Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek mě nerespektuje, skoro šikanuje


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: Kocourek mě nerespektuje, skoro šikanuje
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2012 22:05:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
žádám o radu co s neposlušným kocourkem. Máme doma ročního brita SAŠU, vykastrovaného(z chovu). Je to pěknej zmeťour chlupatej, má všechno co si jen kočičák může přát ale stejně to není dost abych si zasloužila trochu jeho lásky. Granulky dostává, mlsky taky, a konzervičky a kapsičky též. Je to prostě rozmazlenec. Je to můj první kočičák tak se mu snažím dát vše co můžu. Ale ničeho si neváží. Mě neustále okusuje, pere mě, pohladit se nechá jednou a pak mě začne řezat a hryzat jak nějakej azor :/. Chápu, že kočky maj nějakou svojí osobnost, a tak ok není mazlivej typ, ale z našeho dědy se může zbláznit k tomu se tulí, lísa a vyžaduje si jeho poroznost. Myslela jsem tedy že když dam kocourovi pokoj a nebudu ho chtít furt ňuhňat tak že si příjde sám. No co myslíte, jakmile si ho nevšímam tak mě řeže o to víc, startuje po mě ze schovek, schovava mi boty, hází mi do nich hračky, neprojde kolem mě aniž by mě nehryz :/ přitom jsem mu neublížila, když jsme ho přivezli tak jsem s nim ponocovala, staram se o něj jak o děťátko a on na mě takhle... Nevíte někdo jak se kočičákovi zalíbit?? Nebo ho nějak zkrotit?? Mám pocit že když mě řeže a já teda přistoupím na brutální hru (aspoň nějaký kontakt) že ho pošťuchuju, že to přechází v boj o ,,moc,, :/ Nemá někdo radu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 16:09:26
Odpovědět s citátem

Když jste chtěla zvíře, co by vás respektovalo, měla jste si pořídit psa a ne kočku!

Je vidět, že o kočkách nevíte absolutně vůbec nic. Personifikujete svého kocoura, vkládáte do něj lidské vlastnosti, které on neměl, nemá a nikdy mít nebude. Soudíte ho jako člověka, ale je to KOČKA!!! A ta si odjakživa dělá to, co chce sama. Když se postavíte na hlavu, kočku nikdy nedonutíte, aby tancovala podle vašeho! Mluvit o tom, že vás skoro šikanuje, no, nevím jak to říct a zůstat slušná Rolling Eyes ... Nepustí vás na záchod, nebo k jídlu, k vodě, zamezuje vám přístup k pelíšku (posteli)? Tohle je kočičí šikana, kterou některé kočky někdy dovedou praktikovat vůči jedinci svého druhu, a ne to, že se od vás nenechá mazlit ale od dědy ano. Jemu je naprosto šumafuk, že mu dáváte jídlo a pití - nakonec je to vaše povinnost, ne nějaká milost.

Tyhle názory by ospravedlnilo jedině to, kdybyste byla dítě Evil or Very Mad . Kolik je vám let?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 16:57:37
Odpovědět s citátem

Budete se muset s tím asi smířit:) Holt některé kočky jsou nevděčnice, na člověka, který jim věnuje péči, krmí je a stará se o ně, prdí a chodí se mazlit k jinému. Také jsou některé kočky více fixované na určité pohlaví.

Někdy se ale vztah vyvíjí i několik let, takže je naděje, že nakonec kocour Vaší lásku ocení:). Také je ještě mladý, britky dospívají později.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 17:41:13
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Když jste chtěla zvíře, co by vás respektovalo, měla jste si pořídit psa a ne kočku!

Je vidět, že o kočkách nevíte absolutně vůbec nic. Personifikujete svého kocoura, vkládáte do něj lidské vlastnosti, které on neměl, nemá a nikdy mít nebude. Soudíte ho jako člověka, ale je to KOČKA!!! A ta si odjakživa dělá to, co chce sama. Když se postavíte na hlavu, kočku nikdy nedonutíte, aby tancovala podle vašeho! Mluvit o tom, že vás skoro šikanuje, no, nevím jak to říct a zůstat slušná Rolling Eyes ... Nepustí vás na záchod, nebo k jídlu, k vodě, zamezuje vám přístup k pelíšku (posteli)? Tohle je kočičí šikana, kterou některé kočky někdy dovedou praktikovat vůči jedinci svého druhu, a ne to, že se od vás nenechá mazlit ale od dědy ano. Jemu je naprosto šumafuk, že mu dáváte jídlo a pití - nakonec je to vaše povinnost, ne nějaká milost.

