Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocouř alergik

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 16:46:49
Odpovědět s citátem

pokud na toto téma někde již vlákno je, omlouvám se,že zakládám nové...hledala jsem...ale nenašla

před měsícem a půl se merlinovi na hlavě a v uších začali dělat puchýřky, začal si drbat hlavu a uši, až z toho měl lysinky. hned jsme mazali k vetovi...výsledek asi alergie...dostal inijekci a 2x denně 1/4 dithiadenu, pokud se to nezlepší do 30dnů máme přijít. dnes jsme k vetovi klusali znovu (necelý měsíc od první návštěvy). inijekci sice zabrala, ale po 14 dnech se to projevilo znovu a tentokrát i v očičkách. prášky dostával rozdrcené v kapsičkách. vet mu dal 2 inijekce, zvýšil dávku dithiadenu na půlku 2x denně a přidal 3x denně 1/4 prednisonu a přestat dávat granulky a kapsičky a začít vařit kuřecí maso a dávat jogurty, tvarohy apod. do očí mu předepsal visin. pátrali jsme po možném alergenu...nic nového jsem do bytu nepořídila. jen občas obměňuji granulky a různé kapsičky, aby měl stravu pestrou. granulky i kapsičky mu kupuji pouze kvalitní...RC, ProPlan, Hill´s, Gourmet, apod. (teď zrovna začal dostávat RC Indoor)

můj dotaz...nebo prosba o radu...jak nejlépe podávat prášky a jestli nedělám chybu, když mu je rozdrtím do kapsičky? a jak odhalit možný alergen? co všechno mám sledovat nebo změnit?
díky moc
b.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 18:29:01
Odpovědět s citátem

Já bych sázela na posílení imunity-zvolila bych colostrum - další tipy najdete tady: http://www.mooncat.cz/priroda-leci.html a není to jen pro kocouře ale i dvounožce.

Dál bych se pokusila převést kocoura na syrovou stravu, teď se o tom diskutuje ve vlákně sphynx http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=36338#36338

Mám s touto stravou výborné zkušenosti u psa, u koček nejsme jen na BARFu proto, že mám i zatvrzelé granulkožrouty, jinak bychom BARFovali vesele i s kocouřema Wink .

Alergen odhalíte problematicky, co třeba stelivo-není prašné? Neválí se kocour v peřinách (peří?)? Pracujte na jeho silné imunitě a bude líp.
A pokud bude syrovou stravu bez problémů přijímat, granule nechte plavat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 19:05:58
Odpovědět s citátem

steliva používám dva druhy...v jednom záchůdku biokat´s a v druhým cat´s best oko plus...chodí na oba a mě při čištění záchůdku přijde,že lehce práší oboje...ale biokat´s používám od začátku, cat´s best od dubna, ale merlin na něj začal chodit až teď...až po prvních příznacích alergie...tak to to asi nebude...
v peřinách se válí...ale nejsou péřové Smile
odstranila jsem jednu kytku, která se mi zdála podezřelá...nic
mám otevřená okna na luftovačku...bydlím v 6.patřem v paneláku a v létě se tu nedá dýchat...vet řekl,že je možné, že pokud je alergen pyl...že se to dostává právě otevřenými okny dovnitř
granulky právě dávám RC...což jsem tu už narazila na komentář, že u některých kočen spustil alergie...
vet mi také řekl, abych zkusila syrové maso nebo vařené...na syrové se zatím moc netvářil...ale zkusím to, třeba mu to nakonec zachutná...
colostrum také zkusím...
děkuju za rady...snad se mu brzy uleví Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jarka od Zrzků



Založen: 22.12.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Zrzounov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 20:15:42
Odpovědět s citátem

