Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Colostrum a Aloe vera


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: Colostrum a Aloe vera
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 21:14:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

zajímaly by mě Vaše veškeré zkušenosti s podáváním colostra a aloe vera kočkám případně jiným zvířatům. Zkušenosti s podáváním koťatům, kojícím kočkám, po úrazu, při nemoci a podobně. Zajímají mě konkrétní případy a zkušenosti. Ráda bych tyto informace nějakým způsobem seskupila a pomohla takto i jiným chovatelům a zároveň získala informace pro sebe a své kočičky.
_________________
www.kocky-psi.cz, www.bytova-dekorace.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Colostrum a Aloe vera
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 21:59:14
Odpovědět s citátem

luczinka napsal:
Dobrý den,

zajímaly by mě Vaše veškeré zkušenosti s podáváním colostra a aloe vera kočkám případně jiným zvířatům. Zkušenosti s podáváním koťatům, kojícím kočkám, po úrazu, při nemoci a podobně. Zajímají mě konkrétní případy a zkušenosti. Ráda bych tyto informace nějakým způsobem seskupila a pomohla takto i jiným chovatelům a zároveň získala informace pro sebe a své kočičky.


Já má vlastní zkušenost s přípravkem aloe vera.V květnu jsem našla odrostlejší kotě,zraněné vychrtlé s ošklivou,řídkou srstí.Vetka léčila podáváním ATB,cortikoidů,opět ATB.Pokud kočka dostávala léky jevila se v pořádku ale problémy s kašlem se pořád vracely,po prvním očkování byla špatná, opět ATB.Tak jsem se rozhodla,už žádnou chemii,nenechala jsem přeočkovat,koupila od firmyLR přípravek Sivera-93% aloe zbytek kopřivový výtažek.Denně jsem podávala dávku-1ml na kilo váhy.Po nějaké době(asi tři týdny),se úplně změnila,kašel přestal,narostla a zhoustla jí srst,má jí krásně lesklou,oči má čisté,zářivé.Je to úpně jiná,nádherná hravá živá kočička!Na zkoušku jsem v podávání aloe udělala přestávku,nepodávám od začátku prosince,kočka je v pořádku bez nějakých příznaků recidivy.Ale mám v plánu tuto přestávku do konce ledna a pak opět nějakou dobu přípravek zase dávat.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Colostrum a Aloe vera
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 15:40:00
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
luczinka napsal:
Dobrý den,

zajímaly by mě Vaše veškeré zkušenosti s podáváním colostra a aloe vera kočkám případně jiným zvířatům. Zkušenosti s podáváním koťatům, kojícím kočkám, po úrazu, při nemoci a podobně. Zajímají mě konkrétní případy a zkušenosti. Ráda bych tyto informace nějakým způsobem seskupila a pomohla takto i jiným chovatelům a zároveň získala informace pro sebe a své kočičky.


Já má vlastní zkušenost s přípravkem aloe vera.V květnu jsem našla odrostlejší kotě,zraněné vychrtlé s ošklivou,řídkou srstí.Vetka léčila podáváním ATB,cortikoidů,opět ATB.Pokud kočka dostávala léky jevila se v pořádku ale problémy s kašlem se pořád vracely,po prvním očkování byla špatná, opět ATB.Tak jsem se rozhodla,už žádnou chemii,nenechala jsem přeočkovat,koupila od firmyLR přípravek Sivera-93% aloe zbytek kopřivový výtažek.Denně jsem podávala dávku-1ml na kilo váhy.Po nějaké době(asi tři týdny),se úplně změnila,kašel přestal,narostla a zhoustla jí srst,má jí krásně lesklou,oči má čisté,zářivé.Je to úpně jiná,nádherná hravá živá kočička!Na zkoušku jsem v podávání aloe udělala přestávku,nepodávám od začátku prosince,kočka je v pořádku bez nějakých příznaků recidivy.Ale mám v plánu tuto přestávku do konce ledna a pak opět nějakou dobu přípravek zase dávat.


BBLMM


Na Betky doporučení jsem tento týden aloe vera také objednala pro svého kocoura, který je alergik...zatím čekám, až mi to pošta doručí...chci se jen zeptat jakým způsobem jste to kočce dávala? jestli je to pro ně "žratelný" nebo se to musí do něčeho přimíchávat? atp. díky bára
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 16:52:54
Odpovědět s citátem

Já to podávala stříkačkou do tlamičky. Je to tekuté.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alla



Založen: 12.10.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2012 14:16:34
Odpovědět s citátem

Chci to zkusit také, protože jeden můj siamáček je alergický. Jinak jsem slyšela samou chválu. Doporučovala to i paní Dita Kellnerová ze Sevaronu. Tady je návod od paní Dity:
1) dospělé zvíře, kotě nad 1 kg:
0,5 ml kolostra / 1 kg živé váhy / den (dle závažnosti stavu)
Podávat 7 - 14 dní (rozdělit do 2 dávek - ráno, večer) pak přestavka
Aplikace: stříkačkou do tlamičky, do žrádla

2) Kotě:
0,1 ml kolostra / 100 g živé váhy / den po dobu 14 dnů (rozdělit do 2 dávek - ráno, večer)
Aplikace: Nejlepší je aplikace do čerstvě připraveného mléka (Royal Canin BABYCAT MILK, Gimpet nebo jiné) nebo přímo do tlamičky
Kolostrum lze použít:
- podpora imunity (odstav koťat z důvodu jiné krevní skupiny než má matka, císařský řez a ztráta mléka)
- léčba infekcí způsobených viry i bakteriemi (Herpesvirus, kaliciviry, Mycoplasmy, Chlamydophila felis, koronaviry, Pasteurella multocida , Bordetella bronchiseptica, Haemophilus felis, plísně apod)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2012 19:36:57
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já to podávala stříkačkou do tlamičky. Je to tekuté.


tak to aloe vera dneska přišlo...ochutnala jsem to a teda pěknej hnus...dala jsem blíznout merlinkovi a kupodivu mu to jelo....tak snad to nezakřiknu, když řeknu, že s podáváním nebude problém Smile
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (40x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Thajská kočka (13x)
6
Jak se naučit vybírat mýtné (12x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (12x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)
9
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top