Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozpoznání přicházejícího porodu


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: Rozpoznání přicházejícího porodu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 10:29:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla jsem zeptat, jak poznám, že brzy nastane porod. Mám doma Britku, v tuto chvíli je březí 63 den. Už poslední tři dny je přes den neustále nervozní, přešlapuje a mňouká, ale jak nastane večer, zalehne a spí. Přečetla jsem snad už vše, ale bohužel některé informace se rozchází.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 14:11:54
Odpovědět s citátem

Ona vám to přijde říct, nebojte. Poznáte to jednoznačně. Pokud je tedy s vámi a ne někde jinde.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 14:25:13
Odpovědět s citátem

Mám ji u sebe, kam se hnu, tak tam si přijde lehnout i když tam zrovna není místo. Tak uvidíme Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 16:07:03
Odpovědět s citátem

Mám za sebou jen dva porody, najdou se tu zkušenějšíSmile, ale blížící se porod jsem vždy zkoušela poznat podle cecíků. Den před porodem kočičce cecíčky zrůžoví a jsou jemné, měkké, bez suché drsnější kůže nebo jak to mám nazvat. Prostě jsou připravené akorát do kotěcí papuly:).
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 16:14:51
Odpovědět s citátem

63. den mi připadá brzy. Moje britky rodí v rozmezí 66-72 dní po nakrytí. Až to přijde určitě to poznáte. I když já mám za sebou už desítky porodů a stále mě kočky dokážou překvapit. Pár dní před porodem kočce klesne břicho a začnou se nalévat cecíky a těsně před porodem bude hrabat a hledat pelíšek, obvykle na úplně jiných místech než v připravené porodnici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 17:01:12
Odpovědět s citátem

Tak děkuji za info, čičina má už pokleslejší bříško a asi 3 dny zvětšené mléčné žlázy, ale cecíky má neustálé mrňavé a takové uschlé. Špatně se jí dýchá a už ani neví, jak by si lehla, teď už leží jen na boku nebo na zádech.
Tak jestli má ještě pár dní před sebou, tak to je mi jí teda líto, protože už se tu jen kolíbá. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 13:42:24
Odpovědět s citátem

Tak bohužel jsme to nezjistili, dnes jsme odvezli kočinu na sono a bohužel zůstala na císaře. Máme 7 malých prcků, kočinu po císaři a bez mléka Crying or Very sad
Jak naučit prcky pít, oni vůbec netuší co mají dělat. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 15:03:01
Odpovědět s citátem

marti napsal:
Tak bohužel jsme to nezjistili, dnes jsme odvezli kočinu na sono a bohužel zůstala na císaře. Máme 7 malých prcků, kočinu po císaři a bez mléka Crying or Very sad
Jak naučit prcky pít, oni vůbec netuší co mají dělat. Crying or Very sad


Tak to vám vůbec nezávidím. Počítejte s tím, že je všechny naživu neudržíte, bohužel. Třeba ještě máma mléko mít bude-já měla kočku také po císaři a druhý den ráno kojila a odkojila. Ale ta měla jen jedno kotě, 7 by jí mohlo zmastit bříško, netuším, s tím zkušenosti nemám. Nicméně je mrňata třeba krmit co 2-3 hodiny-někdo používá stříkačku, někdo lahvičky-v balení mléka od Royal Canin je skvělá lahvička. Problém je, že pokud na tuto situaci nejste připravená, je o průšvih zaděláno.

Dnes existuje mléko s colostrem, kterým se krmí první den po porodu-nemůže-li krmit máma kočka-aby koťata dostala tuhle veledůležitou složku do svých tělíček.

Jak je naučit pít-to by měli mít vrozeno-sací reflex mají od narození-zkuste vzít kotě a strčit mu do pusy špičku malíčku-tak jsem viděla veta zkoušet sací reflex kotěte po narození-hned začalo sát.

To je smůla-takový krásný vrh a takhle-bylo to doopravdy nutné, řezat kočku? 66 dní po krytí není ještě krize! Nevím, neznám okolnosti, to porod už začal a nešlo to, nebo co se stalo, že vet řezal?

