Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Silný zánět dásní


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Silný zánět dásní
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 14:08:35
Odpovědět s citátem

Pomoc! Máte někdo s tímto zkušenost?

U našeho 6ti měsíčního kocourka jsem objevila v tlamičce silně zduřelé dásna. Nevypadá to jak klasický zánět dásní (tmavě zbarveno), ale spíše jsou jasně červené a narostly do obřích rozměrů (překrývají ze strany stoličky). Tato zduřenina je spíše z venkovní strany a na obou stranách, více ale na horním patru. Zduřenina není hladká ale je složená z více hrbolků (připomíná mi to vnitřek granátového jablka). O nádor by se nemělo jednat jelikož je to souměrné v celé tlamičce. Zoubky bych řekla že se mu už vyměnila všechny tak před měsícem, špičáky měl chvíli zdvojené, ale stoličky si myslím že vypadly jako první. Bohužel kocourek si nenechá ani pod nátlakem otevřít papulu a nechci mu násilně tlačit na dásna ať mu nezpůsobuju bolest.

Ráno jsme letěli na veterinu, kde byl pan doktor udiven tím jak to vypadá, ale řekl že by to měl být zánět dásní. Kocourek normálně křupe granulky, apetit má stejně velký, neslintá, teplotu nemá, je čilý, ale zapáchá mu z tlamičky a nenechá si na to sáhnout (je mi jasné že ho to musí bolet). Dostali jsme na týden antibiotika, něco od bolesti a nějaké vitamíny. Pokud se to nezlepší budou mu brát vzorky tkáně na rozbor.

Pokud se u vás objevil stejný problém, budu ráda když mi napíšete jak jste dopadli, případně co to vůbec je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 19:39:56
Odpovědět s citátem

Stoličky sa menia ako posledné, aspoň tak som to vypozorovala u svojich výrastkov.
Presne takto to vyzerá - ďasno pretiahnuté, červené, smrad že by jeden pad...
nestresujte sa zbytočne
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 22:06:17
Odpovědět s citátem

No nevím, byla jsem přítomná u výměny chrupu 8 koček a popisované jsem nezažila ani u jedné. Smrad nemá co u kotěte dělat ani v době výměny zubů-pak je tam nějaký problém. S tím popisovaným jsem se nikdy nesetkala. S příšerným zánětem, který vedl až k vytrhání všech zubů, to ano, ale aby to vypadalo jako granátové jablko, tak to slyším poprvé, neporadím, to musí veterinář... Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2011 22:16:57
Odpovědět s citátem

možno máte špeciálne mačky, Tatiana, ale ja som teda zaznamenala smrad u každej výmeny zubov. Smile a bolo ich tiež minimálne 8.

Ja si myslím, že ide o výmenu zubov, najmä keď sa to týka rovnakých zubov na oboch stranách tlamky a ide o tak mladú mačku.
Jedna z mojich dočasiek mala také stoličky pred pár týždňami, teraz už tam má vytlačené "dospelácke" a ďasná krásne ružové.

Ak sa to pani nezdá, nech si skúsi vyhľadať na nete zápal ďasien u mačky a môže si obrázky porovnávať, prípadne navštíviť iného veta alebo sem dať aspoň obrázok tlamky kocúra.
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzatip



Založen: 30.08.2011
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2011 20:48:51
Odpovědět s citátem

Tak my máme 7měsíčního kocourka a tohle trápení si procházíme taky. Je z chovné stanice (crazyblue) a opravdu si s ním prožíváme dost. Zuby přesně takhle popsané měl taky, hrozila mu (už takhle malému) operace, kdy by mu vytrhali stoličky... nakonec jsme to pro zatím přestáli s tím, že mu veterinářka dásně osekala, čímž mu dočasně ještě stoličky zachránila.. Taková je naše zkušenost a pokud by někdo potřeboval vědět zkušenosti s eusinofilním granulomem, nebo naopak mohl nějaké sdílet, bohužel o tom už také něco víme Rolling Eyes
Vašemu kocourkovi držím palce, aby ATB zabrala a nemusel podstupovat operaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2011 11:03:23
Odpovědět s citátem

Včera jsme navštívili jiného veterináře, který po prvním zhlédnutí okamžitě věděl co našemu Coliškovi je. Bohužel je to nadměrné bujení tkáně (nepamatuji si správné označení). V pátek jdeme odebírat vzorek na rozbor zda se jedná o zhoubný nádor či, jak doufáme, nezhoubný.

