Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

HCM


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 22:22:33
Odpovědět s citátem

Hlásím, že naše Camča ( Cocca Putimská brána) je také pozitivní Sad
Už je u nás jako kastrátka a je bez jakýchkoli příznaků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 22:24:29
Odpovědět s citátem

Ovšem Roxy Energy Lenkat CZ a Austin Trojan Hill CZ je negativní. Takže u nás špatné i dobré zprávy Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 22:31:54
Odpovědět s citátem

vy si to tu aspoň řeknete, už vidím britkaře.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 22:36:01
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že to není nic tajného. Je potřeba to spíš ohlídat a HCM vymítit Sad Myslím, že se tu ani nebude nikdo pošklebovat, spíš postižené politují a popřejí dlouhý a spokojený život.
Aspoň doufám Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 23:44:35
Odpovědět s citátem

Andreo, zcela určitě, naprosto souhlasím a proto i závidím, že to tu řeknete, u britek je HCMka také víc než dost, leč i pokud je náhodou chovatel tak uvědomělý, že vyšetřuje a po zjištění pozitivity na kočce dál nechová, tak to ale tutlá pod pokličkou - a vědět o pozitivitě jedinců je důležité kvůli rodokmenům - takhle se nedoberete ničeho Sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 0:16:28
Odpovědět s citátem

Andrej, aspoň že tak. Ach jo... Snad to bude dobrý-u nás aspoň zatím ano. Dávám Adamovi 1/2 tablety Forticoru a 1/4 tablety 800g Cordycepsu a je v pohodě, dokonce se zase začal zajímat o veškeré dění, ba si i trochu hraje, hlavně není pořád zalezlý a nevrlý. Opět se chodí mazlit, dobře jí, sleduje cvrkot, občas se zapojí, je o hodně aktivnější. Dokonce z něj přestaly vycházet takové divné zvuky, které mě nakoply k tomu vyšetření, že se mi to pranic nelíbilo. Teď se chová i vypadá jako zcela zdravý kocour. Tak doufejme, že to tak bude dlouho. Ať je to tak i u vás, moc držím palce-a všem, na které ten verdikt HCM dopadl. Držme se a podporujme se vzájemně, i to je důležité.

Ještě jednou děkuji všem za účast i podporu, pomohlo mi to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 8:05:03
Odpovědět s citátem

R-Bastian napsal:
Gratulujeme Oldo, to je skvělá zpráva... Very Happy

My jsme bohužel to štěstí neměli Sad
Tyrell Jolly Joker -vyšetření ze dne 15.3.2012 HCM pozitivní .


Oldo a Andreo, gratuluji k negativnímu výsledku.
Smile
Andreo je mi moc líto Camči. Romi taky je mi to moc líto.....je mi ze všeho moc smutno.
Sad Sad
Holky přeju kočičákům ještě dlouhý, dlouhý život bez komplikací!!
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Zákeřnost vzniku HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 8:49:54
Odpovědět s citátem

Všem kteří mají HCM u svých kočičáků negativní gratuluji a těm, kdo to štěstí neměli držím palce, aby to vše dobře zvládli oni i jejich kočičáci.
Romčo je mi to s Jolíkem upřímně strašně líto, ale tady se opět ukázalo, jak je HCM zákeřná choroba a jak moc je problém se jí vyvarovat.
Aby to bylo jasné, Romči Jolík je z mého chovu. Všichni víte, že od začátku svého chovu všechny svoje kočičáky pravidelně testuji na HCM. Jolík je kocourek čistě z našich linií, jeho předky všechny znám a minimálně 3 generace z matčiny i otcovy strany jsou testovaní a negativní na HCM. Přesto se najednou u Jolíka HCM vyskytlo.
Tady je jasně ukázané, že žádný chovatel si nikdy nemůže být jistý. Veterináři se pouze shodují v tom, že příčiny vzniku HCM jsou stále velmi nejisté a nikdo vám s jistotou neřekne, jestli je to HCM zděděné nebo jestli se kočičák narodil s nějakou vrozenou skrytou vadou srdce a během několika let se to u něj projevilo třeba ztlustěním srdeční stěny a tudíž se to tváří jako HCM.
Oba Jolíkovi rodiče už nejsou v chovu a já teď budu bedlivě sledovat různé potomky z jiných vrhů, jestli se to někde projeví nebo jestli je to jen nějaká ojedinělost.
Ani si neumíte představit, jak strašně je mi z toho všeho, protože se opravdu snažím být poctivý chovatel a teď tohle..... Sad
Držím vám všem palce, abyste nemuseli takovou situaci zažít. Testovat budu samozřejmě poctivě dál a teď už mi nezbývá nic jiného, než jen hlídat a čekat.
To si pak člověk povzdechne, že ti množitelé bezpapíráků mají mnohem čistší hlavu, když nic netestují a nic tudíž nevědí. Sad
_________________
Radka a kočičáci


