Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

JAK VPRAVIT DO KOČKY TABLETU

Fórum: Tipy a triky

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kar
Anonymní





Předmět: JAK VPRAVIT DO KOČKY TABLETU
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2005 19:00:39
Odpovědět s citátem

mohl by mi někdo prosím poradit,jak do své kočky dostane odčervovací tabletu?s tou mojí to nejde ani po dobrém,ani po zlém,nakonec to skončilo tak,že sem ji rozdrcenou tabletu s taveným sýrem roztírala po tlamičce takže to chtě nechtě musela olízat...neznáte někdo lepší způsob?když sem do ní tabletu cpala vcelku,chvíli sem ji podržela než to spolkla tak stejně po dvou krocích z ní tableta vypadla...
Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2005 19:58:53
Odpovědět s citátem

Ahojky Kar,

právě máme za sebou zkušenost...do naší 3 měsíční kočičky jsme vpravovali tabletku jednoduše. Manžel vzal voňavou lososovou pěnu od Pro planu a do té přidal tabletku, takže kočička ji zhtla ani nevěděla jak Wink
Přejeme úspěšný boj s tabletkou Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2005 11:59:57
Odpovědět s citátem

problémy s tabletkami našťastie nemáme, ale aj tak sme od veterinárky dostali (tada kúpili, ale nebolo to drahé) umelohmotný aplikátor, ktorým sa mačke tabletka "strelí" až do krku, takže už nemá inú šancu ako ju prehltnúť.
Pomože to ale len pri mačkách, ktoré si nechajú niečo strčiť do úst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdendula



Založen: 13.10.2005
Příspěvky: 12

Předmět: tablety
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2005 20:46:03
Odpovědět s citátem

Mám kocoura a kočku.Kocour je mírnější, když mu dávám odčervovací tabletu, položím si ho na záda do náruče, jako bych chovala miminko.Otevřu mi tlamičku, a rozčtvrcenou tabletu / vždy po 1/4/ mu vsunu co nejdéle do krku. Pak ho nechám ještě v této poloze a držím mu čelisti u sebe, aby nemohl tabletu jazykem vyndat.Někdy to dělám i navícekrát.I po všech procedurách tabletu vyplivne.Kočka je divočejší a má tendenci se velmi bránit zuby i drápky.Tak jí veterinář dal ihned v ordinaci do tlamičky pastu a bylo to vyřešené.Prý existují i injekce na odčervení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Futetka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2005 16:20:31
Odpovědět s citátem

Nám se nepodařilo dát tabletku kočičce, která byla tzv. polodivoká. Vždycky si přišla jen pro něco k snědku. Zkoušeli jsme tabletky různě maskovat do masa a tak, ale bylo to k ničemu. Nakonec nám pomohl nápad mé dcery. Protože kočky se- jak známo, po každém jídle myjí... rozmělnili jsme tabletku, rozmíchali ten prášek ve šťávičce z konzervy a pak, při krmení jsme nenápadně touto směsí potřeli kožíšek tak, aby to mohla kočička slíznout. Po jídle se začala oblizovat a kožíšek také přišel na řadu. Takto jsme do kočičky vpravili celou dávku, a i když se u toho tvářila velmi "kysele", a chudák nechápala, kde se tak zaneřádila, splnilo to svůj účel.
Zkuste to také tak. Přeji hodně štěstí.
Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2005 22:00:10
Odpovědět s citátem

Já do Basimka úspěšně vpravím jakoukoliv tabletku, když si dám na prst vitamínovou pastu Junior Plus od Gimpetu. Do ní vložím tabletku a Basimek to oblízne a tabletka je tam kde má být, tudíž v kocourkovi. On tu pastu miluje, takže s tím není problém. Možná bude chutnat i ostatním kočičkám.
_________________
www.luckysun.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2005 18:52:15
Odpovědět s citátem

My máme vynikající zkušenost s odčervovací pastou Banminth, která kočičce chutnala tak, že ji slízala bez jakýchkoli doplňků, můžu jen doporučit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: tabletka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2005 22:34:51
Odpovědět s citátem