Tyhle názory by ospravedlnilo jedině to, kdybyste byla dítě Evil or Very Mad . Kolik je vám let?


Prosim Vás, co se hned čertíte?? Je to moje první kočka tak toho o nich moc nevim nemam doma smečku, a jen sem se zeptala na radu!!!

Píšu že vim, že je kočka osobnost, ale jestli se dá prostě kočce zavděčit!!

Děláte jako bych mu nechtěla dávat žrát nebo co! Myslím, že jste to nepochopila... Vůbec s nim nejednam jako s člověkem, ptala sem se vás jako chovatelů jestli s tím má někdo nějakou zkušenost nebo radu... A ano postel je jeho né moje, já tam jsem za odměnu. Ježíš, chápu že já bydlím u své kočky né ona u mě Smile, jestli si myslíte, že jsem pětiletý dítě co čeká že je kočka hračka tak to teda ne!! Po vaší reakci lituji že jsem vůbec žádala o radu!!

Pro vaši informaci je mi 20 let jsem asi teda mentálně zaostalý vysokoškolák s divnou láskou ke zvířatům...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 17:47:00
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Budete se muset s tím asi smířit:) Holt některé kočky jsou nevděčnice, na člověka, který jim věnuje péči, krmí je a stará se o ně, prdí a chodí se mazlit k jinému. Také jsou některé kočky více fixované na určité pohlaví.

Někdy se ale vztah vyvíjí i několik let, takže je naděje, že nakonec kocour Vaší lásku ocení:). Také je ještě mladý, britky dospívají později.


Ano je fakt, že jakmile dorazí pánská návštěva kočičák je u vytržení Smile(nedávno jsme tu měli instalatéra a Saša ho nenechal skoro nic udělat)
Budu hold trpělivá a uvidím.

Moc vám děkuji za odpověď. Jste moc laskavá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 18:05:11
Odpovědět s citátem

Já jsem před patnácti lety také neměla s kočkami žádné zkušenosti, do té doby jsem měla jen psy, takže vzájemný vztah se utvářel dlouho. Po kastraci a následných komplikacích mě začala nenávidět, jak mohla tak rafla aniž jsem se vnucovala, trvalo to docela dlouho. Pak po dvou letech jsem donesla dalšího nalezence a to už mi vůbec neodpustila, definitivně se nakýblovala k synovi a já byla jen krmič a uklízeč. když se syn stěhoval do svého bytu, měla jsem strach, jak bude reagovat, ale dopadlo to tak, že je se mnou nejlepší kamarádka, spí pod peřinou, mazlí se a žárlí na kocoura. Když přijde syn, tak se někdy nejde ani podívat. Jinak naše kočky návštěvy nikdy moc nemusely. Teď už chodí jen ti, kterým nevadí chlup v kafi, ale je zvláštní, že dokážou otravovat ty, kteří zvířata nemusí. Asi se předvádí, aby je odradily od další návštěvy. Sežeňte si nějakou literaturu, na Animal jde seriál Má pekelná kočka, je to občas i zajímavé. Nevzdávejte to, držím palce. Nikdo nemůže mít horší kočku než můj syn, který si po roce samostatného bydlení pořídil rusku. Ten by mohl vyprávět...Také nevím jestli je ta vaše kastrovaná, s tím určitě neotálejte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 18:12:24
Odpovědět s citátem

Micubiši

Ano, ano je kastrovaný od února tohoto roku. Tak vidím, že nejsem sama v takovéhle situaci.
Myslím že to ale příjde, a já si počkám Smile

Děkuji Vám za laskavou odpověď. Hned jsem optimističtější Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 18:26:47
Odpovědět s citátem