Paní Báro,
popis problémů vašeho Merlina mě připomíná problémy, kterými začal trpět náš Honzík před devíti lety, tedy zhruba v jeho roce, možná o něco malinko později. Navíc měl špinavé, úplně černé uši, které si do krve škrábal, ale svrab to nebyl. Byla jiná doba, lékaři si rady nevěděli, ale postup času ukázal na potravinové alergie. Alergický nemusí být pouze na okolní vlivy, ale právě na složky potravy. A právě strava, kterou vám teď naordinoval vet t.j. vařené kuře a mléčné výrobky jsou velkými alergeny, stejně tak krmivo vyráběné průmyslově, byť superprémiové. Podle mého názoru, by nebyla od věci nějaká hypoalergenní nebo přímo eliminační dieta, více se o nich dočtete na http://www.veterinarnipece.cz/, (laciněji se dá sehat na http://www.svetkrmiv.cz/ to jen pro informaci), pro jednoho kocourka, by vám ji stejně objednal vet. Napozoru bych se měla při podávání kortikoidů /Prednison/. Právě dlouhodobě podávané kortikoidy, způsobily u našeho Honzíka nevratný stav, t.j. hormonální poruchu, nezvladatelnou obezitu a následně cukrovku. Pro vašeho Merlina by bylo důležité sehnat veterináře, který by měl o problém zájem a nestřílel od boku. Ta strava kterou popisujete opravdu není vhodná, nehledě na to, že mu vařené kuře a mléčné výrobky při nezvyku mohou způsobit zažívací problémy a podávání kortikoidů jen tak, bez nějakých vyšetření si myslím taky není dobré. Dělal vet Merlinovi nějaké krevní testy? Z krve se dá leccos zjistit, aspoň to, zda je či není alergik, i když přímý alergen vám krev neprozradí. Co se týče podává léků, toho tady bylo už napsáno hodně. Pokud vám Merlinek pozře rozdrcený lék v jídle a sní celou dávku proč ne, ale já uznávám jedinou metodu ukazovákem pravé ruky přímo do krku. Z mé zkušenosti vím, že i ten nejotrlejší odmítač po čase kapituloval a dnes všem bez jakýchkoliv problémů prášek podám přímo během vteřiny. Paní Báro držím palce, vím jaký je pohled na kocoura posetého boláky a skuste se informovat u více veterinářů. Držím vám pěsti.
Jarka a Zrzci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 23:14:45
Odpovědět s citátem

http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/literatura/i-0

Pro inspiraci-ta knížka Přírodní medicína nemá chybu a ta druhá též-i když je primárně určená pro psy. Doporučuji obě (já je mám). Pořád tvrdím, že na alergie jedině přes stravu, a to přirozenou, žádné granule. Ta kniha je studna inspirace a receptů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkam



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 23:30:06
Odpovědět s citátem

Alergii jsem u kocoura taky řešila - nakonec jsem se rozhodla mu místo drahých testů pořídit drahé preparáty, takže nevím, na co byl alergický. Už je to snad jedno. Vypadá to, že máme po alergii. Rok se mu vracely průjmy a záněty průdušek. Byl hubený a nervní. Teď je to mohutný, lesklý, blahobytný, klidný kocour a po problémech ani památka.
Když to zestručním, snažila jsem se ho detoxikovat a posílit a regenerovat játra a nadledvinky. Kortikoidy jsem u veta odmítla, alergickou reakci ze začátku úplně stejně zmírnily vitamíny - C,A,E. A pak ty další přípravky na alergii, ze začátku to byl Epam11.
Pilulky do něj dostanete třeba s kouskem másla - pokud ho má rád. Nebo zkuste nějakou sladovou nebo vitamínovou pastu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 8:38:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

já jsem před asi rokem a půl řešila lysiny na kůži nalezeného kocoura. O plíseň nešlo, nabízela se potravinová alergie. Po třech měsících diety Hill´s Z/D se vše spravilo, kůže zarostla srstí. Zajímavé je, že od té doby žere Filípek normálně všechno (přecházela jsem postupně na normální stravu, abych zkusila zjistit čím to je-na co je tedy alergický) ale lysiny se znovu neobjevily....takže moudrá z toho nejsem...na postup i fotky lysin se můžete podívat v tomto vláknu, kde jsem problém řešila

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3145&postdays=0&postorder=asc&start=30

Hodně štěstí Wink
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 8:40:27
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=37797
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 8:50:40
Odpovědět s citátem

