Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 18:38:13
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
tady jde právě o ty zkušenosti , já ted budu kupovat kotě bez pp takže jsem zvědav jestli bude muj názor jiný


dobrý večer,
tak si dejte pozor, aby jste nekoupil takového kocourka jako známý. Kotě bylo bez PP, mělo kupní smlouvu, stálo 4000,- bylo prodáno na Kladně od paní Nové Jany nebylo ani staré 12 týdnů a do 5 dnů v novém domově zemřelo.
Veškeré reklamace nebyly pánovi nic platné Sad
http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-stranka.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 19:11:02
Odpovědět s citátem

[quote="Blažková Hana"]
majkl napsal:
tady jde právě o ty zkušenosti , já ted budu kupovat kotě bez pp takže jsem zvědav jestli bude muj názor jiný


dobrý večer,
tak si dejte pozor, aby jste nekoupil takového kocourka jako známý. Kotě bylo bez PP, mělo kupní smlouvu, stálo 4000,- bylo prodáno na Kladně od paní Nové Jany nebylo ani staré 12 týdnů a do 5 dnů v novém domově zemřelo.
Veškeré reklamace nebyly pánovi nic platné Sad
I takovýto může být rozdíl mezi chovatelem a množitelem.
Proti tomuto případu jsou chlamydie lehkým odvarem heřmánku.

http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-stranka.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 20:22:05
Odpovědět s citátem

Tak to máte pravdu taky netvrdim že chlamydie byli finančně náročné ale zamrzí když jde o papíráky, pokud někomu chcípne kotě do týdne to snad muselo bít vydět že neni v pořádku ale zase jde o to jak je nový majitel znalí každopádně toho se dožít nechci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 20:29:56
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
Tak to máte pravdu taky netvrdim že chlamydie byli finančně náročné ale zamrzí když jde o papíráky, pokud někomu chcípne kotě do týdne to snad muselo bít vydět že neni v pořádku ale zase jde o to jak je nový majitel znalí každopádně toho se dožít nechci


dobrý večer,
¨
nový majitel znalý problému nebyl. Zrovna tak, jako vy když jste si domů donesl koťata která musela mít zarudlé oči a musela mít z očí výtok.
Pakliže koťata tyto příznaky neměla, mohla se nakazit i po příchodu k Vám domů. Nenapsal jste za jak dlouho po příchodu do nového domova viděl kočky veterinář. Jestli ten samý den, nebo později.
hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 20:35:06
Odpovědět s citátem

vet je viděl asi tak třetí den oči byly začervenalé při koupi, u nás se nakazit nemohli ale to už bylo psáno ale tady už nejde o to že byli nakažené ale že není každy chovatel poctivý jak se uvádí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 20:37:45
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
vet je viděl asi tak třetí den oči byly začervenalé při koupi, u nás se nakazit nemohli ale to už bylo psáno ale tady už nejde o to že byli nakažené ale že není každy chovatel poctivý jak se uvádí


máte pravdu, ne každý chovatel je poctivý. I já jsem si naběhla při koupi jednoho z mých zlatíček.
A nezmohla jsem vůbec nic !

hezký večer
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 22:47:14
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
když je nějaký problem jako třeba genetická vada atd já jsem měl dojem že se právě muže reklamovat když jsou PP ale já už to pochopil PP bez smlouvy neni vlastně nic když se jedná o reklamaci , jinak moje kočky byli za cenu do chovu a né na mazla měli jsme ustní dohodu což je blbost


Všechno je v lidech.

Já smlouvy dávám, beru to jako i svoji ochranu před nepoctivci, a mám tam stanovené hodně vysoké sankce za nedodržení třeba zákazu chovu na zvířeti, které prodávám na mazlíka.

Pro mne je ale závazná i ústní dohoda, slib. Dnes je to něco, co je většinou j smíchu, já to ale závazně beru.

Všechno je v lidech.

PP je něco jako občanka, smlouva jako záruční list. A já dávám i stvrzenky o platbě, čili něco jako paragon Smile

A každému novému majiteli mého kotěte říkám, aby si hned zašel za svým veterinářem a nechal si kotě prohlédnout, aby měl jistotu, že si koupil zdravé kotě. Mám to i v jakémsi "návodu k použití kotěte", který odemne každý dostává se smlouvou. Vycházím z toho, že ne každý toho o kočkách všechno ví, a já za hodina, za dvě, co je u nás, do něj nahrnu takovou spoustu informací, že toho plno zapomene. Tak jsem to sepsala a každý to dostane. Pak nikdo nemůže říkat, že se něco nedozvěděl. A je jen na něm, jestli mé dobře míněné rady poslechne anebo ne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 17. 11. 2011 22:58:03, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 22:50:31
Odpovědět s citátem

Hanko, opakuji, že jsem Vám odpověděla. Už toho nechte. Když jsme spolu studovaly genetiku a chodily do sbírkového skleníku v Lednici, bývala jste distinguovaná mladá dáma. Co Vás tak změnilo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 7:36:40
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Hanko, opakuji, že jsem Vám odpověděla. Už toho nechte. Když jsme spolu studovaly genetiku a chodily do sbírkového skleníku v Lednici, bývala jste distinguovaná mladá dáma. Co Vás tak změnilo?


