Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nadměrné pití


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Nadměrné pití
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 8:59:24
Odpovědět s citátem

Prosím o radu, náš kocourek posledních pár dní nadměrně pije, hodně zhubl, krevní testy nepotvrdili žádný problém, dostal injekci na bolest zad, protože tím trpí, je to tříletý nalezenec, teď odmítá kapsičky a žere jen granule, pořád ale pije, může být problém někde jinde než v ledvinách? Dnes mám pocit že má i nafouklé bříško...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 9:49:21
Odpovědět s citátem

Že nechce kapsičky, ale jí jen granule, v tom bych problém neviděla. Mám doma také vytrvalé granulkožrouty a nic s tím nenadělám. Také co je to nadměrné pití? Pokud teď jí jen granule, tak musí víc pít. Ale divné je to hubnutí. To je na něm už vidět nebo jste ho vážila? Divné je, že krevní testy nevykazují žádný problém. Mimochodem, je kastrovaný nebo ne? Pokud ne, hubnutí může způsobovat i touha po kočce.

Jestli je kastrovaný, doopravdy stále sedí u misky s vodou a pije a má navíc nafouklé bříško, odebrala bych i moč a mazala na veterinu. A ty krevní testy bych nechala udělat znovu. Takhle vám těžko něco poradíme, doopravdy to chce důkladně vyšetřit.

Já měla problém opačný-mému kocourovi jako dorostenci diagnostikovali chronické selhávání ledvin (dle vyšetření krve a moči), 2 roky jsem ho držela na přísné ledvinové dietě a pak jsem si našla jiného veterináře. Teprve ten ho proklepl doopravdy důkladně-vyšetřoval ho přes hodinu-moč, krev, sediment, sono ledvin-a výsledek? Žádné selhávání ledvin se nekoná, má je naprosto v pořádku!

Takže jděte k jinému vetovi, vemte moč a nechte udělat znovu krevní testy, popište problém. Nic jiného vám neporadím. Jak to popisujete, na první pohled to vypadá na selhávání ledvin.

Zkuste mu uvařit kuřecí maso s troškou(!) rýže v neosolené vodě, a nabídněte mu tohle. Je to vhodnější než normální granule, když nevíte, co mu je-mimochodem-jaké granule jí? Ty marketové bývají hodně slané (whiskas, friskies a pod.), a to je pro kočky špatné.

A jděte k veterináři.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 10:08:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Že nechce kapsičky, ale jí jen granule, v tom bych problém neviděla. Mám doma také vytrvalé granulkožrouty a nic s tím nenadělám. Také co je to nadměrné pití? Pokud teď jí jen granule, tak musí víc pít. Ale divné je to hubnutí. To je na něm už vidět nebo jste ho vážila? Divné je, že krevní testy nevykazují žádný problém. Mimochodem, je kastrovaný nebo ne? Pokud ne, hubnutí může způsobovat i touha po kočce.

Jestli je kastrovaný, doopravdy stále sedí u misky s vodou a pije a má navíc nafouklé bříško, odebrala bych i moč a mazala na veterinu. A ty krevní testy bych nechala udělat znovu. Takhle vám těžko něco poradíme, doopravdy to chce důkladně vyšetřit.

Já měla problém opačný-mému kocourovi jako dorostenci diagnostikovali chronické selhávání ledvin (dle vyšetření krve a moči), 2 roky jsem ho držela na přísné ledvinové dietě a pak jsem si našla jiného veterináře. Teprve ten ho proklepl doopravdy důkladně-vyšetřoval ho přes hodinu-moč, krev, sediment, sono ledvin-a výsledek? Žádné selhávání ledvin se nekoná, má je naprosto v pořádku!

Takže jděte k jinému vetovi, vemte moč a nechte udělat znovu krevní testy, popište problém. Nic jiného vám neporadím. Jak to popisujete, na první pohled to vypadá na selhávání ledvin.

Zkuste mu uvařit kuřecí maso s troškou(!) rýže v neosolené vodě, a nabídněte mu tohle. Je to vhodnější než normální granule, když nevíte, co mu je-mimochodem-jaké granule jí? Ty marketové bývají hodně slané (whiskas, friskies a pod.), a to je pro kočky špatné.

A jděte k veterináři.