jarko, tatiano díky moc za názory a radu...vlastně vám všem děkuju i těm,co třeba ještě napíšou...musím to promyslet a vybrat nejlepší řešení. zkusím teď těch 14dní podávat léky a zahájím hypoalergenní dietu (syrové a nakonec ani to vařené nakonec stejně nepůjde, už takhle zhubl, tak potřebuju, aby baštil...a tohle nebaští, protože mu tak asi nejede)
uvidíme, zda to zabere...pokud ne...zkusím vyhledat ještě jiného veterináře, už jsem tu koukala na diskuzi o vetech... já chodím k panu doktorovi hřebíkovi na novovysočanskou kliniku. on rozhodně zájem má, trápil se včera tím, co by to mohlo být...ale je fakt, že na žádné krevní ani jiné testy nás neposlal, ani je nedělal.
merlin je můj miláček a já se trápím s ním, když vidím tu jeho rozdrbanou hlavu a červený očiska...a hlavně s jakou nedůvěrou teď ke mě přistupuje, když ho pořád "trápím" kapáním do očí, čištěním oušek nebo podáváním léků...on se přijde pomazlit a já tohle...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 9:05:39
Odpovědět s citátem

jano díky...už jsem objednala hypoalergení stravu a uvidíme...můj kocouř nemá lysinky, má "jen" puchýřky na hlavičce a v ouškách, takže drbe hlavu, ouška a oči...dneska jsem do práce odcházela skoro s pláčem, když jsem viděla tu jeho rozdrbanou kebuli...jak psala jarka, tak to vypadá právě na tu potravinovou alergii...snad bude brzy dobře...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 9:15:25
Odpovědět s citátem

Nedělejte mu z jeho pohledu to hnusné (čištění očí, dávání léků), když se přijde pomazlit!!! To přestane chodit úplně! Na ty věci si ho odchytněnte, když se nemazlí.

Ještě mě napadlo, zkuste se podívat a inspirovat tady:

http://www.hobbypetshop.eu/

To nejmenší balení není až tak drahé a za vyzkoušení by to rozhodně stálo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 9:47:19
Odpovědět s citátem

jj, když se přijde pomazlit...tak ho už jenom mazlím... a na "trápení" ho odchytávám...pak se na mě tváří jako na největšího zrádce...a trest za veterináře bývá, že v noci chrní jinde...naštěstí mu to vydrží vždy jen jednu noc...ráno už se přijde pomazlit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 10:28:11
Odpovědět s citátem

Vím očem mluvíte ,máme za sebou podobné trampoty,které nebudu rozebírat,ale o alergiei opravdu jde.
Po návštěvách mnoha vetů jsme se dostali do péče tototo lékaře a lepší vet. dermatolog u nás asi není.

MVDr. Jan Rybníček Dip.ECVD MRCVS

pokud máte zájem domluvte se na
Veterinární nemocnice Libuš
Na Šejdru 45
Praha 4‒Libuš
Tel./fax: 244 470 704
Tel.: 244 470 553
Mobil: 602 458 185
Tam některé dny v měsíci ordinuje.Nebo Vám poradí,kde jinte by jste se mohli objednat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 12:43:20
Odpovědět s citátem

libuse napsal:
Vím očem mluvíte ,máme za sebou podobné trampoty,které nebudu rozebírat,ale o alergiei opravdu jde.
Po návštěvách mnoha vetů jsme se dostali do péče tototo lékaře a lepší vet. dermatolog u nás asi není.

MVDr. Jan Rybníček Dip.ECVD MRCVS

pokud máte zájem domluvte se na
Veterinární nemocnice Libuš
Na Šejdru 45
Praha 4‒Libuš
Tel./fax: 244 470 704
Tel.: 244 470 553
Mobil: 602 458 185


to je super...bydlím v krči, do libuše cobykamenem... zavolám tam a snad budu mít štěstí, že zde bude někdy v nejbližších dnech, díky moc
Tam některé dny v měsíci ordinuje.Nebo Vám poradí,kde jinte by jste se mohli objednat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 13:23:47
Odpovědět s citátem

UF...pan doktor Rybníček si říká za vyšetření 2,5-3,5 tisíce...chápu je to kapacita a dojíždí z Brna...ale je to tedy dost raketa
...na Merlinkovi rozhodně nechci šetřit, nebo tak něco podobného, ale moje finanční možnosti nejsou neomezené Sad ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: kocouř alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2011 9:50:50
Odpovědět s citátem

léky zabraly, puchýřky mizí, ouška už nejsou rudá ale růžová, očička už vypadají taky mnohem lépe...dneska mi má přijít hypoalergenní krmivo, tak uvidíme, snad se to již nevrátí. ještě mám příští týden volat vetovi...tak snad budu moct vysadit prášky a vše bude na dobré cestě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2011 11:33:12
Odpovědět s citátem

