk léčby ale doporučili určitě dobře, bez správně fungujících střev a užitečných bakterií jde prostě imunita do kopru.

Hlavně ať to dobře dopadne Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2011 0:37:10
Odpovědět s citátem

Taky bych se přimlouvala za ten žabinec Wink ! Fakt to pomáhá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 10:46:30
Odpovědět s citátem

citace:
Budeme dál zařazovat cokoliv, co by posílilo Artínkovu imunitu aby nemoc zvládl.

Nejprve opět díky všem za ochotu a rady.
A nyní poslední novinky / zkušenosti.
Na radu pí Kelnerové(Sevaron) bylo ihned nasazeno Colostrum, 2x denně 1ml. Na Artovo zahlenění doplněno znovu Mucosolvanem Junior, 2x denně 1ml.
Byla to zřejmě skvělá volba. Artíček je po 2 denní kůře mnohem lepší. Ustoupilo dusivé dýchání, lítají z něho nudličky, ale již nekašle a vypadá mnohem lépe.
Budou však dělány nové odběry a testy u obou kocourků. Podle stavu Artíčka i jeho bratra Alfa, v Sevaronu chtějí otestovat i další nemoce, pí Kelnerová byla velmi překvapena zprávou o recidivě i při braní ATB v případě našeho brášky Alfíčka. Zítra zkonzultujeme nynější zlepšení po podpůrné léčbě Colostrem, zda tedy pokračovat zatím v braní Ronaxanu či zatím počkat na výsledky testů. (Původně hned po odběrech by v pondělí měl být u Arta znovu nasazen Ronaxan na dalších 14 dní.)
Další vývoj Vám sem zase napíšeme.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 11:48:39
Odpovědět s citátem

Ty nudličky z něj lítají z toho mucosolvanu, na to je fakt dobrý (lidem doporučuju při potížích inhalovat, pak funguje ještě líp).

Colostrum jsem u koček nezkoušel, při potížích jsme vždy dávali ImunActiv, ale koukám tohle vyjde ještě levněji, 120 kapslí á 500mg za nějakých 160 kaček. Kolik toho dáváte, myslím v mg?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 13:44:53
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ty nudličky z něj lítají z toho mucosolvanu, na to je fakt dobrý (lidem doporučuju při potížích inhalovat, pak funguje ještě líp).

Colostrum jsem u koček nezkoušel, při potížích jsme vždy dávali ImunActiv, ale koukám tohle vyjde ještě levněji, 120 kapslí á 500mg za nějakých 160 kaček. Kolik toho dáváte, myslím v mg?


No levné to rozhodně není, máme Colostrum direct, tekutý, od Fy LR: http://eshop.lr-czech.com/colostrum-direct/d-1180342012-c-2929/.
Lahvička 125ml jsme sehnali za 900,- Kč. Ale pomáhá, takže čert vem ty prachy Very Happy
Ale kde jste viděl kapsle v takové nízké ceně? Já našla i kapsle všude za horentní částky. Myslím, že tekuté Colostrum je lepší a rozhodně tedy i účinnější než nějaké kapsle. To naše je zcela přírodní 100% mlezivo a bez konzervantů.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 14:28:02
Odpovědět s citátem

Já u nás nenakupuji nic, nekradu. Všechno kupuji na iHerbu v USA.

Už jsem na to colostrum koukal dříve, (mám na něj odkaz na stránkách, v recenzích jsou i kladné reference chovatelů koček), ale ještě jsem si ho neobjednal, ťuk ťuk, všichni jsme zdraví, ale při příští objednávce ho přibalím pro strýčka příhodu. Kočičkáři na diskuzi kočky on-line si to taky vcelku pochvalují Wink

Co se týká účinnosti zda tekutý, nebo kapslíky, atd... myslím že to chce prostě vyzkoušet, někdy mi ty studie kdy je co lepší připadají, že výsledek je podle toho co kdo vyrábí a prodává Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 14:56:07
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Co se týká účinnosti zda tekutý, nebo kapslíky, atd... myslím že to chce prostě vyzkoušet, někdy mi ty studie kdy je co lepší připadají, že výsledek je podle toho co kdo vyrábí a prodává Rolling Eyes

Já to brala především selským rozumem. Podle popisu výroby u tekutiny. Rozhodně jiná úprava, tedy přeměna na suchou formu musí mít vliv na kvalitu. Navíc toto je čistá 100% forma, tedy těžko předpokládat v kapslích jiný koncentrát. Wink
_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 15:11:57
Odpovědět s citátem

