Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kartouzské koťátko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzaka



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 7

Předmět: Kartouzské koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2012 13:57:48
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem na stránkách modrýkocour.cz nová a zatím jsem si jen pročítala rozhovory, rady a tipy Smile.
V červenci bychom si měli jít vyzvednout kartouzské modré koťátko, tak se připravujeme na příchod nováčka Smile. Bydlíme v dvoupokojovém bytě s přítelem. A teď proč píšu. Našla jsem tu spoustu informací o kočičácích v bytě všech možných plemen Smile, ale ani řádku o zkušenosti s tímto plemenem. Zajímalo by mě, jestli s ním má někdo zkušenosti a jaké Smile.
A druhá otázka, budu mít koťátko v bytě poprvé v životě, existuje nějaká literatura, kde bych si mohla nejlépe nastudovat, jak správně postupovat při seznámení koťátka s bytem, vybavením, péčí, krmením atd. Doporučíte mi něco?
Moc děkuji za odpověď, Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Kartouzské koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2012 17:14:16
Odpovědět s citátem

Dobrý deň,
veľa užitočných rád nájdete aj v diskusnom fóre priamo tu na MK, v princípe sa musíte pozrieť na svoj byt očami mačky - t.j. čo by sa vám páčilo, čo nepáčilo, kde je aké riziko, že by si mačiatko mohlo ublížiť. Uvidíte akú bude mať mačiatko povahu - niektoré prídu do nového domova a okamžite "objavia" všetko, niektorým to trvá trochu dlhšie. V každom prípade bude fajn, keď si príchod naplánujete tak, aby ste mali pár dní voľna, napr. predĺžený víkend, a mohli ste sa mačiatku venovať - odíde od mamy a súrodencov a to bude bude veľká zmena - musíte ho presvedčiť, že ho milujete a ste jeho nová rodina Smile
Odpovědět 
Karolína + 3



Založen: 26.04.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2012 15:29:26
Odpovědět s citátem

Ano, je důležité s novým koťátkem pár dní přebývat doma, aby si zvyklo. Ale ne úplně celý den. Občas ho i opustit, aby si zvykalo také na to, že v budoucnu také nebude stále někdo doma s ním a nebude se mu věnovat a nebude středem pozornosti. Kotě by si mělo i na samotu zvyknout.
Co se týček chovu kočky jsem byla před pár lety naprostý začátečník. Nikdy jsem doma kočičku neměla, byla to jen má touha a opravdu jsem moc chtěla. Ale léta jsem se zajímala o kočky a přečetla kdejakou literaturu, odebírala jsem od založení časopis "Kočky" a študovala. Co kdyby jednou!!!!! To "jednou" nastalo a já náhle zjistila, že naštudované články apod. jsou sice jedna stránka věci, ale je to jen ta stránka informativní, praxe je naprosto jiná. Tak jsem začala při každé maličkosti, která se mi nezdála, "plašit". Plašila jsem kamarádky kočkařky, plašila jsem veterináře, plašila jsem všude. Už si ze mně začali i utahovat. Pak k odrostlému kotěti Melíškovi přišel Zrzínek, neskutečný bojásek a introvert a začínalo se zas od nuly. Zase jsem byla plašan. S Ríšou to už bylo jiné, i když byl pak taky hodně nemocný a já si občas "zaplašila" i s ním. Ale s přibývajícím časem a zkušenostmi, nabytými společným soužitím, jsem pomalu začala kombinovat načtené se zkušenostmi a ono to funguje. Už neplaším, jen občas konzultuju! Vždy nastane situace, kdy si člověk neví rady, v knížkách to nenajde, poradí kamarádky. A tak se nebojím jim zavolat a svěřit, co máme za problém, víc hlav víc ví, ale vždy platí - raději při pochybnostech k vetovi, předejdou se tak hodně velké starosti. Několikrát ověřeno!
Tak hodně krásných dnů a let s kočičkou či kocourkem přejí kluci Melda, Zrzek a Ríša a doporučují - kamaráda! Není pak přes den tolik smutno!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stekna



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Kartouzské koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 14:00:11
Odpovědět s citátem

Ahoj Zuzko, mame domakartouzske kocourka


je napúrosto uzasny, moc nemnouka, ale spise se chova jako pejske vsude se mnou chodi a kdyz chce mazlit drcne do me hlavou. Tohle plemeno je idealni a naprosto uzasne do bytu, neni prilis aktivni, spise moudry:)

Zuzaka napsal:
Dobrý den,
jsem na stránkách modrýkocour.cz nová a zatím jsem si jen pročítala rozhovory, rady a tipy Smile.
V červenci bychom si měli jít vyzvednout kartouzské modré koťátko, tak se připravujeme na příchod nováčka Smile. Bydlíme v dvoupokojovém bytě s přítelem. A teď proč píšu. Našla jsem tu spoustu informací o kočičácích v bytě všech možných plemen Smile, ale ani řádku o zkušenosti s tímto plemenem. Zajímalo by mě, jestli s ním má někdo zkušenosti a jaké Smile.
A druhá otázka, budu mít koťátko v bytě poprvé v životě, existuje nějaká literatura, kde bych si mohla nejlépe nastudovat, jak správně postupovat při seznámení koťátka s bytem, vybavením, péčí, krmením atd. Doporučíte mi něco?
Moc děkuji za odpověď, Zuzka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzaka



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 17:03:10
Odpovědět s citátem

Moc dekuju za vsechny odpovedi:). Snad jsem zaklady nacetla a pochopila a okamzite situace budu resit jak budou prichazet:). Ted v sobotu jsi jdu kocourka vybrat a v puli cervence si jej pak budu brat domu:). Urcite se pak rada pochlubim fotkami:).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzaka



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 7

Předmět: Re: stekna
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 17:05:48
Odpovědět s citátem

Ahok stekno, tak to uz jsem slysela i od chovatelu:), ze se obcas chova jako pejsek a moc nemnouka. I to je duvod proc jsem si ho vybrala. Ale hlavne proto ze je to klidas, inteligentni a pro me moc krasny:).nemuzu se dockat az ho budu mit doma:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top