S alergií také bojujeme - Káča bere Prednison (1/4 tablety 2x denně), Atarax (1/3 tablety 2x denně) a sirup Imunoglukan na posílení imunity. Od loňského srpna do letošního května byla bez problémů, tak jsem postupně snižovala Prednison (až na 1/4 tablety 3x týdně) - ale asi to už bylo moc - v květnu se začala znovu škrábat = najeli jsme opět na plnou dávku léků, naštěstí to stačilo - na injekci jsme nemuseli. Ona je ale naprosto úžasná a prášky jí dávám rovnou do tlamičky - sedí na vaně a čeká než si vše připravím Very Happy Potom dostane z injekční stříkačky sirup. Teď už je zase bez příznaků, takže bych chtěla od září zase postupně začít snižovat dávky Prednisonu.
Tady jsou naše postřehy:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3867
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2011 20:23:16
Odpovědět s citátem

Ivana napsal:
S alergií také bojujeme - Káča bere Prednison (1/4 tablety 2x denně), Atarax (1/3 tablety 2x denně) a sirup Imunoglukan na posílení imunity. Od loňského srpna do letošního května byla bez problémů, tak jsem postupně snižovala Prednison (až na 1/4 tablety 3x týdně) - ale asi to už bylo moc - v květnu se začala znovu škrábat = najeli jsme opět na plnou dávku léků, naštěstí to stačilo - na injekci jsme nemuseli. Ona je ale naprosto úžasná a prášky jí dávám rovnou do tlamičky - sedí na vaně a čeká než si vše připravím Very Happy Potom dostane z injekční stříkačky sirup. Teď už je zase bez příznaků, takže bych chtěla od září zase postupně začít snižovat dávky Prednisonu.
Tady jsou naše postřehy:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3867


já jsem dávala 1/4 prednisonu 2x denně a 1/4 dithiadenu taky 2x denně. sehnala jsem takový bonbonky, do kterých se prášky dají krásně schovat, ty dostával ráno, protože vždy pospíchám do práce na poslední chvíli, večer jsem mu je dávala pinzetou do tlamičky...nakonec jsme se to naučili Smile...oba dva. jinak merlinek dostává hypoalergenní granulky i konzervičky. v pátek jdeme na kontrolu a uvidíme, co nám doktor řekne...co dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2011 20:47:50
Odpovědět s citátem

No nám právě v laboratoři v Plzni řekl vet, že potravinová alergie u koček se vyskytuje tak ve 4% případů a navíc ji doprovázejí průjmy - takže nám žádnou dietu nenakázal. Spíš zůstat u jednoho krmení - nestřídat. O RC jsem se dočetla až teď - tak jsem teď na rozpacích - potřebuji objednat novou várku krmení - tak jestli nemám vzít něco jiného ..... Ty kortikoidy doporučil - prý jí život možná zkrátíme, ale zkvalitníme ..... Confused Crying or Very sad Tak holt spoléhám na to, že on je odborník ..... Dejte vědět, co je u vás nového po kontrole. Ivana
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2011 13:03:48
Odpovědět s citátem

Ivana napsal:
No nám právě v laboratoři v Plzni řekl vet, že potravinová alergie u koček se vyskytuje tak ve 4% případů a navíc ji doprovázejí průjmy - takže nám žádnou dietu nenakázal. Spíš zůstat u jednoho krmení - nestřídat. O RC jsem se dočetla až teď - tak jsem teď na rozpacích - potřebuji objednat novou várku krmení - tak jestli nemám vzít něco jiného ..... Ty kortikoidy doporučil - prý jí život možná zkrátíme, ale zkvalitníme ..... Confused Crying or Very sad Tak holt spoléhám na to, že on je odborník ..... Dejte vědět, co je u vás nového po kontrole. Ivana


jo...zkuste zůstat jen u jednoho druhu krmení, ale ne RC Smile. předtím taky žral různé značky a projevilo se to až po tomhle RC pro indoor kočeny. já uvidím, co mi řekne vet v pátek...a chtěla bych mu taky dávat normální granulky, pokud to bude jen trošku možné. já jsem o té potravinové alergii načetla hodně od různých lidí na různých webech...a o průjmu moc nepsali, ale o úplně stejných příznacích jako měl merlinek...a naopak tam právě psali, že % potravinové alergie je celkem vysoké...ale znáte to...co člověk, to jiný názor. kortikoidy nám vet přímo předepsal a když jsem mu říkala,že to přece není dobré brát dlouhodobě...tak mi odpověděl, že se nemusím bát, že ty negativní důsledy se objevují až např. po 20ti letech braní těchto léku...takže tím kocouřovi neublížím, protože tak dlouho je brát nebude...v pátek určitě písnu, co je nového Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2011 18:13:32
Odpovědět s citátem