Veľmi zaujímavé, keď dotyčná pani nemá vecné argumenty, tak začne byť osobná. Veľmi zaujímavý pokus o manipuláciu používaním zdrobnením nickov a krstných mien - v oponentovi to má vyvolať dojem, že je pani staršia, skúsenejšia, "nadradenejšia". Síce nevie nič o veku a sociálnom postavení oponenta, ale zdrobneninou mena sa ho snaží dostať do pozície podradenosti ako napríklad vo vzťahu rodič a dieťa. Slušný pokus Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 7:51:04
Odpovědět s citátem

Prokoukla jste mne, Ivuško. Sad Ty Vaše recenze a psycholigické sondy do mých příspěvků vůbec nejsou manipulativní, že... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 7:54:41
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Prokoukla jste mne, Ivuško. Sad Ty Vaše recenze a psycholigické sondy do mých příspěvků vůbec nejsou manipulativní, že... Confused


Pre všetkých zúčastnených opakujem, že len komentujem to čo predvádza - čistý feedback Laughing

Teraz komunikujem s vami, Kočičí máma: Zlatíčko, netrápte sa, čo by som pre vás neurobila....? Laughing
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 8:24:52
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Hanko, opakuji, že jsem Vám odpověděla. Už toho nechte. Když jsme spolu studovaly genetiku a chodily do sbírkového skleníku v Lednici, bývala jste distinguovaná mladá dáma. Co Vás tak změnilo?


dobré ráno všem,

Naše oponentka Kočičí máma na začátku této divné diskuze napsala

Tak předně, je to Diskusní fórum a povídání. O kočkách. Otevřela jsem téma. Ano, je to provokativní. Chtěla bych vyprovokovat diskutující k zamyšlení. Jestli je chovatelství čisté linie skutečně to nejlepší pro zvířata nebo pro lidi.
Moje kočka měla letos dva vrhy a do dalšího se nechystá. Zřejmě sama ví, na kolik se cítí.
Kdybych na sebe chtěla upozornit, budu to dělat jinak a efektivněji.


a když se nyní diskuze rozpoutá, tak toho máme nechat.

Chtěla jsem diskutovat na téma rozdíl mezi chovateli a mazliteli. A ono to najednou nejde. Proč ? Vždyť toto je diskuzní fórum. Kočičí mamka vznesla otázky, bylo jí na ně odpovězeno a byly jí také položeny otázky.
A máme toho nechat. Proč? Na otázky jak ona přistupuje k výběru neodpověděla. Ani nemůže. Je mazlitel a ne chovatel. Chovem jako takovým se nezabývá.
Ptala se zde proč se kočky šlechtí. A proč se šlechtí koně? Proč se šlechtí gorily? Přece to nedělají odborníci proto aby uspokojili svoje ego. Kdyby se nešlechtilo, nevzniklo by plemeno Sphynx.

Chovatel je člověk, který je organizovaný v nějakém klubu, dobrovolně respektuje pravidla klubu a řídí se jimi. Kočičí máma nechce chodit na výstavy a nechce omezovat kočky v porodnosti. No tak ať je neomezuje. Je to její svobodná volba. Nám se to může a nemusí líbit.
Tvrdí že její kočky nejsou příbuzné. A jak to ví? Jak tohle může někdo napsat když nemá rodokmen zvířat. Genetické testy spojuje s majetností chovatele. Znám spoustu chovatelů, kteří si zrovna nevyskakují a genetické testy dělají.

Je prostě mazlitel a ne chovatel. Nikoho z nás nemusí provokovat k zamyšlení zda je chovatelství to nejlepší pro zvířata.
Nějak se zapomněla vyjádřit k fotografii ubohého kocourka který je produktem mazlitele.