Nebu´dte smutná, já když čtu na forech ty idilické příběhy o soužití, tak jen tiše závidím. Je to jako v životě, někdo má kliku, další si musí počkat. na podzim jsem přišla po dvanácti letech o kocourka se kterým soužití také nebylo lehké, vždycky jsem mu říkala jakou má kliku, že si našel mne. Asi mu někdo ublížil, byl hodně ostražitý, mne miloval od prvního dne, ale strašně žárlil, je to smutné, ale smečce se ulevilo, co tady není, ale mě je smutno a pořád se mi stýzká. Ale také občas hryznul, kartáčovala jsem ho ve svářečských rukavicích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 18:48:35
Odpovědět s citátem

S kartáčováním jsem to vychytala, vemu ho na balkón on pozoruje co se kde šustne a mě moc nevnímá, semtam se ožene ale jinak v celku dobrý, pul hoďku to vydrží Smile zatím ještě chloupky nevyvrhl. Takže dobrý Smile

Ještě mě tak napadlo, nemůže bejt i u koček povaha dědičná?? Jeho mamka byla taková dáma jako noo tak si mě hlaď když teda chceš, a jeho taťka byl takový hravý jelítko. Ale babča byla nekontaktní, prskala na koťata... Tak jestli by to nemohlo i nějak povahově daný ://
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 19:13:50
Odpovědět s citátem

To nevím, ale ta synovo čarodejnice mi připadá dědičně zdegenerovaná, tím nechci urazit žádné! čistokrevné krasavice. I veterinářka mi do telefonu řekla "co dělá ta vaše modrá s...ě"? Také se divila, co vyvádí. Ona totiž sežrala tkaničku do bot, ta není rtgkontrastní, skoro umřela. Naveterině říkali, že u psů běžné, kočka prý není blbá. Neznám povahu jejich rodičů, stejně se vždy jako v inzerátech dočtete, že je vymazlená, čistotná, prostě zlatíčko...
Ale fakt se nebojte, chce to trpělivost a nevnucujte se, neškádlete, kdyby byla agresivní při hře, tak hned přestaňte, kupte si laserové ukazovátko, to milují. Nechávejte se očichat a nehlaďte dokud nebude sama chtít, neberte do náruče, to nesnáší naše ani jedna, zkuste ji troch ignorovat. Často se radí, že nejlepší je pořídit si druhou kočku, u nás to nefungovalo a syn se také bojí, pořídit si druhou, říká, že by se možná musel nastěhovat zpět ke mně a demoliční četě svůj byt přenechat. Věřte, že může být i hůř. Ale u vás se to určitě srovná. Také můžete zkusit kozlíkové kapky, nebo je Feliway do zásuvky, i spray na uklidnění, normálně ve zverim., docela to funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LollyLu



Založen: 24.05.2012
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2012 19:53:13
Odpovědět s citátem

Dobrá dobrá, beru vaše rady k srdci. Nám veterinářka řekla, že je to pěknej paličák ukecanej.
Dám tomu prostě čas.
Jstě vážně moc laskavá, děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ali



Založen: 03.11.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2012 9:23:27
Odpovědět s citátem

Pokud se ptáte na povahu, tak ano, povaha je dědičná, proto by do chovu měla být zařazena jen vyrovnaná zvířata. Bohužel, často tomu tak není, protože když se povede typově překrásné zvíře, často chovatel není schopen ho vykastrovat jen pro to, že je to povahou zmetek a snaží se to pořešit povahově vyrovnaným partnerem - no ale ona se ta povaha stejně u některých potomků vyrazí, i ob generaci.
Nikdy jsem zatím s povahou koček problém neměla, napadá mě - má ten kocour vůbec důvod Vás respektovat? Když mu pouze budete dělat pomyšlení a sama se nebudete vůbec prosazovat - proč by vás měl respektovat? Nastavte pravidla s ohledem na jeho, ale i své potřeby a dodržujte je. Jemu nakonec nezbude nic jiného, než je taky dodržovat, a bude tak nakonec spokojenější, protože bude jistější. S vděkem, zvlášť u mladých zvířat žijících jen v dostatku a pohodlí, moc nepočítejte. Jinak už umím poradit jen velkou trpělivost, a držím palce, aby kocourek brzy pochopil Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2012 22:58:50
Odpovědět s citátem

LollyLu-já to tak zle, jak to vyznělo, nemysela-omlouvám se Wink .

