Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krytí - požadavky a podmínky

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 9:26:37
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočičáře Smile
Mám dotaz co vše požadujete od majitele kočiček - testy- když nabízíte kocoura ke krytí?
Pořídili jsme si chovného kocoura - i když původně neplánovaně- jelikož jsem v čr nenašla nic vhodného, vyřešili jsme takto situaci.
Ted máme kocourka uchovněného a nabízím ho i CHS a chovatelům, ale vlatně nevím, do čeho se ženu Laughing
Ted plánujeme s kocourkem zajít na krevní skupinu, Felv, fiv. Jedná se o britku.
Děkuji za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 14:01:47
Odpovědět s citátem

U britky bezpodmínečně vyšetření kocoura i kočky na HCM, nevyšetřeného kocoura bych si nedovolila nabízet na krytí! Očkování základní + na FeLV by mělo být samozřejmostí, stejně tak negativní testy na FIV, pokud FIP, tak vyšetření metodou PCR, v těch orientačních smysl nevidím. A jestli si nechcete domů zatáhnout chlamydie, tak očkování a zároveň čerstvé vyšetření na ně, totéž se týká Streptococcus canis, plísní atd ... A mimochodem, nabízet krytí vlastním kocourem, když ještě nekryl vlastní kočky (pokud se teda nepočítá krytí vlastní venkovské miciny beztak nevyšetřené) a neví se tedy, jaká koťata dává, mi přijde opravdu nesmyslné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 6:13:14
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
U britky bezpodmínečně vyšetření kocoura i kočky na HCM, nevyšetřeného kocoura bych si nedovolila nabízet na krytí! Očkování základní + na FeLV by mělo být samozřejmostí, stejně tak negativní testy na FIV, pokud FIP, tak vyšetření metodou PCR, v těch orientačních smysl nevidím. A jestli si nechcete domů zatáhnout chlamydie, tak očkování a zároveň čerstvé vyšetření na ně, totéž se týká Streptococcus canis, plísní atd ... A mimochodem, nabízet krytí vlastním kocourem, když ještě nekryl vlastní kočky (pokud se teda nepočítá krytí vlastní venkovské miciny beztak nevyšetřené) a neví se tedy, jaká koťata dává, mi přijde opravdu nesmyslné.


Za prvé náš kocour ještě nekryl a pokud tady něco vsugerujete tak si pište prosím někam jinam, ptám se slušně slušných lidí, pokud vám něco vadí tak zde nepište.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 7:23:36
Odpovědět s citátem

A proč tedy na jistém veřejném webu nabízíte po své evidentně obyčejné černobílé kočce koťata jako britská bez PP?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 7:34:43
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
A proč tedy na jistém veřejném webu nabízíte po své evidentně obyčejné černobílé kočce koťata jako britská bez PP?



Nevím o tom, že bych je nabízela já, na mém osobním učtu mám napsáno, že nejsou moji,ale očividně vás to nezajímá, slušní lidé by se zeptali že, to mi stačí abych si udělala znova usudek o vaší osobě. Toto téma je o něčem jiném, pokud se nudíte, najděte si prosím lepší zábavu než rýpat do slušných lidí a přestante si prosím dělat ostudu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 7:53:33
Odpovědět s citátem

Pokud jsem si všimla, tak toto téma je o tom, co by měl mít krycí kocour za testy a jaké vyšetření by měla mít kočka. Na to jsem vám velmi podrobně odpověděla. Chov koček není o tom, aby se co nejdřív vrátily peníze do nich vložené, pokud chcete chovat doopravdy a zodpovědně, je to silně prodělečný podnik. A když si pořizuji chovného kocoura, je především pro vlastní kočky. Krytím cizích koček si můžete opravdu zavléct spoustu různých nemocí. Klidně si otestujte jen KS, FIV a FeLV, klidně od krytých koček požadujte jen to samé, ale časem se můžete dostat do průšvihu, až vám domů některá cizí kočka něco přitáhne. Já osobně svého kocoura na krytí poskytuju jen opravdu velmi dobrým kamarádkám a i ty musí předložit spoustu potvrzení o vyšetření, která jsem uvedla v prvním svém příspěvku.

