Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kastrovana kočička značkuje?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: Kastrovana kočička značkuje?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2011 17:50:31
Odpovědět s citátem

Mám doma dvě čičiny. obě jsou ted roční. obě byli po půl roce vykastrované. Mají dva záchody, vypozorovala jsem, že do jednoho chodí na velkou a do druhého čůrají..
už několikrát jsem si všimla, že byla moč mimo záchůdek. mám otevřené záchody, doteď nebyl problém..

ale včera koukám, ta jedna čičina si stoupne na záchod, ale místo přidřepnutí, jako vždy když čůrá, tak vystrčí zadek a označkuje lednici vedle záchodu.. jako by ustříkává tu moč.. nechápu.. u koček jsem se s tím nikdy nesetkala, jen u kocoura našich, co je normálně venkovní a nekastrovaný...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2011 19:37:14
Odpovědět s citátem

Tak to bude voříšek, ne-li přímo vořech zjistit, co jí vadí...

Jestli to dříve nedělala, tak se něco stalo nebo děje. Jako první bych odchytila moč a dala ji vyšetřit pro vyloučení zdravotního problému. Mně kočka začala značkovat, když měla šutříky. Tím se mně na to snažila upozornit. Po vyléčení to byla zase ta stará čistotná kočička.)

Pokud bude moč v pořádku, tak je v nepořádku něco u vás-tedy z jejího kočičího pohledu. A teď přijít na to, co to je. Začala bych od steliva-zkusila nabídnout jiné. Koupila bych krytý záchod-v tom nehrozí, že bude značkovat mimo. Některé kočky značkují v kadibudce a jsou spokojené. No a když je krytý, tak moč zůstane uvnitř a při sanaci kadibudky vše řádně umyjete. A doufala bych, že to pomůže.

Pokud ne, tak máte trochu problém. Musíte přijít na to, CO jí vadí. A TO bývá problém.

Takže zkuste nejdříve moč, pak krytý záchod a změnu steliva (jen do 1 ze záchodů-třeba toho nového, krytého). A doufejte, že jste se trefila.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2011 21:37:21
Odpovědět s citátem

Nám to dělala taky jedna kočka, vždy si stoupla na okraj záchodku a čůrala vedle, také bobek tam občas vypadl. Taky jsem se lekla co se děje, a pak jsem ji pozorovala a zjistila, že to nedělá úmyslně. Koupily se kryté záchody co mají spodní vaničku dost vysokou, např Bill, a bylo po problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2011 11:52:12
Odpovědět s citátem

tatina - no ja to pozoruju uz delsi dobu (skoro od zacatku, co je mam), ta louzicka je vzdy na tom samem miste... mam zachody u lednicky, vzdy je ohozena lednicka plus lino pred ni...
ale neni to denne..
napada me, jestli se mi nemsti, ze v tu chvili si jich treba nevsimam..?
protoze tahleta sama mi jednou udelala to, ze jsem sla prat, polozila na zem kosik se spinavym pradlem, ona se ochomitala okolo, mnoukala, abych si ji vsimla, ja ji rekla vydrz, chtela jsem to nacpat do pracky a mezitim si ona vlezla do kose a procurala mi ho...
a je pravda ze tentokrat naposled, co jsem ji znackovat videla, tak jsem sla do kuchyne, ony pod myma nohama, tahle specialne, mnoukaly.. a ja si sla delat veceri s tim, ze to dam varit a dam jim taky.. a mezi tim udelala tohle..
je mozny ze to opravdu dela naschval??
protoze si rikam,ze kdyby mela treba ty kameny, tak ta louze je tam denne..?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2011 15:40:51
Odpovědět s citátem

Vypadá to doopravdy na schválnost-ale taky to může být její volání o pomoc. Olivka mi denně louže taky nedělala, jen když jsem to mohla vidět, abych VĚDĚLA, že je to od ní. A kocour, který měl šutříky a já furt neviděla, že má problém, tak to vyřešil po svém. Jednoho dne se mi vyčůral na hlavu, když jsem seděla v křesle-vylezl si nahoru a počůral mi vlasy-pak jsem to řešila okamžitě, pak mi to teprve docvaklo. Teď je v pořádku a je to hodný čistotný kocourek. Jsou chytré, ty naše kočénky. I když je nám to někdy nemilé....

Své rady jsem už poskytla, víc nepovím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2011 21:07:35
Odpovědět s citátem

Noooo, tak to je radost:(
horsi je, ze ja nemam sanci odchytit jejich moc... protoze jsem denne krome vikendu pryc 11 hodin.. a bydlim sama.. jedine ze bych vzala k veterinari pro jistotu tu cicu bez moci.. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
4
Britská krátkosrstá kočka (28x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (24x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top