Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko nechce papat


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Terinka



Založen: 02.12.2011
Příspěvky: 2

Předmět: Koťátko nechce papat
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2011 10:00:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

minulou neděli jsme si přivezli domů dvou měsíční koťátko britské kočky. Chovatelka nám ho vychválila, jak umí na kočkolit (přitom vůbec nevěděl co to je) a že papá granulky a kapsičky Royal Canin a mlíčko tatra. Koupili jsme mu všechy dobroty, co nám radila, ale už je to skoro týden a kocourek se nedotkne ničeho jiného než mlíčka a dnes mi olizoval kelímek od jogurtu. Jak kapsičku, tak granulky jsme mu zkoušeli nacpat do pusinky, aby ochutnal, jak je to dobré, ale vždycky to vyplivne a jde pryč. Klidně nebude jíst vůbec. Zkoušeli jsme je také dát do mlíčka, ale vše neúspěšně. Jsem z toho neštastná, protože se bojím, že začne hubnou a mlíko mu nedá takové živiny jako granulky.

Přitom je velice hravý, nebojí se nás a vždycky za náma přijde na pomazlení a na hraní.

Prosím o radu zkušených chovatelů.

Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Koťátko nechce papat
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2011 12:11:25
Odpovědět s citátem

[quote="Terinka"]Dobrý den,

minulou neděli jsme si přivezli domů dvou měsíční koťátko britské kočky. Chovatelka nám ho vychválila, jak umí na kočkolit (přitom vůbec nevěděl co to je) a že papá granulky a kapsičky Royal Canin a mlíčko tatra. Koupili jsme mu všechy dobroty, co nám radila, ale už je to skoro týden a kocourek se nedotkne ničeho jiného než mlíčka a dnes mi olizoval kelímek od jogurtu. Jak kapsičku, tak granulky jsme mu zkoušeli nacpat do pusinky, aby ochutnal, jak je to dobré, ale vždycky to vyplivne a jde pryč. Klidně nebude jíst vůbec. Zkoušeli jsme je také dát do mlíčka, ale vše neúspěšně. Jsem z toho neštastná, protože se bojím, že začne hubnou a mlíko mu nedá takové živiny jako granulky.

Přitom je velice hravý, nebojí se nás a vždycky za náma přijde na pomazlení a na hraní.

Nejsem určitě zkušený chovatel,ale něco snad vím:-).Já bych kotě v prvé řadě zvážila a sledovala jeho váhu.Potom bych mu do misky dala pár granulek namočených ve vlahé vodě,nic více,až by mělo hlad,určitě by si chodilo sem tam zobnout.Dala bych také misku s vodou,do které bych kápla několik kapek tatry,pouze na obarvení vody.Ono to vypadá,že mu to mlíko k nasycení zatím stačí.A hlavně bych se obrnila trpělivostí:-).To je moje rada,určitě někdo poradí i jinak:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2011 16:01:02
Odpovědět s citátem

Aby takhle velké kotě jedlo jen mléko, to není dobře.

Já dávám koťatům od 5. týdne věku syrové hovězí maso. Neměla jsem zatím kotě, které by maso nechtělo.

Kupte kvalitní hovězí z dobrého zdroje, nakrájejte na menší kousky, dejte zmrazit. Za 2 dny jeden kousíček vemte, nechte rozmrazit na pokojovou teplotu a nakrájejte najemno. Můžete přidat kapku kvalitního olivového oleje extra virgin, nebo i kousíček syrového žloutku. Nabídněte mu to. Zkuste uvařit kousek filé (pozor na kosti!)-to mu předložte i s vývarem (nesolené). Zkuste kousíček kuřecího. Prostě MASO! Pokud to bude jíst, postupně do toho začněte přidávat pár kotěcích granulek. Granulky nechte v malinké misce, ať je pořád vidí. Já bych je ale nenamáčela, ty za pár hodin musíte vyhodit, kdežto suché ne. Kotě je zvědavé, nevěřím, že už ze zvědavosti si časem neďobne.

A jen tak mimochodem, nakonec nejlaciněji vychází krmení masem. Pokud budete kupovat konzervy s vysokým podílem masa, jejich cena za kilo vychází i na 160-450 Kč. To můžete krmit rovnou svíčkovou
Wink . Nožina se nechá koupit lehce nad 100 Kč, kuřecí za polovinu, když koupíte kostry a uvaříte, máte pro kotě jídlo na dva dni.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Terinka



Založen: 02.12.2011
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2011 19:06:52
Odpovědět s citátem

Maso jsem mu právě také zkoušela dávat, hovězí na kostičky i mleté, ale ohrne nos a jde zase zpátky k mlíčku. Přijde mi jako kdyby byl vegetarián Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2011 22:49:09
Odpovědět s citátem

Hm, tak to bude zajímavé.........

Jen tak mimochodem, kontaktovala jste chovatelku? Co ona na to? To by mělo být první na řadě, když je s kotětem problém, obrátit se na chovatele, od kterého kotě mám.

