Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Můžou být koťata němá?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tlapka91



Založen: 06.06.2012
Příspěvky: 6

Předmět: Můžou být koťata němá?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2012 13:01:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den, koupila jsem si kotě Sphynx, které za týden dostanu domů. Byla jsem se v CHs kouknout už 3x na ty raubíře vždycky asi na 2 hodiny. Jejich matka je velmi upovídaná, což ke Sphynxům patří, ale koťata zatím nevydali ani hlásku. Žádné mňoukání, předení... Byla jsem tam ve 4 týdnech, 6 týdench a 10 týdnech. Nemáte z tímto nějaké zkušenosti?
děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Můžou být koťata němá?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2012 14:17:24
Odpovědět s citátem

No nemám sice sphynxe, ale můžu říct, že naše Rubyška byla velmi tichá, až pomalu němá kočička .... otvírala tlamičku a zvuk žádnej. No dneska je jí 8 let a můžu říct, že tak ukvílenou a unadávanou kočku, aby jeden pohledal Very Happy

Vůbec nedělejte nějaké závěry z toho, že jsou koťata tichá, všeho do času Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2012 20:38:58
Odpovědět s citátem

Já tedy koťata sphynxů nemám, mám koťata peterbaldů, ty mají spynxího předka, a že by byla němá, no tak to tedy nejsou ani náhodou-jsou to neskutečně uřvaná stvoření, až moc. Já zatím nezažila kotě, co by bylo zticha, ať už co jsem si koupila nebo co se u nás narodilo, mně to tedy normální nepřijde.

Já bych radila jít se podívat ještě do jiné chovné stanice a mít tak srovnání. Zdá se mi to nemožné, že by banda koťat za 2 hodiny nevydala hlásku, to slyším prvně. Z těch mých až bolí hlava, potichu jsou, jen když spí, jinak tlamičky nezavřou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2012 22:14:01
Odpovědět s citátem

Znala jsem němou kočičku, jen otvírala tlamičku a nic. Měla koťátka a ta řvala všechna od narození. Takže stát se to asi může. Třeba se to ještě naučí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Můžou být koťata němá?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2012 6:37:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám chovatelskou stanici sphynxů a němou kočku teda neznám.
Ovšem nepřijde mi to vůbec divné, že jsou koťata potichu. Píšete, že jste tam byla ve 4, 6 a 10 týdnech. To jsou koťata ještě poměrně malá a ne všechna jsou tak ukecaná, jako píše Tatiana o Peterbaldech. Často se mi stává, že jsou hlučná a když přijede koukací návštěva, tak spíš zvědavě pozorují nebo návštěva přijede ve chvíli, kdy už jsou unavená a chystají se spát. Vypadá to pak, že máme hrozně milá, tichá a hodná koťátka Smile, přitom normálně div nezbourají barák.
Popsala bych to asi takhle: Ráno vstanou nebo spíš nás násilně vzbudí, najedí se, použijí wc a pak začne období hraní. Honí sebe i hračky, hrají si na lov čehokoliv a kočkují se mezi sebou, někdy to vypadá jako surová hra a hrozně u toho křičí něco ve smyslu (auuuu nekousej, už to bolíííí, já tě taky kousnůůůů), ale nikdy nenajdu ani škrábanec ani kousanec. Často lítají po celém baráku a dělají strašný rámus a pokouší se opravdu zbourat a rozsypat co jde. To trvá tak přibližně do oběda, pak se najedí, máma a tety je umyjí a nastává odpolední siesta. To se válí na sluníčku nebo na teplém místě a pospávají, občas se trochu pošťuchují, ale jsou klidná a celkem tichá. Další vlna řádění nastává až pak později večer. Schválně napište, v kterou denní dobu jste byla na návštěvě a já se pokusím odhadnout, jestli měli mrňata dobu hraní a řádění nebo spaní a klidu. Měla jsem už víc jak 10 vrhů a tento scénář se stále opakuje, je to podobné jako u dětí. Prostě chvíli řádí jako vichřice a tsunami dohromady a chvíli jsou to hodňoučká a tichá koťátka. Co vím, tak návštěvy většinou jezdí po obědě kolem 14-15 hodiny a to je období klidu a proto mi pak píšou udivené maily, jak to jejich miloučké a hodňoučké koťátko je ukecané a jak je živé a podobně....
Nemyslím si, že jsou koťata němá, rozhodně ne celý vrh, myslím že pokud vypadala jinak čistě a zdravě, tak jsou v pohodě, jen jste prostě nechytla to jejich řádící období.
Když o tom tak přemýšlím, tak je to asi ono. Já jako chovatelka je mám doma 24 hod a tak mám pocit, že jsou hrozně živá a celkem se těším až si od nich odpočinu (samozřejmě hned jak obrečím jejich odchod) a z vašeho pohledu návštěvy, která se většinou koná v odpoledních hodinách, kdy koťata spí nebo odpočívají a jejich aktivita je hodně omezená, to může vypadat, jako že jsou němá a divně klidná.
Myslím, že můžete být v klidu a těšit se na své koťátko, určitě si s ním doma pak užijete spoustu legrace a třeba si ještě někdy budete přát, aby bylo němé Smile
V přírodě kočky v podstatě nemňoukají, mezi sebou se dorozumívají různou řečí těla a maximálně syčením nebo takovým hrdelním mručením. Mňaukat začaly až při komunikaci s lidmi. Dokud jsou doma pohromadě, tak si povídají mezi sebou, až bude u vás doma, bez své kočičí rodiny, tak začne komunikovat s vámi, uvidíte. Smile
Nicméně měla jsem jednu kočku, která měla problém při mňoukání. Měla jakoby chrapot a občas prostě nebylo slyšet nic, jen jak otvírá tlamičku, ale němá nebyla. Taky je známo, že kočičí vrnění jsou vlastně vibrace hlasivek a že kočky používají různé frekvence, z toho některé naše ucho nemusí slyšet. Náš mainský mývalí kocour třeba přede, ale slyšet ho není. Mysleli jsme, že neumí vrnět, ale když mu položím ruku na krk, tak cítím jak silně vibruje, ale neslyším to. Ten teda taky není němý, hlavně když chce ven nebo najíst Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tlapka91