Naposledy upravil RadkaK dne 20. 3. 2012 17:18:21, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Zákeřnost vzniku HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 13:00:11
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
HCM zákeřná choroba a jak moc je problém se jí vyvarovat.
Aby to bylo jasné, Romči Jolík je z mého chovu. Všichni víte, že od začátku svého chovu všechny svoje kočičáky pravidelně testuji na HCM. Jolík je kocourek čistě z našich linií, jeho předky všechny znám a minimálně 3 generace z matčiny i otcovy strany jsou testovaní a negativní na HCM. Přesto se najednou u Jolíka HCM vyskytlo.
Tady je jasně ukázané, že žádný chovatel si nikdy nemůže být jistý. Veterináři se pouze shodují v tom, že příčiny vzniku HCM jsou stále velmi nejisté a nikdo vám s jistotou neřekne, jestli je to HCM zděděné nebo jestli se kočičák narodil s nějakou vrozenou skrytou vadou srdce a během několika let se u to něj projevilo třeba ztlustěním srdeční stěny a tudíž se to tváří jako HCM. Sad


Radko, je mi to líto (příspěvek jsem záměrně zkrátila na potřebné množství), jelikož už živě vidím některé chytrolíny, kterým to jen přihraje do karet v tom smyslu, že testování stejně nemá smysl, protože se to nedá ovlivnit atd. ...
Vím, že je to vše o lidech a odpovědnosti, jen těch lidí s poctivým přístupem je jen malinká hrstka a promoření koček obrovské Crying or Very sad Zvláště u britek. Většina množitelů to záměrně přechází. Schválně píši množitelé, protože plácají koťata hlava nehlava a nějaké testování navíc, co by jim zvýšilo náklady nebo náhodou mohlo zničit plány u mě nejsou chovatelé a je jich spousty. Dokonce i když to ví, vesele pokračují v chovu. Embarassed
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 13:48:38
Odpovědět s citátem

Radko, moc dobře vím, jak se teď cítíte Crying or Very sad I já to tak měla, byť jen s testovanými rodiči, tenkrát se teprve začínalo - můj první "pozitivní" vrh bude mít teď 7 let. A nikdy mi nebylo hůř, než oznamovat majitelům sourozenců zprávu o pozitivitě jejich sestřičky a že by bylo dobré je nechat vyšetřit. HCM je zákeřné a proto je nutné TESTOVAT, protože tím se eliminuje riziko na co nejmenší výskyt (dokud nebude test na všechny geny, tak nikdy nemůžeme mít jistotu). Držím Vám palce, ať je Jolík prvním a posledním HCMkovým koťátkem u Vás a hlavně je třeba šířit osvětu, mluvit o tom, nezatloukat a vyšetřovat - a taky nečekat do dvou let!!
Já mám alespoň výmluvý argument pro pochybovače či ty, co se jim testovat nechce a ohánějí se výskytem jedinců z testovaných linií či rodičů - kdybych pustila do chovu svého importovaného kocoura, který byl už v 11 měsících pozitivní (dodatečně testováni rodiče s negativním výsledkem) a svoje kotě, též v roce pozitivní, napáchali by dost škody, než by se na to přišlo. Držte se všichni - majitelé i chovatelé pozitivních kočiček a kocourků....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 13:53:47
Odpovědět s citátem

Je pravda, že je to prapodibná nemoc. Naše Camča byla v roce negativní. Měli jsme radost a byla miminka. Vůbec mě nenapadlo, že by něco mohlo být jinak. Poctivě po dvou letech jsem jela JEN na kontrolní testy a ejhle. Dost mě to zdrblo. Navíc máme potomky Shocked Všechny mám však na dosah. Bylo však dilema, zdy to majitelům říct, nebo ne. Všichni jsou na mazlíky a já sama jsem zjistila, že bych to raději nechtěla vědět. Dost teď Camču sleduju a neberu jí jako " normální " kočku, což není dobře Crying or Very sad Takže jsem to dala na stránky, kdo bude chtít, doví se to, ale nevolám a neupozorňuji majitelé, aby se nezačali chovat jako já. Jen na ně dohlížím a jak by se něco dělo, budu jednat Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 14:47:32
Odpovědět s citátem

Holky chovatelky, vás je mi obzvlášť líto, že se vám to muselo stát. Copak my, co máme doma kastráty, kteří nikdy žádné děti nevyrobili, nemůžu říct, že nám je hej, ale rozhodně nemáme tolik starostí a tak těžké srdce jako vy-poctivé chovatelky. Chce to hodně osobní odvahy to takto veřejně přiznat, smekám před vámi. Tak by to mělo být.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 17:16:03
Odpovědět s citátem

Číst to takto během pár dní vše po sobě, člověk by řekl, že se s HCM roztrhl pytel Crying or Very sad

Držím všem palce, ať jsou kočičáci co nejvíc a co nejdéle v pohodě a hlavně, díky za odvahu bez tajností. To se vážně hned tak nevidí, jak píše Táňa, SMEKÁM.