Myslím si, že tato diskuze není plodná a žádám všechny, aby již do tohoto vlákna nepřispívali. Toto není diskuze ani o zamyšlení se nad chovem.

všem děkuji
a přeji hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 9:06:29
Odpovědět s citátem

Ach jo.
Nebudu sem vkládat celý obsáhlý poslední příspěvek, ale pokusím se, Hano Blažková, reagovat na vše podstatné.
*Hezké slovo - mazlitel. To tu ještě nezaznělo.
*Jak já přistupuji k výběru? Nijak. Moje kočky měly zdravá koťata a jsou samy zdravé.
* Šlechtění by mělo (jak jsem četla) přinášet zlepšení (obecně). Plemeno Sphynx je lepší v čem? Že nemá srst a proto je vhodné pro alergiky? Snad. Mně osobně se toto plemeno opravdu nelíbí. Stejně jako se mi nelíbí např. buldoci. Ale dovedu pochopit, že jiným lidem se právě tato plemena líbit mohou.
* Psala jsem, že rodokmen rodičů jsem od chovatelky dostala a že jsem tedy závislá ne její pravdomluvnosti. Z logického hlediska máte, Hanko, pravdu, že nemohu mít jistotu, že moje kočky nejsou sourozenci po otci. Matky jsem viděla, jsou každá jiná a moje kočky jsou od sebe necelé dva měsíce.
* Ten kocourek vypadá opravdu hrozně. Není mi jasné, proč si kupuící vzal zak vyhublé kotě. O péči u chovatelky si mohu jen domýšlet.
* Přeji hezký den i Vám, Hanko. Vidím, že na Lednici nereagujete, tak se tedy budeme dál tvářit, že se neznáme, škoda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 9:33:23
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

*Jak já přistupuji k výběru? Nijak. Moje kočky měly zdravá koťata a jsou samy zdravé.
.


Zatiaľ. Škoda, že dotyčná pani, napriek všetkým plamenným vyhláseniam, nemá k svojim mačkám ani len taký citový vzťah, aby ich ochránila, nakoľko môže, pred nebezpečenstvami a chorobami, ktoré im hrozia v dôsledku voľného pobiehania po vonku a nekontrolovaného párenia sa kocúra s vonkajšími mačkami. Mazlitelia bývajú uvedomelejší.
Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 9:36:58
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

* Psala jsem, že rodokmen rodičů jsem od chovatelky dostala a že jsem tedy závislá ne její pravdomluvnosti. Z logického hlediska máte, Hanko, pravdu, že nemohu mít jistotu, že moje kočky nejsou sourozenci po otci. Matky jsem viděla, jsou každá jiná a moje kočky jsou od sebe necelé dva měsíce.


A o rodokmenech těch venkovských kocourů taky máte přehled, když se vám kočky i kocouři courají po venku? Já doufám, že celá tahle diskuze bude přínosná především pro toho, kdo si pohrává s myšlenkou pořídit si kotě bez pp. Protože po vašem sdělení, jak se vaše kočky producírují po venku, si může být zcela jistý, že u vás nemá vůbec žádnou záruku, že koťata nebudou nějaký mišmaš. Sice píšete, že v době říje kočky ven nepouštíte (ony vám to hlásí, že se budou mrouskat, ať je teda radši zavřete?), ale kocour pozná daleko dřív než vy, že je kočka ochotná k páření, takže než si všimnete, že vám kočka mrouská, může mít už za sebou několik krytí třeba i několika vesnickými mourky ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 11:23:07
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Zatiaľ. Škoda, že dotyčná pani, napriek všetkým plamenným vyhláseniam, nemá k svojim mačkám ani len taký citový vzťah, aby ich ochránila, nakoľko môže, pred nebezpečenstvami a chorobami, ktoré im hrozia v dôsledku voľného pobiehania po vonku a nekontrolovaného párenia sa kocúra s vonkajšími mačkami. Mazlitelia bývajú uvedomelejší.

Mám k nim citový vztah jiného druhu. Chráním je očkováním, odčervováním, dobrým jídlem a vitamíny. Věřím v posilování přirozené imunity (to aplikuju i na lidech). S tím souvisí i pohyb venku. Doma držené kočky jsou jistě v bezpečí, ale moc srandy si asi neužijí. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 11:31:03
Odpovědět s citátem

[quote="Alena C."]
Kočičí máma napsal:

Sice píšete, že v době říje kočky ven nepouštíte (ony vám to hlásí, že se budou mrouskat, ať je teda radši zavřete?), ale kocour pozná daleko dřív než vy, že je kočka ochotná k páření, takže než si všimnete, že vám kočka mrouská, může mít už za sebou několik krytí třeba i několika vesnickými mourky ...

