Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

STOP MASOVÉMU MUČENÍ ZVÍŘAT

Fórum: Pomoc

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 10:29:02
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Viete mne osobne by nevadili tieto linky na peticie, ani keby toto bolo forum o traktoroch.


Asi takhle, v diskuzi o traktorech by téma "petice" mělo životnost pravděpodobně asi tak 5 minut, než by si toho moderátor či admin všiml a smazal či zamknul. Stejně by to dopadlo i v případě, že by toto někdo vlepil do fora s tématem počítače, mobilní telefony, či jakékoliv další téma. Např. na "energetickém foru upramene" se slečnou či paní globelino též diskutovali a nemazali, ale byla upozorněna, že forum není vývěska, ale forum.

Že vlákno není smazané je proto, že tady se ve většině případů nemaže a že MK se řadí k poměrně tolerantním webům, to samé platí o tématech o kydání špíny - více to totiž vypovídá o pisatelích.

Co se týče čtení - vzhledem k tomu, že tato část fora se týká i pomoci útulkům, tak v případě, že se tu objeví nový příspěvek, je třeba sem vlézt a přečíst si ho, zda není potřeba pomoci nějaké konkrétní kočce či konkrétnímu útulku.

Co se týče efektu pomoci - psala jsem výše - petice na pomoc tuleňům skončila dotací firmě, která tuleně nacpe do konzerv pro kočky. Stačí?

A pokud mi někdo jako argument napíše, že si to mám vygooglit, tak promiňte, to není argument, ale snad špatný vtip, vypovídající více o tom, kdo odpovídá, než o tom, kdo se ptal.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 10:45:49
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Viete, ja rozumiem, ze mnohym vam sa zdaju internetove peticie zbytocne, neefektivne. Ja osobne neviem aka je ich uspesnost, ale nedovolila by som si tvrdit, ze su uplne nanic. Ze nikdy nepriniesli nic dobre. Ze ani vdaka jednej sa nezlepsil zivot nijakeho zvierata, ze ani jedneho cloveka neprinutili zamysliet sa. A neviem odkial ten univerzalny nazor, ze podpisanim peticie si sam pre seba odfajknem niekde, ze ano JA pomaham. Mnohi ludia co podpisuju peticie robia ovela viac ako len to. Preco napadate niekoho kto im veri, obvinujete ho zo spamovanie, z agresivity, z toho, ze toto je “kockarske” forum, ze toto oddelenie, nie je nato urcene. Osobne vidim spojitost macka = ZVIERA a kampane urcena na pomoc ZVIERATAM. A ak je to v nespravnej casti MK no tak to presunte do sekcie VSEHOCHUT. Alebo to aj cele zmazte ak usudite, ze toto jednoducho NIE. Mate na to plne PRAVO. Viete mne osobne by nevadili tieto linky na peticie, ani keby toto bolo forum o traktoroch. Kazda aktivita, u ktorej by bola sanca, ze co i len malicko pomoze zvieratam by bola u mna vitana. Na MK je kopec inych vlakien kde sa nerobilo nic ine len kydala spina, ale vam vadi toto. Ak to nie je to, comu verite vy, tak nepodpisujte, necitajte, nestracajte cas komentovanim.


Emily,

už jsem se nechtěla zapojovat, ale v plném rozsahu souhlasím s Filipem. Tady jsou kočky a mají zde být kočky. Myslím, že v dnešní době není sebemenší problém si kdekoli na internetu udělat svůj koutek a věnovat se tomu, čemu věřím a bojovat za to. Co se týče autorky, příjde mi, že každý, kdo má jiný názor je špatný - viz úplný začátek této debaty a každá její reakce na to, když někdo nesouhlasí. Nic konkrétního jsem se vlastně stejně nedozvěděla.
Žijeme tady a jak již zmínila April - jedna petice sice dokázala to, že jisté země nevykupují tulení maso, ale zabíjení tuleňů nepřestalo ani omylem!! Stejné je to s velrybama, delfíny, žraloky a s čímkoli jiným a když to musím vidět, rve mi to srdce. Sice odtud něco podepíšu, ale ani náhodou nedohlédnu na to, že se stane to, co je pro ta daná zvířata nejlepší!! Každý má v dnešní době i Facebook, který si myslím je podstatně vhodnější - dá se tam založit přímo skupina a i lidí bude asi víc, než tady na MK.
Není mi jedno to, že se ve světě vybíjejí zvířata, ale písemné petice nic nezastaví a pokud ano, lidé si stejně najdou způsob, jak to obejít - jen to nebudou dělat tak okatě. Pokud se nezmění myšlení lidí, kteří toto dělají, můj podpis na tom asi těžko něco změní. A každý by měl být soudný a vědět, co je kam vhodné dávat a co ne a nemuseli bychom se tady tak přetahovat a slovíčkařit.
_________________

www.britaci.estranky.cz


Naposledy upravil Karin Š. dne 8. 10. 2012 10:49:50, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 10:46:43
Odpovědět s citátem

