Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek začal útočit


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
miminkarna



Založen: 01.06.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Teplice

Předmět: kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 8:25:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
potřebovala bych radu od Vás, zkušených kočičkářů Wink
Mám dvouletého nekatrovaného kocoura, který na mě poslední dobou začal z ničeho nic útočit. Nedělá to z ničeho nic, ale jen když se mu něco nelíbí. Např. když mu čistím tlapky nebo utírám zadek od hovínek, když ho vyhazuju ze skříně, apod....
To se na mě naštve a začne mi skákat po noze a kousat. Když na něj zařvu tak kouká jak blbej, ale jakmile se pohnu a chci jít dál tak na mě číhá.
Jsem z toho už nešťastná, jinak je to zlatíčko, pořád se mazlí a je hodnej. Ale když je naštvanej, tak se ho i bojim.

Můžete mi prosím poradit, co s tím můžu udělat?? [/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 8:37:24
Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že ve dvou letech si začíná plně uvědomovat, že je dospělý a snaží se upevnit si své postavení ve smečce a když mu děláte něco nepříjemného, tak protestuje. Pokud ho nemáte jako chovného, tak bych určitě zvážila kastraci, po té se zklidní. Nicméně nesmíte ho nechat, aby vás ovládal. Je to podobné jako se psem, musíte dát najevo ne strach, ale kdo je doma šéf. Prostě na něj houkněte, ať si kouká jak chce. Já běžně na naše kočky zvedám hlas nebo prostě syčím (kočky na sebe taky syčí, když se jim něco nelíbí). Pokud by ty útoky byly nějaké agresivnější, tak ho prostě chytněte hned po činu (nejlépe při činu) za kůži vzadu na krku a zatřepejte s ním (stačí trochu), přičemž důrazné fuj nebo silné zasyčení je důležité a hlavně to chce důslednost. Musíte to opakovat při každém jeho útoku. Neberte to jako násilí, nic z toho ho nebude bolet, jen musí pochopit, kdo je doma šéf. Kočky ve smečce si svou nadvládu a nesouhlas s chováním, taky dávají najevo tím, že se zakousnou tomu druhému za krk, drží ho a vrčí nebo syčí, případně si nafackují packama přes čumáčky (bez drápů).
Ale ta kastrace pokud je možná, by rozhodně prospěla jeho chování.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: : kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 15:01:05
Odpovědět s citátem

Každopádně vykastrovat pokud není do chovu, to budte ráda že neznačkuje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miminkarna



Založen: 01.06.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Teplice

Předmět: Re: : kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 15:56:09
Odpovědět s citátem

Kocour prave neznackuje a i kdyz jej nemam na chov, nechavam jej pripoustet. Aby se vybouril Very Happy
Ale asi neni dostatecne vyboureny.
S tim kastrovanim asi mate pravdu, ale je mi ho hrozne lito, rikam si, ze kdyz mi neznackuje, tak to neni potreba..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: : kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 16:44:08
Odpovědět s citátem

Jenže tím, že kocoura necháváte připouště, jeho agresivitu a touhu po nadvládě ještě podporujete. Tím, že kocour kryje, se nevybouří, ale jeho touha se stupňuje. Já se přimlouvám za kastraci (a hlavně za ukončení produkce koťat, kterých jsou bohužel přeplněné útulky). Kocour za dva dny po kastraci nebude vědět nic a časem se zklidní. A mimochodem, to, že ve dvou letech neznačkuje, neznamená, že to tak zůstane napořád. Pokud se jeho touha po nadvládě stupňuje, může brzy přijít na to, že i takovým způsobem může dát najevo, že pánem doma je on.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miminkarna



Založen: 01.06.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Teplice

Předmět: Re: : kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 17:34:40
Odpovědět s citátem

Dekuju Vam za Vase rady. Je to moje prvni domaci zvire a tak nemam dost zkusenosti s jejich vychovou... o te kastraci budu premyslet..
Jen bych chtela k pani Alene dodat, ze kocoura nenechavam pripoustet k poulicnim kocickam, ale na inzerat k britskym (mam brita), takze se pak kotatka snad prodaji vsechny a snad jsou vsechny stastne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: : kocourek začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 18:54:23
Odpovědět s citátem

Nezlobte se, ale já nedělám rozdíly mezi pouličními kočkami a britkami pochybného původu. Navíc u britek je bohužel rozšířena dědičná choroba HCM, máte kocoura vyšetřeného, aby neplodil koťata, která třeba za rok nebo dva zemřou? Jsou na tu nemoc vyšetřené kočky, které kryjete? Máte kocoura vyšetřeného na krevní skupinu, aby neplodil koťata s kočkou nevhodné krevní skupiny a jí pak některá nebo i všechna koťata po porodu zemřela? A jak víte, že ty kočičky jsou skutečně britské, když nemají průkaz původu? A má váš kocour průkaz původu, abyste mohla tvrdit, že je skutečně britský?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kocour který utočí
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 19:12:02
Odpovědět s citátem

každá chovná stanice své kočky také netestruje na HCM ani krevní skupiny věřte je jich víc než dost
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: kocour který utočí
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 19:15:49
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
každá chovná stanice své kočky také netestruje na HCM ani krevní skupiny věřte je jich víc než dost


