Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Po kastraci chodí mimo záchůdek

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sendy



Založen: 21.03.2011
Příspěvky: 4

Předmět: Po kastraci chodí mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2011 14:38:20
Odpovědět s citátem

Mám 5ti letou kočandu, pouliční směska. Pár let zpátky jsem ji dala kastrovat, od té doby se stávalo, že přestala vykonávat velkou potřebu tam, kam má. Šla na wc, až když jsem ji potrestala vynecháním jedné dávky jídla, ale pak zase vesele pokračovala v kakání na podlahu. Čůrá většinou do záchůdku, ale někdy jí něco přelítne přes čumák a s radostí nám ohodí všechny boty na chodbě. A kaká na podlahu také pouze na chodbě, kousek od záchůdku, v žádné jiné místnosti ne. Písek měním často a je schopná to udělat i když je úplně čistý. V létě jsem ji musela nechat na 3 týdny u známých a prý se chovala naprosto bezproblémově a ani jednou nešla mimo záchod, jakmile se ale vrátila domů, okamžitě mi nechala na podlaze nadílku.
Je to problém dlouhodobějšího rázu a micka je taky tak trošku potvora, z dobré vůle záchod někdy použije, někdy ne. Je mi ale trapné, když to udělá ve chvíli, kdy mám návštěvu. Nepomáhá ani vymáchání čumáku v hromádce. Už nevím co s ní. Mstí se mi za to, že jsem ji nechala vykastrovat? Předtím to totiž nikdy nedělala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Po kastraci chodí mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2011 21:25:33
Odpovědět s citátem

Sendy napsal:
Mám 5ti letou kočandu, pouliční směska. Pár let zpátky jsem ji dala kastrovat, od té doby se stávalo, že přestala vykonávat velkou potřebu tam, kam má. Šla na wc, až když jsem ji potrestala vynecháním jedné dávky jídla, ale pak zase vesele pokračovala v kakání na podlahu. Čůrá většinou do záchůdku, ale někdy jí něco přelítne přes čumák a s radostí nám ohodí všechny boty na chodbě. A kaká na podlahu také pouze na chodbě, kousek od záchůdku, v žádné jiné místnosti ne. Písek měním často a je schopná to udělat i když je úplně čistý. V létě jsem ji musela nechat na 3 týdny u známých a prý se chovala naprosto bezproblémově a ani jednou nešla mimo záchod, jakmile se ale vrátila domů, okamžitě mi nechala na podlaze nadílku.
Je to problém dlouhodobějšího rázu a micka je taky tak trošku potvora, z dobré vůle záchod někdy použije, někdy ne. Je mi ale trapné, když to udělá ve chvíli, kdy mám návštěvu. Nepomáhá ani vymáchání čumáku v hromádce. Už nevím co s ní. Mstí se mi za to, že jsem ji nechala vykastrovat? Předtím to totiž nikdy nedělala.



Tak jsem naprosto v šoku!Ne z toho,že kočička kaká mimo wc,ale z vás!To co kočička dělá,je známka toho,že je něco v nepořádku,je to nějaký problém,který vy ještě zhoršujete svým přístupem!Trestat jí,vynecháním jídla,nebo dokonce vymácháním čumáčku ve výkalech místo toho,aby jste se snažila přijít na to,jaký problém má,no nemám slov!To,že je něco v nepořádku u vás,ještě potvrzuje to,že když byla tři týdny u známých,tak to nedělala.Měla by jste se zamyslet nad svým přístupem a v prvé řadě,hledat problém ve vás,nebo ve vaší rodině a problém vyřešit,potom se vyřeší i problém kočičky.Jinak ještě,přisuzujete kočičce vlastnost lidskou-mstivost,tuto vlastnost zvířátka nemají,ta je opravdu jenom lidská,určitě se nemstí za kastraci provedenou před několika roky.Ještě jednou,změnou chování,v návycích, vás kočička marně upozorňuje na to,že je něco v nepořádku a to buď u vás,anebo s jejím zdravím.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Po kastraci chodí mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 7:43:19
Odpovědět s citátem

Nemá cenu už opakovat, co psala Bětka.

Ale dodatek - exkrementy u koček fungují i jako značkování, pokud Vám vykonává potřebu na boty, zřejmě může cítit nutnost přebýt jejich pach svým - tudíž pořídit botník a všechny boty, případně věci, na které vykonává potřebu uklidit.