Nás ještě čeká s vyšetřením zbytek nahaté bandy, holt to musím brát trochu postupně...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2012 18:36:33
Odpovědět s citátem

Ahoj všem , díky za reakce a slova podpory . Přesně to jsem v danou chvíli potřebovala a pomohlo mi to..... Je to přesně tak jak Radka napsala a i já jsem se svým veterinářem zkonzultovala,není úplně zcela známo jak HCM vznikne a není také vyloučeno, že potomek po čisté,HCM negativní linii,nemůže být HCM pozitivní.To,zda se u Jolíka jedná o familierní ( zděděné po linii ) HCM či se HCM vyvinulo v důsledku vrozené srdeční vady nikdo není schopen říci či zjistit.Stejně tak je to i v humánní medicíně u některých onemocnění....... Díky Radce za příspěvek a otevřenost.Radko, držím palce,abychom my byli jen tou výjimkou co potvrzuje pravidlo. Všem HCM pozitivně testovaným přeji dlouhý,spokojený život a díky jejich majitelům za láskyplnou péči.
_________________
Romča+Basty+Napoleon+ Jolly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 12:04:50
Odpovědět s citátem

Má láska nahatá Adamíšek dnes dopoledne na HCM umřel.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 12:17:52
Odpovědět s citátem

Tatiano, tak to je mi moc líto Sad
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 17:20:34
Odpovědět s citátem

Tatiano, je mi to moc líto, myslím na tebe, drž se...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 19:03:23
Odpovědět s citátem

Díky děvčata za účast, nesu to dost těžce-Lucko, ty víš dobře, jaké to je... Crying or Very sad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 20:15:42
Odpovědět s citátem

Tatiano, je mi to moc líto.... držte se. Kocourka už nic nebolí... a Vás potřebují ti ostatní... já vím, to se mi to říká... myslím že vím, jak moc Vám chybí. Hodně sil.
Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 20:58:11
Odpovědět s citátem

Tatiano, je mi to moc líto. Mám to zažité v hodně nedávné minulosti, takže vím, že slova moc nepomůžou. Držíme jen všechny pacičky, aby to brzo přestalo tolik moc bolet.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 21:04:53
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Díky děvčata za účast, nesu to dost těžce-Lucko, ty víš dobře, jaké to je... Crying or Very sad


Táni, vím. Proto na Tebe tak myslím...

Je to bolest, šok, bezmoc, vztek, je to propast, ve které, jak napsal Piškot ve svém deníku, nastane ticho...Udivené ticho, které odpočítává všechny dny a hodiny zpátky...Ticho, ve kterém zmateně víří otázky - Proč?? Proč zrovna ty, klučíčku, nikdy jsi nikomu neublížil a byl jsi bezelstnou bytostí, bez které už naše smečka nebude tím, čím byla.

A to ticho v člověku zůstane a čas to možná jen trošinku zastře a přetaví do vzpomínek, ale bolet to bude dál.

Možná to jiní mají jinak, možná někdo dokáže nahradit toho, kdo odešel, někým jiným, nevím, a možná je to pro ně snazší.

Vím, Táni, že i pro Tebe zůstane Adam nenaharaditelným, jediným, jedinečným...a proto Ti nebudu psát slova útěchy, žádná účinná totiž nejsou...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 22:07:15
Odpovědět s citátem

Lucko, je to tak. Od odstartoval moji kočkománii, on mi otevřel ten neskutečně zázračný kočičí svět, nebýt Adama, nebyla bych tam, kde jsem a tím, kým jsem. Tohle pochopí jen ten, kdo někdy v životě miloval z celého srdce kočku, která mu byla víc než jen kočičím kámošem. A to byl Adam. Byl jedinečný a žádná jiná kočka mi ho nahradit nemůže, i když jich tu mám ještě hromadu. Byl to můj splněný sen, dlouho jsem po naháčkovi toužila, až jsem se s manželovo pomocí a podporou rozhodla, že si ho koupím a vybrala jsem si Adama. Dodnes si pamatuju, jak jsem z něj byla hotová, jak byl jiný než kočky, co jsem před ním poznala.

Už mi neskočí na ramena a nezalehne za krk a nezačne potichu neslyšitelně příst, že to člověk spíš cítil než slyšel. Už se mi nepřicucne na krk a nezačne "šlapat zelí". Už............

Prostě už není Crying or Very sad a já se s tím musím srovnat.

Děkuju všem za slova podpory a útěchy. Doopravdy děkuji.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2012 22:22:13
Odpovědět s citátem

Je mi to líto,dobře vím, co prožíváte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Web o HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2012 11:42:07
Odpovědět s citátem

Jak všichni víme tak i Sphynxů je velký výskyt HCM, tak přidávám odkaz na
web, který určitě stojí za přečtení! Najdete na jednom místě vše o dědičné a zákeřné srdeční chorobě HCM (Hypertrofická KardioMyopatie): http://www.goisovka.cz
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top