Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vykloubená kyčel


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Maty



Založen: 08.06.2011
Příspěvky: 4

Předmět: Vykloubená kyčel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2011 13:50:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den,potřebovala bych nutně poradit. Včera večer když jsme se vrátili s přítelem domů, našli jsme kocourka - 3 roky, jak bolestivě skáče po 3 a "naříká", byl to opravdu zoufalý pohled. Hned jsme jej naložili do auta a zavezli jej na nejbližší pohotovost. Tam nám po RTG doktor řekl, že se jedná o vykloubenou kyčel, napřed se ji snažil "nahodit" zpět, ale to se mu nepodařilo s tím, že kocourek má úplně zpřetrhané vazy a šlachy. Nakonec nám řekl, že máme kocourka nechat být, že ho necháme na analgetikách, bude dostávat kloubní výživu a že po čase se mu tam vytvoří nějaký "pakloub" a kocourek bude chodit časem normálně. Prý už to zažil několikrát a je to častá praxe. Nevím, nejsem doktor, tak se snažím mu věřit, u nás má dobrou pověst, ale byla bych raději, kdyby se se mnou někdo příp. podělil o nějaké obdobné zkušenosti, ať jsem klidnější. Prozatím trnu hrůzou, jestli nedělám chybu, když ho nevezmu k jinému veterináři. Předem moc děkuji, Veronika.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2011 15:19:57
Odpovědět s citátem

Tak to je mi líto Sad . Nemám podobnou zkušenost, ale postup se mi zdá podivný, já bych asi zkusila i někoho jiného. Co třeba zavolat na nějakou větší veterinu, nebo jich obvolat klidně i víc, jestli je tento postup léčby běžný. Jistě vám řeknou, že každý případ je jiný, ale snad poradí jestli v některých případech postupují podobně.
To jsem vám tedy moc nepomohla, ale držím moc palce ať je kocourek brzy zdravý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2011 15:25:24
Odpovědět s citátem

No, upřímně si myslím, že váš veterinář je idiot. Jednak - nechat kocoura trápit, než mu to sroste (byť na analgetikách) je docela nehezké - navíc, kdo zaručí, že mu to nesroste špatně a du budoucna přijdou problémy?
Určitě, pokud jsou to přetrhané vazy či šlachy, se to dá operovat. Není to sice úplně levná záležitost (u psa co vím tak cca 10.000, u kočky by to mohly být tak dvě třetiny ), ale pokud je vet šikovný, nemusí být po rehabilitaci nic vidět.
Být Vámi, vezmu kocoura a jdu na nějakou větší renomovanou kliniku (ideálně Praha - Panda,AAvet,Horoměřice Vet clinici, je jich hafo..). Když už nic, aspoň budete mít názor druhého veterináře, tím se nic nezkazí. Ale jsem toho názoru, že dlouhodobě podávaná analgetika ztrácí po čase svůj efekt Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2011 16:04:59
Odpovědět s citátem

Být Vámi vezmu rentgen a utíkám k jinému veterináři. Pokud by se snad vytvořil pakloub, jak říkal vet, kocourek stejně nikdy nebude chodit normálně. A za druhé kocourek bude opravdu dlouho trpět. Pokud by byla doporučená operace, myslím, že finančně by vyšla v podstatě nastejno jako pravidelné návštěvy u veta, placení prohlídky, analgetik a dalších léků. Pokud jste z Prahy, doporučuju kliniku Galee, první kočičí. Ohledně ceny se tam lze dohodnout a je možné zaplatit i zpětně na fakturu. A všechny tři veterinářky jsou opravdu výborné. Držím palce a napište, jak jste dopadli.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maty



Založen: 08.06.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 13:40:40
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za rady, tak nožička je zafixovaná, tak to snad už bude dobré, dokonce na ni kocourek i pomaličku našlapuje, vypadá to, jako by ho to snad už vůbec nebolelo, jen trošku kulhá. Máme z něj obrovskou radost Very Happy V.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 16:04:15
Odpovědět s citátem

Upřímně, někdy mi smysl fóra uchází..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top