Pokud znečišťuje jedno místo, resp. okolí - přidat na toto místo druhý záchůdek - krytý, nekrytý, jiné stelivo ... případně je také možné, že má záchůdek umístěný na frekventovaném místě (hlučném, se zvýšeným pohybem) a že má potřebu mít více soukromí. Pokud se u známých chovala jinak, je třeba vyjistit, co u nich bylo jinak - kde měli záchůdek, jak fungují; kočka se VÁM snaží dát najevo, že něco je špatně, s něčím je nespokojená.

Někdy může docházet k nečistotnosti v důsledku onemocnění, což teoreticky by se dalo vyloučit, pokud se u známých chovala vzorně, přesto návštěvou veterináře a preventivní kontrolou nic nezkazíte.

Určitě se ale vyhněte nesmyslným trestům, které 1. kočka nepochopí, 2. nikam stejně nevedou.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hrubka



Založen: 22.08.2010
Příspěvky: 14

Předmět: toaleta
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 9:37:26
Odpovědět s citátem

No trestat kočku vynecháním krmné dávky.... no nemám slov, pořiďte si plyšovou, ta Vám bude vyhovovat Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sendy



Založen: 21.03.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 16:33:12
Odpovědět s citátem

Vynechání dávky nebylo tak doslova, pouze jsem ji nepodala v pravidelném čase, nevím jestli to brala jako signál něčeho, ale najednou šla do bedýnky. Jídlo dostala jen pozdeji a stalo se to pouze jen jednou. Co se týče vymácháni čumáčku, jestli jste nikdy jen lehce neplacli kocku za to, co spatneho provedla, ano, hodte kamenem.

U veterinare jsem jiz mezi tim nekolikrat byla a ptala se ho, ale ze zdravotnich duvodu by to byt pry nemelo.

Stale me ale zarazi to, ze tento problem nastal az po kastraci. Pritom nic se nezmenilo, zachudek zustal stejny, na stejnem miste, stejne stelivo, krmivo se take snazim kupovat kvalitni, o kterem vim, ze ji chutna, protoze je pomerne vybirava a jen tak k nejake konzerve necuchne.
Zachod ma otevreny, na nefrenkventovanem miste a pomerne prostorny, dalsi tam uz ale bohuzel umistit nemuzu, zkratka by se tam nevesel.
Ani v rodine nenastaly zadne zmeny. vse je defakto pri starem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sendy



Založen: 21.03.2011
Příspěvky: 4

Předmět: Re: toaleta
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 16:34:56
Odpovědět s citátem

hrubka napsal:
No trestat kočku vynecháním krmné dávky.... no nemám slov, pořiďte si plyšovou, ta Vám bude vyhovovat Evil or Very Mad


Kocicka se k nam dostala z parku, tesne pred zacatkem zimy nejakych tech 5 let zpatky jako kotatko, zmrzla a vyhubla na kost. Ano, mohla jsem si poridit plysovou a ji tam nechat, ona by vam za tuto radu urcite byla vdecna ,obzvlast az by ji s nejvetsi pravdepodobnosti rozthaly kuny.
Snazim se o to, aby se mela co nejlip. Mrzi me, ze situaci vidite takto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terra



Založen: 04.12.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Po kastraci chodí mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 17:46:36
Odpovědět s citátem

Sendy napsal:
V létě jsem ji musela nechat na 3 týdny u známých a prý se chovala naprosto bezproblémově a ani jednou nešla mimo záchod, jakmile se ale vrátila domů, okamžitě mi nechala na podlaze nadílku.

