Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rizika kastrace koček při mrouskání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: Rizika kastrace koček při mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2012 9:03:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme dvě kočičky cca 10 měsíců (nevíme přesně) a zítra jsou objednané na kastraci, přičemž se mi zdá,že jedna v neděli mrouskala ("nastavovala zadek") a já nepoznám,jestli skutečně mrouskají nebo ne.Pozná to zítra vet? Je kastrace v době říje skutečně riziková? Nechci je vystavovat riziku zbytečně,ale zároveň nechci s kastrací otálet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LA



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2012 9:32:30
Odpovědět s citátem

Asi opravdu mrouská, ale to bývá hlavně slyšet (popis je přiliš kusý na nějaké kategorické soudy). Kastrace při mrouskání je opravdu riziková kvůli zvýšenému prokrvení. Pokud to není opravdu nutné, doporučuji kastraci odložit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rizika kastrace koček při mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2012 9:34:44
Odpovědět s citátem

Mrouskání bývá poměrně nezaměnitelný zážitek, při kterém se cca týden opravdu nevyspíte. Existují výjimky s tichým mrouskáním, ale těch moc není. Takže pokud je kočka tichá a nastavuje, tak může zatím být před mrouskáním, ale klasické mrouskání to není.

Jinak co se týče rizika - rizikem při kastraci při mrouskání je to, že vnitřek je více prokrven a tak může dojít k většímu krvácení, a je tedy samozřejmě lepší kastrovat v mezidobí. Nicméně pro dobrého veta by to neměl být problém. Pokud by se kočka rozmrouskala, může samozřejmě preferovat odložení kastrace, ale myslím, že to bude záležet na dohodě s ním.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: Re: Rizika kastrace koček při mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2012 18:59:40
Odpovědět s citátem

Díky za reakce.
To jsem zapomněla napsat,že právě vůbec nemňoukají resp. tak jako obvykle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2012 19:08:39
Odpovědět s citátem

Každá kočička nemusí pět operu, když mrouská...ale je krotší, může ji méně zajímat jídlo a hlavně nastavuje prdelku ... taky bude nejspíš mít u rodidel průsvitnou kapku...častěji se pak líže.

Zbytek už odpověděly děvčata.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2012 9:47:18
Odpovědět s citátem

Tak miciny jsou po kastraci, dostaly prubanové košilky od veta. Akorát si z pod nich vytahaly gázu,kterou měly přikrytou ránu.Mám ji prý vrátit zpátky,ale miciny na sebe nenechají sáhnout Rolling Eyes .A pak mám ještě dotaz,jak mám teď miciny nosit,aby je nic nebolelo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2012 10:11:36
Odpovědět s citátem

No pokud je potřeba kočky zvedat, tak prostě tak, aby se nenatahovaly, asi jakoby chytnout za zadní tlapky a posadit do dlaně, a u předních normálně pod tlapkama za hruď. Takovej "bobík" udělat, prostě nenatahovat.

Nicméně my je nějak nepřenášeli, oni si druhej, třetí den už obchodili, co potřebovali sami. Maxíš byl vůbec rychle v pořádku, holky tu prubanovku měly pár dní, sice se jim nelíbila (couvání, pelichání, pokusy o sundání, možná i zjevná změna nálady, naštvání, přešlost), ale zvládly to dobře. Se záchůdem ani baštou neměly problémy.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2012 13:17:56
Odpovědět s citátem

Pokud mají ránu na boku, tak je berte pod předníma a pod zadkem. Vlastně normálně. Pokud je rána na bříšku, je lepší je vůbec netahat. Když už tak zároveň pod předníma a vzadu pod zadníma, a přenést je vodorovně. Těžko se to popisuje:) Nebojte, zítra už budou v pohodě. Holt jsou naštvané, že mají košilku. A gázu tam vracet nemusíte. Plno kočiček po kastraci ani košilku nedostává a rekonvalescence proběhne bez problémů. Pokud by košilka kočičku opravdu hodně stresovala a byla z ní nervní, klidně bych jí sundala. Aby byla psychicky více v pohodě.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2012 13:24:31
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Pokud mají ránu na boku, tak je berte pod předníma a pod zadkem. Vlastně normálně. Pokud je rána na bříšku, je lepší je vůbec netahat. Když už tak zároveň pod předníma a vzadu pod zadníma, a přenést je vodorovně. Těžko se to popisuje:) Nebojte, zítra už budou v pohodě. Holt jsou naštvané, že mají košilku. A gázu tam vracet nemusíte. Plno kočiček po kastraci ani košilku nedostává a rekonvalescence proběhne bez problémů. Pokud by košilka kočičku opravdu hodně stresovala a byla z ní nervní, klidně bych jí sundala. Aby byla psychicky více v pohodě.