PS. A proč je tedy na jedné z fotografií ta obyčejná černobílá kočka ve stejném albu jako vaše kočky, když údajně není vaše?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 8:10:46
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Pokud jsem si všimla, tak toto téma je o tom, co by měl mít krycí kocour za testy a jaké vyšetření by měla mít kočka. Na to jsem vám velmi podrobně odpověděla. Chov koček není o tom, aby se co nejdřív vrátily peníze do nich vložené, pokud chcete chovat doopravdy a zodpovědně, je to silně prodělečný podnik. A když si pořizuji chovného kocoura, je především pro vlastní kočky. Krytím cizích koček si můžete opravdu zavléct spoustu různých nemocí. Klidně si otestujte jen KS, FIV a FeLV, klidně od krytých koček požadujte jen to samé, ale časem se můžete dostat do průšvihu, až vám domů některá cizí kočka něco přitáhne. Já osobně svého kocoura na krytí poskytuju jen opravdu velmi dobrým kamarádkám a i ty musí předložit spoustu potvrzení o vyšetření, která jsem uvedla v prvním svém příspěvku.

PS. A proč je tedy na jedné z fotografií ta obyčejná černobílá kočka ve stejném albu jako vaše kočky, když údajně není vaše?


Ano debata je o chovném kocourkovi a proto se ptám, a čekám normální odpověd, radu co a jak. Jsem začínající chovatel, mám pouze jednu chovnou kočičku a první kotata půjdou pouze na mazla abych viděla, jak budou vypadat v dospělosti.
Pokud jde o černou kočičku je to mimo diskuzi a ano je na fotkách v době kdy měla cca 5měsíců - bravo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 8:52:53
Odpovědět s citátem

Ale já jsem vám přece odpověděla: negativní vyšetření na FIV, FeLV, očkování základní + FeLV, chlamydie, čerstvé testy na plísně, chlamydie, streptococcus canis, krevní skupinu považuju za samozřejmost, stejně tak jako HCM! A pokud FIP, tak metodou PCR.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 9:43:52
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Alenou. Také svého kocoura nepůjčuji, ani bych ke kocourovi u kterého je provoz kočku nedala.
Chov je opravdu prodělečný, pokud děláte vše svědomitě a zodpovědně. Vy byste měla po každém vyžadovat co nejčerstvější testy a sama je svému kocourovi také dělat.
Že dáte koťata na mazla, abyste vidělat, jak budou v dospělosti vypadat, je blbost. To budete krýt až za rok? A myslíte, že je ještě někdy uvidíte? Já vídám opravdu minimum svých odchovů na mazla. Sice jsem s nimi v kontaktu, ale z fotek tolik vidět není.
Takže já doporučuji pořídit kocourovi harém a věnovat se chovu a ne ho půjčovat komukoli.
To je můj osobní názor. Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 12:16:35
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Souhlasím s Alenou. Také svého kocoura nepůjčuji, ani bych ke kocourovi u kterého je provoz kočku nedala.
Chov je opravdu prodělečný, pokud děláte vše svědomitě a zodpovědně. Vy byste měla po každém vyžadovat co nejčerstvější testy a sama je svému kocourovi také dělat.
Že dáte koťata na mazla, abyste vidělat, jak budou v dospělosti vypadat, je blbost. To budete krýt až za rok? A myslíte, že je ještě někdy uvidíte? Já vídám opravdu minimum svých odchovů na mazla. Sice jsem s nimi v kontaktu, ale z fotek tolik vidět není.
Takže já doporučuji pořídit kocourovi harém a věnovat se chovu a ne ho půjčovat komukoli.
To je můj osobní názor. Exclamation


Ano, mám v plánu počkat až kotata povyrostou, abych věděla, co od něj mohu očekávat a ano, budu klidně krýt až za rok, čekala jsem dost dlouho jak na kočičku až doroste a ted i na kocoura, nepotřebuji mermomocí mít kotata každý pů rok-máme pouze jednu kočičku takže asi chápete- proto to není problém. To je další důvod, proč uvažuji o nabídnutí kocourka.
Jinak určitě děkuji za názor Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 12:35:15
Odpovědět s citátem