Držím vám palce, jestli chcete odchovat aspoň nějaká koťátka a jestli se mámě mléko nespustí, tak to abyste si vzala 14 dní dovolenou. V noci si můžete dovolit přestávku 3-4 hodiny, ale přes den krmit co dvě hoďky. No o zábavu máte postaráno...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 16:56:41
Odpovědět s citátem

Stará se kočička o ně? Pokud o koťátka jeví zájem, nechte jí píchnout oxytocin. Kočka spuszí mléko a když jí koťátka budou cucat a šlapat, mléko už by si měla vytvářet sama.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 17:01:08
Odpovědět s citátem

Dovču mám, tak to je zařízený. Jinak kočičku jsme dnes vezli na kotrolní sono, protože ji odešla hlenová zátka před několika dny a stále nic. Cecíky také nic, veta nevěděl jestli jo nebo ne, tak několikrát kontroloval sono, ale koťata byla některá moc velká a že se mu to nějak nezdá. Poté zjistil, že některá koťata měla odtržená lůžka a byla už špatná, protože asi dostala zánět od mléčné žlázy, takže s mlíkem asi počítat nemůžeme Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 17:05:37
Odpovědět s citátem

Ještě jsem zapomněla, pokud koťátka nevědí co mají dělat, osvědčil se mi dudlík pro koťata nebo stačí malá stříkačka, kotěcí mléko - nejlépe asi Beaphar nebo RC a snažit se je rozpít. Normálně jim dudlík nacpěte do pusy a jemně po kapkách je krmte. Jen pozor aby mléko nevdechly.
Tahle situace je dost náročná, prcci se musí krmit každé 2 hodiny a masírovat. Bříška by měla mít tvrdá, podle toho poznáte, že jsou nakrmená. Jedině tak mají šanci přečkat dobu, než kočička spustí mléko. A opravdu bych sáhla po oxytocinu.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:17:19
Odpovědět s citátem

Mám za sebou bohužel tři porody císařem, ale nakonec s výjimkou jednoho mrtvého koťátka druhý den to všichni zvládli. Nevím jak váš vet, ale náš po císaři automaticky píchal oxytocin, jestli ho vaší kočičce nepíchl, tak by to bylo dobré. Co se týče krmení - tak jak radily přede mnou, mě se nejvíc osvědčilo mléko od RC a jak říká Tatiana, v balení je s praktickou lahvičkou, což hodně pomůže. Ale jestli jste ještě nikdy nezkoušela dokrmovat takhle malá koťátka, tak doporučuji následující - do lahvičky nebo do stříkačky si dejte jen 2 ml mléka - na jednu dávku, abyste kotě nezahltila. A jestli vám vet neukázal, jak krmit kotě, tak připomínám - kotě v co nejpřirozenější poloze, tj. na bříšku. Dám si kotě vždycky na klín, vezmu lahvičku do ruky tak, aby se kotě mohlo předními pacičkami opřít o mou dlaň, tak nejlépe pije. V žádném případě kotě neobracet na záda a krmit tak. A co se týče kočičky - zkoušejte to pořád - je možné, že se mléko ještě spustí a že to ještě není ztracené. Moje kočina po císaři taky ze začátku neměla mléko nebo jen malinko. Koťátka musíte pořád přikládat k cecíkům, když vám budou pít umělé mléko, tak klidně kápněte mléko na cecík a přiložte kotě - sáním ještě může tvorbu mléka spustit. Stará se o miminka? Olizuje je? Taky je potřeba zajistit, aby koťátka měla v pelíšku hodně teplo, takže jestli máte elektrickou dečku, dejte ji pod pelíšek. Každopádně vás čeká teď hodně náročné období, bylo by dobře, kdyby vás mohl někdo při krmení střídat, protože krmení každé dvě hodiny včetně noci je opravdu vysilující. A určitě si kupte kolostrum, je sice dražší, ale v takové situaci ho koťátka moc potřebují! Držím pěsti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:21:06
Odpovědět s citátem