Založen: 06.06.2012
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Můžou být koťata němá?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2012 7:26:18
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Dobrý den,
mám chovatelskou stanici sphynxů a němou kočku teda neznám.
Ovšem nepřijde mi to vůbec divné, že jsou koťata potichu. Píšete, že jste tam byla ve 4, 6 a 10 týdnech. To jsou koťata ještě poměrně malá a ne všechna jsou tak ukecaná, jako píše Tatiana o Peterbaldech. Často se mi stává, že jsou hlučná a když přijede koukací návštěva, tak spíš zvědavě pozorují nebo návštěva přijede ve chvíli, kdy už jsou unavená a chystají se spát. Vypadá to pak, že máme hrozně milá, tichá a hodná koťátka Smile, přitom normálně div nezbourají barák.
Popsala bych to asi takhle: Ráno vstanou nebo spíš nás násilně vzbudí, najedí se, použijí wc a pak začne období hraní. Honí sebe i hračky, hrají si na lov čehokoliv a kočkují se mezi sebou, někdy to vypadá jako surová hra a hrozně u toho křičí něco ve smyslu (auuuu nekousej, už to bolíííí, já tě taky kousnůůůů), ale nikdy nenajdu ani škrábanec ani kousanec. Často lítají po celém baráku a dělají strašný rámus a pokouší se opravdu zbourat a rozsypat co jde. To trvá tak přibližně do oběda, pak se najedí, máma a tety je umyjí a nastává odpolední siesta. To se válí na sluníčku nebo na teplém místě a pospávají, občas se trochu pošťuchují, ale jsou klidná a celkem tichá. Další vlna řádění nastává až pak později večer. Schválně napište, v kterou denní dobu jste byla na návštěvě a já se pokusím odhadnout, jestli měli mrňata dobu hraní a řádění nebo spaní a klidu. Měla jsem už víc jak 10 vrhů a tento scénář se stále opakuje, je to podobné jako u dětí. Prostě chvíli řádí jako vichřice a tsunami dohromady a chvíli jsou to hodňoučká a tichá koťátka. Co vím, tak návštěvy většinou jezdí po obědě kolem 14-15 hodiny a to je období klidu a proto mi pak píšou udivené maily, jak to jejich miloučké a hodňoučké koťátko je ukecané a jak je živé a podobně....
Nemyslím si, že jsou koťata němá, rozhodně ne celý vrh, myslím že pokud vypadala jinak čistě a zdravě, tak jsou v pohodě, jen jste prostě nechytla to jejich řádící období.
Když o tom tak přemýšlím, tak je to asi ono. Já jako chovatelka je mám doma 24 hod a tak mám pocit, že jsou hrozně živá a celkem se těším až si od nich odpočinu (samozřejmě hned jak obrečím jejich odchod) a z vašeho pohledu návštěvy, která se většinou koná v odpoledních hodinách, kdy koťata spí nebo odpočívají a jejich aktivita je hodně omezená, to může vypadat, jako že jsou němá a divně klidná.
Myslím, že můžete být v klidu a těšit se na své koťátko, určitě si s ním doma pak užijete spoustu legrace a třeba si ještě někdy budete přát, aby bylo němé Smile
V přírodě kočky v podstatě nemňoukají, mezi sebou se dorozumívají různou řečí těla a maximálně syčením nebo takovým hrdelním mručením. Mňaukat začaly až při komunikaci s lidmi. Dokud jsou doma pohromadě, tak si povídají mezi sebou, až bude u vás doma, bez své kočičí rodiny, tak začne komunikovat s vámi, uvidíte. Smile
Nicméně měla jsem jednu kočku, která měla problém při mňoukání. Měla jakoby chrapot a občas prostě nebylo slyšet nic, jen jak otvírá tlamičku, ale němá nebyla. Taky je známo, že kočičí vrnění jsou vlastně vibrace hlasivek a že kočky používají různé frekvence, z toho některé naše ucho nemusí slyšet. Náš mainský mývalí kocour třeba přede, ale slyšet ho není. Mysleli jsme, že neumí vrnět, ale když mu položím ruku na krk, tak cítím jak silně vibruje, ale neslyším to. Ten teda taky není němý, hlavně když chce ven nebo najíst Smile



Všem moc děkuji za odpovědi Smile
Paní Radko,
je pravda, že na návševu jsem šla jednou po 3. hod, a pak dvakrát ve 2. odpoledne. Hráli si chvilinku, nažrali se a šli spát. V 10. týdnu sice taky žrali ale spát nešli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vikuš21



Založen: 22.08.2012
Příspěvky: 2

Předmět: no pro mě je to normalní
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2012 13:01:21
Odpovědět s citátem

nemusíte se vubec bat když jsem si pořidila 3 mesíční kotě taky jsemu ní žadne mnoukaní neslyšela jen vrnela ale ted když už ji mam o neco dele tak mnaučí je to možna proto že se ji narodila kotata ale pro mojí kamaradce bylo divne že nemnaučela ani u porodu!!!taky jsem měla kocourka ktery se přitoulal a ani nepíp bylo to možna kvuli tomu že byl brzy odtržen od maminky dřív než měl protože nam žužlal oblečení proto jsme mu říkali žužla!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top