Kocourek je kastrovaný, už dva roky, na granulky mu dávám Proplan a Royal Canin, i když sem tam si zobne Friskies, má je moc rád. Nevážila jsem ho, zkusím to ještě a taky bych asi volila jiného veta... Zkusím to, děkuji zaq odpověď. A ještě poslední věc - dost ztěžka dýchá, veterinář tvrdil žeč mělké dýchaní způsobuje právě ta bolest zad.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 12:13:22
Odpovědět s citátem

Tak teď jsem tu ještě pročítala diskuze o nemocích a docela mě poděsilo FIP a příznaky, které se tolik podobají.... Předpokládám že pokud je tak těžko zjistitelné a neléčitelné, je to přenosné i na další kočky? Mám ještě britského mazlíčka a jsou v každodenním kontaktu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 13:18:16
Odpovědět s citátem

jennys76 napsal:
Tak teď jsem tu ještě pročítala diskuze o nemocích a docela mě poděsilo FIP a příznaky, které se tolik podobají.... Předpokládám že pokud je tak těžko zjistitelné a neléčitelné, je to přenosné i na další kočky? Mám ještě britského mazlíčka a jsou v každodenním kontaktu....




Dělal mu vet test na cukrovku?Příznakem vysokého krevního cukru je nadměrné pití,malátnost a hubnutí.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 13:22:51
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
jennys76 napsal:
Tak teď jsem tu ještě pročítala diskuze o nemocích a docela mě poděsilo FIP a příznaky, které se tolik podobají.... Předpokládám že pokud je tak těžko zjistitelné a neléčitelné, je to přenosné i na další kočky? Mám ještě britského mazlíčka a jsou v každodenním kontaktu....




Dělal mu vet test na cukrovku?Příznakem vysokého krevního cukru je nadměrné pití,malátnost a hubnutí.


BBLMM


Tak to nedělal, zkusím to ještě zjistit, případně něchat udělat. Děkuji...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 13:42:52
Odpovědět s citátem

jennys76 napsal:
beta.1 napsal:
jennys76 napsal:
Tak teď jsem tu ještě pročítala diskuze o nemocích a docela mě poděsilo FIP a příznaky, které se tolik podobají.... Předpokládám že pokud je tak těžko zjistitelné a neléčitelné, je to přenosné i na další kočky? Mám ještě britského mazlíčka a jsou v každodenním kontaktu....




Dělal mu vet test na cukrovku?Příznakem vysokého krevního cukru je nadměrné pití,malátnost a hubnutí.


BBLMM


Tak to nedělal, zkusím to ještě zjistit, případně něchat udělat. Děkuji...



Dejte vědět,jak jste dopadli.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 13:52:03
Odpovědět s citátem

Bez veterináře se to prostě neobejde. Jděte k jinému.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2011 18:41:59
Odpovědět s citátem

No pokud mu dělal krevní testy, tak by cukrovku odhalil. A pokud ne, tak je to skutečně divný veterinář.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Nadměrné pití
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 13:09:03
Odpovědět s citátem

jennys76 napsal:
Prosím o radu, náš kocourek posledních pár dní nadměrně pije, hodně zhubl, krevní testy nepotvrdili žádný problém, dostal injekci na bolest zad, protože tím trpí, je to tříletý nalezenec, teď odmítá kapsičky a žere jen granule, pořád ale pije, může být problém někde jinde než v ledvinách? Dnes mám pocit že má i nafouklé bříško...


Tak jsme ještě včera večer jeli ne veterinu, vše i podle veta nasvědčuje FIP, ale test vyšel negativní, bohužel zjistil že kocourek má tekutinu v bříšku a hrudníku, pravděpodobně i v srdíčku... příčinu nebyl schopen určit, v tekutině není ani krev, ani moč, tekutinu z bříška odsál vše co šlo a za chvíli tam jedeme znovu.... kocourek jí granule, dal si i masíčko, vet nic nezakázal, jen máme omezit tekutiny na půl litru vody max denně, dostal injekci na uvolnění tekutin a léky... tak moc doufám že něco vymyslel a že nám pomůže. Dám vědět jak jsme dopadli...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Nadměrné pití
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 15:39:57
Odpovědět s citátem

Nemám žádnou novou informaci, kocourek dostal dvě injekce s antibiotiky proti zánětu a odběr tekutin z bříška a hrudníku pošle vet na rozbor, je skoro přesvědčený že je to opravdu FIP.... výsledku budou do tří dnů. Druhého kocourka musíme oddělit, což jsem udělala už včera, ale i tak už může být pozdě...Jinak teplotu nemá a po injekcích se mu trošku ulevilo, dýchá klidněji.. Tak nám prosím držte palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 15:54:57
Odpovědět s citátem

Je mi to moc líto Sad , ale druhý kocourek už nejpíš bude mít coroviry v sobě, to ale neznamená, že se FIP rozvine i u něho.
Kde budou vyšetřovat tekutinu? Nejlepší je Sevaron paní Kellnerová, která ví o této nemoci víc než většina veterinářů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 16:01:44
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Je mi to moc líto Sad , ale druhý kocourek už nejpíš bude mít coroviry v sobě, to ale neznamená, že se FIP rozvine i u něho.
Kde budou vyšetřovat tekutinu? Nejlepší je Sevaron paní Kellnerová, která ví o této nemoci víc než většina veterinářů.