Ránu mají na bříšku,já bych je ani nikam netahala,ale zítra máme jet na kontrolu a už teď se děsím,jak je dostanu do přepravky.
Jinak teď pořád odpočívají, trochu žraly i pily,ale nevím,jestli dostatečně...na záchodě už taky byly,ale nevím jestli obě.
No jsem z toho vystresovaná snad víc než miciny....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2012 16:35:15
Odpovědět s citátem

Nebuďte vystresovaná, ono kočiny do přepravky určitě dostanete, ono jste větší a kočky se v košilce nebudou tak bránit a navíc byste musela být hodně necitlivá při chytání, abyste jim nějak ublížila, takže se toho nebojte.

A jestli pily a baštily a zvládly i záchůdek, tak je to dobře a za chvíli nebudete nikdo o ničem vědět Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2012 13:02:43
Odpovědět s citátem

Tak jsme po kontrole, Jožinka ji zvládla na jedničku,ukázala paní doktorce bříško a o injekci ani nevěděla. Micinka to zvádla taky,ale moc se jí to nelíbilo,injekci dostala asi až na počtvrté.No a do přepravky jsem je dostala bez problémů.

Takže jsem vám všem chtěla moc poděkovat za rady a uklidnění Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: Komplikace
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 9:08:43
Odpovědět s citátem

Tak jsme ve čtvrtek byli po 14 dnech na vyndavání stehů,Micce rána trochu mokvala,dostala antibiotika.Jožka v pohodě.Dostali jsme Bepanthen,že máme mazat.Myslela jsem,že máme vyhráno.
V pondělí večer jsem při mazání zjistila,že se Jožce rána dole otevírá,asi si ji rozlízala jak se vehementně čistila.Narvala jsem jí tedy košilku (ze které se do rána skoro vysvlékla) a v úterý jsme naklusali k vetovi. Dostala antibiotika,košilku a límec,máme mazat Betadine a omývat heřmánkem,za týden na kontrolu.Tak omýváme a mažeme,ale nezdá se mi,že by se to lepšilo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LA



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 12:13:48
Odpovědět s citátem

Nerozlízává jí to Micinka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 18:17:05
Odpovědět s citátem

LA napsal:
Nerozlízává jí to Micinka?


To ne,ony se tak moc nekámošej,že by se olizovaly. Fakt jsem si myslela,že máme vyhráno,když jim ve čtvrtek vyndali stehy. Takže tu zase máme "nemocnej" uzlíček Crying or Very sad ....má pruban a límec,tak je taková zaražená
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 18:24:19
Odpovědět s citátem

Věřím tomu, že to nebude na dlouho. Já musela Aurišákovi tu ranku na bříšku přelepit náplastí, měla vstřebávací, takže ty stehy zmizly dřív než se to úplně zavřelo. Naštěstí neměla potřebu tu náplast lízat a sundavat, narozdíl od tý ranky. Taky to měla trochu otevřené, ale během pár dnů se to zavřelo. Jinak osobně preferuji na tyhle různé ranky raději řepíkový čaj než heřmánek. Heřmánek má tendenci "zapouzdřovat" hnis, kdežto řepík případný hnis vytáhne (i doktory na zarostlý a zanícený nehet na palci a zánět po moudráku mi byl doporučen řepík).

A té zaraženosti se není co divit, pruban a límec, tak to je už "zneuctění na druhou". Twisted Evil

Nebojte, ono to bude dobrý. Důležité je, že vnitřní stehy a šití je v pořádku, tohle je jen drobnost, která se zahojí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hankaa



Založen: 27.01.2012
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 7:02:03
Odpovědět s citátem

April napsal:
Věřím tomu, že to nebude na dlouho. Já musela Aurišákovi tu ranku na bříšku přelepit náplastí, měla vstřebávací, takže ty stehy zmizly dřív než se to úplně zavřelo. Naštěstí neměla potřebu tu náplast lízat a sundavat, narozdíl od tý ranky. Taky to měla trochu otevřené, ale během pár dnů se to zavřelo. Jinak osobně preferuji na tyhle různé ranky raději řepíkový čaj než heřmánek. Heřmánek má tendenci "zapouzdřovat" hnis, kdežto řepík případný hnis vytáhne (i doktory na zarostlý a zanícený nehet na palci a zánět po moudráku mi byl doporučen řepík).

A té zaraženosti se není co divit, pruban a límec, tak to je už "zneuctění na druhou". Twisted Evil

Nebojte, ono to bude dobrý. Důležité je, že vnitřní stehy a šití je v pořádku, tohle je jen drobnost, která se zahojí.


Věřím,že to bude brzo dobré Smile.Po přečtení zdejších diskusí jsem taky koupila řepík Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top