tak jsme byli pochváleni, že už vypadá tak dobře. každopádně do listopadu máme pokračovat v léčbě. pak zkusíme na 3 týdny vysadit. pokud se alergie nevrátí, je tu možnost, že je to jen sezonní alergie. pokud se vrátí, pak by měl léky brát celoživotně Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 13:47:50
Odpovědět s citátem

tak jsme vysadili a po mesici se k praskum zase vratili....uz to vypadalo dobre, ale spina v usich a rozdrbana bradicka...ukazala opak Sad
aspon jsem ale snizila davku...ouska jsou cista a bradicka se zahojila...
...takze mame prasky uz na furt...zda se Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2011 15:19:42
Odpovědět s citátem

BáraP napsal:
tak jsme vysadili a po mesici se k praskum zase vratili....uz to vypadalo dobre, ale spina v usich a rozdrbana bradicka...ukazala opak Sad
aspon jsem ale snizila davku...ouska jsou cista a bradicka se zahojila...
...takze mame prasky uz na furt...zda se Sad


Tak mě napadlo...zkuste se podívat tady: http://aminex.cz/
Dávali jsme to kocourkovi na plísně, vím, že je to něco úplně jiného, ale i tak mu to pomohlo celkově - je čilejší, vypadá zdravější. Třeba by to mohlo aspoň trošku pomoct, protože podle informací to snižuje spotřebu léků... Přeju hodně štěstí.
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 9:31:46
Odpovědět s citátem

http://www.hobbypetshop.eu/page/reference-/3
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 9:48:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
http://www.hobbypetshop.eu/page/reference-/3


jééé děkuju, já už na nějaký podpůrný prostředky imunity koukala, ale nevěděla jsem, co vybrat...

zkusím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 12:48:22
Odpovědět s citátem

BáraP napsal:
tatiana napsal:
http://www.hobbypetshop.eu/page/reference-/3


jééé děkuju, já už na nějaký podpůrný prostředky imunity koukala, ale nevěděla jsem, co vybrat...

zkusím


Dobrý den,pokud chcete podpůrný prostředek na posílení imunity,tak vám doporučuji přípravek z Aloe veraJe to čistě přírodní ,myslím,že té jedovaté chemie má kočka dost!Pokud by jste se rozhodla pro Aloi,tak musíte vybrat takovou,které má co nejvyšší procentuelní obsah aloe vera gelu.(90-99%).V lékárně mívají,ale je tam toho gelu dost málo a cená vysoká.Podívejte se tady, to je moc výhodná koupěJá jí dávám naší Leonce už několik měsíců a jsem velmi,velmi spokojená.Dávkování je 1ml na 1kg váhy denně,což je malinko a vydrží vám to dlouho:-)

http://aloeverashop.cz/detail-458055-bio-aloe-vera-stava-akce-4x249-kc-4x946ml-organic-aloe-vera-juice/

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2011 15:21:07
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
BáraP napsal:
tatiana napsal:
http://www.hobbypetshop.eu/page/reference-/3


jééé děkuju, já už na nějaký podpůrný prostředky imunity koukala, ale nevěděla jsem, co vybrat...

zkusím


Dobrý den,pokud chcete podpůrný prostředek na posílení imunity,tak vám doporučuji přípravek z Aloe veraJe to čistě přírodní ,myslím,že té jedovaté chemie má kočka dost!Pokud by jste se rozhodla pro Aloi,tak musíte vybrat takovou,které má co nejvyšší procentuelní obsah aloe vera gelu.(90-99%).V lékárně mívají,ale je tam toho gelu dost málo a cená vysoká.Podívejte se tady, to je moc výhodná koupěJá jí dávám naší Leonce už několik měsíců a jsem velmi,velmi spokojená.Dávkování je 1ml na 1kg váhy denně,což je malinko a vydrží vám to dlouho:-)

http://aloeverashop.cz/detail-458055-bio-aloe-vera-stava-akce-4x249-kc-4x946ml-organic-aloe-vera-juice/