Já bych tedy zkusila být trochu nekompromisní. Mléko bych mu prostě nedala, nabídla granulky, masíčko, zkusila třeba tučný tvaroh s trochou syrového žloutku a kapkou medu, nechala ho o této dietě den, dva-to hlady neumře. Když by své milované mléko nenašel, tak by mohl hlad zvítězit a šel by do jiného jídla. Snad.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 1:07:33
Odpovědět s citátem

Víte, ono to vypadá, že na nic jiného než na mléko zvyklý nebyl. Prostě jsou "chovatelé", co investují co nejméně, kotě nechají pouze kojit a pak šup s ním z domu, jestli to vaše zůstalo doma proto, že nešlo prodat, tak se paní zřejmě neobtěžovala ho něčím krmit. Kolik váží v tomto věku? Zřejmě Vám s sebou chovatelka nedala trochu toho, čím ho údajně krmila, jak bývá zvykem při přechodu do nové rodiny?
Já bych mu zatím granule nenutila, mívám koťata, co mi baští granulky jako první jídlo vůbec a také taková, která se jich netknou do odchodu z domu - a to odcházejí nejdříve až po 13. týdnu, většinou později. Říkáte, že neměl ani potuchu o kočkolitu...
Maso jste mu dávala syrové nebo vařené?? On nejspíš ani neví, že se něco musí KOUSAT. Já bych zkusila začít tak, jak já začínám u 5 týdenních koťat, nebo někdy i dříve - tučný tvaroh - namáznout do tlamičky na patro, nebo popatlat pacinku, kdy si to prostě musí sám umýt, určitě to tam zdravé kotě nenechá. Pokud olizoval kelímek od jogurtu, kupte mu tučný bílý jogurt (opravdu jogurt, ne ty škrobové napodobeniny) nebo kysanou smetanu. Jeho oblíbeným mlékem mu zkuste naředit na kaši ten tvaroh. A nejdůležitější - maso. Jak píše Tatiana - přemrazit a prostě bych ho rozmixovala a "mazala" do tlamičky (kuřecí líp drží, víc lepí..). Konzervu bych nezavrhla, jde prostě o to, naučit ho vůbec žrát. Konzerva je většinou voňavější jako samotné maso, je ochucená šťávou - moje kočky RC kapsičky nežerou ani omylem. Zkuste Shiny cat, Applaws, Shinycatku dostanete v každém slušném zverimexu. Ano, přijde v přepočtu dráž než svíčková Evil or Very Mad, ale pokud se "chytí", zjistí, že i jiné věci jsou poživatelné. Zcela jistě bych ho také odčervila, nespoléhala bych na to, že odčervené opravdu pořádně je. Prostě krom lidského jídla zkoušejte cokoliv, aby mu něco zachutnalo, přejít na granulky je vždycky čas. Zkuste i vitamínovou pastu od Gimpetu, většinou chutná, opět máznout do tlamičky nebo na tlapky, určitě jí přijde na chuť. A pokud mu dáte na výběr tvaroh, maso, konzervu, od každého trošku mu tam hlavně přes noc necháte (kočky nejčastěji "dojedou"v noci to, co by tam jinak celý den stálo) a nedáte mléko, měl by si něco zvolit - ale jak píšu, nejdřív zjistěte, zda umí vůbec kousat Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 9:15:47
Odpovědět s citátem

Zdenko, taky mi to přijde, že je maličký od nějaké "chovatelky" Evil or Very Mad

Mně ještě napadá i zkusit řidší kaši-když je na to mléko... Já taky máznu na packu to, co chci, aby slízali Smile . Moje kočka ty vitamínové pasty nemusí, tak jsem jí opatlala koťata, a to je okamžitě začala čistit a už to bylo v ní-a bez odmlouvání Laughing .

Kočky jsou hodně svéhlavá stvoření a když si něco umanou, je to docela nadlidský výkon jim to rozmluvit nebo je přesvědčit o něčem jiném-preference v jídlu nevyjímaje.

Teď jsem se dala do řeči s jednou paní, která má kočku devítiletou, a nežere celý život prý nic jiného, jen šunkový salám Rolling Eyes . Jak je to pro ni "zdravé", je nasnadě. Ale prý se jim to kočce rozmluvit nepodařilo. No nevím, v tomto případě tomu moc nevěřím, kočku prý mají od malička, tady je to lidská chyba, že má takovouhle jídelní preferenci.

Proč to píšu-protože je důležité při tom hledání jídla pro kotě dávat mu doopravdy jídlo, které kočky mohou a co jim neškodí-jako ten šunkáč.
Takže maso všeho druhu syrové i vařené, kysanou smetanu, tučný tvaroh, kaši, kefír, občas syrový žloutek, kočičí konzervy, kočičí granule.
Nezkoušejte mu dávat solené a kořeněné věci, jako je šunka nebo zbytky od stolu. Ani sladké-buchty a pod.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (22x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
HCM u koček - program PawPeds (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top