Přesně takto selským rozumem bych si to vysvětloval taky, v tom tedy rozhodně souhlasím Smile No a pak jsem koumal nad studiemi týkající se mladého ječmene, který s oblibou popíjím a byl jsem z toho pěkně na větvi. Jedna říkala, nejlepší je 100% šťáva, přípravky s maltodextrinem mají málo šťávy a tudíž menší účinnost. Druhá říkala, pokud je štáva 100% a není doplněna o přírodní maltodextrin, který ochraňuje enzymy, dochází k oxidaci a účinek se prudce snižuje, kvalita jde již po pár dnech od otevření balení prudce dolů. Třetí říkala, nejlepší je kompletní prášek, poněvadž 100% šťáva neobsahuje žádnou vlákninu a rychle se kazí a šťáva s maltodextrinem je zbytečně drahá. Tak a kde je teď pravda Very Happy
Ale to jsem odbočil od colostra, ale ten princip to vystihuje, že 100% nemusí vždy bezpodmínečně znamenat 100% nejlepší, alespoň v poměru cena/účinek. Někdy je značek plno, jedna drahá, druhá levná a výsledek je stejný. Až ty kapslíky vyzkouším, tak poreferuji Wink

Hlavně že je u vás kočičákovi líp, to je super zpráva, držíme tlapky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 15:26:01
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Studie týkající se mladého ječmene. Jedna říkala, nejlepší je 100% šťáva, přípravky s maltodextrinem mají málo šťávy a tudíž menší účinnost. Druhá říkala, pokud je štáva 100% a není doplněna o přírodní maltodextrin, který ochraňuje enzymy, dochází k oxidaci a účinek se prudce snižuje, kvalita jde již po pár dnech od otevření balení prudce dolů. Třetí říkala, nejlepší je kompletní prášek, poněvadž 100% šťáva neobsahuje žádnou vlákninu a rychle se kazí a šťáva s maltodextrinem je zbytečně drahá. Tak a kde je teď pravda Very Happy .

Tohle je velmi zajímavý příspěvek. Tedy s ječmenem takto snadno nevím odpověď. Ale asi bych jí také hledala někde v přírodních zákonech. Viz co popíši u Colostra níže.
Co se Colostra týče, vycházím z přírody. První dávka u každé matky bez ohledu na druh je vždy čistá a první potrava mláděte.
Později je vše již obsaženo pouze v mateřském mléce, tedy ředění mlékem se zvyšuje a mléko nahradí původní tekutinu ač účinné protilátky stále obsahuje. Takže i když by v naší tekutině klesala účinnost, mělo by to být také přirozené. Trvanlivost je 14 dní. Tak co neslupne kocour holt podpořím zdraví i u ostatních kočenek. Díky jeho nemoci se jim to také může hodit ač zatím jsou stále naprosto zdravé. (Nebo si mlsnu taky, na dobití jarní energie) Very Happy

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 16:20:51
Odpovědět s citátem

No vidíte, kapsle vám aspoň vydrží doma a můžete to podávat dlouhodobě. Ještě bych doplnil, že mají i prášek a to přímo pro kočky, vyjde v přepočtu na cca 700,-Kč a je to 340g čistého 100% colostra, což je dávka pro jednu kočku na cca půl roku Wink

Já jsem od doby co se zabývám přírodními prostředky k tvrzení výrobců opatrný, poněvadž někdy koupíte výrobek za nehoráznou cenu a účinek má stejný jako jiný za pár šupek a vše je jen o reklamě a tím, jak si tu jejich super kvalitu dokáží zdůvodnit.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 15:18:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám 5ti mesicni kotatko sphynx s PP. Pani chovatelka nam ji prodala ve 4 mesicich jiz nemocnou - mycoplasma felis (nevedeli jsme o tom, ze je nemocna) ... Kotatko ma napadene plice (dle rentgenu, ktery udelala veterinarka). Kotatko lecime ale nenasla jsem zde nikde radu souvisejici s ATB a vekem kotatka (vsude jen ze to muze byt nebezpecne). Jiz od pocatku ji lecime Summamed forte sirupem. Kotatko se zlepsilo ale po 3 tydnech stale neni vylecena. Mam strach jak dale s ATB. Byl mi navrzen Ronaxan, nebo pry lepsi je DOXIHEXAL nebo DOXIBENE (mate s tim prosim zkusenosti nekdo?). Ale nebude to mit vliv na jeji klouby a jine organy? A mame ted na chvili leky vysadit? Nedojde spise zase k rozmnozeni bakterii v jejim organismu? Celou dobu zaroven s ATB podavame Pro-Kolin nebo jina probiotika (Protexin Synbiotic). Ale prujem trochu porad ma. Na jidlo dostava predevsim specialni dietu od Hills prescription (kvuli prujmu). Kapsicky kureci od Hills. Obcas ji uvarim kureci prsicka. Dostava take sirup bezkasel jitrocelovy a specialni vitaminy pro kocicky a pejsky. Poradite mi, prosim, jak nejlepe kocicku vylecit? Mate nekdo zkusenosti s ATB v tomto veku - co urcite ne? co je ok? Jak starý byl Articek, kdyz jste jej zacali lecit ATB? a Ronaxanem? Dekuji moc za kazdou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 18:06:53
Odpovědět s citátem