To máte sice pravdu, ale jak jsem již také psala,
*Kočka chodí ven výhradně s námi, tedy jsme-li na zahradě my, je tam i ona a je stále u nás. Kdyby ji obskočil nějaký mourek, neušlo by to naší pozornosti. V noci je vždycky doma.
*První mrouskání v únoru bylo zcela pod kontrolou, to nechodila ven vůbec. Druhé v červnu taky z výše uvedených důvodů a navíc jsem našim roztoužencům fandila zblízka. Smile
* Náš kocour si svoje teritorium velmi nekompromisně obhájil a už dlouho si k nám žádný mourek z okolí netroufne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 11:47:46
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Mám k nim citový vztah jiného druhu. Chráním je očkováním, odčervováním, dobrým jídlem a vitamíny. Věřím v posilování přirozené imunity (to aplikuju i na lidech). S tím souvisí i pohyb venku. Doma držené kočky jsou jistě v bezpečí, ale moc srandy si asi neužijí. Laughing


Veľmi fundované vyhlásenie dotyčnej pani založené zrejme na dôkladných znalostiach ochorení prenosných sexuálnym stykom a krvou, proti ktorým očkovanie neexistuje. A tiež zrejme dôkladnej znalosti správania sa voľne žijúcej zvere a ľudí rôzneho druhu a charakteru voči mačkám. Obávam sa, že ide o čistú ignoranciu kombinovanú s tzv. svätou prostotou Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 11:55:22
Odpovědět s citátem

Ivo, nejsem ignorant, jsem fatalista. V pánaboha nevěřím, příjdu tedy do pekla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 12:07:37
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo, nejsem ignorant, jsem fatalista. V pánaboha nevěřím, příjdu tedy do pekla.


Komentár: toto je logický lapsus - ak neverím v pánaboha, tak logicky ani v to, čo je s vierou v neho spojené, t.j. nebo a peklo, tudíž nemôžem veriť, že pôjdem do pekla Laughing
Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 13:16:56
Odpovědět s citátem

Ráda bych věřila, že lidi, kteří mají rádi kočky, pro ně chtějí jen to nejlepší. A to ne jen pro ty svoje, co mají doma či na dvorku, ale obecně. Právě proto já mám kočky kastrované. Proto nestojím o to, aby tady po okolí běhaly malé kopie mých kocourů (ne že by teda nebyli krásní) - ale všechno to jsou kočky, které někdo "nechtěl". Každé kotě, které se díky kastraci mých koček nenarodí, neubírá místo koťatům, které na svět přijdou, ať již jakéhokoliv důvodu. I tak je koček, hlavně těch venkovních (jejichž koťat jsou plné útulky) nebo odložených, plno. Takže z mého pohledu je to hlavně zodpovědnost vůči kočkám jako takovým. Bohužel už dávno nežijí v přírodním prostředí, žijí v prostředí, které jim připravujeme my, lidé. Že by si kočky své přírodní prostředí představovaly jinak, je nabíledni. Že by si příroda s vyážením populace koček v přírodním prostředí poradila, je také jisté. Bohužel tuto rovnováhu jsme tak nahnuli, že teď již se buď můžeme starat jen o ty své kočky, co máme doma a to, co se děje za našimi humny - kočky žijící ve vnitroblocích velkých měst či na okrajích vesnic, živící se kdečím a jsoucí za terč kdekomu, kdo si na nich vybíjí své frustrace, ignorovat. Nebo se k tomu, že se staráme o své kočky, kouknout i dál a naznat, že v momentálním stadiu je bezprizorních koček, hledajících domov až až a nebudeme do tohoto mlýna přispívat i svou troškou.
Tím pádem moji přátelé a známí mohou dát domov kočkám útulkovým, nebo papírovým, jak je jim libo - nejsou zahlceni koťaty ode mne (byť by byla určitě úžasná a krásná, a zřejmě i zdravá , neboť mám kočky očkované, odčervené atd.)
Myslím že i zodpovědní chovatelé v CHS "regulují" počty vrhů svých koťat tak, aby měli zaručeno, že každé kotě dostane svůj domov, kde ho budou milovat.
CHS v žádném případě nezavrhuji. Naopak si myslím, že pokud by všichni majitelé koček byli tak zodpovědní a znalí problematiky, jako jsou ve valné většině majitelé CHS, nebylo by potřeba tolika útulků a situace mnoha venkovních koček by byla dávno vyřešena.
Podle mého mínění je toto všechno pouze a jen o zodpovědnosti k těm krásným tvorům, které mám tak ráda.
Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 15:32:21
Odpovědět s citátem

Přátelé, vždyť je to poslední tři strany pořád to samé dokola, čtu to už několik dní. Tohle téma se prostě rozseknout nedá, jak říkala April, takhle se tady můžeme dohadovat na dalších pěti stranách a výsledek bude stejně nic. Jisté osoby beztak o vysvětlení nestojí.
Ovšem jako flame pěkný příklad.
Už bych to zamkla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 16:38:24
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Kočičí máma napsal:
Ivo, nejsem ignorant, jsem fatalista. V pánaboha nevěřím, příjdu tedy do pekla.


