Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

2 nekastrovaní kocouři


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 2 nekastrovaní kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2011 17:34:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den, můžete mi prosím poradit?
Mám 2,5 letého rozmazleného briťáka. Dosud není kastrovaný, mám ho na mazlíka, ale jelikož neznačkuje ani neprojevuje touhy po kočičích slečnách, nemám prozatím v plánu jej nechat vykastrovat.
Chtěli bychom mu pořídit kamaráda - kocoura. Můžou spolu vycházet i když nebudou kastrovaní? Případně je asi lepší provést kastraci domorodce dříve než přivedeme nováčka, nebo až poté co bychom si potvrdili že kastrace obou je nutná.
Procházela jsem celou diskusi, ale ohledně nekastrovaných kocourů jsem se nedopátrala informací.
Děkuji za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2011 18:05:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den vjetšinou nekastrovaní kocouři jsou na sebe agresivní asi bych volila tu kastraci než bych přinesla domu jiného mi sice kocoury nemáme ale beru to podle obyčejných kočičáku venkovních a ty se rvou jak psi a to bych tedy nemuse mít doma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 2 nekastrovaní kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2011 18:53:00
Odpovědět s citátem

Osobně bych se přikláněla ke kastraci ještě před přinesením kocourka. A zároveň bych ani nezkoušela, jak by reagoval na nově příchozího, resp. jak spolu budou vycházet ... zpočátku možná dobře, ale nebála bych se ani tak agresivity, jako spíše značkování. Ono jakmile začne druhý kocourek dospívat, můžou spolu začít "soupeřit" o území a to právě tak, že Vám znesvětí půlku bytu smrádkem a věřte, že to za to nestojí Twisted Evil
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 17:12:39
Odpovědět s citátem

Díky bohu kocouři si na sebe zvykli a po měsíci společného soužití jsme nechali staršího kocoura (3 roky) pro jistotu vykastrovat. Po dvou dnech agresivního syčení, vrčení a vřeštění, se alespoň v rámci bytu tolerovali. Po jakžtakž tolerantním chování, začal usilovně a neustále starší kocour toho menšího "nakrývat". Asi po 3 týdnech řádění přišla na řadu kastrace. Od té doby je vše OK.

Vyskytl se nám jen jeden zádrhel, se kterým si nevíme rady. Máme průchozí dvířka, které oba používají, malý kocourek (6m) po nějaké době také pochopil princip dvířek. Jenže když má hravou tak místo aby do dvířek strčil hlavu a otevřel si je tak po nich hrabe packou tak, že se mu občas dvířka zaseknou mezi polštářky prstů a dlaně. Z toho je samozřejmě hotový a piští, a snaží se z toho dostat, ale samozřejmě to nejde. Jenže jak se k němu dostane ten starší, dost agresivně ho napadá a kouše, malý se bohužel nemůže bránit když je uvízlý ťapkou a je z toho vynervovaný ještě víc. Občas máme problém staršího vůbec odklidit , protože je pak agresivní i na nás, a malého vyprostit ze dvířek.
Myslela jsem že se ten starší třeba o toho malého bojí (to v případě že je na opačné straně zaseknutých dvířek), ale když je bohužel na stejné straně jak zaseklé kotě, tak vypadá že ho zakousne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top