Já bych věřil veterináři, pokud antibiotika doporučil, tak určitě ví proč. Co se týká nežádoucích účinků, já osobně se na lék který neznám vždy kouknu na net, jestli se třeba veterinář neseknul (stalo se mi to u kotěte s enroxilem), ale Ronaxan by v tomto případě dle mého měl být v pohodě. Antibiotika pokud jsou nasazena jistě není vhodné na nějaký čas vysazovat, pokud není infekce zlikvidována, to by nadělalo více škody jak užitku. Rozdíl v uvedených lécích je ten, že Ronaxan je veterinární.
Sirup na kašel je vynikající (možno jitrocelový, nebo dětský ACC nebo Mucosolvan, vitamíny vyhoďte a kupte ImunActiv případně doplněný o Colostrum (už to tu výše bylo). Probiotika také ano, poněvadž antibiotika vše vymlátí, i to potřebné.
Držíme tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 20:01:33
Odpovědět s citátem

RENAI napsal:
Dobrý den,

mám 5ti mesicni kotatko sphynx s PP. Pani chovatelka nam ji prodala ve 4 mesicich jiz nemocnou - mycoplasma felis (nevedeli jsme o tom, ze je nemocna) ...

dobrý večer,
jak jste zjistili ( nebo paní veterinářka) že se jedná o Mycoplasma fellis ?

Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 22:57:55
Odpovědět s citátem

RENAI napsal:
Dobrý den,

mám 5ti mesicni kotatko sphynx s PP. Pani chovatelka nam ji prodala ve 4 mesicich jiz nemocnou - mycoplasma felis (nevedeli jsme o tom, ze je nemocna) ... Kotatko ma napadene plice (dle rentgenu, ktery udelala veterinarka).

Artíčkovi bylo již 10 měsíců když dostal Ronaxan. Rozhodně minimální doba užívání je 14 dní až 3 týdny. Při větším zasažení nemocí se musí doba prodloužit. Ronaxan byl vybrán právě pro minimální škodlivost ačkoliv žádné ATB není ideální. Děsí mne, že uvádíte, že kotínko má již tak znatelně poškozené plíce - a máte test na Mycolpasmu jako my? PCR positivní? Artík zatím není postižen dofáme tak vážně. Jinak jako podpůrnou léčbu jak uvádím výše máme doporučeno Colostrum a po týdnu se Artík zlepšuje neuvěřitelně. Výše jsem psala, že se mu nemoc vrátila, dostal Colostrum než dostane znovu ATB - nyní váhám, zda se vůbec k ATB ještě vrátíme. To Colostrum ho fakt dalo do kupy a symptomy nemoci mizí.
Co se mých zkušeností týče, jako nejlepší radu bych Vám doporučila konzultaci s paní Magistrou Kelnerovou v Sevaronu. Nám to také doporučili a nemohu si vynachválit. Ochotně poradí, sama chová kočenky a tak může i poradit s vhodností léků atp.
Jinak pokud máte zájem, mohu Vám poslat své MT na soukromou zprávu a můžete zavolat a můžeme si o všem ještě podrobněji popovídat.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2011 9:21:02
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Co se mých zkušeností týče, jako nejlepší radu bych Vám doporučila konzultaci s paní Magistrou Kelnerovou v Sevaronu. Nám to také doporučili a nemohu si vynachválit. Ochotně poradí, sama chová kočenky a tak může i poradit s vhodností léků atp.


Mám úplně stejnou zkušenost, takže také doporučuji. Ovšem jednou jsem to tu někomu poradil a byl jsem označen málem za agenta laboratoře Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (70x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
4
Britská krátkosrstá kočka (28x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (24x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top