Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynxové - soužití s jinými zvířaty


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2011 11:18:20
Odpovědět s citátem

Nenašla jsem žádné trefné téma, tak jsem založila nové.
Chtěla jsem se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s chováním sphynxů k jiným zvířatům. Nebo spíš obráceně, jak jiná zvířata snášejí soužití se sphynxem. Všichni víme, že naši naháči s tím problém nemají.
Jde mi momentálně hlavně o velké psy. Jedno naše kotě totiž půjde do rodiny, kde mají Irského vlkodava, co váží asi 70 kg, tak si nějak neumím představit, jak to kluci spolu zvládnou Very Happy věřím, že ano Very Happy [/b]
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2011 13:42:18
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Nenašla jsem žádné trefné téma, tak jsem založila nové.
Chtěla jsem se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s chováním sphynxů k jiným zvířatům. Nebo spíš obráceně, jak jiná zvířata snášejí soužití se sphynxem. Všichni víme, že naši naháči s tím problém nemají.
Jde mi momentálně hlavně o velké psy. Jedno naše kotě totiž půjde do rodiny, kde mají Irského vlkodava, co váží asi 70 kg, tak si nějak neumím představit, jak to kluci spolu zvládnou Very Happy věřím, že ano Very Happy [/b]


Tedy já neměla tehdy Sphynxe, jen koťata - Barmu a Peršáka, ale k nim Německou dogu. Tak si dovolím přispět se svou troškou zkušeností. Vlkodav stejně jako doga je pes pohodový - takže to podstatné je, jak ho mají majitelé vychovaného tedy zvládnutého a také zda jde o štěně či dospělého jedince. Jsou to přátelští psi a kotě vezme jako mládě. V tom problém nebude pokud je to zvíře dobře vychované a s láskou vedené. Sphynx je navíc stvořeníčko družné, nebojácné a přátelské. Předpokládám, že nebude syčet a chovat se jakkoliv provokativně nepřátelsky. Naše kotínky se psa báli a museli jsme je tedy zvykat na přítomnost dospělé Dogy. I tak se ona nikdy nebezpečně nezachovala. Takže jak jsem zmínila. pokud ten psí obřík je pohodář z "dobré rodiny", přijme naháčka s láskou a bude ho spíš chránit. Jediné nebezpečí s velkým psem může být zalehnutí........to musí už ohlídat nový páníčci než se kotínko naučí být opatrně a nevlézt si pod takového obra.
Totéž platí pokud jde o štěně - neuvědomují si svou sílu a je na nás na lidech dohlížet na hry mláděte a zajistit bezpečí pro křehounké kotě. Takže nevím zda je jiná rada než dobře poznat majitele a zjistit jak dokáží zvládnout pejska a správně chránit kotínka.
Razz

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2011 13:53:01
Odpovědět s citátem

Maxipes je 3-letý pohodový. Budoucí majitelé našeho naháčka mají brzy přijet na koukací návštěvu, tak to všechno probereme. Právě mě napadá nejvíc to nebezpečí zalehnutí, aspoň dokud kotík trochu nepovyroste. Chápu, že 2kg kotě by takový pes pravděpodobně ani necítil, pokud by se octlo pod ním. Děkuji za radu, rozhodně to prodisutujeme, zdají se být velmi rozumní.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2011 20:08:28
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Maxipes je 3-letý pohodový. Budoucí majitelé našeho naháčka mají brzy přijet na koukací návštěvu, tak to všechno probereme. Právě mě napadá nejvíc to nebezpečí zalehnutí, aspoň dokud kotík trochu nepovyroste. Chápu, že 2kg kotě by takový pes pravděpodobně ani necítil, pokud by se octlo pod ním. Děkuji za radu, rozhodně to prodisutujeme, zdají se být velmi rozumní.

dobrý večer Radko,
vůbec se nemusíte bát. Za prvé si myslím, že vlkodav chodí domů pouze s majitelem a přes den bývá venku. A za druhé s mojí zkušeností s velkými psi je to OK. Já mám doma dva leonbergry, kočky na nich večer spí ( když jsou doma) a náramně si to užívají. Psi jsou neuvěřitelně opatrní a už malé koťátko sphynxe si umí udělat pořádek. Dokonce k nám na návštěvu chodí maďarská ohařka ranařka Smile a s tou si umí poradit všichni. Ta jen kouká. Smile)
Takže žádný strach, fakt
hezký večer
HANKA BLAŽKOVÁ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2011 22:31:49
Odpovědět s citátem

Musím také se svojí troškou do mlýna, ehm, do diskuse Wink .

