Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

síť na lodžii - jak velká oka a síla vlákna?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jana_brno
Anonymní





Předmět: síť na lodžii - jak velká oka a síla vlákna?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2012 20:38:58
Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuju vymyslet parametry sítě na lodžii/balkon.

Potřebovala bych, aby byla pokud možno co nejméně vidět a abych na balkoně nebyla jako ve vězení. Našla jsem síť, která je cca v barvě fasády - strana oka 4 cm, síla vlákna 1 mm, je to odpovídající?

Řemeslník, kterého jsem oslovila, si nebyl jistý, že by dal snad i 2 mm, ale to mi jednak přijde už příliš - a jednak v té síle nejsou dostupné barvy (jen černá, zářivě bílá a "pískovcová", čti zažloutlá bílá).

Pokud jste zasíťovaní, jak velká oka a jakou sílu vlákna máte?

Díky.

P.S. - doplňující otázka:
Ještě znova uvažuju o transparentní síti, tady je dokonce v nabídce dostatečně velká:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/site_dvirka/site/229008
Ale když jsem se předtím ptala řemeslníka, říkal, že tyhle průhledné sítě nedávají, protože jsou dost ostré a nebezpečné ptákům... máte s tím někdo zkušenost, nebo je tenhle konkrétní typ sítí bezpečný? (Ještě zkusím zkontaktovat prodejce, ale zajímají mě hlavně zkušenosti z praxe.)
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: síť na lodžii - jak velká oka a síla vlákna?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2012 8:45:11
Odpovědět s citátem

Tak K9, kteří jsou asi v sítích pro kočky nejznámější používají tohle:

Síť je vyrobena z PA bezuzlovou technologií, takže nemůže dojít k porušení krajních ok. Je vyrobena v pravoúhlém provedení. Oko je 40x40 mm velké, síla vlákna je 2mm. Pevnost jednoho vlákna v trhu se pohybuje okolo 70-80 kg. Materiál je stálý proti UV záření, mrazu a povětrnosti.


Každopádně čeho bych se vůbec neobávála je, že taková písková bude vidět. Ono stačí se projít po sídlišti, kolikrát bych i řekla, že některé sítě jsou i ze silnějšího či tmavšího materiálu a viditelné jsou spíš pro toho, kdo je "hledá" (síť na balkoně = kočka Very Happy).
A když jsme kdysi instalovali síť sami, tak byla tmavá a jako ve vězení jsme si nepřipadli, člověk to pak bere tak nějak samozřejmě, že je to prostě pro kočky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana_brno
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2012 17:30:57
Odpovědět s citátem

April, díky.

Koukala jsem na různé barevné varianty (zatím na fotkách, ale mám od řemeslníka adresy, kde to - jak jen bude míň hnusně - půjdu okouknout naživo), a fakt to neviditelné není, spíš naopak. A protože bydlím v bytovce, chci mít ohled i na sousedy, ať nemají pocit, co je to za hrůzu na baráku. Tenhle je sice nový, ale jinak stará čtvrť, dělat tu z toho králíkárnu nechci - na sídlišti na paneláku se snese leccos, tady to nechci přehánět.

Každopádně už se mi podařilo sehnat i vyjádření od ochranářů kvůli bezpečnosti ptáků, neviděli ani s transparentní sítí výrazný problém (není v místě obvyklého průletu ptáků), takže nakonec zkusím tu průhlednou s oky 3x3 cm, a uvidíme. Řemeslník je tedy trochu skeptický, jestli ji městské prostředí "nesežere"... no ale tak jako tak už bude natažený rám z ocelových lanek, a jestli ta síť za rok bude na vyhození, tak holt zvolím ten materiál, co používají K9, a řemeslník dostane práci ještě jednou. Smile

Pokud by se tu náhodou objevil někdo, kdo máte zmiňovanou transparentní síť (monofilgarn), jak dlouho ji máte a v jakém je stavu? Vydržela vám ve venkovním prostředí, nepotrhaly ji změny teplot ani kočky?
Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2012 20:11:00
Odpovědět s citátem

Tuhle síť ze zoohitu na okně sice nemám, využila jsem K9, ale omrkla jsem jí, když jsem jí kupovala do obchodu. Materiál je vlastně jako rybářský vlasec. Což by mělo být hodně pevné, a podle mne po tom kočka nemůže ani moc šplhat, protože to klouže.

Jinak co vím, tak jsou s ní všichni spokojení. Jen jednou se mi vrátila - paní má kocoura dovezeného ze Srbska, pěkného divocha a síť prokousal. Ale to je asi tím, že má v žilách horkou krev z balkánu:D
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana_brno
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2012 22:02:26
Odpovědět s citátem

Díky, takže už jsem nejspíš definitivně rozhodnutá, zkusím tu průhlednou. Šplh po síti tak úplně podporovat nechci, na to bude mít šelma škrabadlo/odpočívadlo - i když já to můžu takhle hezky plánovat a kdo ví, jak to dopadne Very Happy
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (26x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top