April ja netrpim naivitou, mne je jasne, ze na forach s absolutne inym zameranim, by toto vlakno uz davno nebolo. Myslim si ale, ze na fore o mackach jeho umiestnenie nie je “mimo misu”.

Ak je vlakno umiestnene nespravne, nie je predsa problem presunut ho, tak ako sa to robi v inych pripadoch, ci?

Vy April viete s urcitostou povedat, ze konzervy nie su mensim zlom? Viete urcite, ze cela ta kampan mala nulovy efekt? Ja nie.

Co sa tyka odpovede Globelino o “vygoogleni”, je myslim jasne, ze tak reagovala na prispevok Filipa, ktory pisal, ze je zbytocne davat tu linky, kedze zaujemci o kampane si ich mozu v pripade zaujmu vygooglit. Co je sice pravda, ale naco potom je forum? Vsak si mozeme vygooglit vsetci vsetko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 11:03:40
Odpovědět s citátem

Filip chtěl argumenty, proč podepsat, mě zajímaly též, proto jsem se s jeho otázkou ztotožnila. Reakce byla, že si to má Filip vygooglit - to je ten špatný vtip, místo argumentace - google. Filip může doporučit vyhledávání linků, které se zaměřením webu souvisí velmi, velmi okrajově, ale ten, kdo chce obhájit svůj názor tak nemůže činit přes google.

Dle globelino a Vás je forum zřejmě ideální jako "vývěska", nedej bože, aby se tu začal někdo ptát, to pak zpochybňujeme ty čisté neposkvrněné ideály zachraňovat kde koho a kde co. Hlavně, že podepíšeme bez otázek. A o to jde, neptát se, protože by to mohlo rozbít tu iluzi našeho svědomí, že podpis spasí ty vařené psy a langusty.

Forum Modrého kocouře je forum především pro milovníky koček. Nevím, jestli tyto anonymní petice tu mají místo, ale byly tolerovány. Ale pokud se někdo začne ptát, musí vkládající znát odpovědi, musí umět vyargumentovat, proč mám podepsat petici, které do milionu chybí 400tis. hlasů a ne kohokoliv odkazovat na google.

Nejsem naivní a vím, že život je krutý, k lidem i zvířatům, a budu tedy doufat, že těm ubíjeným tuleňům se bude umírat líp s vědomím, že jdou do kočičích konzerv.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 11:08:21
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Co sa tyka odpovede Globelino o “vygoogleni”, je myslim jasne, ze tak reagovala na prispevok Filipa, ktory pisal, ze je zbytocne davat tu linky, kedze zaujemci o kampane si ich mozu v pripade zaujmu vygooglit. Co je sice pravda, ale naco potom je forum?

Zaprvé, a to chci zdůraznit, smyslem diskusního fóra je poskytnout prostor pro diskuzi. Není na to, aby sem kdokoliv cokoliv vyvěsil, napsal podepište a hotovo - a ostatní budou jen mlčky klikat a poskytovat jména a e-maily čert ví komu.
Emily, možná Vám příspěvky o peticích připadají nedotknutelné, protože jde o pomoc zvířatům, ale není to tak. I o tomto se dá diskutovat a mít na to názory. A ptát se, jestli to funguje, mi přijde legitimní. Pokud je odpovědí, ať si to vygooglím (všimněte si prosím, že globelino mi odpovídá na to, jaké mají petice výsledky, nikoliv na to, kde petice najdu), pak mi propagátorka těchto petic připadá přinejmenším nedůvěryhodná.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 11:17:31
Odpovědět s citátem

April alebo nerozumiete, alebo rozumiet nechcete. Ja nikoho na ziadne podpisovanie nenahovaram. Myslim, ze som povedala vsetko co som chcela. Konverzacia plna hnevu, sarkazmu a prekrucania mna nebavi.