Já mám doma labradorku, má 37 kg, je mohutná, a nikdy neměla s kotíky žádný problém. To byste koukali, jak opatrná byla, když jí kotě vlezlo do pelechu-radši stála, než by riskovala, že si na něj lehne. Dávala jsem na to pozor, když se mi rozlezla koťata-v životě NIKDY nehrozilo sebemenší nebezpečí, že by jim ublížila. Nechá si od nich všechno líbit, občas je prožene-ale to jen tak aby si s ní pohráli. Když už jí mají dost, zmizí do obýváku, kam pes nesmí a důsledně to dodržuje Smile .

Více mých koťat šlo do rodin, kde mají velké psy-a nikde nebyl problém. Dorotka je u "zlého" pitbula, dělá mu šéfovou, a vlkodavové tam jsou taky. Dalibor je taky s pesanem. Protože má koťata jsou na psa zvyklá, tak nikde nebyl problém. A noví majitelé si ohlídali sžívání kotěte a jejich psa.

Pes si fakt dá pozor, aby neublížil. Žádné strachy.

Když jsem přivezla Adama, tak ten psa viděl prvně v životě, takže měl z Ariny psotník. No a ona mírně z něj, protože kočky byly pro ni do té doby na lovení. Ale protože je to chytrý pes, tak pochopila během prvního večera, že tohle kotě se lovit nebude. Adamovi trvalo cca 14 dní, než jí skočil na záda, objal jí packama hlavu a začal okusovat uši, pysky, natahovat oční víčka, a ona jen skučela a nechala si to líbit. Až jsem musela kotisko spacifikovat já Laughing .

Pokud je to pes vychovaný a pohodář, nebude problém. Jen seznamování je dobré provést tak, že pes je na vodítku nakrátko, aby ho případně bylo možné strhnout. Pořád na něj mluvit a říkat mu, "vidíš, to je ten Adámek, jak jsem ti o něm vyprávěla" (to já totiž dělala, že jsem jí to říkala a opakovala pořád jeho jméno, já věřím, že nám zvířata rozumí víc, než si myslíme), "bude tady bydlet s námi a bude to tvůj kamarád, nesmíš mu ubližovat"-asi tak nějak. Nebojte se toho. Bude to dobrý.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 8:28:05
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za vaše příspěvky.
Pes je 3-letý pohodář a majitelé jsou zdá se velmi rozumní, protože už instalují do oken a dveří sítě, aby jim nedej bože kotě neuteklo, protože bydlí u hlavní silnice. Myslím, že to bude vše v pořádku.
My máme doma jen malého psa - fenku čínského naháče. Kočce by nikdy neublížila, s koťaty si hraje a honí se s nima, ale do svého pelechu je nepustí, to vrčí a vyhrožuje, že to je její území.
Nebojím se toho, že by se spolu kluci nezkamarádili, spíš jsme měla strach z toho zelehnutí, ale jak znám sphynxe, tak si velmi rychle udělá pořádek Smile.
Navíc jsme vybrali toho nejživějšího lumpa z celého klubka kotíků, ten už v 5 týdnech běhá a skáče na křeslo a houpe se na záclonách. Myslím, že tam budou mít pěkně veselo Smile. Pak písnu, jak to dopadlo, ale to bude ještě nějakou dobu trvat.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2011 10:32:58
Odpovědět s citátem

Radko, dopadne to dobře. Uvidíte.

Já nevím, ale myslím si, že velký pes si je jakoby vědomý toho, že může ublížit zalehnutím. Když měla Arina plný pelech koťat, tak koukala tak zoufale, stála a vůbec si nelehla, aby je náhodou nezalehla. Teprve když jsem jí kotiska z pelechu odstranila, tak si lehla, a to ještě koukala pod sebe. A jakmile se jí tam nastěhovaly zpátky, tak byla velice opatrná. No ale to je labrador Wink .

