Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:54:29
Odpovědět s citátem

Je pravda, že neznalý člověk může nalítnout. To že je tato událost stará 3 roky jste dříve nepsal. No koula jsem se na předchozí příspěvky,.... když nemáte smlouvu, tak ani o chovateli nemluvte. To je ale opravdu jen vaše vina, že jste dal 15 000 za zvíře bez smlouvy. Opravdu hloupě jste nalítli, neházejte ale do jednoho pytle slušné chovatele a individua s kterými jste se setkal vy. Co já znám chovatele, tak by kočku bez smlouvy vůbec neprodali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:03:25
Odpovědět s citátem

Pokud jste laik a kupujete kotata poprvně tak PP pro Vás je něco jako ta smlouva dnes už vím že né ale podvodníku je stále dost jak jsem se přesvěčil, léčba drahá nebyla ale od chovatelských plánu nás to odradilo takže dnech chcem prostě hezké a zdravé kotě na rase nezáleži,ještě se chci zeptat dcera se s kočkama stěhuje do bytu nechce je dělit jsou na sebe zvyklí takže za jak dlouho si mam pořídit jiné kote
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:05:33
Odpovědět s citátem

To je zase jiný problém. Jednak mohla být chovatelka nezkušená, za další se může stát, že se vada projeví později.
Konkrétně, známý měl krásná koťátka, která jsem viděla a hladila jsem si je a vybírala si pro sebe. všechny byly ve 3 měsících o.k., ale za cca měsíc se zjistilo, že jeden kocourek má vadu, křivá žebra, asi vrozená vada.
Opravdu můžu potvrdit, že předtím tam nic nebylo, držela jsem ho a chovala.
Další kočka výstavně úspěšná, tak jí ve dvou letech zvápenatěl konec ocasu a měla najednou zálomek jako hrom.
I jedné přední, dlouholeté, uznávané chovatelce se povedlo prodat do chovu kočičko se zálomkem, určitě to nebyl úmysl, k tomu by fakt neměla důvod, protože všechny koťata mívá zadána už dopředu.
Není vše tak jednoduché jak se na první pohled zdá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:08:10
Odpovědět s citátem

To bych se raději ptala veterináře. Určitě to bude chtít důkladnou dezinfekci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:16:24
Odpovědět s citátem

Právě muže se to stát pokud jde o chovatele s PP ,pokud by šlo o množitele tak to je hotový skandál ale je rozdíl dát 15000 za kotě s PP a pak zírat co zněj vyrostlo nebo dát 2000 a pak si říct co mužu chtít vždyt tem množitel měl také výdaje na krmení a očkování
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:26:20
Odpovědět s citátem

Jenže s PP máte kupní smlouvu (pokud ne, je to vaše hloupost), a můžete podniknout další kroky k nápravě, pokud se něco nepovede.
Je mi líto, že to nechcete pochopit, možná to neumím lépe vysvětlit, třeba ještě někdo jiný z chovatelů napíše svůj názor či zkušenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:29:55
Odpovědět s citátem

majkle, o co Vám vlastně jde?

chcete politovat? kritizovat chovatele (to si můžete stěžovat na základě kupní smlouvy a veterinárních vyšetření např. na svazu)?

všechno, co tu rozebíráte a stále dokolečka omíláte tu už několikrát je psáno, něco v prospěch chovatelů, něco v jejich neprospěch. ale Vaše neustálé skučení, jak Vás podvedli, je opravdu už hloupé, stále dáváte dokolečka otázky, na které už i v tomhle vláknu (a i jinde po webu např. www.kotatko.net, a tenhle web je v provozu od r. 2004!!!!) odpověď padla.

kdybyste zřejmě věnoval větší pozornost čtení kočičích for (před třemi lety byste zrovna tady narazil na pár vláken, jak na pořízení kotěte, i na uvedenem kotatku.net) možná byste mohl dopadnout líp.

mám pocit, že lidi věnujou větší pozornost výběru televize než zvířete. Confused
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:31:58
Odpovědět s citátem

Ale já Vás chápu prostě PP nemá význam pokud se něco nepovede ale kupní smlouva ano a pokud jí nemam tak PP si mužu dát za rámeček to jsem potřeboval vědět ale před lety pokud se člověk dukladně neinformuje a není znalí tak si má vzít zkušeného chovatele na posouzení daného kotěte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:41:01
Odpovědět s citátem

co se u PP nemá povést?

PP = průkaz původu, je to rodokmen kočky, nic víc, nic míň.

obchodní vztahy mezi účastníky neupravuje průkaz původu, ale právě kupní smlouva, či zákon.

ano, informovat jste se měl, zdroje informací byly už dobrých 7 let zpět.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:45:02
Odpovědět s citátem

April napsal:
V tomto okamžiku tu píší dva autoři z jedné IP adresy.