No když jim na zdraví svých koček a odchovů nezáleží ... to si musí sami se svým svědomím vyřešit ... a navíc já prostě ze zásady nesouhlasím s bezhlavým a nerozmyšleným množení koček různých plemen. Buď budu chovat podle regulí a znalostí všech rizik a budu se jim snažit předcházet a nebo budu množit bez ohledu na ně, ale nebudu rozhodně nabízet koťata jako určitá plemena, když se jim jednak nepodobají a jednak nemůžu doložit, že to jsou skutečná plemena.

A LINCI, netestovat krevní skupiny u britek, když dobrá polovina je s krevní skupinou B, je fakt riziko!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kocour který utočí
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 20:16:32
Odpovědět s citátem

mě samotnou to hodně překvaplo, dost dlouho jsem byla přesvědčená že testování je poviné ale záleží na každém chovateli vzlášt , u bezpapíráku mi to nepřekvapuje i když je spostu slušných lidí ale u chovných mi to připadá vzláštní a také mi zaráží že v rodokmenech se často opakují předcí asi si timto vysvětluju proč netestují krevní skupiny osobně tomu moc nerozumím já měla zato že je špatné když se kocour daného plemene oběví dvakrát až třikrát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 22:55:01
Odpovědět s citátem

Na nekastrovaného kocoura se musí používat metoda "cukru a biče"-obrazně řečeno. V žádném případě si ho člověk nesmí nechat přerůst přes hlavu-pak to může skončit i závažným zraněním (člověka, ne kocoura). Kamarádka by mohla vyprávět...kocour jí prokousl achilovku. A ty jizvy na stehně...

Je to šelma, má ostré zuby a ještě ostřejší drápy, a kyž nemá z člověka náležitý respekt, může se to řádně vymstít.

Mí kocouři mě milují, ale také se mně trochu bojí-každý náznak agrese vůči člověku pacifikuju v zárodku. Bovoj po lekci, kdy mě poprvé zlehka kousl, když jsem mu dělala něco, co se mu nelíbilo, a já ho popadla za kůži za krkem, zatřásla jsem s ním, syčela na něj a lehce ho propleskla, tak od té doby, když má dělám z jeho pohledu něco hnusného, kousne první kočku, kterou má poblíž-ale na mně si už netroufne. A Baldík si netroufl nikdy, ten to ani nezkusil, přitom je to veliký pětikilový kocour. Já si zkušenost kamarádky vzala k srdci a podle toho vychovávám své kocoury.

A když Klaudík pokousal manžela, druhý den šel na kastraci, i když byl chovný. A je klid. I když tím skončil v mé chovce chov devon rexů.... Crying or Very sad

Vám doporučuji kastraci a nenechat si miláčka přerůst přes hlavu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: kocour který utočí
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2011 14:45:21
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
mě samotnou to hodně překvaplo, dost dlouho jsem byla přesvědčená že testování je poviné ale záleží na každém chovateli vzlášt , u bezpapíráku mi to nepřekvapuje i když je spostu slušných lidí ale u chovných mi to připadá vzláštní a také mi zaráží že v rodokmenech se často opakují předcí asi si timto vysvětluju proč netestují krevní skupiny osobně tomu moc nerozumím já měla zato že je špatné když se kocour daného plemene oběví dvakrát až třikrát


Tak to, že se kocour objeví víckrát v rodokmenu není přece žádný důlaz o netestování krevních skupin, proboha. Jasně, vysoká míra inbreedingu je určitě špatně,ale na druhou stranu to může být záměr o kterém jako člověk ,,zvenku" nic nevíte a není tedy na místě to soudit.

Jinak pro tazatelku:
Kocúra bych určitě vykastrovala - jednak takto opravdu dochází k množení ,,britských" koťat, jednak váš kocour s klidem může chytnout FIV a FeLV (byly kočky, které kryl vyšetřené? jsou to smrtelné nemoci a velké riziko) a navíc, bude fakt klidnější. Chovných stanic britských koťat je u nás až moc, takže není třeba kočiček bez PP, kde opravdu málokdy majitel kočky hledí na její zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kocour který utočí
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2011 16:56:54
Odpovědět s citátem

asi jste mi špatně pochopila , bylo mi řečeno že netestují to jsem pochopila dobře ale je mi divné že se kocour opakuje v rodokmenu vícekrát to mě jako laikovy se nelíbí muj názor který jsem si osobně udělala je ten že budoucí potomci mužou bít zdegenerovany a choulostivy jako je to u psu ale je možné že se mílim a rozhodně se nikoho nenapadla a ani prstem neukázala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2011 11:39:29
Odpovědět s citátem

Nechte ho kastrovat. Uleví se Vám i jemu, uvidíte.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maty