Ja vim, ze se budu opakovat, ale tohle, co pisete, opravdu vypada presne jako volani o pomoc: "pomoc pomoc uz to nemuzu vydrzet, nemuzu tady existovat, zmente "to"." Predstavte si misto kocky maleho nemluviciho kojence, miminko a misto kakani mimo zachudek si predstavte usilovny plac toho miminka. Budete to male trestat, davat mu jidlo pozdeji? Pochybuji. I kdyz vam neumi rici, co ho trapi, budete se snazit dopatrat se toho, co je duvodem k jeho narku. A kocka neplace, ale, kdyz je situace pro ni psychicky neunosna, reaguje necistotnosti. Jestli k ni mate tak pozitivni vztah, jak se nabizi z toho, ze jste ji nenechala zmrznout na ulici, tak bez jakychkoliv omezeni a predsudku velmi podrobne zauvazujte, co by mohlo byt pricinou, ze se citi vase kocka pod psa. A vubec se to z vaseho pohledu nemusi tykat jen a jen primo ni. Muze jit o drobnost, kterou si s kockou vubec nespojujete, ani by vas nenapadlo, ze se ji to tyka. Nad kazdou malickosti, na kterou si vzpomenete, a ktera se zmenila nekdy pred tim, nez prestala by vzornou kocickou se zamyslete a zkuste pouvazovat, co na to kocka. Neopustil nekdo vasi domacnost? Nepribyl nekdo? Nezmenili jste casovy rozvrh zamestnani? Nedojizdi nekdo na internat nebo na koleje? Neprestehovali jste nabytek? Nezavirate do nektere msitnosti, do ktere normalne mela pristup? a dalsi a dalsi veci, vsechno, co vas napadne, i kdyz to vypada, ze se to kocky vubec netyka. Jen pokud udelate opravdu poctivou inventuru, mate sanci se dopatrat, co ji si vadi a pak teprve mate sanci jeji jednani usmernit. Preju hodne zdaru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 21:44:59
Odpovědět s citátem

Zkuste bachovu květovou terapii-třeba www.sluzbyprozvirata.cz .

A skutečně se zkuste hluboce zamyslet-snažte se vrátit do prvních dnů po její kastraci, co najednou bylo jinak. Nevěřím, že její nečistotnost pramení z toho, že byla vykastrovaná. To je jen shoda náhod. Něco se změnilo, co jí vadí. A vy na to musíte přijít. A aby se to lépe zvládalo a ona byla v pohodě, spojte se s tou paní z webu "služeb pro zvířata". Mně pomohla, resp. mým kočkám a tím i mně. Moje bláznivá bázlivá peterbaldka se díky užívání bachovek mění před očima na normální a dokonce mazlivou kočku. Ochcávači přestávají ochcávat.

Zkuste to, za ty cca 3 stovky to fakt stojí. A mezitím přemýšlejte, co je jinak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sendy



Založen: 21.03.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2011 11:55:47
Odpovědět s citátem

Mám poměrně časově náročné zaměstnání, kolikrát se vracím až pozdě večer, ale dcera přichází domů většinou už odpoledne. Nicméně u známých byl s kočkou téměř neustále někdo doma. Jak vyřešit tento problém nevím.
Ale co s tím, Pořídit jí kamarádku nemůžu, i ta jedna kočka je finančně dost náročná a bojím se, že by mi společně udělaly z bytu kůlničku na dříví. Navíc si říkám, jestli by to u ní spíš nevyvolalo žárlivost? A s dobou, kterou trávím v zaměstnání také nic neudělám...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2011 22:57:41
Odpovědět s citátem

Já mám koček 10 + někdy koťata, a kůlničku na dříví mi z bytu neudělaly. Tedy krom zničených řetízků od žaluzií....to bývá většinou dílo koťat. Nemyslím, že dvě kočky udělají z bytu onu pověstnou kůlničku Wink

V tomto může být zakopaný pes, komu by se líbilo být pořád sám Question
Já si naopak myslím, že parťák by pomohl-honili by se spolu, zahřívali se, bylo by jim ve dvou lépe. Většinou to tak je.

A kde se nají jedna kočka, tak dvě se nají taky....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ccaroda



Založen: 06.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: Po kastraci chodí mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2011 17:26:43
Odpovědět s citátem

Mám stejnou zkušenost s kocourkem.Mám siamáčka a po kastraci nám začal kadit hned asi 10 cm vedle záchůdku,jinak čůrá normálně do kočkolitu.Trvá to už 3 roky a i když jsme se přestěhovali,tak chodí stále mimo záchůdek hned vedle.Několikrát byl na komplexním vyšetření s negativním výsledkem.Pokusila jsem se dát záchodek na několik míst v domění,že se mu někde bude líbit,nelíbí.Vyčůrá se vzorně do záchůdku,ale kaká mimo.Nikdy jsem na něj za to nekřičela ani ho jinak netrestala,je to můj zlatej chlapeček.Ale nikdy jsem taky nepřišla na to proč to dělá.Kočička je čistotná a ani po kastraci nikam jinam nechodí jenom do záchůdku.Každý má svůj záchůdek a dvakrát denně čistíme.Jsou to zlatíčka,ale někdy člověk neví,co si má myslet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top