Dostala ATB a něco na laktaci, ale doufat prý moc nemáme, připravený jsme byli, ale trochu blbě. Lahvičky s dudlíky, co jsme pro jistotu koupili, tak bych prodejcům otloukla o hlavu - prý doporučují chovotalé. Zdálo se mi, že jsou nějaký velký dudlíky, tak na to, že píšou, že se tím dá odkrmit i potkan, tak to bych chtěla krmit, asi mysleli ondatry Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:25:48
Odpovědět s citátem

To něco na laktaci by mohl být ten oxytocin. Ale jak jsem psala - zkoušejte masírovat cecíky a pořád přikládat koťátka, já vím, je to vyčerpávající fuška, ale může se to podařit. Na krmení můžete zkusit i injekční stříkačku - třeba od veta, tu malou na 2 ml, ale opatrně při mačkání pístu, jen pomaloučku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:31:52
Odpovědět s citátem

kočička trochu hůře snáší narkozu, tak zatím jí máme stranou. Zatím se pořádně nepostavila a když, tak spadla. Děkuji moc za rady, sice jsem přečetla už snad vše, ale praxe je o trochu něčem jiném.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:43:46
Odpovědět s citátem

Nevím, co myslíte tím, že snáší hůře narkózu, jestli se motá nebo tak, to je normální, rozhodně bych ji nedržela od koťátek, je potřeba, aby je viděla při probouzení, musíte být ale ve střehu. Jinak je docela normální, když jí je po operaci blbě, opravdu jí zkoušejte masírovat cecíky a přikládat pořád koťátka, ať se to mléko snáz spustí. Jak jsem psala - mám za sebou tři císaře, vždycky jsem nechala koťata u kočky při probouzení, jen jsem hlídala, jak se chová, u prvního císaře jsem měla strach, ale zvládla to v pohodě, ze začátku byla trochu zmatená, ale jak jsem jí pořád cpala pod nos koťátka, tak je začala olizovat, pořád jsem je přikládala k bříšku, aby začala sát, mezitím jsem přikrmovala. Pak když se už probrala pořádně, tak mi dala najevo, že to už zvládne sama a že ta miminka jsou její.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:52:12
Odpovědět s citátem

Od rána od 11 hod. se ještě nepostavila na nožičky. Jinak koťata jsou pytel hadů, vůbec se mi je nedaří udržet v ruce a zjistila jsem, že než se dostanu na řadu ten poslední, tak mám tak půl hodiny na to, abych zase začala s tím prvním. Tak nejsem si jistá, ale tohle jsou naše poslední koťátka, teda čekají nás ještě jedny za 4 týdny a tohle už nechci začít. Chtěli jsme holčičkám dopřát miminka a takhle to dopadlo. Ještě k tomu jsou prtata od 70 do 115 g a ty největší moc nechtějí jíst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 19:55:10
Odpovědět s citátem

a kolik toho mám ten prcek tak vypít?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 20:28:07
Odpovědět s citátem

Takhle malá na jedno krmení právě ty 2 ml, jak zmiňuji nahoře. Já vím, je to fuška a záhul, proto by bylo dobré, kdybyste se mohla s někým obden střídat. Než dokrmíte poslední, pomalu abyste začala nanovo a šance na vyspání není ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2011 23:37:24
Odpovědět s citátem

Podle mých zkušeností není nejhorší dokrmování koťat, ale následné masírování a čištění. Pokud o ně kočka projeví zájem, bude je olizovat, máte to dobrý. Jinak vás čeká pořádné martýrium, kde nevyspání je to nejmenší. Udržet čistá koťata je pro člověka bez kočičího drsného jazyka nemožné. Obzvlášť když dostanou po umělé výživě průjem.

Jakmile se kočka trochu zvoláchá, zkuste koťata dát k ní, a sledovat, co to udělá. Kdyby je aspoň masírovala a čistila, tím by vám moc a moc pomohla.