I kočka se může změnit, záleží na jejích životních zkušenostech. Já dostala jednu kočku jako dospělou dvouletou, šla z ruky do ruky a když přišla k nám, měla příííííšerný zánět nejen dásní, ale i obou pater, prostě měla fialovou celou pusu-veterinář se zděsil, když to viděl. Kočka si asi prožila svoje, chudinka. Nedala se chytit, ruce se vyhýbala, když jsem s ní něco potřebovala dělat, museli jsme ji ve dvou ulovit. Pro kousanec nešla nikdy daleko, byla jsem hodně opatrná při manipulaci s ní.

Mám ji tři roky, zánět má vyléčený, vytrhané všechny zuby a je to mazlinka největší, která přiběhne na zavolání, když hladím jinou kočku, vlítne mi pod hladící ruku s tím "mně hlaď, ne ji/jeho!!!"-prostě je to někdo úplně jiný. A můžu si s ní dělat co chci, ani náznak kousnutí. Naprosto mi důvěřuje.

Takže nikde není psáno, že i ten váš klučina se časem nezmění. Jen mu nedovolte, aby vás kousal a škrábal, to by bylo špatně. Žádné kontaktní hry, kdy by vás mohl žrát, neprovozujte-hrajte si s ním ne rukou, ale třeba nějakým škádlítkem, hračkou na konci provázku, házejte mu míček nebo kuličku papíru, jen jednou pohlaďte a rychle rukou pryč. Když kousne nebo škrábne, zasyčte na něj a ostře řekněte "nesssmíšššš!!" a přestaňte si hrát. Pokud začne útočit třeba na nohy, odveďte rychle jeho pozornost tím, že mu něco hodíte-nebo si pořiďte laser - u vietnamců za pár šupů - a ať začne honit červené světýlko.

Tož asi tak

Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Matýsek z Kočičí naděje H



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2012 18:30:14
Odpovědět s citátem

Můj osmiměsíční puberťák (zatím nevykastrovaný) mě napadá, když je odpočatý a nudí se. To není útok, ale vyzvání k tanci. Stačí párkrát hodit míč, aby se proběhnul po bytě nebo ho jiným způsobem unavit. Pravda je, že si přebytečnou energii vylévá i na starších kočkách. Pokud se bojíte pořídit další kočku, která by ho zabavila, vyzkoušejte hračky, které ho budou nutit k pohybu. Jakmile se trochu unaví, jde si po svých, a když odpočívá, klidně se nechá pohladit a předvádí hodné koťátko.
Každá kočka je jiná, ale uvidíte, že se to časem zlepší, kocourek dospívá a usadí se a vy se brzy naučíte, jak na něj. Až zpohodlní a celé dny se bude jenom povalovat, budete na tyhle začátky ráda vzpomínat!
Hodně štěstí přeje Matýsek, Kačenka a Dárek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2012 8:19:58
Odpovědět s citátem

Zkuste si koupit knihu Kočka detektiv. Je to o chování koček, hlavně o poruchách chování. Určite jde chování kočky napravit. Ale i vaše Laughing
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: kocourek mě nerespektuje
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2012 8:45:33
Odpovědět s citátem

To je určitě pravda, četla jsem, že kočky jsou neurotické hlavně z majitelů...ony poznají víc, než si myslíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bobr



Založen: 06.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Mar. Lázně

Předmět: kocourek mě nerespektuje
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2012 14:55:29
Odpovědět s citátem

Kočce se nijak nezavděčíte.
Na to abyste pochopila chování kočky, musíte být osobnost jako je ona.
Na kočku neplatí žádné nadávky nebo nevšímavost.
Kočka si chce hrát jen když ona chce, česat, a drbat i mazlit to musí sama chtít.
Na česání ji musíte zvykat od malička a hlavně necukat rukou, když po vás hňápne packou.
Zkuste jí pár dní okázale ignorovat- samozřejmě jí nakrmit a podobně., ale jinak jí přehlížet.
Uvidíte , kdo bude mít pevnější nervy..-Surprised) Very Happy
Ne nadarmo se říká, že bydlíme u kočky a ne ona u nás.... Laughing Very Happy Laughing
PS: Kočky nesnášejí pisklavé hlasy, proto většinou před dětmi se někam schovají
_________________
Bob
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top