April, moderátorka

April, napište, prosím, konkrétně, kteří přispěvatelé píšou z jedné IP adresy. Já to rozhodně nejsem. A považovala bych to za diskriminaci, kdybyste tuto diskusi uzamčela jen proto.
Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:45:27
Odpovědět s citátem

PP je doklad o původu a čistotě rasy, proto se to jmenuje Průkaz původu. Proč říkáte, že není k ničemu, nic jiného Vám nezaručí, že jste si koupil například ragdola a ne směsku britské a perské s odznaky.
Kupní smlouva je právní záruka, doklad o zaplacení, záruční list, ochrana práv chovatele, kupujícího i daného zvířete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:47:18
Odpovědět s citátem

Majkle, musíte vážit slova. Chovatelé jsou velmi citliví lidé se specifickým smyslem pro humor. Já bych Vám radila navštívit více inzerentů a podívat se na koťátka. Pak se zeptejte svého srdce. A kotě si Vás najde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:49:42
Odpovědět s citátem

Modrowouska1 napsal:
Ahoj už to tu čtu pár dni bez registrace ale už jsem se musela registrovat...kočičí mámo máte pravdu, všechnoto šlechtění není pro zvířata ale aby se ti šlechtietelé napakovali a nacpali si plný kaspy na tom když chce někdo mazlíčky.. já vám fandím a držím palce.. a všechny ty stanice ať jdou k čertu

Modrowousko, díky za podporu. Konečně někdo odvážný, kdo vstoupil do lví klece. Kočkám všech ras a vyznání zdar!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:50:20
Odpovědět s citátem

když je nějaký problem jako třeba genetická vada atd já jsem měl dojem že se právě muže reklamovat když jsou PP ale já už to pochopil PP bez smlouvy neni vlastně nic když se jedná o reklamaci , jinak moje kočky byli za cenu do chovu a né na mazla měli jsme ustní dohodu což je blbost
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:51:17
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

April, napište, prosím, konkrétně, kteří přispěvatelé píšou z jedné IP adresy. Já to rozhodně nejsem. A považovala bych to za diskriminaci, kdybyste tuto diskusi uzamčela jen proto.
Děkuji.


Konkrétní osoba jistě ví, to stačí. Zatím pouze varuji.

Vlákno uzamknu, či smažu, v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím, podle toho, jakým způsobem se bude diskuze dál vyvíjet a nakolik budou příspěvky relevantní a přínosem pro Modrého kocouře a jeho návštěvníky.

Diskriminovaná se můžete klidně cítit, to je Váš problém a Vaše právo. Víc nehodlám na téma Vašich pocitů diskutovat.

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 16:53:27
Odpovědět s citátem

to je divný přístup loučim se
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:01:40
Odpovědět s citátem

Dobře, April, jednejte z pozice síly, když to považujete za přínosné pro Modrého kocouře.
Odpovíte mi na otázku, kdo je filip? Chodí mi upozornění z emailové adresy filip@modrykocour.cz a filip napsal článek http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=587
Je to táž osoba? A kdo vlastně založil web Modrý kocouř? Nemohu to najít.
Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:03:33
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/ostrankach.php
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:11:06
Odpovědět s citátem

Díky, April. Filip je sympaťák. A pokud je článek, na který jsem dala odkaz, jeho, je opravdu nestranný a ryzí milovník koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:18:21
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Pokud jste laik a kupujete kotata poprvně tak PP pro Vás je něco jako ta smlouva dnes už vím že né ale podvodníku je stále dost jak jsem se přesvěčil, léčba drahá nebyla ale od chovatelských plánu nás to odradilo takže dnech chcem prostě hezké a zdravé kotě na rase nezáleži,ještě se chci zeptat dcera se s kočkama stěhuje do bytu nechce je dělit jsou na sebe zvyklí takže za jak dlouho si mam pořídit jiné kote

dobrý podvečer,
zcela stačí když si koupíte kotě které je proti chlamydiím alespoň 2x očkováno. Já přeočkovávám koťata 3x.
Jinak k Vašemu následnému příspěvku. Každý člověk ví, že i slovní dohoda je platná jako kupní smlouva. Na reklamaci koťat jste měl právo i bez písemné smlouvy
hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:33:10
Odpovědět s citátem

[quote="Kočičí máma"]

dobrý večer kočičí mamko,
chtěla jste diskutovat, tak pojďme na to. Napsala jste zde již mnoho plamených názorů mezi nimiž mne zaujal jeden:

Když pominu to, co se mi na plánovaném odchovu nelíbí, zůstanou opravdu krásné kočky. Diskutabilní by bylo, do jaké míry jsou vyšlechtěné tak, aby byla rasa zdravější a zdravější, když se stále vyskytují a budou vyskytovat vrozené vady přestože se tak pečlivě testují.

