Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

"Kotě" v říji a testy na FEV? FeLV a FIP u nalezen

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: "Kotě" v říji a testy na FEV? FeLV a FIP u nalezen
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 18:05:54
Odpovědět s citátem

Smile Před měsícem a půl si nás našlo toulavé zubožené kotě. Začala jsem ho venku krmit a nakonec se mi ho podařilo chytit. Bylo v hrozném stavu a kost a kůže. Veterinář odhadoval věk na cca 6 týdnů. Kočička se musela podrobit operaci (amputace ocásku), kde měla pokročilou sepsi. Po operaci, dnes je to přesně měsíc se hezky zotavila a nebýt pahýlku místo ocasku a oholenému zadečku, už by nikdo nepoznal v jakém byla stavu. Z Elišky je už pěkná kočička a velký mazel. Je několikrát odčervená, postupně jsme i odblešili a měla i spoustu klíšťat. To už je Ok, ale ještě má ušní svrab. Bohužel nám veterinář dal přípravek Adventage, protože tvrdil, že ušní svrab nemá. Ten se ale projevil a teď to znamená to malé tělíčko znovu zatěžovat. a vše se tím protáhlo. Potom co vím teď bych si rovnou řekla o Advocate nebo Stronghold, bohužel. Měli jsme v plánu vyléčit svrab a potom očkování. Kastraci jsem plánovala na květen, kdy by jí podle odhadů bylo cca 5-6 měsíců. Ona se mi ale včera začala mrouskat. A všechno je jinak. Volala jsem vetovi a doporučuje kastraci. Poraďte, prosím, co by bylo pro ni menší zlo, už pěkně přibrala, přesto váží 1,8kg a vypadá jako 3 měsíční kotě. Navíc je měsíc po operaci. Zdá se mi to ještě dost brzy, ale nerada bych vystavila dalším rizikům.
Další věc je ta, že plánujeme ještě Britského kocourka během léta. O Briťáčka Dannyho jsme bohužel v lednu přišli a 10 dní nato se objevila Eliška.
Bojím se rizika nakažlivých nemocí, protože Eli je nalezenec. Každý mi doporučuje něco jiného paní chovatelka testy na FEV a FeLV a náš veterinář test na FIP. Podle toho, co jsem zde četla testy stejně nejsou 100%. Nám to řešit, nebo to nechat, nerada bych kocourka vystavila riziku, ale Danny měl vše, byl z výborného chovu a stejně nám odešel v 1,5 roce. Měl nemocné srdíčko. Zdá se mi, že čím víc o tom všem čtu, stejně se všemu neubráníme, těch nemocí, parazitů atd.
A očkování bych zvolila PUREVAX RCPCh, Danny měl i FeLV, ale u Eli mi nedoporučovali, pokud se neudělají testy.
Kočičáci, pokud budou chtít, budou mít přístup i ven pod dohledem. Danny ven chodil a jsem ráda, že jsem mu to umožnila. Byl tam šťastný.
Prožil krátký ale bohatý život. Vím, že to má svá rizika, ale jistotu nemáme nikdy.
Budu moc ráda za rady a zkušenosti. Děkuji. Hanka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 23:04:37
Odpovědět s citátem

Hamat, odpověď máte v sekci kastrace, není dobré stejný příspěvek vkládat do více témat, fórum to pak znepřehledňuje.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: "Kotě" v říji a testy na FEV? FeLV a FIP u nal
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 21:10:24
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4261
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Creepy kočky: Noční kontrola (15x)
3
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (13x)
4
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (12x)
5
Jak dát kočce prášek (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top