Držím palce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2011 8:43:04
Odpovědět s citátem

Tatiano, máte naprostou pravdu, krmení je vcelku rychlé, ale to čištění zabere hodně času a není tak důkladné jako od kočky. Ale už proto jsem nechat koťata kočce i když ještě není zcela probraná z narkózy, navíc pokud je ještě bezvládná, snáz se s ní manipuluje a lehčeji se přikládají koťata, aby ji "rozpila". A když se ta moje začala probírat a snažila si čistit ránu, tak přitom i olízla koťata a snáz se pak začala starat. Taky se dlouho pořádně nepostavila na nohy, ale to nevadilo, ostatně i po přirozeném porodu kočka velkou většinu leží u koťat a nikde necourá, maximálně si dojde na záchod. První dny vždycky servíruju jídlo kočce až do pelíšku a je mi za to vděčná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 18:55:58
Odpovědět s citátem

Bohužel nad ránem nám umřelo první koťátko a po 12 hodině nám už zůstala jen dvě. Bohužel teď i to jedno umírá. Koťátka nejsou schopná natrávit mlíčko, to v nich nakvasí a vrací se jim čumáčkem a pusinkou nazpět, tak do dvou hodin se jim začne nafukovat strašně bříško. Dostali jsme probican na mikrofloru a stejně nic, koťátka začala mít průjem a jde jim jak z pusinky tak zadečku krev. Už fakt netušíme co máme dělat, zkoušíme vše a stejně umírají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 19:31:39
Odpovědět s citátem

Odchovat koťata je strašně těžké, to potvrdí každý chovatel, který vrhu někdy dělal mámu. Přežije-li z vrhu pár koťat, je to úspěch. Já mám takhle vypiplaného Baldíka-od narozeného miminka. Tam přežila ze 7 koťat dvě.

Je mi to líto, že vaše první zkušenost je takhle špatná, a přitom to byl přímo snový vrh-7 koťátek. Teď po císaři by měla kočička zabřeznout znovu co nejrychleji, pří prvním mrouskání, to mi řekl můj veterinář, když jsem měla kočku taky po císaři. Měla jsem z toho trochu strach, ale další vrh jsme zvládli sami, bez lékařské pomoci, jen my dvě holky. Rodila v mé posteli, kterou prohlásila za jediné vhodné místo pro svůj další porod.

Teď je důležité, aby se kočička zotavila.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 19:41:25
Odpovědět s citátem

já už koťátka nechci, teď už mi tu dvě hodiny umíra koťě a já mu to nemám jak ulehčit. Prostě nevím co se stalo a proč? Proč umírají všechna stejně a ještě tak hrozným způsobem. Koťátka jsme dokonce oddělili, protože to bylo nad naše síly a paní , která má zkušenosti v odchovu, tak si ode mne 3 koťata vzala, aby se rozdělil čas a mohli jsme se jim více věnovat. Vet netuší, že pitva nám už stejně nepomuže. Mohla to být prý genetika, herpes, bakterie cokoli. Nejhorší na tom je, že i druhá kočička, sestřička téhle maminy taky čeká koťátka za necelé 4 týdny. Prostě nechat kočičky připustit byl jeden velký omyl, který odnesla kočka, která musela na císaře a koťata, která se musela narodit a umřela. Kde jsme udělali chybu, co jsme dělali špatně, že to takhle zkončilo. Setkal se už s tím někdo, že koťe není schopno mlíčko natrávit, proč vlastně v něm zkvasí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 20:36:34
Odpovědět s citátem