Dostali jsme injekci s ATB účinnou 14 dní, v pátek pod narkozou odebere paní doktorka vzorek na rozbor, a pokud mu ATB do pátku nezmenší ty otoky tak mu dásna rovnou ořeže. Otoky se můžou objevit znova, ale taky nemusí, uvidíme na co příjdou v laboratoři.

Říkala že má stejný problém u svojí 13ti leté kočky, které dává na dásna kortikoidovou mast, ale jelikož se jedná o kotě, tak by jsme museli vymyslet jiné řešení než kortikoidy.

Myslela jsem si že když koupím kotě s PP tak se takovýmto problémům vyhnu, ale asi je to neovlivnitelné.

Jinak zápach z tlamičky při výměně zubů mi příjde normální. U staršího kocoura zápach skončil s posledním vypadnutým zoubkem. Když si vzpomenu jak příteli sekali postupně osmičky, tak to bylo k nevydržení, i když si každou chvíli vyplachoval pusu listerinem.

Držte nám palečky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2011 11:05:50
Odpovědět s citátem

Tak to je veľmi nepríjemné.
Držíme palce aj labky a hlavne dajte vedieť, ako to dopadlo Confused
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 7:22:09
Odpovědět s citátem

Dobrá zpráva! Prozatím jsme se obešli bez narkózy a jen s ATB.
V pátek před Vánoci paní doktorka odložila zákrok, protože se ji zdálo mírné zlepšení otoků a změna barvy. Mi to sice doteď připadá stejné, ale barva je trošku víc stejnoměrně červená.
Pokud mi poradíte jak tady vložit foto, ukázala bych vám ty otoky.
V úterý jdeme znovu na pichuli s ATB, tak snad se to po ní už úplně ztratí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2011 9:57:19
Odpovědět s citátem

Erika napsal:
Dobrá zpráva! Prozatím jsme se obešli bez narkózy a jen s ATB.
V pátek před Vánoci paní doktorka odložila zákrok, protože se ji zdálo mírné zlepšení otoků a změna barvy. Mi to sice doteď připadá stejné, ale barva je trošku víc stejnoměrně červená.
Pokud mi poradíte jak tady vložit foto, ukázala bych vám ty otoky.
V úterý jdeme znovu na pichuli s ATB, tak snad se to po ní už úplně ztratí Smile


My sme riešili niečo podobné a pomohol nám Vet Aquadent od Virbacu, obsahuje chlorhexidin a opuch ďasien veľmi pekne ustúpil už po pár dňoch aplikácie. Vet síce odporúčal čistenie zubov a ďasien tamponom, ale tak udržať mačke papuľku otvorenú tak dlho je takmer nemožné - aspoň tej našej:))), takže som len nabrala do striekačky Vet Aquadent, zriedila ho vodou v pomere 1:3 a vypláchli sme tým papuľku z každej strany. Ten roztok je možné pridávať aj do vody na pitie, takže ja by som skúsila na Vašom mieste ešte aj toto. Zatiaľ to robíme raz denne, po dvoch týždňoch prejdeme na aplikáciu raz za tri dni a potom uvidíme. Maš brala ATB dlhodobo, ale vždy po vysadení sa jej zápal zase obnovil, zabral až ten roztok - klopem na drevo:)))
Odpovědět 
Erika



Založen: 18.06.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Hyperplazie
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2012 15:23:50
Odpovědět s citátem

U dásní se jednalo o hyperplazii. Bohužel dnes ráno Coliškovi začalo selhávat srdce i plíce, a o malého jsme dopoledne přišli. Nemělo to ale s hyperplazii nic společného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Hyperplazie
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2012 16:53:47
Odpovědět s citátem

Erika napsal:
U dásní se jednalo o hyperplazii. Bohužel dnes ráno Coliškovi začalo selhávat srdce i plíce, a o malého jsme dopoledne přišli. Nemělo to ale s hyperplazii nic společného.


ježiši to je mi moc líto, držte se Sad
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top