Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pšikání

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: Pšikání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 18:05:01
Odpovědět s citátem

Náš kocourek tak zhruba 1-2x denně pšiká. Když jsme s ním byly u veterinářky, jestli není nachlazený, tak ho prohlédla a nic nenašla. Byly jsme klidnější, ale on pšiká dál. Pořídili jsme si k němu kočičku a ta taky pšiká...chceme se zeptat... je to u koček normální? Pšikají při různých příležitostech..při hraní..chůzi nebo jídle. Prosíme - poraďte Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 19:21:16
Odpovědět s citátem

No záleží také na tom, jestli je to spojené i s výtokem z očí, nosu apod. Když pšikne jen tak 1-2x denně, tak to nemusí být nic vážného. Můj Rafiq třeba začal mít trochu víc ospalky a taky sem tam pšiknul a zjistili jsme (po poradě s veterinářkou), že mu vadí stelivo, které práší. Tak jsem objednala silikonové stelivo a teď čekám na výsledek (dovezou ho v pátek).
Ten den, kdy jsem si Rafa přivezla domů začal taky strašně pšikat, to jsem se úplně lekla co to je a pak jsem zjistila, že vdechnul Aliho chlup, kousek mu ještě čouhal z nosu, tak jsem mu ho vytáhla a vše bylo OK. Teď možná hloupý dotaz - máte doma uklizeno?? Laughing Nemyslim to nijak zle, ale také to může být, že kočičky vymetou kde jaký kout a můžou mít pak zabordelený nos prachem apod..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 19:35:52
Odpovědět s citátem

Terezo, děkujeme za nakopnutí Very Happy

Jestli ono to nebude nakonec tím, že děláme stavební úpravy v jedné místnosti Shocked
Budeme muset nějak účinněji zabránit průniku prachu z místnosti, aby sme to našim kočičkám ulehčili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2005 20:06:38
Odpovědět s citátem

Merlin napsal:
Terezo, děkujeme za nakopnutí Very Happy

Jestli ono to nebude nakonec tím, že děláme stavební úpravy v jedné místnosti Shocked
Budeme muset nějak účinněji zabránit průniku prachu z místnosti, aby sme to našim kočičkám ulehčili.


Ha! Tak to jsem ráda, že jsem tím dotazem neurazila Smile
Tak snad se podaří a kočičky budou dělat velkou radost!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katy
Anonymní





Předmět: Stavební prach
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2005 7:07:11
Odpovědět s citátem

Prach ze stavby je mrcha. Když jsme rekonstruovali kuchyň, přesekávala se voda a elektrika. Řemeslníci sice pečlivě oblepili dveře i okna, ale ten jemňoučký prach se dostane všude, z přízemí až do patra, takže citlivější kočičí čeníšek dostává zabrat. Náš pes z toho taky nebyl nadšený a prskal. Takže s odstraněním vyvolávajícího elementu bude náprava snadná.
Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Pšikání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2006 21:20:55
Odpovědět s citátem

Merlin napsal:
Náš kocourek tak zhruba 1-2x denně pšiká. Když jsme s ním byly u veterinářky, jestli není nachlazený, tak ho prohlédla a nic nenašla. Byly jsme klidnější, ale on pšiká dál. Pořídili jsme si k němu kočičku a ta taky pšiká...chceme se zeptat... je to u koček normální? Pšikají při různých příležitostech..při hraní..chůzi nebo jídle. Prosíme - poraďte Sad

Resim podobny problem. Mam doma kocoura(8 mesicu) a asi pred mesicem jsme si poridili jeste kocicku (o 2 mes.mladsi) ktera psika vlastne celou dobu,co ji mame doma.Kocicka je nahata(sphynx),kocourek chlupac. Nejdriv jsme mysleli,ze je to zmenou prostredi a taky ze nastydla po ceste,ale uz je to delsi doba a doma mame stale teplo(cca 21-22 ´C),pruvan taky neni a uklizim pravidelne nekolikrat v tydnu. Zkusim zmenit to stelivo,jak tu nekdo psal,pouzivam ted Benticat,ale na ten byla zvykla i u sve chovatelky,tak nevim. Kocourek psikal par dnu po tom,co jsme privezli kocicku taky,ale u nej to preslo, ted psikne jen obcas(1 -2 za den)
Nejlepsi je,kdyz se mnou kocicka spi v posteli, vedle moji hlavy a prskne mi svoje nudle na oblicej Confused Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top