Taky jsem si říkala jak do kocoura dostanem odčervovací tabletku.Ale náš Bertík miluje masovou tyčinku,název nevím,je to taková měkká tyčinka zabalená v sáčku.Tak jsem tablëtku rozčtvrtila a nastrkala do kousku tyčinky a Bertík to s chutí zbaštil.
Razz
Tak uplynulo 5let a muj kocour Bertik tabletku v tyčince dávno nejí.musím ho chytil přilácnout břichem k podložce nebo zamotat do deky aby mu trčela ven hlava otevřít tlamu,vyděsit se těch zubu a pocitu že mě kousne, tabletku vtlačit co nejdal,rychle zavřit a držet.A postup zopakovat ještě 2x protože kočky mame tři.Dvěma větším kocourům (8-9kg)naštěstí dávám jen 2x do roku tabletku na odčervení,ale třetímu jsem dávala několikrát antibiotika,a už dva měsíce dávám každý den léky na močové cesty a pastu urinal.Kocour sice někdy tabletu plivne ale to je tak asi všechno je malý (5kg)tak na odpor se moc nezmůže Laughing ale těm dvěma větším bych to dávala s větším respektem. Razz


Naposledy upravil Cassi dne 2. 8. 2010 20:48:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Terča



Založen: 14.12.2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: Re: JAK VPRAVIT DO KOČKY TABLETU
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 15:17:25
Odpovědět s citátem

No já asi nic poradit nemůžu, protože s naší číčou máme stejnej problém.... Very Happy Takže jestli někdo víte něco opravdu účinýho tak mi napište
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2006 16:07:06
Odpovědět s citátem

Ahojky, taky davam kocice tabletku do jidla, proste ji zabalim do masicka z konzervy, do kys. smetany nebo cehokoli,co ma rada a ona to slupne,aniz by vedela.
Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: tabletka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2006 12:58:13
Odpovědět s citátem

davam Vam uplne za pravdu. taketo mäsove tycinky predavaju v drogerii dm, su v takom zltom obale. netvrdim, ze su nejako vyzivne alebo zdrave, ale kocur ich zhltne v priebehu sekundy. takze uz rok a pol mu tak vzdy schovam polovicku tabletky a spapa ju ani neviem ako, este sa oblizuje Very Happy takze vrelo doporucujem.
ked bol este maly davala som mu pastu (banminth). vobec mu nechutila a je neporovnatelne drahsia ako tabletky Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marta Jursová



Založen: 30.08.2007
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2007 19:31:12
Odpovědět s citátem

Ja nášmu kocúrovi Kikovi jednoducho potlačím dolu sánku, otvorí sa mu tlamička, šupnem mu tabletku hlboko do hrdla, zatvorím tlamičku, podržím, aby to nevytlačil jazýčkom, pomasírujem krk a on to pekne spapá.
Horšie je to s našim Rockym, toho chytím za obojok, manžel mu otvorí pusinu a postup je rovnaký.
Po tejto procedúre ich odmeníme nejakou maškrtkou, ktorú majú ako bolestné : Laughing
_________________
Marta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2007 20:12:07
Odpovědět s citátem

U nas pomaha rozmnelnit tabletu, dat na lzici a pridat stavicku z kapsicky (nase cica odmita kousky masa, syry, jogurty,....). Pokud nechce slizat obsah zicky, tak zbytek namazu na chlupy na boku. Tam je to zarucene Smile Stejnym zpusobem ji davam i maltsoft pastu, staci jen ohlidat, aby se pred umytim neotrela tam, kde nema..
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: tablety vs. pasty
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 15:36:13
Odpovědět s citátem

jo i mně to v masové taštičce s omáčkou nakonec tu rozdrcenou zblajznul..... Laughing jinak měl i tři pasty,a ty jsou prej dobré...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: tablety vs. pasty
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 17:34:24
Odpovědět s citátem

Pietra napsal:
jo i mně to v masové taštičce s omáčkou nakonec tu rozdrcenou zblajznul..... Laughing jinak měl i tři pasty,a ty jsou prej dobré...