Já si myslím, že je důležité, že koťata jsou na psa zvyklá. A je vcelku jedno, je-li veliký anebo malý. Prostě jsou zvyklá na jiný zvířecí druh, na trochu jiné chování a pach. Takže kotě z toho určo psotník mít nebude, jako měl náš Adam, když viděl psa prvně v životě. A ochočil ba přímo zotročil si ji během dvou-tří týdnů Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 16:27:07
Odpovědět s citátem

Souhlasím s ostatními "uklidňujícími" příspěvky.
Máme stafordšírského bulteriéra, má kolem 24 kilo, ten si dává safra pozor, aby kocourovi něco neudělal. Teda mydlí se o 106, o tom žádná, ale pesan je opatrný a i když bitka vrcholí, nikdy nepoužije svou váhu.
Minulý týden se k nám do azylu na jeden den dostala fenka amerického staforda, co se toulala u našeho domu a do útulku jsme jí dávat nechtěli (zmrzla by tam), tak než si pro ní přišla majitelka, měli jsme jí u sebe. O Damiána jsem měla strach, přece jen to byl cizí dospělý pes, ale naprosto v pohodě. Spíše jsem měla obavy o fenku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: vlkodav a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 12:22:06
Odpovědět s citátem

Zdravím, ničeho se nebojte, tuto kombinaci mám doma. Nejsou sice spolu celý den, jen když jsme doma, ale musím říct, že když si kočka usmyslí zabrat vlkoušce pelíšek, tak se jí to bez problému daří Smile).
Kočka se tam rozkošnicky vyvaluje a mě se zdá, že se té naší fence vysmívá, ta nad ní stojí kouká a kňučí, a nakonec si lehne na zem. Naše venkovní kočky jsou na ně také zvyklé, a nebojí se, i když se vlkoušci za nimi někdy rozběhnou. Obzvlášť, když kočka utíká, vlkodav je chrt a reaguje na pohybující se předměty. Nikdy jim ale nijak neublížily.
Paní Zemancová z CHS Gavanyś Bohemia chová vklodavy i sphynxíky, tak tam se eventuálně můžete zeptat přímo u pramene.
Hezký den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: vlkodav a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 13:27:02
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za vaše příspěvky, už jsem úplně klidná, protože se opět potvrzuje moje doměnka, že sphynxové jsou vyšší bytosti, které ovládají nejen nás lidi Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: vlkodav a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 15:01:22
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Děkuji moc za vaše příspěvky, už jsem úplně klidná, protože se opět potvrzuje moje doměnka, že sphynxové jsou vyšší bytosti, které ovládají nejen nás lidi Smile

Napínáte nás, tedy minimálně mne.Smile Koukejte se podělit o novou zkušenost. Doufám, že bude zajímat nejenom mne Wink
_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: vlkodav a kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 18:23:13
Odpovědět s citátem

Nebojte, rozhodně napíšu hned, jak budu nějakou zkušenost mít. Kocourkovi je ale teprve 6 týdnů, takže do nové rodiny půjde až kolem Velikonoc, pak určitě budu informovat, jaké máme zážitky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Sphynxové - soužití s jinými zvířaty
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2011 7:33:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak jsem slíbila, že napíšu jak dopadlo kamarádství mezi sphynxem (2kg) a vlkodavem (80kg). Jedním slovem BÁÁÁÁÁJEČNĚ Very Happy
Takhle čistého sphynxe jsem nikdy neviděla, protože pes ho denně několikrát olíže od hlavy až ka patě. Jen ty jejich hrátky jsou poněkud apokalyptických rozměrů Smile
Sphynx plácne psa po čumáku a začne utíkat po bytě, načež ho pes začne honit, lítá prý u toho nábytek. Pak se olížou a když jsou unavení, tak pes leží na gauči, kocourek na něm a oba spokojeně spí, prostě pohled pro BOHY.
Mám fakt velkou radost a určitě obstarám nějaké fotečky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2011 22:38:04
Odpovědět s citátem

Co jsem říkala? Dopadlo to přesně tak-dobře. Psi jsou tvorové inteligentní a kočky též. Umí se domluvit, a ne že ne. My lidé bychom si z nich dost často mohli brát příklad.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top