Ale u koček toto prostě nefunguje. Nevím tedy, jak jste dokázala udržet kočku téměř do tří let, aby neměla koťata, ale taky se můžete dočkat toho, že v tomto věku už nemusí zabřeznout a nebo může mít komplikace s porodem. Zato kocourka na krytí nabízíte už v nedokončeném roce věku, když se zejména briťáci vyvíjí až do těch cca 2 - 3 let. Je chvályhodné, že nechcete mít koťata každého půl roku, ostatně ani chovatelský řád to nepodporuje, ale zejména mladé kočky mají časté říje, takže většinou je běžné, že mají během dvou let tři vrhy, z vlastní zkušenosti vím, že pak počet říjí klesne a dají se pak udělat větší pauzy mezi vrhy, ale zase na druhou stranu, kočka, které jsem dala roční pauzu, pak měla velké problémy s porodem. Ideální pauza mi přijde tak 8 - 9 měsíců. Takže máte jen dvě možnosti. Buď si pořídíte další kočky, aby byl kocour využitý a nebyl nervní a nebo mu budete servírovat cizí kočky, ale s tím rizikem, že si můžete domů zatáhnout spoustu nemocí. To už si musíte zvážit sama, ale já bych takovou cestou nešla a jak je vidět, tento názor nezastávám jen já sama.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 12:53:10
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Ale u koček toto prostě nefunguje. Nevím tedy, jak jste dokázala udržet kočku téměř do tří let, aby neměla koťata, ale taky se můžete dočkat toho, že v tomto věku už nemusí zabřeznout a nebo může mít komplikace s porodem. Zato kocourka na krytí nabízíte už v nedokončeném roce věku, když se zejména briťáci vyvíjí až do těch cca 2 - 3 let. Je chvályhodné, že nechcete mít koťata každého půl roku, ostatně ani chovatelský řád to nepodporuje, ale zejména mladé kočky mají časté říje, takže většinou je běžné, že mají během dvou let tři vrhy, z vlastní zkušenosti vím, že pak počet říjí klesne a dají se pak udělat větší pauzy mezi vrhy, ale zase na druhou stranu, kočka, které jsem dala roční pauzu, pak měla velké problémy s porodem. Ideální pauza mi přijde tak 8 - 9 měsíců. Takže máte jen dvě možnosti. Buď si pořídíte další kočky, aby byl kocour využitý a nebyl nervní a nebo mu budete servírovat cizí kočky, ale s tím rizikem, že si můžete domů zatáhnout spoustu nemocí. To už si musíte zvážit sama, ale já bych takovou cestou nešla a jak je vidět, tento názor nezastávám jen já sama.


Nikdo nikomu názor nebere nebo neupírá, proto je zde tato diskuze Wink
S kočičkou to bylo velmi jednoduché a kocourek nám velmi pomohl,aby se začla opět pěkně říjet. Nehledě na to, že kočka musí odnosit kotata odkojit a to je záběr, kdežto kocour si jenom vrzne Smile Proto jsme s ní čekali, a on pokud bude mít kočička zájem bude pouštět po roce. Nelituji že jsme s ní počkali, odměnila se nám tím že krásně zmohutněla a dorostla, ted sklízí velmi dobré ohodnocení. I když budeme plánovat další kočičku do party, nebude to hned plus vše záleží na nich, jak se to bude vyvíjet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 13:23:40
Odpovědět s citátem

Nehledě na to, že kočka musí odnosit kotata odkojit a to je záběr, kdežto kocour si jenom vrzne Smile


No, taky názor Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 13:56:26
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Nehledě na to, že kočka musí odnosit kotata odkojit a to je záběr, kdežto kocour si jenom vrzne Smile


No, taky názor Shocked


No nemůžete přirovnávat krytí k březosti a odchovu kotat, to přece nejde!
Já bych teda nikdy nenechala naši kočičku krýt v roce už jen z principu, že není dorostlá. S kocourem je to jiná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 15:52:32
Odpovědět s citátem

Jenže když budete mít kočku, která bude mít od 7 měsíců časté a vysilující říje, tak čekat do tří let nemůžete. Budete ráda, že je i možnost požádat o předčasné krytí. A mimochodem, každý zkušený chovatel vám potvrdí, že kočka je "hotová" až po druhém či třetím vrhu.

A ještě ke kocourovi - když má kocour doma vlastní harém, je klidnější, kdežto když mu sem tam dovezete kočku, on si na ni za dva tři dny zvykne a ona mu pak odjede, tak je téměř stoprocentně jisté, že bude vyřvávat, značkovat a všelijak se dožadovat dalších koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 19:36:39
Odpovědět s citátem

Já osobně bych kocoura půjčila jen velmi dobré kamarádce, o jejímž chovu bych věděla všechno. Nikomu cizímu ne za žádné peníze.