Filip ja nepovazujem prispevky o peticiach za nedotknutelne, urobte si s nimi co uznate za vhodne. A tiez verim, ze Vam globelino mohla odpovedat inak. Ale cele toto mi pride ako hon na carodejnice.
Pekny zvysok dna vsetkym, uz nemam co dodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
globelino



Založen: 11.04.2012
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 12:26:55
Odpovědět s citátem

http://www.ptroa.co.il/petition/index.php, petice neukončena stále běží
http://www.thepetitionsite.com/238/648/846/stop-thailands-illegal-dog-trade/, petice neukončena stále běží
http://imcmedia.cz/?p=18321 , nejednalo se o petici
http://zachrana-zvirat.blogspot.cz/2012/02/avon-testuje-na-zviratech.html, nejednalo se o petici
http://www.tigertime.info/bantigertrade.html, petice neukončena stále běží
http://www.thepetitionsite.com/860/946/267/morsico-stop-eating-endangered-animals/, petice neukončena stále běží
https://secure.peta.org/site/Advocacy?cmd=display&page=UserAction&id=4119, vyjádření senátora Mac Harba viz http://www.huffingtonpost.ca/blackberry/p.html?id=1751786
http://www.thepetitionsite.com/867/025/075/please-help-stop-september-15-deadline-for-death-of-harp-seals-at-aquarium-des-iles-quebec-canada/?z00m=20408116, úspěšná viz http://www.care2.com/causes/care2-success-seal-pups-saved-from-certain-death.html

já jsem napsala svůj osobní názor a nedávám tady na nic žádný patent
to je jako bych se vás ptala proč budete volit toho anebo toho politika, zaručíte mi, že bude úspěšný? nikdo vám nikdy nic nezaručí
a myslíte si, že za konzervama či granulema pro kočky nestojí utrpení jiných zvířat než tuleňů?
podepsáním petice se ztotožňujete s jejím zněním, takže pokud někomu vadí, že se někde stahují zaživa zvířata z kůže či zaživa vaří, či před zabitím zvíře schválně mučí, resp. chce aby se se zvířaty zacházelo humánně a chce to alespoň posvětit zákonem, tak tuto petici či jiné podepíše atd., když její úspěšnosti nevěří anebo z jakéhokoliv jiného důvodu se rozhodne, že nebude ztrácet pár sekund vyplněním tří políček, taky jeho věc, jak bych vás proboha měla přesvědčovat? chováte se jako bych po vás chtěla bůhví co, já po vás ale nic nechci, dala jsem se pár odkazů s vědomím, že to může pár lidí oslovit, někteří lidé si ani nejsou vědomi toho co se děje za zvěrstva ve světě kromě pár medializovaných, a nevím jestli někoho napadne, že si sedne k počítači a každý den si vygooglí nějakou tu petici, proto těch pár odkazů, jsou lidé, kteří tyto odkazy nepotřebují, protože se o tyto věci např aktivně zajímají
nikde jsem nikdy nikoho neosočovala z toho, že je špatný pokud nějakou petici nepodepíše
Filipovi jsem doporučila google, protože jsem nabyla dojmu, že je schopný si informace zjistit sám
pokud si zde petice nepřejete, prosím smažte moje vlákna
_________________
To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme
Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme
"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 13:49:36
Odpovědět s citátem

globelino napsal:
úspěšná viz http://www.care2.com/causes/care2-success-seal-pups-saved-from-certain-death.html

Děkuji za odkazy. Uvádíte tedy jedinou úspěšnou petici, která pomohla (společně s velkým tlakem médií a nadace Brigitte Bardot) dvěma mladým tuleňům na svobodu. Roztomilá zvířata, která byla přes sezónu pro turisty k vidění v kanadském akváriu, měla být na podzim usmrcena. Důvodem, proč neměli být vypuštěni zpátky do přírody, byla obava, že zanesou mezi volně žijící tuleně nějaké nemoci (nejsem z oboru, tak netuším, jaké nemoci a jaké je riziko). Jaký je ale tedy celý obrázek? Přežijí mláďata, která byla ve svém mladém věku držena v zajetí, ve volné přírodě? Poradí si tam? A nemohou skutečně něčím nakazit volně žijící tuleně a ohrozit tak mnohem více, než o co životní prostředí jejich odchytem přišlo? V médiích se inzeruje jen část "tuleni získali svobodu". Zbytek jakoby nikoho nezajímal a ti, co sepsali petici, se všude chlubí úspěchem - je to ale skutečné vítězství? Zabýval se někdo z těch, kdo bojoval za vypuštění tuleňů, objektivně riziky, která s tím souvisejí? Nikde se o tom nepíše... Budu rád, když to dobře dopadne, ale co když máme (pro mě) bezhlavým "vyřešením" jednoho jen zaděláno na jiný, větší problém?