Jak se dá testovat proti vrozeným vadám? Mohla by jste mi tento Váš názor podrobněji vysvětlit?
děkuji
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:36:18
Odpovědět s citátem

Hanko Blažková, nebyla jste za svobodna náhodou Veselá? Z Rumburka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:37:56
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:


Jak se dá testovat proti vrozeným vadám? Mohla by jste mi tento Váš názor podrobněji vysvětlit?
děkuji
Hanka Blažková

Genetické testy. Na svých stránkách se genetice věnujete obšírně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:42:11
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Blažková Hana napsal:


Jak se dá testovat proti vrozeným vadám? Mohla by jste mi tento Váš názor podrobněji vysvětlit?
děkuji
Hanka Blažková

Genetické testy. Na svých stránkách se genetice věnujete obšírně.

a jaké genetické testy máte na mysli ? Něco jako genetické testy na zálomky, nebo genetické testy na vystouplou prsní kost ?
děkuji Vám za odpověď
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:48:10
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Hanko Blažková, nebyla jste za svobodna náhodou Veselá? Z Rumburka?


byla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:54:25
Odpovědět s citátem

Tak tedy obšírněji. Genetika je moc krásná a zajímavá věda. Ovšem drahá...
Kdo na to má, může nechat otestovat z genetického hlediska třeba tolik diskutovaný HCM.
Kdo na to nemá, musí to řešit výběrem. Stejně jako v případě vad, které se genetickým testem podchytit nedají. Chovatelství je řehole, což?
Ohledně zálomku jsem se už jednou dotazovala, jestli jsou rodiče, kteří jen jedenkrát zplodili byť jediné dítě se zálomkem, vyřazeni trvale z chovu. Odpověděla mi jediná chovatelka. Že BY to tak řešila.
Hanko, řeší se to tak? Opravdu se kočka (kocour), kteří zplodí kotě s vadou, kterou je nutno vymýtit, trvale vyřazeni z chovu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 17:58:02
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Tak tedy obšírněji. Genetika je moc krásná a zajímavá věda. Ovšem drahá...
Kdo na to má, může nechat otestovat z genetického hlediska třeba tolik diskutovaný HCM.
Kdo na to nemá, musí to řešit výběrem. Stejně jako v případě vad, které se genetickým testem podchytit nedají. Chovatelství je řehole, což?
Ohledně zálomku jsem se už jednou dotazovala, jestli jsou rodiče, kteří jen jedenkrát zplodili byť jediné dítě se zálomkem, vyřazeni trvale z chovu. Odpověděla mi jediná chovatelka. Že BY to tak řešila.
Hanko, řeší se to tak? Opravdu se kočka (kocour), kteří zplodí kotě s vadou, kterou je nutno vymýtit, trvale vyřazeni z chovu?


moc Vás prosím o odpověď na moji otázku. HCM není genetická vada. Ani PKD není genetická vada. Chtěla bych opravdu znát odpověď na moji otázku, které genetické vady se dají testovat genetickými testy.
Velmi děkuji za další Váš příspěvek
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 18:07:36
Odpovědět s citátem

HCM možná ne (ale co tvrdí vědci dnes, nemusí být pravda zítra), ale PKD ano. I zálomek ano. Odpověděla jsem, co ještě chcete?
Mimochodem, znala jsem mnohem laskavější a milejší Hanku. Co se to s ní stalo? Btw, jak se daří sestře?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 18:22:40
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
HCM možná ne (ale co tvrdí vědci dnes, nemusí být pravda zítra), ale PKD ano. I zálomek ano. Odpověděla jsem, co ještě chcete?
Mimochodem, znala jsem mnohem laskavější a milejší Hanku. Co se to s ní stalo? Btw, jak se daří sestře?

dobrý podvečer,
velmi plameně, zdálo by se odborně zde prezentujete své názory a chcete diskutovat. Já také. A proto se Vás ptám znovu, protože jste mi neodpověděla stále na moji otázku, jaké genetické vady se dají testovat ?
Dá se testovat genetické onemocnění, dá se geneticky testovat barva zvířete a je dokonce i možné, že se dá testovat i nějaká ta genetická vada. Ale moje otázka byla myslím přesná. A stále jste mi na ni neodpověděla.
Abych i já uspokojila vaše otázky, zda vyřazuji z chovu koťata se zálomky, tak to Vás musím zklamat. Měla jsem to štěstí, že jsem zatím v chovu žádné zálomky neměla.

Prosím o odpověď na můj dotaz. Diskutujeme přeci, nebo ne?
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 18:28:11
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Tak tedy obšírněji. Genetika je moc krásná a zajímavá věda. Ovšem drahá...
Kdo na to má, může nechat otestovat z genetického hlediska třeba tolik diskutovaný HCM.
Kdo na to nemá, musí to řešit výběrem. Stejně jako v případě vad, které se genetickým testem podchytit nedají.


mohla bych se Vás prosím zeptat jakým výběrem řešíte vy například onemocnění HCM? Nebo např. onemocnění PKD?

velmi vám děkuji za vaši odpověď.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top