ja ted podavam tabletky(resp. jeji 1/Cool tak ze ji rozdrtim a zamaskuju do kousicku taveneho syru a na nej dam jeste kousek "bez prasku", v tom asi neni ta hrokost tablety tolik citit,jak je syr mazlavy a zapatla cely jazyk,potom uz tu horkou cast toli nevnima...nebo nevim,ale tohle zatim basti bez problemu, pred tim jsem zkousela michat do konzervy,pasticky a to vzdycky poznala... Ale je to asi u kazdy ciciny jinak, metoda,ktera fungovala na moji predeslou kocicku u tehle ted nefungovala a tak jsem hledala jiny zpusob
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: tablety vs. pasty
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 18:13:47
Odpovědět s citátem

ja ted podavam tabletky(resp. jeji 1/Cool tak ze ji rozdrtim a zamaskuju do kousicku taveneho syru a na nej dam jeste kousek "bez prasku", v tom asi neni ta hrokost tablety tolik citit,jak je syr mazlavy a zapatla cely jazyk,potom uz tu horkou cast toli nevnima...nebo nevim,ale tohle zatim basti bez problemu, pred tim jsem zkousela michat do konzervy,pasticky a to vzdycky poznala... Ale je to asi u kazdy ciciny jinak, metoda,ktera fungovala na moji predeslou kocicku u tehle ted nefungovala a tak jsem hledala jiny zpusob[/quote]

Cool to ano..poznal,tak jsem přidala více omáčky a už to snědl..jinak nevím,jeslti jsou tablety účiné stejně jako ty pasty Vhitamine...apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: tablety vs. pasty
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 5:30:46
Odpovědět s citátem

Tak nám veterinářka poradila odlišný způsob, než tady čtu, ale kupodivu to funguje i na našeho 11kg mainského mývalího kocoura.
Ze začátku je dobré, aby na to byli dva. Jeden chytne kočku za kůži na krku a zvedne ji tak, aby visela ve vzduchu. Všechny kočky mají od narození podmíněný reflex se v této poloze nehýbat - když je mamka nosila jako malé koťátka za krk. Potom ten druhý spolupracovník otevře jemným tlakem tlamičku a prstem strčí tabletu co nejdále do krku, kočka lehce spolkne. Chce to jen trošku cviku, někdy se to nepovede hned napoprvé. Zvládám všech svých 6 koček sama jen s tím obrem mně musí manžel pomoci, protože ho jednou rukou ve vzduchu neudržím Very Happy
Přeji všem snadné podávání prášků Very Happy Very Happy Very Happy
RadkaK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 13:34:25
Odpovědět s citátem

RadkaK- to jste šikovná, my jsme ve dvou nedokázali tuto "operaci" provést s tříkilovou kočičkou (spíš bestií:-)). Bylo jí tenkrát 8 měsíců, sílu měla jak kůň, s chlapem jsme ji nedokázali podržet, k tomu drápala jak divá, stejně snažit se jí něco vložit do tlamičky znamenalo počítat snad s ukousnutím prstu. Asi po půl hodině marného snažení nám došly síly, tak jsme to zkusili lstí- ve všem to poznala. Pak už jsem byla tak vytočená, že jsem jí vztekle vždycky mázla na kožich, když se přiblížila. Bestie to zčástli slízala - když zjistila, o co jde, vyslintala to, pak už vždy jen chytře přiběhla k (čerstvě vymalované) zdi a otřela se....

Jinak je to můj milovaný mazlíček, ale tehdy jsem měla pocit, že ji roztrhnu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 4:50:33
Odpovědět s citátem

Nemyslete si, že se nám to podařilo hned napoprvé, vypadalo to u nás ze začátku, jako kdekoliv jinde, co tady píšou Very Happy . Ale měli jsme pak značné kočičí zdravotní problémy a jezdit každý den 15 km na injekce bylo opravdu finančně i časově moc náročné, proto jsme tak dlouho trénovali, až se nám to povedlo, nakonec si kočky celkem zvykly a už nemám problém do nich dostat jakoukoliv tabletu. Jen venkovní polodivoké myšilovky se trochu brání, ale už mám v tom takový cvik, že je přeperu.
Kočkám a tabletám ZDAR!!! Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 7:08:00
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
RadkaK- to jste šikovná, my jsme ve dvou nedokázali tuto "operaci" provést s tříkilovou kočičkou (spíš bestií:-)). Bylo jí tenkrát 8 měsíců, sílu měla jak kůň, s chlapem jsme ji nedokázali podržet, k tomu drápala jak divá, stejně snažit se jí něco vložit do tlamičky znamenalo počítat snad s ukousnutím prstu. Asi po půl hodině marného snažení nám došly síly, tak jsme to zkusili lstí- ve všem to poznala. Pak už jsem byla tak vytočená, že jsem jí vztekle vždycky mázla na kožich, když se přiblížila. Bestie to zčástli slízala - když zjistila, o co jde, vyslintala to, pak už vždy jen chytře přiběhla k (čerstvě vymalované) zdi a otřela se....

