Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krmení pouze granulemi


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ajinav82



Založen: 25.09.2011
Příspěvky: 32

Předmět: krmení pouze granulemi
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2011 7:53:23
Odpovědět s citátem

Ahoj,máme cca půl ročního kocoura obyčejné číči domácí a dostává kapsičky a i granule.Časem bych chtěla přejít jen na granule - samozřejmě kvalitní a občas by dostal uvařené maso. Je možné krmit jen granulemi? Pokud ano jaká značka je vhodná? Díky Andrea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: krmení pouze granulemi
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2011 17:12:18
Odpovědět s citátem

Jakákoliv kvalitní a která bude kocourovi chutnat, granule mají složení, které je plně dostačující co se týče živin.

U vařeného masa je velká pravděpodobnost, že jej jíst nebude, to už spíše syrové.

Jinak je důležité si uvědomit, že kapsičky jsou vhodnou součástí stravy už jen z toho důvodu, že poskytnou kočkounovi "tekutiny". U čistě krmení granulemi je důležité, aby kocouř dostatečně pil, což je někdy těžké ohlídat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2011 17:47:43
Odpovědět s citátem

Podle mojí zkušenosti dlouhodobé krmení výhradně granulemi není ideální. Před pár lety jsem to zkoušela když bylo horké léto a nechtěla jsem aby se kočkám maso a konzervy v miskách kazily, ale po pár týdnech jsem zjistila, že častěji zvrací a také celková kondice se mi nezdála ideální - i když to mohlo být i tím horkým letním obdobím. Takže kočky mají granulky k dispozici 24 hodin a cca 3x týdně dávám masíčko (většinou syrové) a 2x týdně konzervičku. Mokré krmení dávám vždy večer a ráno zbytky odklidím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2011 22:44:54
Odpovědět s citátem

Moje smečka, ačkoliv granule považuje za špatný vtip, přesto jich spořádá hezkých pár kilo za týden. Ale za jídlo považují všichni prostě maso. Syrové i vařené, s rýží a zeleninou i samotné, krájené i mleté, někdy i vcelku (když se jim povede ho ukrást Wink ). Dají si i konzervu, kapsičku, rybičku.... prostě vše, co smrdí masem, ale maso prostě nejradši. Takže já krmím většinou ráno konzervou či kapsičkami, přes den dostanou tu tvarůžek, tu smetánku nebo kousek sýru no a navečer maso. Granule mají k dispozici pořád. A ne jen jednu značku-míchám jich povícero. Prostě ve smečce snědí všechno Smile . CO kdyby ten druhý měl něco lepšího, ne Wink ?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ajinav82



Založen: 25.09.2011
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2011 7:35:25
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Moje smečka, ačkoliv granule považuje za špatný vtip, přesto jich spořádá hezkých pár kilo za týden. Ale za jídlo považují všichni prostě maso. Syrové i vařené, s rýží a zeleninou i samotné, krájené i mleté, někdy i vcelku (když se jim povede ho ukrást Wink ). Dají si i konzervu, kapsičku, rybičku.... prostě vše, co smrdí masem, ale maso prostě nejradši. Takže já krmím většinou ráno konzervou či kapsičkami, přes den dostanou tu tvarůžek, tu smetánku nebo kousek sýru no a navečer maso. Granule mají k dispozici pořád. A ne jen jednu značku-míchám jich povícero. Prostě ve smečce snědí všechno Smile . CO kdyby ten druhý měl něco lepšího, ne Wink ?


My máme jedináčka a pěkně zmlsanýho. Tvaroh mu nejede,vařený játra taky moc ne. Nejradši kapsičky se šťávou a i docela byští granule. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top