To netuším kam to pošlou, jsme z Hradce Králové, ale pořád tak nějak doufám že se tahle hrozná prognóza nepotvrdí... nejhorší je to čekání a to že nevíme co mu je, když ani vet si neví rady... chci jen aby netrpěl zbytečně. Zatím se stále mazlí a přede, ale celý den proleží a pořád pije...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 16:26:09
Odpovědět s citátem

Tak to nejspíš budou dělat v Hradci. Pořád máte naději, snad to bude něco jiného. Pokud by byl FIP pozitivní, nezapomeňte se zeptat, jaký typ testu mu dělali, aby jste pak neudělala nějaké nešťastné unáhlené rozhodnutí.
S výsledkem můžete zavolat paní Kellnerové do Sevaronu o radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2011 19:08:02
Odpovědět s citátem

Typ provedeného testu ( zkušební metoda ) je uveden v protokolu o laboratorním vyšetření, který laboratoř zasílá majiteli. Je tam rovněž uvedeno, zda se jedná o akreditovanou metodu.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majda234



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 9
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 16:52:10
Odpovědět s citátem

zdravím, zkoušel veterinář vyšetřit srdíčko??? Jestli třeba nemá zápal plic - vrozená vada srdce - to také způsobuje zavodňování hrudníku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 19:18:55
Odpovědět s citátem

majda234 napsal:
zdravím, zkoušel veterinář vyšetřit srdíčko??? Jestli třeba nemá zápal plic - vrozená vada srdce - to také způsobuje zavodňování hrudníku.


Dobrý den, srdíčko kvůli té tekutině skoro neslyšel, dnes jsem volala pro výsledky rozborů tekutin, nic tam nenašli, prý vůbec neví co s ním je, a že máme pokračovat s antibiotiky a přijet v pátek... bohužel teď se začal zhoršovat, je velmi slabý a vývar jsem do nej dostalam jen tím způsobem že mi ho olizoval z prstů... hned ráno jedeme na veterinu znovu, jsem už zoufalá. Druhý kocourek je zatím pořád v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2011 21:30:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jaký má kocourek výsledek krevních testů? Ohledně těchto F onemocnění hodně napoví diferenciální rozpočet leukocytů. Na veterinách, kde na to mají přístroj, jsou hotové do 20 minut.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2011 20:17:54
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Dobrý den,
jaký má kocourek výsledek krevních testů? Ohledně těchto F onemocnění hodně napoví diferenciální rozpočet leukocytů. Na veterinách, kde na to mají přístroj, jsou hotové do 20 minut.


Dobrý večer, výsledky na FIP byly negativní jak z krve, tak z tekutin odebraných z bříška a hrudníku, bohužel poslední vyšetření ukazuje na špatné srdíčko... dostal další léky a v pátek jedeme na kontrolu, už aspoň začal sám a s větší chutí jíst, i když nijak moc, a dnes jsem ho viděla už dvakrát spát spokojeně v klubíčku, tak snad se mu ulevilo... uvidíme, jestli se nám vrátí aspoň nějak do normálu, zatím pořád leží nebo spinká a pořád nemá sílu vyskočit ani na křeslo. Držte nám dál palce prosím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2011 20:32:23
Odpovědět s citátem

Držíme všechny palce a tlapky,musíte pevně věřit,že to bude dobré.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jennys76



Založen: 31.03.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 13:11:00
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Držíme všechny palce a tlapky,musíte pevně věřit,že to bude dobré.

BBLMM


Dobrý den,
tak jsme svůj boj prohráli, kocourek bohužel selhal celkově, zajeli jsme k vetovi a ukončili naše společné trápení.... Teď už je mu dobře. Děkuji všem za podporu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 14:00:15
Odpovědět s citátem

Je mi to strašně líto, držte se.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 14:50:45
Odpovědět s citátem

Tak to je mi moc líto, ale jestliže byl problém se srdíčkem, udělali jste to nejlepší, co šlo. Kocourečka teď už nic nebolí a prohání se v nebíčku se svými kamarády.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 18:52:00
Odpovědět s citátem

Je nám to moc líto, držte se.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 19:53:08
Odpovědět s citátem

Je mi to moc líto,ale kocourkovi už je fajn,rozhodla jste se správně.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top