Komentár: toto je logický lapsus - ak neverím v pánaboha, tak logicky ani v to, čo je s vierou v neho spojené, t.j. nebo a peklo, tudíž nemôžem veriť, že pôjdem do pekla Laughing

Velký omyl, Ivo, nebe existuje. Párkrát jsem tam už byla. A peklo že není? Málo čtete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 16:50:47
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Přátelé, vždyť je to poslední tři strany pořád to samé dokola, čtu to už několik dní. Tohle téma se prostě rozseknout nedá, jak říkala April, takhle se tady můžeme dohadovat na dalších pěti stranách a výsledek bude stejně nic. Jisté osoby beztak o vysvětlení nestojí.
Ovšem jako flame pěkný příklad.
Už bych to zamkla.




Mám z tohoto stejný pocit,April zamkni to,tohle je DF pro pomoc,rady, samozřejmně týkající se našich čtyřnohých miláčků!Celou několikastránkovou diskuzi-dohadování vidím ale úpně jinak,je to plané,k ničemu,žádný přínos pro kočkomilce,chvíli se dá nad tím usmívat,nakonec si začínám myslet ...nic hezkého o diskutujících,to platí pro obě strany!ZAMKNOUT,UKONČIT!!!!!

Pro chytlavky,jmeno mé je Bětka:-)
BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 16:55:41
Odpovědět s citátem

Radavo, velmi dobře napsán vlastní názor, respektuji to a v podstatě souhlasím, bylo by to ideální a krásné. Leč právě proto, že tato ideální situace s velkou pravděpodobností nikdy nenastane, zastávám názor, jaký zastávám a stojím si za ním přestože jsem si vědoma mnohých odsouzení.
Malé zamyšlení, čistě teoretické. Pakliže by množitelé nemnožili (řekněme ty hezčí, když nesmím říct čistokrevné bez PP) kočky a zájemci by měli na vybranou pouze mezi variantou
a) čistokrevná kočka s PP za drahý peníz, ale se zárukou
nebo
b) obyčejná pouliční kočka zadarmo bez záruky
Myslíte, že by ubylo koček z útulků a že by se vyřešil problém s těmito koťaty? Bylo by to krásné. Jenže jak toho dosáhnout?
Pokus o vštípení masového uvědomění lidem už tu byl. Měli jsme směřovat od "každému podle jeho zásluh" ke "každému podle jeho potřeb". Lidé měli být po čase natolik uvědomělí, že by pak nebylo třeba penez a každý by pracoval s chutí usilovnou a bral si zadarmo jen to, co by potřeboval. Utopie jak hrom.
Jak tedy lidi přimět k tomu, aby nemnožili kočky, které se množit nemají? Jedině zákonem. Myslíte si, že zákon by byl správný?
Jiný návrh?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 17:02:09
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
[ZAMKNOUT,UKONČIT!!!!!
[BLMM

Jednat z pozice síly? Tato diskuse se přece ukončí sama, až do ní lidé přestanou psát. Když Vás to nezajímá, tak proč přidáváte příspěvek? Jednoduše sem nemusíte chodit, no ne? Proč brát ostatním zábavu, no ne? Že, Ivo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 17:04:39
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
čtu to už několik dní. Tohle téma se prostě rozseknout nedá, ...

Tady máte důkaz. Lidi to zajímá i když nesouhlasí. Jinak by to nečetli.
A to není o rozseknutí. To je o povídání. Koho to baví, zapojí se, koho ne, nezapojí. Demokracie...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 17:23:21
Odpovědět s citátem

[/quote]
Velký omyl, Ivo, nebe existuje. Párkrát jsem tam už byla. A peklo že není? Málo čtete.[/quote]

Žeby opäť nejaká vlastná nesmierne invenčná definícia aboslútne odlišná od toho ako túto problematiku v súvislosti s pánombohom vnímajú iní? Sem s ňou - show must go on Laughing
Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 17:34:42
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Proč brát ostatním zábavu, no ne? Že, Ivo?


Tak to by som radšej navrhla založiť novú rubriku pod názvom "Vtipnejší vyhráva", aby sa to náhodou neplietlo so záujmom o mačky Smile
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2011 17:47:21
Odpovědět s citátem

To by už bylo zcela mimo mísu, ne? Ne na tento web!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
4
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
5
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top