Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nové kotě - nechodí na záchod, prosím o radu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzatip



Založen: 30.08.2011
Příspěvky: 6

Předmět: Nové kotě - nechodí na záchod, prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 15:00:31
Odpovědět s citátem

Ahoj,
prosím o radu. Pořídili jsme si 4měsíční koťátko britského kocourka (PP) colorpoint, včera ve 14.00 hod jsme ho vyzvedli u chovatelky a v přepravce dovezli domů. Chovatelka nám doporučila dát kotěti vlastní prostor, k ničemu ho nenutit, netahat ho násilím. Z přepravky vůbec nechtěl pryč, ale záchod a mističky jsme mu ukázali.. Na záchodku se akorát schoval, jako by to byla nová skrýš, tak jsme ho dali opět do přepravky, kde se cítil asi nejlíp a zůstal tam v podstatě celou noc až do rána, jen se mi podařilo ho nakrmit mističkou hovězího masa, jak nám bylo doporučeno. Ale záchod zůstal suchý a pravděpodobně se ani nenapil. Pořád se tvářil dost vyděšeně.. Ráno jsem zkusila znova mu ukázat věci, ale mělo to stejný průběh, jen se přikrčeně prošel obývákem a našel si novou skrýš ve stole, kde leží do teď, opět si vzal trochu krmení tak, že jsem mu to podávala (tentokrát kapsičku), ale malou porci. Vypadá už méně vyděšeně, cítí se asi jistě ve svý nový skrýši, vrní, když ho hladim a trochu reagoval už i na hračku, ale ven se mu nechce a já ho netahám. ALe nevím, jestli je normální, že nebyl tak dlouho na záchodě?? Mám ho zkusit nějak ještě nutit tim, že ho tam donesu a mám ho zkusit občas z toho úkrytu vyndat? Pravděpodobně by to vedlo k tomu, že by se schoval jinde.. Sad Předem moc díky za všechny rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 15:56:52
Odpovědět s citátem

Nebojte se to bude dobré Smile . Jeden z mých kocourků byl dost plachý, když jsem ho přivezla, byl zalezlý dva dny, nic nejedl, nepil, nešel na záchod, postupně se osmělil. Do ničeho ho nenuťte, že zbaštil masíčko, tak to je super, zkuste upoutet jeho pozornost hračkou, např. peříčkem na provázku nebo nějakým mávátkem. Jen tak tam s tím mávejte, tak aby to kocourek viděl, jakmile se zapojí do hry, máte vyhráno. Některá kočka je hned doma, mám dvě takové, co si při odběru samy vlezly do tašky a přepravky, celou cestu předly, a do dneška nepřestaly, a nemůžu je sundat ze zad Laughing , pak jsou takové, kterým to trvá trošku déle.
Ale bude to dobré uvidíte. Přeji mnoho radosti s novým miláčkem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 16:00:55
Odpovědět s citátem

Jo a tu kadibudku já dávám vždy poblíž, aby ji hned v případě potřeby nová kočička našla, často se vydávají na průzkum v noci, když všichni spí, aby zmapovali území. Kadibudku dám pak na stálé místo jakmile se kočička přestane schovávat.
Tak to tedy dělám já.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzatip



Založen: 30.08.2011
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 19:34:24
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za uklidnění! S hračkou to zkouším pokaždé, když je kotě vzhůru, odpoledne jsme se pomocí škádlítka dostali až do předsíně Smile Ale záchod stále nic Sad .. ale snad by to v sobě nedržel tak, aby mu to zdravotně uškodilo.. Doufáme, že zítra už bude zkoumat víc, nebo snad v noci, až bude mít klid.. Osmělil se vzít si trochu z kapsičky i sám a snad se i napil, vodu měl prozatím hned vedle... Tak snad se to brzy otočí. Moc děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 21:13:49
Odpovědět s citátem

Kdyby náhodou pořád nic, tak zkuste namasírovat bříško a zadeček. Jedna z kočiček ve třech měsících stále potřebovala masáž aby se vyprázdnila, když jsem jí nepomohla, měla stále hodně vyšpulený zadeček na omak tvrdý, tak bylo patrné, že má plný konečník. Masáž vždy pomohla, a cca po měsíci se to upravilo samo, pak už chodila normálně. To byl ale spíš vyjimečný případ, ale třeba by vám to s kakáním také pomohlo, nic tím nezkazíte.
Vlhkým teplým hadříkem jemně masírujte bříško a zadeček, napodobíte tak kočičí mámu, stejně pečuje o koťátka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 21:29:00
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,neplašte,buďte v klidu,jste nervozní a kotě to cítí,nechte ho v klidu potřebuje čas,aby si zvyklo na nový domov,aby si zvyklo,že nejsou sourozenci a ani máma,to nebude za den,uvidíte za pár dní bude všechno v pořádku,kdyby jste byla malé dítě a vzali by vás ze známého prostředí a byla tam sama a kolem vás všechno cizí,tak by jste se uplakala.Dejte maličkému čas,pomalu,v pohodě si sním hrajte,pohlaďte a když se nechá pomazlete,ale nic nedělejte násilím.Pokud chodilo v původním domově na wc samo,není potřeba ho do vypradňování nutit.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzatip



Založen: 30.08.2011
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 13:31:06
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady, už se nám osmělil, zatím chodí po bytě v doprovodu, ale chodí a pořád vrní u všeho, co dělá, bude to mazel.. Dneska má byt pro sebe, museli jsme už do práce, tak snad si to tam prozkoumal. Na záchod taky už chodí, takže to vypadá všechno dobře Smile
Ještě bych měla jeden dotaz, pamatuji si od předchozího kocourka, že mi někdo doporučoval oddělit misku od ostatních misek - ale teď nevím jestli s vodou? nebo s granulemi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 14:57:03
Odpovědět s citátem

Zuzko, mističky být oddělené nemusí, já je mám taky pohromadě. Myslím ale, že to, co jste slyšela, bylo doporučení dát dvě misky s vodou, obzvlášť pokud máte větší byt, tak se hodí ještě jedna mistička s vodou trochu dále od původních misek, aby kotě bylo nucené co nejvíc pít Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 17:14:46
Odpovědět s citátem

Tak to je fajn Smile . Doporučuje se dát misku s vodou odděleně od granulí, ale já to tak také nemám. S pitím problémy nemáme. Ale měla jsem doma nejedlíka, a ten měl rád mističky s granulemi různě po bytě, také na skříni kam měl přístup, a na kočičím stromu, tak si připadal jakoby si to ulovil, pořád trošku ujídal, a celkově toho zbaštil víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2011 19:15:16
Odpovědět s citátem

Já mám misky s granulkami i s vodou na více místech v bytě. Tak víc pijí. Pohromadě je nemám-vodu a granule, ale nemyslím, že to je tak důležité. Jde hlavně asi o to, aby si granule nenamočil-hlavně v létě by to nebylo nejlepší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzatip



Založen: 30.08.2011
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2011 19:06:16
Odpovědět s citátem

Tak děkuju moc za objasnění, nám právě malej moc nepije,tak pořídím ještě jednu mističku na vodu a dám mu ji na další místo. Děkuji za všechny rady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top