Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Odlupující se a mokvající kůže

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: Odlupující se a mokvající kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2011 19:49:14
Odpovědět s citátem

Hezký den,

dnes jsem u naší kočičky objevila tvrdé chomáčky srsti. Při bližším zkoumání jsem zjistila, že je to oddělená horní vrstva kůže včetně srsti o průměru 0,5-1 cm (něco jako strup nebo velké lupy bílé barvy), která je visí cca 1 cm od pokožky na droblé srsti (spíše chmýří), která zůstala.
Kočička toto má kolem zadečku a na stehnech, jsou to místa, na které si nedosahne a nemyje si je.
Cca 2 cm těsně kolem zadečku to vypadá, že srst je vypadaná, místo je velmi lehce zarudlé. Zarudnutí jsem si všimla již asi před třemi týdny, přikládala jsem to tomu, že se kočička nemyje a celou jsem ji vykoupala.
Na několika místech je (předpokládám) první fáze "strupů", při odhrnutí srsti vypadne pár chlupů a na kůži se objeví malé množství bílého mokvalého hnisu. Ten předpokládám časem usychá a odpadá v podobě strupů.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Pročetla jsem vše možné tady i na internetu a zatím mi přijde, že by to mohla být alergie, kvasinky nebo stafylokok.

Poslední týden v srpnu jsme s kočičkou byli na veterině kvůli kulhání na levou zadní tlapku - příčinun se zjistit nepodařilo, prý to jsou pravděpodobně klouby a má zhubnout (je to britka, váží 8,8 kg). Moč i krev byla v pořádku (pouze vysoký cholesterol kvůli obezitě), ovšem návštěva veta byla pro kočičku velmi stresující, při braní krve strašně vyváděla a počůrala se Sad
Během týdne přestala kulhat, nasadili jsme veterinární dietu RC Feline OBESITY MANAGEMENT. Občas přidávám kolagen na klouby. Po vykoupání se jí dokonce velmi zlepšily lupy na zádech, na které trpí.

Zítra se chystám volat na veterinu, nejraději bych jim ale přinesla jen nějaké vzorky, aby se kočička nestresovala dalším vyšetřením..
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2011 13:09:54
Odpovědět s citátem

Úplně ten samý problém se dělá našemu psovi, stroupky, i mokvající, přesně jak popisujete. Diagnóza - alergie.. tak uvidíte, zda u vás je to to samé. Léčímě tak, že vystřiháme ten kus srsti, vydesinfikovat, a dokola..v našem případě je alergen tráva, takže to nemůžeme řešit odstraněním alergenu, jestli máte na krmivo, bude to jednodušší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Odlupující se a mokvající kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2011 19:20:18
Odpovědět s citátem

No jestli je tam hnis, tak bych asi nespoléhala na nějaké vzorky (hnis je hnis, bude to nějaký zánět, víc bych řekla, že ze vzorku nikdo nevyčte) či diagnozu na dálku. Nemáte u vás veterináře, který "navštěvuje klienty" doma? Bylo by to řešení pro stresovanou kočku.

Co mě tak napadá, tak by to mohly být i nějaké abscesy z poškozené kůže a zřejmě i hlouběji, píštěl, nebo i ta alergie.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Odlupující se a mokvající kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2011 20:06:25
Odpovědět s citátem

nevím zda to pomůže, ale má kamarádka má dva yorkšíry, krmili po celou dobu Royal a vše bylo v pohodě, nedávno mi říkala taky o nějakých stroupkách, pejska to dost svědilo, nenechal se ani pohladit.
Zkoušeli různé vet. nakonec jim bylo řečeno, že nejspíš alergie na krmivo, přešli na jiné a vše se urovnalo.
Pejskůmn je kolem 5 let.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2011 19:21:40
Odpovědět s citátem

Děkuji za vaše reakce. Dnes jsme byli u veterinare, pry to vypadá na podrážděnou kůži a dostal se tam zánět. Dostali jsme antibiotika a mastičku, tak uvidíme, zda to pomůže.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top