Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Různé kočičky=různé granulky???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Různé kočičky=různé granulky???
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 8:43:12
Odpovědět s citátem

Mám 5 letého obyčejného kocourka a 1,5 letého briťáka, oba kastovani. Můžu obou dvou dávat granule Royal Canin pro britské kočky??? Oba je žerou, jenom aby to tomu obyčejnému neublížilo...
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:15:25
Odpovědět s citátem

To je jen trik výrobců, granule pro jednotlivá plemena. V žádném případě tím druhému kocourkovi neublížíte.

Pokud jsou oba kastrovaní, tak byste je ale měla oba krmit granulemi pro kastráty! Je naprosto šumák, jakého jsou plemene, jsou oba kastrovaní, tak je třeba krmit podle toho. Takže začněte kupovat granule pro kastráty.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Různé kočičky=různé granulky???
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:15:39
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Mám 5 letého obyčejného kocourka a 1,5 letého briťáka, oba kastovani. Můžu obou dvou dávat granule Royal Canin pro britské kočky??? Oba je žerou, jenom aby to tomu obyčejnému neublížilo...
Děkuji



Mám také briťáky +obyčejné kočky a krmím stejnými granulemi.Ony vesměs mají granule rozdíl v množství tuků,proteinů,vitamínů a minerálních látek.V některých jsou ještě výtažky z různých rostlin,které jsou přidávány např.na podporu funkce ledvin,rozpouštění bezoárů atd.Podle mne určitě nevadí,když je obyčejná kočka krmena granulemi pro briťáky.Při výběru granulí je dobré především koukat na množství tuků a proteinů a potom brát asi v úvahu chuť kočky.Některá chce granule s např.příchutí kuřete,jiné více chutnají granule s příchutí ryby atd.Smile .Také lze přihlížet k tomu,zda je kočka kastrovaná a brát granule pro kastráty,nebo trochu kulatější a krmit light granulema,ale to už je individuelní:-).Ještě pro snadnější rozhodnutí,je to asi tak,jako by jste se zamýšlela nad tím,jestli Japonec musí být krmen stravou pouze pro Japonce,a nebo jestli může dostat i jídlo připravené pro evropana:- Laughing


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:22:18
Odpovědět s citátem

Briťák se macek, jako snad každý briťák a ten obyčejný je spíše chudý, tak že s váhou problémy nemáme. Ale granule Light jim moc nelezou...ty pro biťáky alespoň musí kousat a nepolykat je celé. Musí se kastrovaní kocourci tedy krmit granulema pro kastráty, nebo pouze když mají problémy s váhou???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:22:49
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
To je jen trik výrobců, granule pro jednotlivá plemena. V žádném případě tím druhému kocourkovi neublížíte.

Pokud jsou oba kastrovaní, tak byste je ale měla oba krmit granulemi pro kastráty! Je naprosto šumák, jakého jsou plemene, jsou oba kastrovaní, tak je třeba krmit podle toho. Takže začněte kupovat granule pro kastráty.


Tatiano, fakt myslíte, že ty granule pro kastráty mají nějaký účinek? Já nevím, jsem k těmhle rozdělením trochu skeptik, maximálně tak diety od Hillsu nebo RC, případně Trovet. Já vím, že píšou, že je to protistruvitové, lehce light a kdesi cosi, ale nevím Sad
Každopádně já pro kastráty nedávám, kočičku mám sice kastrovanou, ale je to britka a má 3 kg, tak nemůže mít nějaké odtučňovací granulky , kupuju normální adult:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:38:10
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Briťák se macek, jako snad každý briťák a ten obyčejný je spíše chudý, tak že s váhou problémy nemáme. Ale granule Light jim moc nelezou...ty pro biťáky alespoň musí kousat a nepolykat je celé. Musí se kastrovaní kocourci tedy krmit granulema pro kastráty, nebo pouze když mají problémy s váhou???


Všechny moje kočky jsou kastrované,krmím granulemi adult,pouze Maruschku jsem začla krmit granulemi light,protože je kulatější.Že kočka polyká granule celé je normální,ony moc potravu nekoušou.Takže tuto neřeším vůbec.Aby si trochu čistily zoubky, tak jim kupuju mlsky,které jsou vetší a to je nutí ke kousání,jsou to různé vitamínové přípravky,nebo polštářky s náplní:-).


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:59:32
Odpovědět s citátem

Také při krmení mých 2 šelem nerozlišuji granule pro kastráty či normální granule. Většinou mají trvale k dispozici 4 misky s různými druhy granulí a každá si "zobne", na co má zrovna chuť. Jinak granule jsou u mě jako doplňková strava ke konzervám a většinou jim předkládám ty bez obilovin (Applaws, Orijen, Taste of the Wild, Porta21 Sensible ....). U vyjmenovaných značek ani nějaké speciální granule pro kastráty nebo light verze neexistují.
Myslím si, že prospěšnější je střídání více značek, protože každý výrobce má trochu jiné složení doplňkových látek v krmivu a tím, že se to prostřídá, tak se to rozumně zprůměruje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 12:16:50
Odpovědět s citátem

Já jsem ale někde četla, že není dobré střídat granule i jedné značky a různé příchutě, jinak efekt třena granulí pro kastráty ztrácí. Moji kluci chlupaní jsou převážně na granulích a briťák dokonce úplně odmíta něco jiného. Ještě snad Tyčinky z drogerie DM, za těma se můžou oba utlouct.. Jsou vůbec pro vhodné???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 17:25:28
Odpovědět s citátem

U nás jsou granule taky více-méně doplňkovým krmivem, které mají ale k dispozici pořád. Míchám více druhů granulí s vysokým podílem masa a bez obilovin a konzervantů+granule light, anžto devonek mi po kastraci strašně okulatěl Evil or Very Mad ...... Také jsem četla, že se granule míchat nemají-většinou to ze zcela zřejmých důvodů píšou výrobci krmiv-ale ruku na srdce, nepřejedl by se vám za měsíc nebo i dřív řízek podávaný k snídani, obědu i večeři? Já ho sice mám ráda, ale jednou za čas. A nemyslím, že kočka chce furt totéž.

Ale jako pořádné jídlo ta má smečka bere prostě maso, rybu nebo v horším případě nějakou tu konzervu. Granulky jsou "na chuť". Přesto jich spořádají při svém počtu docela dost.

Tyčinky milují snad všechny kočky bez rozdílu. Nevidím jediný důvod, proč jim je občas nedat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top