Když jsem přišla o chovného devona tím, že jsem ho musela dát vykastrovat a dalšího jsem si z prostorových důvodů pořídit nemohla, vzdala jsem se i dvou devonek, které jsem měla moc ráda. Mají jiné milující rodiny a jedna dnes porodila 5 krásných koťátek. Nechtěla jsem s nimi jezdit na krytí jinam. Není to dobré. Ale to je můj názor. Nikomu jeho neberu.

A pokud budete chtít kocoura poskytovat cizím kočkám, tak požadovat vyšetření, co už tady bylo uvedeno. U britky rozhodně HCM!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 19:45:56
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já osobně bych kocoura půjčila jen velmi dobré kamarádce, o jejímž chovu bych věděla všechno. Nikomu cizímu ne za žádné peníze.

Když jsem přišla o chovného devona tím, že jsem ho musela dát vykastrovat a dalšího jsem si z prostorových důvodů pořídit nemohla, vzdala jsem se i dvou devonek, které jsem měla moc ráda. Mají jiné milující rodiny a jedna dnes porodila 5 krásných koťátek. Nechtěla jsem s nimi jezdit na krytí jinam. Není to dobré. Ale to je můj názor. Nikomu jeho neberu.

A pokud budete chtít kocoura poskytovat cizím kočkám, tak požadovat vyšetření, co už tady bylo uvedeno. U britky rozhodně HCM!




Táni taky ale všechna vyšetření musí mít i ten kocour že?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 22:17:08
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
tatiana napsal:
Já osobně bych kocoura půjčila jen velmi dobré kamarádce, o jejímž chovu bych věděla všechno. Nikomu cizímu ne za žádné peníze.

Když jsem přišla o chovného devona tím, že jsem ho musela dát vykastrovat a dalšího jsem si z prostorových důvodů pořídit nemohla, vzdala jsem se i dvou devonek, které jsem měla moc ráda. Mají jiné milující rodiny a jedna dnes porodila 5 krásných koťátek. Nechtěla jsem s nimi jezdit na krytí jinam. Není to dobré. Ale to je můj názor. Nikomu jeho neberu.

A pokud budete chtít kocoura poskytovat cizím kočkám, tak požadovat vyšetření, co už tady bylo uvedeno. U britky rozhodně HCM!




Táni taky ale všechna vyšetření musí mít i ten kocour že?


Samozřejmě ano Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 10:58:03
Odpovědět s citátem

Ereirias napsal:

Nevím o tom, že bych je nabízela já, na mém osobním učtu mám napsáno, že nejsou moji,ale očividně vás to nezajímá, slušní lidé by se zeptali že, to mi stačí abych si udělala znova usudek o vaší osobě. Toto téma je o něčem jiném, pokud se nudíte, najděte si prosím lepší zábavu než rýpat do slušných lidí a přestante si prosím dělat ostudu.


Když teda ta koťata nejsou vaše, proč je pod jednou fotkou uvedeno: Suzaku Chs Britek: Přijed se juknou na rarášky Smile
Proč v inzerci na bazoši tvrdíte, že ta koťata jsou britská bez pp po rodičích s pp, když matka je evidentně obyčejná venkovská kočka, možná ten pp tedy platí pouze v případě toho otce?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ereirias



Založen: 19.06.2011
Příspěvky: 15

Předmět: Re: Krytí - požadavky a podmínky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 14:30:23
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Ereirias napsal:

Nevím o tom, že bych je nabízela já, na mém osobním učtu mám napsáno, že nejsou moji,ale očividně vás to nezajímá, slušní lidé by se zeptali že, to mi stačí abych si udělala znova usudek o vaší osobě. Toto téma je o něčem jiném, pokud se nudíte, najděte si prosím lepší zábavu než rýpat do slušných lidí a přestante si prosím dělat ostudu.


Když teda ta koťata nejsou vaše, proč je pod jednou fotkou uvedeno: Suzaku Chs Britek: Přijed se juknou na rarášky Smile
Proč v inzerci na bazoši tvrdíte, že ta koťata jsou britská bez pp po rodičích s pp, když matka je evidentně obyčejná venkovská kočka, možná ten pp tedy platí pouze v případě toho otce?