Založen: 08.06.2011
Příspěvky: 4

Předmět: stejný problém u kastrovaného kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2011 20:20:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám téměř stejný problém. Mám 3-letého kocourka (rasa: evropská krátkosrstá), který je po kastraci a začal bezdůvodně útočit na mého přítele - byla jsem u prvního útoku, proto vím, že byl naprosto bezdůvodný. Od té doby, co se ke mně přítel přestěhoval, začal na něj kocourek "prskat", i když jen kolem něj projde. Zatím nezaútočil, jen prská a chová se jako by se bál - utíká. Vůbec nechápeme, co se stalo, proč ta změna. Dříve byl kontakt mezi kocourkem a přítelem bezproblémový. Kocourek ho sice ignoroval, ale to jsem přičítala tomu, že byl mužem bývalé majitelky týrán - což mi ona sama potvrdila a proto chtěla kocourka umístit do lepších podmínek. Myslíte, že by pomohl stejný přístup, jako jste radili výše?

Předem moc děkuji za každou radu, V.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: stejný problém u kastrovaného kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 6:53:36
Odpovědět s citátem

U týraného kocourka bych asi zkusila zvolit trochu jiný přístup. Myslím, že ukazovaní nadřazenosti by u týraného kocourka mohlo prohloubit jeho nejistotu, kterou po kastraci zřejmě trpí.

Vašeho přítele by si měl spojit s něčím příjemným ... takže přítele nechat dávat jídlo, pokud má kocourek nějaké oblíbené mlsky, tak ať je podává přítel. Jestli má kocour rád šantu nebo kozlíkové kapky, tak nechat přítele, ať je zprostředkovatel - sypat šantu nebo kápnout pár kapek kozlíkovek na hračku, ať dává kocourovi přítel.

Určitě ale v případě agrese dát najevo, že takhle ne a to třeba "bolestivým vyjeknutím", zasyčením, ale asi bych se vyhnula tomu kontaktu typu vytahání za krkem. Aby neměl spojené ruce s trestem.

Možná bych i zkusila Feliway nebo Bachovu květovou terapii na zklidnění.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: stejný problém u kastrovaného kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 7:18:17
Odpovědět s citátem

Souhlasím, že tady musí být jiný přístup. Kocourek může klidně taky žárlit na nového člena smečky a zárověň si to může spojovat s tou předchozí špatnou zkušeností s mužskou částí smečky.
Můžu opravdu doporučit Bachovu květovou terapii. Máme to vyzkoušené u několika problémových situací mezi kočkami, nebo kočka miminko. Není problém o tom něco zjistit na internetu, lahvička kapek vás přijde na cca 300 Kč (30ml), většinou vám rádi poradí, které kapky a zabírá to během 14 dní, kdy kapete denně pár kapek do tlamky nebo do vody co kocourek pije.
Držíme palce a tlapičky
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 12:00:04
Odpovědět s citátem

Také se přimlouvám za bachovky. Mám proč.

Moje Šántí byla taky týraná a zrazená kočka, nedůvěřivá, bázlivá, praštěná-když jsem cokoliv s ní potřebovala dělat, musela jsem si ji za pomoci manžela ve dvou ulovit. Sáhnout jí do tlamy, podat prášek rukou-to hrozilo amputací prstu. Takže jedině aplikátorem.

Pak jsem se na netu kontaktovala s paní, co provozuje web www.sluzbyprozvirata.cz. Vylíčila jsem jí problém, povahu kočky, její minulost, no a ona mi namíchala pro ni kapičky. Využívala 2 lahvičky, takže mě to stálo celkem 600 Kč. A mám doma jinou kočku. Důvěřivou, postelovou-večer už čeká u dveří, aby mohla do ložnice do mojí postele, kde se ke mně tulí celou noc-když si jdu lehnout, musím počítat s tím, že tak 10 minut budu muset velice intenzívně mazlit Smile a ona bude vrnět a vrnět Smile . Léky jí dávám prstem do pusy jako ostatním, můžu s ní dělat cokoliv a všechno strpí. Večer ke mně přichází a sedá mi na klín. Nechá se hladit i od manžela, ba i cizích lidí. Neuvěřitelná změna-kdybych to nezažila, tak tomu ani nebudu chtít věřit.

Takže bachovky ano Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maty



Založen: 08.06.2011
Příspěvky: 4

Předmět: stejný problém u kastrovaného kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2011 5:28:17
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za vaše rady ... kocourka jsme už zkoušeli naučit na to, že mu přítel nikdy nic zlého neudělá, dával mu jídlo, pamlsky, zkoušel si s ním hrát nebo ho hladit, když byl kocourek u mě, dokonce já byla pořád ta "zlá", co ho "trestala" taháním za krkem, ale máme dojem, že se to spíš zhoršuje, než opak. Kocourek má ke mně blíž než kdy jindy a přítele "nesnáší" čím dál víc Sad rozhodně ale vyzkoušíme tu bachovu květovou terapii ... nemáme co ztratit, tak teď už budeme jen doufat, že to pomůže...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top