BBLMM


já to právě všechno studuju, porovnávám...nechci ho zbytečně cpát další chemií...už dost na tom, co mu musím dávat teď...samotné se mi to nelíbí...sama se práškům raději vyhnu, když můžu...jenže vyberte to skutečně nejlepší z toho množství...každý doporučí něco jiného... Smile
díky za vaši radu...podívám se na to...
mimochodem z leonky vyrostla krasavice...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2011 0:39:00
Odpovědět s citátem

ak ide skutočne o potravinovú alergie, prejdite s kocúrom na surovú stravu, Nič lepšie pre neho urobiť nemôžete. Nie je to nič náročné ani extrémne pracné.
Alergia to môže byť na obilniny (skoro všetky granule), spracované kuracie bielkoviny (opäť väčšina granúl), atď.
Kortikoidy sú svinstvo a vôbec nie je pravda, že sa začnú prejavovať až po 20tich rokoch brania. To si Váš vet tak trošku vymyslel, lebo kortikoidy sú v dnešnej dobe podľa nich "všeliek".
Brala som sama malé dávky 10rokov a prejavy prišli asi po 3och rokoch.
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 11:49:17
Odpovědět s citátem

jo...zkuste zůstat jen u jednoho druhu krmení, ale ne RC Smile. předtím taky žral různé značky a projevilo se to až po tomhle RC pro indoor kočeny. já uvidím, co mi řekne vet v pátek...a chtěla bych mu taky dávat normální granulky, pokud to bude jen trošku možné. já jsem o té potravinové alergii načetla hodně od různých lidí na různých webech...a o průjmu moc nepsali, ale o úplně stejných příznacích jako měl merlinek...a naopak tam právě psali, že % potravinové alergie je celkem vysoké...ale znáte to...co člověk, to jiný názor. kortikoidy nám vet přímo předepsal a když jsem mu říkala,že to přece není dobré brát dlouhodobě...tak mi odpověděl, že se nemusím bát, že ty negativní důsledy se objevují až např. po 20ti letech braní těchto léku...takže tím kocouřovi neublížím, protože tak dlouho je brát nebude...v pátek určitě písnu, co je nového Smile[/quote]

Nechci nic zakřiknout ....... ale musím se pochlubit - v srpnu měla Káča naposledy vyrážku. Od října jsem začala snižovat dávky léků - od konce listopadu je úplně bez léků! Very Happy Vrátili jsme se zpátky k Hillskám (tím nechci trvdit, že to měla po RC - ani se to neobjevilo hned, když jsem jimi začala krmit - ale už je raději nechci!). Tak moc doufám, že jsme se alergické vyrážky navždy zbavili! (ťukám!) I když na veterině jsme letos už opět byli - měla "ucpaná" střeva ..... dva klystýry to naštěstí spravily, ale naříkala chudinka moc Sad
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 15:15:13
Odpovědět s citátem

Ivana napsal:
Nechci nic zakřiknout ....... ale musím se pochlubit - v srpnu měla Káča naposledy vyrážku. Od října jsem začala snižovat dávky léků - od konce listopadu je úplně bez léků! Very Happy Vrátili jsme se zpátky k Hillskám (tím nechci trvdit, že to měla po RC - ani se to neobjevilo hned, když jsem jimi začala krmit - ale už je raději nechci!). Tak moc doufám, že jsme se alergické vyrážky navždy zbavili! (ťukám!) I když na veterině jsme letos už opět byli - měla "ucpaná" střeva ..... dva klystýry to naštěstí spravily, ale naříkala chudinka moc Sad


jéé tak to je super...my jsme se zase po pár marných pokusech vysadit prášky vrátili ke 1/4 prednisanu a 1/4 dithiadenu ráno i večer Sad
po vysazení se mu vždy začnou dělat puchýřky u tlamičky a rozdrbe si pak bradu a okamžitě se mu začnou taky špinit ušiska a občas i teče z očí. čekám na výplatu a chci se objednat k dr. hribovi, jestli mi neporadí...třeba dělám nějakou dietní chybu...
také jsem merlinkův stav probírala s jedním vetem po emailu, byla mi nabídnuta kompletní diagnostika s možností vytvoření autovakcíny v případě,že se jedná skutečně o alergii (spolupráce nějaké německé laboratoře), jenže částka se pohybovala okolo 10ti tisíc, což je vysoko nad mé možnosti...a ještě s rizikem, že nic nezjistí...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top