To je strašné. Já mám zrovna také první koťátka, musela jsem krmit uměle. Měla jich na první vrh 8, zachránila jsem 4, a pokládám to za zázrak. Ty moje zemřely na pneumonii, přidušené už se narodily, ale bojovala jsem 14 dnů, a problémy se kupily jeden na druhý.
Poslední dobou v mém okolí dvě kamarádky měly stejné problémy s porody, a kočky bez mléka Sad .
Nevím, asi kdyby šla koťátku krev z pusinky i zadečku, asi bych je nechala uspat aby netrpěla, ale je to těžké, já vím.
Držte se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 20:46:36
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto mimísků, je to velká škoda. Co se týče příčin ... být vámi, určitě bych nechala aspoň u jednoho koťátka udělat pitvu, abyste věděla příčinu. Co se týče mlíčka, nepíšete nikde, jaké jste používala (nebo jsem nepozorně četla). Mě se jednou stalo při dokrmování vrhu, kdy se narodilo devět koťátek, že mi jedno zemřelo kvůli změně mlíka. Měla jsem sice nakoupený předtím osvědčený gimpet, jenže jsem nepočítala s tak velkým vrhem a tak velkou spotřebou, předtím když jsem musela dokrmovat (po těch zmiňovaných císařích), stačilo přikrmovat dva dny a pak to bylo OK. Jenže v případě této devítky mi gimpet brzy došlo, hned jsem sháněla další, ale u nás nikde nebylo, veterinář mi objednal RC, ale mělo být až druhý den a tak jsem mezitím použila beaphar. Takže koťátka měla tři druhy mlíka během dvou dnů a bohužel jedno kotě to nezvládlo. Ale ostatní byla v pohodě.
Další možná příčina - nevím, jestli jste dělala předtím vyšetření na krevní skupinu, na streptokoka nebo další možná bakteriální vyšetření a zda byl i na totéž vyšetřený krycí kocourek. A ta vaše druhá kočička čeká miminka s tím samým kocourkem nebo s jiným? Jestli stejným, tak bych o to víc chtěla pitvu koťátka, abyste věděla příčinu úmrtí a případně byla připravená ... Je to hrozné, vidět takhle umírat bezbranná koťátka. Držte se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 21:16:14
Odpovědět s citátem

Mlíko jsem měla pouze beaphar. To jsem koupila pro jistotu, kdyby se něco dělo, protože se nám neustále nezdáli ty cecíky. Druhá čičina byla u stejného kocoura, ale u kocourka byla před námi jiná kočička a ta má v tuhle chvíli krásných 6 koťátek. U ní to bylo na podruhé, protože minulý rok se jich narodilo 8 a to první zemřelo při porodu. Krevní rozbory jsme nenechávali dělat, ale na veterině už nás znají, protože plašíme kvůli každýmu kýchnutí Embarassed, veškerá očkování i třeba přeočkování proti plísním ,.... Veta tvrdí, že teď už máme u druhé kočičky nechat volný průběh, že už stejně na tom nic nezměníme a nestresovat i kočičku, protože je trochu více na nás fixovaná. Jsou dvě možnosti, buď někde jsme něco dělali blbě a nebo to holčičky mají už třeba v sobě, protože jsme si je přivezli od radoby chovatelky. Jsou to bezpapírový čičny, ale paní je množí ve velkém, takže když jsme si pro ně přijeli, tak tak pobíhalo pod pletivem v garáži 30 koťátek, 5 koček a jeden kocour a bylo nám jich líto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 21:21:57
Odpovědět s citátem

To jsme také řešili ohledně uspaní, ale doufali jsme, že u těch poslední dvou se nám to podaří, odpoledne vlastně byla ještě čiperná. Veta je hodinu cesty, tak u toho posledního jsme mysleli, že to bude rychlé, když se objevila krev, bohužel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 21:28:41
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto. Pokud koťata neměla žádné kolostrum od maminky, které by nakoplo imunitu, neměla moc velkou šanci. Je lepší nechat kotě uspat než ho trápit když víte, že už nemá šanci. No teď už víte, že naplánovat si dva první porody hned zase sebou nebyl nejlepší nápad...
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marti



Založen: 04.09.2011
Příspěvky: 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2011 21:42:42
Odpovědět s citátem

Řekli nám, že to nemáme vzdávat, my jsme s nima ráno na veterině byli, že zatím vypadají v pořádku, že třeba aspoň ty dvě budou mít šanci. Protože jsme právě řešili i uspání, když těch prvních 5 umřelo tak po sobě a hlavně u nich to bylo rychlejší. S holčičkama jsme to řešili tak, že jsou od sebe 4 týdny, protože kdyby byl nějaký problém, aby jsme se mohli věnovat těm prvním prckům, než už trochu začnou jíst sama a to samé v druhém případě, že při nejhorším pomůže ta první
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
3
Creepy kočky: Noční kontrola (18x)
4
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (17x)
5
Popíjet víno můžete odteď už i společně ... (17x)
6
Jak dát kočce prášek (16x)
7
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (15x)
8
Thajská kočka (14x)
9
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top