Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Možnost nákazy kočky na výstavě

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Z výstavy jsme si nějaký zdravotní problém
už někdy přivezli
33%
 33%  [ 3 ]
nikdy nepřivezli
66%
 66%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 9

Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Možnost nákazy kočky na výstavě
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 15:31:36
Odpovědět s citátem

Zajímal by mně názor lidí, co často jezdí s kočenami po výstavách.

Při posuzování kočky každá posuzovatel má nějaké svoje oblíbené "šudlátko" (brko, mávátko atp.), kterým se snaží kočku zaujmout, aby se co nejlépe předvedla. Většina koček na to reaguje pozitivně, t.j. po tom startuje a loví to. A když to uloví, další reakcí často je, že se do toho zakousne.

A tady vidím kámen úrazu. Co když některá z koček je nakažená nějakou bakteriální infekcí, o které majitel ani nemusí vědět, protože kočka se jeví zdravá? A co když je to člověk, který to ví, ale před posouzením kočce utře nudle, vyčistí oči-při troše štěstí to tu chvíli vydrží, kočka je posouzená, on má co chtěl a zaplatil si, no a to, že může nakazit jiné, prostě neřeší...

Já v tomto vidím obrovský problém.

Veterinář mi říkal, že aby dezinfekce zafungovala jako dezinfekce, musí působit aspoň 5 minut. Na výstavě se cákne dezinfekce do klece nebo na stůl posuzovatele, zašudlá se papírovým ubrouskem a jde tam další kočka. Když jsem se ptala, jak je to tady s účinností dezinfekce, jen se pousmál. Je to dle něj jen divadlo pro přihlížející, nemající valného zdravotního významu. Takže další potenciální zdroj nákazy-třeba přenosu plísní.

Co vy na to, vystavovatelé? Vidím to moc černě?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 17:46:01
Odpovědět s citátem

Byli jsme uz asi na 25 vystavach. Zatim jsme si nic neprivezli.

To s temi mavatky me napadlo uz pred par lety, ale resit jsem to nemusela.
Britak se na stole nehne, mavatko ignoruje. Ragdollka ta sedi a kouka, mavatko na ni vetsinou nepouzivaji, ono staci lusknout apod.

Problem nastal na predposledni vystave, kdy jsem jela s mym odchovancem. Polozila jsem ho na stul a on tak zdesene sedel. Jeste vetsi zdeseni nastalo, kdyz na nej pouzila mavatko, takhle vydesenyho jsem ho jeste nevidela... Pravdepodobne se bal, protoze z mavatka citil hafo jinych kocek.

Divim se, ze ty mavatka aspon nepostrikaji desinfekci, po kazdem pouziti.

Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 18:17:25
Odpovědět s citátem

Nevím jestli mám štěstí nebo v čem to je, ale za celá ta léta co jezdím po výstavách (od roku 1994 jezdím na 10 i více výstav ročně) jsem si nikdy žádnou nemoc z výstavy nepřivezla, tedy pokud nepočítám pořádnou chřipku, kterou jsem si jednou přivezla já osobně. Kočky zatím vždycky byly v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2011 17:01:34
Odpovědět s citátem

S tým mávatkom asi máte pravdu. Ak sú pierka uslintané od inej mačky, potom je prenos infekcie možný. A čo sa týka dĺžky pôsobenia dezinfekcie, záleží to od konkrétneho druhu (účinná látka) dezinf. prostriedku. Na spóry plesní ale krátke pôsobenie určite nebude stačiť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2011 18:55:29
Odpovědět s citátem

To je dobrý nápad - nosit vlastní mávátko na posuzování. Jinak bych opravdu přivítala mnohem přísnější veterinární kontroly na výstavách, Přimlouvala bych se za prohlídku pod lampou na odhalení plísní a pro kontrolu čipů. (prý někteří chovatelé jezdí s jedním zvířetem a sbírají tituly pro svá ostaní chovná zvířata). A taky - povinné očkování na FELV, což narozdíl od vztekliny má význam.
Výstava má být pro chovatele jako návštěva plesu, společenská záležitost - chovatelé by tam měli být jen se zdravými, čistými a výstavně připravenými zvířaty.
Nechápu chovatele, kteří tam jezdí a jsou otrávení, že tam jsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2011 20:57:21
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
To je dobrý nápad - nosit vlastní mávátko na posuzování. Jinak bych opravdu přivítala mnohem přísnější veterinární kontroly na výstavách, Přimlouvala bych se za prohlídku pod lampou na odhalení plísní a pro kontrolu čipů. (prý někteří chovatelé jezdí s jedním zvířetem a sbírají tituly pro svá ostaní chovná zvířata). A taky - povinné očkování na FELV, což narozdíl od vztekliny má význam.
Výstava má být pro chovatele jako návštěva plesu, společenská záležitost - chovatelé by tam měli být jen se zdravými, čistými a výstavně připravenými zvířaty.
Nechápu chovatele, kteří tam jezdí a jsou otrávení, že tam jsou.


No jo, jenže to by se muselo změnit haafec věcí, bohužel Sad Kdesi na diskuzi SCHK se právě psalo o očkování proti FeLV - jenže výsledek je, že plén se usnesl, že ti poctiví si stejně očkují a ti co ne, tak to neudělají ani tak či co - mluvilo se o očkování chovných koček. Přijde mi to jako nesmysl, a na výstavách bych to taky uvítala, rozhodně víc než každoroční podle mě zbytečnou vzteklinu.
Co se týče odhalování plísní a kontroly čipů - kdo to zaplatí, a kde se vezme čas? Už tak mi přijdou některé výstavy ve značném časovém skluzu, to by na tyto další prohlídky muselo být více veterinářů, ale pět doktorů vám tam celý víkend dopoledne zadarmo sedět nebude..a ZO na to prostě nemají.
Mimochodem taky když vidím někde stav ,,hlavně ať do toho sálu narveme co nejvíc koček, ať jsou prachy z klecného.." achjo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top