Jinak je to můj milovaný mazlíček, ale tehdy jsem měla pocit, že ji roztrhnu Very Happy


Tak Áďa je něco podobného,tak mně nezbývá ,než se modlit ,aby nebyla nemocná a nemusela dostávat tablety. Rolling Eyes J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:05:25
Odpovědět s citátem

A easy pill jste zkoušeli? jsou to takové kuličky do kterých se zabalí prášek. Naši takhle dostali prášek do kočičky do které ho nezvládl dostat ani veterinář.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Tabletka
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:03:38
Odpovědět s citátem

Já jsem letos vymyslela na svou kočku past - tabletku jsem rozmačkala a vmíchala do pasty, kterou miluje. Slízala to všechno jedna báseň Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2007 14:47:29
Odpovědět s citátem

Píšu pro Ty, kterým se tabletka nedaří do kočky vpravit a nechtějí kočku ani sebe nervovat. Existují kapky do srsti za krk - podobně jako se dávají kapky proti klíšťatům a blechám. Působí na škrkavky (ne na tasemnici) i proti klíšťatům a blechám. Nechci psát značku - abych nedělala reklamu. Veterinář bude vědet. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2007 5:56:22
Odpovědět s citátem

Květa napsal:
Existují kapky do srsti za krk - podobně jako se dávají kapky proti klíšťatům a blechám.


Nicméně v případě, že se jedná kupříkladu o antibiotika, která v jiné, než tabletové formě nejsou, musí se válčit. Navíc existují nemoci, kdy člověk je nucen podávat léky v tabletové či kapslové formě pravidelně; takže myslím, že každý by se měl alespoň trochu naučit do kočky tablety vpravit, i když je to tuhý boj kdo s koho, aby byl připravený v případě nutnosti.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2007 9:45:40
Odpovědět s citátem

souhlasím s April, my jste při nemoci Dominika museli podávat 21 ks antibiotik. Byly to velikánské prášky, něco jak paralen pro lidi (Synulox). V jídle prášek nevzal, pasty nejí, v mase ho cítil. No a tak nezbylo nic jiného než prostě prášek strčit do tlamičky. Klekla jsem si, posadila si ho mezi nohy zády k sobě aby nemohl vycouvat. Jednou rukou jsem ho chytla shora za čelist, druhou rukou jsem mu odtáhla spodní čelist a prstem jsem mu strčila prášek hodně dozadu na jazyk, podržela tlamičku zavřenou a masírovala krk. No a za chvíli polkl a bylo to. Pak dostal bonbonek a pochvalu a pak už to šlo jak po másle. U Fugina je to horší, ten se pere, kouše a prášek plive. Tak ho třeba na 4x sbírám a strkám mu ho do tlamičky tak dlouho dokud ho nepolkne. A musím mu držet zavřenou tlamičku a masírovat krk. Někdy dělá, že už polkl, ale jak ho pustím tak prášek vyplivne. S ním je to horší, ale dávali jsme deset tabletek, půlku ráno, půlku večer a šlo to. Injekce mě naučil píchat veterinář, sice jsem se u toho pěkně zapotila hrůzou, ale píchli jsme a teď už vím, že když bude problém, zvládneme i tohle.

Jinak ještě k práškům - na chalupě máme kočku, která se musí celá zabalit do deky, nechá se koukat jen hlava. Kočky vrčí, kouše a dělá jak blázen, ale také do ní prášek dostaneme.
A u naší Nelinky zabral právě ten easy pill. Ale teď jsme objevili bonbonky, které jsou takové gumové a když se chvíli žmoulají, tak jsou jak plastelína. No a do nich mamina obalí prášek a Nelina to schrupne jak malinu:-))
Je fakt, že je potřeba se to nějak naučit, jinak je pak velký problém, když se musí podávat léky, co v injekční formě neexistují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: tabletka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2007 18:36:02
Odpovědět s citátem

Díky za zkušenosti ÚPLNĚ VŠEM, vyzkouším! Smile
Kocouř Mikuláš už to vzdal a nechá se, ale s malou Floppy to bude opravdu problém, vypitvá i drobný prášeček z jakékoli ňamky Twisted Evil
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 19:45:32
Odpovědět s citátem

Po přečtení příspěvků jsem si uvědomila, jak je důležité naučit kočenku, aby polykala tablety, pro případ, že onemocní. Tak jsem tu odčervovací rozdělila na půl ( vlastně na dvě čtvrtky,) vzala Rebeccu do náručí povídala si sní a drbala jí pod krčkem a při tom jí nejprv jednu a pak i druhou čtvrtku strčila do tlamky, jak hluboko to šlo. Tu první plivala, ale dala jsem jí kočičí bonbonek a na tu druhou už se nechala přesvědčit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 8:55:32
Odpovědět s citátem

April napsal:
Květa napsal:
Existují kapky do srsti za krk - podobně jako se dávají kapky proti klíšťatům a blechám.