Děkuji za příklad... obecně mám pocit, že podobné petice jsou proti nějakým projevům bez toho, že by vedly k vyřešení, nebo vůbec ke snaze o nalezení a řešení podstaty nebo příčiny problému... Bohužel.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
globelino



Založen: 11.04.2012
Příspěvky: 29

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2012 16:43:19
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
globelino napsal:
úspěšná viz http://www.care2.com/causes/care2-success-seal-pups-saved-from-certain-death.html

Děkuji za odkazy. Uvádíte tedy jedinou úspěšnou petici, která pomohla (společně s velkým tlakem médií a nadace Brigitte Bardot) dvěma mladým tuleňům na svobodu. Roztomilá zvířata, která byla přes sezónu pro turisty k vidění v kanadském akváriu, měla být na podzim usmrcena. Důvodem, proč neměli být vypuštěni zpátky do přírody, byla obava, že zanesou mezi volně žijící tuleně nějaké nemoci (nejsem z oboru, tak netuším, jaké nemoci a jaké je riziko). Jaký je ale tedy celý obrázek? Přežijí mláďata, která byla ve svém mladém věku držena v zajetí, ve volné přírodě? Poradí si tam? A nemohou skutečně něčím nakazit volně žijící tuleně a ohrozit tak mnohem více, než o co životní prostředí jejich odchytem přišlo? V médiích se inzeruje jen část "tuleni získali svobodu". Zbytek jakoby nikoho nezajímal a ti, co sepsali petici, se všude chlubí úspěchem - je to ale skutečné vítězství? Zabýval se někdo z těch, kdo bojoval za vypuštění tuleňů, objektivně riziky, která s tím souvisejí? Nikde se o tom nepíše... Budu rád, když to dobře dopadne, ale co když máme (pro mě) bezhlavým "vyřešením" jednoho jen zaděláno na jiný, větší problém?

Děkuji za příklad... obecně mám pocit, že podobné petice jsou proti nějakým projevům bez toho, že by vedly k vyřešení, nebo vůbec ke snaze o nalezení a řešení podstaty nebo příčiny problému... Bohužel.

ano, jedna úspěšná z mnou uvedených pár petic, jelikož jako jediná byla limitovaná datumem a to 15.9.2012 a tudíž byl znám výsledek, ostatní jsou limitovány požadovaným počtem hlasů, stále běží, takže logicky je nelze zatím vyhodnotit

osobně u petice za záchranu tuleních mláďat nevidím žádné zlo, navíc tímto medializováním si mohla spousta lidí uvědomit co stojí za takovou "nevinnou" zábavou jako se jít podívat do vodního zoo či zábavního parku na dovolené apod., například zde se zmiňují, že tato tulení mláďata vypustí až poté co budou jistí, že budou schopná přežít a současně apelují na lidi, aby podpořili petici proti jakýmkoli odchytům jakýchkoliv mořských savců za účelem jejich poskytnutí do zábavních parků apod.
http://www.ifaw.org/canada/get-involved/thanks-you-seal-pups-zak-and-mika-have-been-saved

ale to neznamená, že zastávám názor, že za všemi peticemi z těch miliónů co běží se skrývají dobré úmysly
_________________
To jakým způsobem zacházíme se slabšími, určuje jací ve skutečnosti jsme
Vždy jsme zodpovědní za to co si k sobě připoutáme
"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter."-Martin Luther King, Jr.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana.k



Založen: 13.07.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Terst

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2012 9:22:11
Odpovědět s citátem

Hezky den vsem,
ani me osobne neni osud zviratek lhostejny a urcite odsuzuji ty, kteri provadeji urcite veci..
Pracuji s postizenymi detmi a snazim se pomahat tam, zapojuji se do charitativnich akci atd., tim chci rict, ze zlo a nezajem o druhe do me povahy urcite nepatri, ale pani ci slecne Globelino chci jen rict: zavidim Vam tu spoustu Vaseho volneho casu........ (kdo chce, pochopi)
_________________
Jana & Melody & Sunshine
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (16x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top