Psala jsem kočka není moje a inzerát dávám na žádost jak chce majitel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2011 12:32:39
Odpovědět s citátem

Ereirias napsal:
. . . Nehledě na to, že kočka musí odnosit kotata odkojit a to je záběr, kdežto kocour si jenom vrzne Smile


Jak tak koukám, tak kocour si už vrznul http://www.inzerce-kocek.cz/britska-kocka/16166-britske-kotata-k-zamluveni/ a ještě mu nebyl ani rok, copak na to asi chovatelský řád????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2011 9:03:15
Odpovědět s citátem

Obecné rady - neblít na fóru, nýbrž když už to někdo objeví, je třeba to řešit přes SCHK (nečetla jsem celou diskusi - takže jen pokud jsou kočky a kocour s PP, daný člověk má CHS a je postižitelný - o reálnosti tohoto se dohadovat nechci Smile )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2011 11:49:59
Odpovědět s citátem

Aélinnel, tak takové výrazy jako blití si opravdu vyprošuju!

Co se týče stížnosti, po mých zkušenostech s neřešením stížností opravdu nevěřím, že by se tím SCHK zabývala, mimoto už nejsem jejím členem, takže to teprve hodí stížnost do koše. A že to zveřejňuji? Jak jinak mám poukázat na morálku začínajícího chovatele? Dodržování chovatelského řádu až na posledním místě, hlavně aby si kocour "vrznul" a je to jedno, jestli je to vlastní micka, jejíž koťata jsou i nadále nabízena jako britky bez pp po rodičích s pp, nebo krytí kocourem kočku s pp před dovršením jednoho roku. Řekněte vy, jak chcete proti takové morálce bojovat???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2011 17:50:22
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Aélinnel, tak takové výrazy jako blití si opravdu vyprošuju!

Co se týče stížnosti, po mých zkušenostech s neřešením stížností opravdu nevěřím, že by se tím SCHK zabývala, mimoto už nejsem jejím členem, takže to teprve hodí stížnost do koše. A že to zveřejňuji? Jak jinak mám poukázat na morálku začínajícího chovatele? Dodržování chovatelského řádu až na posledním místě, hlavně aby si kocour "vrznul" a je to jedno, jestli je to vlastní micka, jejíž koťata jsou i nadále nabízena jako britky bez pp po rodičích s pp, nebo krytí kocourem kočku s pp před dovršením jednoho roku. Řekněte vy, jak chcete proti takové morálce bojovat???


Dobrá Aleno, omluva je asi na místě - neměla jsem zrovna kočičářsky příhodný den a slobo bylo nejspíš lehce přepísknuté, to uznávám.
Ale bohužel jak vidíte zde - sám chovatel toto nikdy nepochopí a dál si bude mlet svou, tady je tedy jakákoli snaha o mravní poučení zbytečná. Spíš jde o to, že většina lidí to udělá takhle - sice problém vidí, ale řešit to někde nahoře, to je prostě moc složité (a dozajisté v SCHK je, to nepopírám).
Nicméně stejně, pokud to jde, existují dohledatelné důkazy, že opravdu ten onen kocour je otcem oněch bezPP koťat, tak když už to člověk zjistí, a dává odkaz sem, možná by stálo aspoň za to zkusit znovu urgovat SCHK,ať s tím něco dělají...což mi připomíná, jdu si znova pročíst pořádně to vlákno a podívat se, zda jsou odkazy ještě funkční a když zjistím, že tomu opravdu tak je, tak nemám problém klidně napsat na SCHK sama.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2011 19:53:01
Odpovědět s citátem

Aélinnel, my jsme s paní Alenou podávaly na SCHK stížností několik, ne jen tu jednu, o které se dočtete na našich webech. Kdybyste četla pozorně GB SCHK, tak byste to tam někde dohledala. To byl také hlavní důvod, proč jsme z SCHK vystoupily (April snad promine off topic, ale nemohu nezareagovat). Vše bylo vždy zameteno pod koberec a jak je tady v tomto státě zvykem, ještě je špatný ten, kdo je v právu. Paní Alena Vám jistě ráda podklady ke stížnosti dodá. Do té doby nezbývá alespoň pro poučení druhých pranýřovat takové praktiky na fórech - pokud se z toho nepoučí chovatel, poučí se snad aslespoň potencionální kupec.
A vzhledem k tomu, že se my všechny 3 známe osobně z výstav, opravdu nepovažuji takové výrazy za vhodné k osobě, která je o generaci starší, než Vy, nehledě k tomu, že na fórum nepatří vůbec.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (68x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top