Nicméně v případě, že se jedná kupříkladu o antibiotika, která v jiné, než tabletové formě nejsou, musí se válčit. Navíc existují nemoci, kdy člověk je nucen podávat léky v tabletové či kapslové formě pravidelně; takže myslím, že každý by se měl alespoň trochu naučit do kočky tablety vpravit, i když je to tuhý boj kdo s koho, aby byl připravený v případě nutnosti.

April


Ano to je pravda, asi jsem si téma nepřečetla celé a odpovídala jsem na problém odčerovací tabletky.
Já sama teď dávám svému kocourovi už měsíc antibiotika a mám tyto rady. Hlavní je, aby kočka nemohla couvnout a to se dá docílit:
1. veterinář má takovou podlouhlou hlubší váhu, do které kočku posadí, pohladí ji, pak jí zakloní hodně hlavičku a současně dá prsty palce a prostředníčku kočce do tlamičky a tím se tlamička rozevře, pak druhou rukou vložit co nejhlouběji tabletku, zavřít kočičce tlamičku, držet ji chvilku zavřenou a hladit po krčku směrem dolů (jako když se krmí husy). Většinou prášek polkne.
2. doma takovou váhu nemám, tak jsem rozdělala kočičí přepravku (má odnímatelnou horní polovinu, kočku do ní posadím a dál tak jako ve variantě č.1.
V posledním týdnu se koucour urputně brání (už je zdravější, tj.silnější Smile ) a občas se mu podařilo tu čtvrtku prášku vyplivnout. Tak jsem to zdokonalila dle rad na tomto serveru, že čtvrtku obalím do rozmačkané pochoutkové tyčinky. Asi kocour bude nenávidět tyto tyčinky, ale to nevadí, hlavně že spolkne antibiotika - když je to kulička a ne hranatý prášek, který se mu lepil na jazýček a lehce se mu vyplivoval.
Sice mám kapku pokousané ruce, ale i skoro zdravého kocoura Very Happy .
Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stepanka



Založen: 11.10.2009
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 14:19:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

náš minulý kocour po prvním pokusu podat tabletu prokoukl VŠECHNY triky, některé jsme ani nemohli vyzkoušet, protože zuřil a nedal se chytit. Od nejoblíbenějších lahůdek s rozdrcenou tabletou se znechuceně odvrátil a urazil se, že ho tak podceňujeme.
U současného kocoura jsme na to šli trochu jinak: zatajili jsme mu existenci tablet: když byl kotě, odčervovali jsme ho pastou, později mu rovnou tabletu rozdrtili do trošky tekuté šlehačky (asi tolik, aby v tom nerozeznal tabletu, ale zas ne moc, aby to neměl v misce dva dny). Jinak mu moc dobrůtek nedáváme, tak na to zatím skáče
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 16:09:25
Odpovědět s citátem

Já popadnu kocouře, zvrátím hlavu nahoru, otevřu tlaminu a ukazováčkem zastrčím tabletu jakkoliv velikou do kocouřího (kočičího) krku. Kocouř polkne a je to. Někdy to vyjde na poprvé, jindy na druhý až třetí pokus, ale vyjde to vždycky, aniž bych přišla o prst či cokoliv jiného. Prozatím to tak funguje u všech šesti kousků. Bez problému. Jediný problém je příslušného kocouře chytit, protože nevím, jak VÍ, co právě teď chci zrovna s ním provádět, ale prostě to VÍ a dekuje se. Musím požádat o pomoc s jeho odchytem manžela. Jakmile je odchycen, smiřuje se s osudem a nebrání se ani jeden. Jsou to miláčkové. Jo a okamžitě po polknutí tablety strašně, ale strašně moc kocouře chválím, hladím, mazlím a ňuchňám. Funguje to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top