Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresitivita kocourka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MonikaK



Založen: 17.08.2012
Příspěvky: 4
Bydliště: Most

Předmět: Agresitivita kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 14:02:32
Odpovědět s citátem

Dobry den, vim , ze na tema agresivity kocourku bylo zde receno mnoho, ale i presto jsem se rozhodla vas pozadat o radu. Mam doma skoro 7 mesicniho britskeho kocourka s PP. Kocourka mam z chovatelske stanice, kde jsem si ho vzala v jeho trech mesicich. Neni vykastrovany, na kastraci se chystam az mu bude rok. Kocourek neni mazlivy, necha se pohladit jen tak na chvili a pak se mu to nelibi a radeji si chce hrat. Pri hratkach me obcas stisknul zoubkama nebo skrabnul, coz je asi normalni, ale posledni dobou zacal byt velmi agresivni. Nenapadne kolem me projde a zakousne se mi (bez citu) do nohy nebo na me vyskoci a sekne me, zasycim na nej, aby vedel, ze me to boli, ale on to vubec nerespektuje, naopak je nastartovany na me skocit a utocit jeste vic. Uz se mu povedlo me seknout do obliceje. Když sedim tak prijde a zakousne se mi do ruky. Snazim se mu venovat vsechen svuj volny cas, hrajeme si, lita po byte, ale stane se, ze kdyz si s nim hraji, tak ho nezajima myska, ale utok na me. Nevim cim by to mohlo byt, v byte se nic nezmenilo, ani me chovani k nemu se nezmenilo. Priznavam se, ze se trosku zacinam bat, kdyz na me takto necekane utoci. Pri poslednim utoku jsem ho pocakala troskou vody, kterou jsem mela po ruce a on se stahnul, ale po chvili se oklepal a zacal byt zase agresivni. Chtela bych se vas zeptat, jestli by jste mi poradili co s tim. Vim, ze z casti by to asi vyresil kocici kamarad, ale dva kocicaky si ted nemuzu dovolit mit. Nikdy jsem se nesetkala s tim, ze by byl kocourek agresivni na sveho panicka. Proto nevim, jestli zkousi co si muze dovolit, ale pri okriknuti a zasyceni stejne nebere ohledy dokud me poradne neskrabne a nekousne, pak si jde po svych. Nebo jestli na neho pusobi hormony.Predem dekuji za vase rady.Monika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Agresitivita kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2012 14:13:56
Odpovědět s citátem

Sázím na hormony.
Kocourek dospívá a zkouší ukazovat, kdo je tu pánem. Dospívající/dospělí nekastrovaní kocouři jsou běžně agresivnější, ale podstatou není samotná agrese, ale právě sexuální pud a potřeba dominance.
Nicméně pokud už je mu třeba i více cítit moč, byť ještě neznačkuje, asi bych kastraci do toho jednoho roku neodkládala a vykastrovala dříve. Nemá cenu se nechat zakusovat a zdrápat zbytečně.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MonikaK



Založen: 17.08.2012
Příspěvky: 4
Bydliště: Most

Předmět: Re: Agresitivita kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2012 9:40:25
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď, přemýšlela jsem nad dřívější kastrací, jen mi na to přijde ještě moc kotěcí. Nicméně moč mu je cítit trošku více. Ráda bych ho trošku usměrnila, aby věděl co si může a nemůže dovolit, ale poslední dobou na syčení, okřiknutí ani když si s ním přestanu hrát, tak nereaguje.Zřejmě opravdu chce ukázat kdo je doma pánem. Ještě jednou děkuji za radu a za pomoc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2012 23:33:38
Odpovědět s citátem

Jestli si ho necháte přerůst přes hlavu a začnete se ho doopravdy bát, budete mít vymalováno. Dejte ho vykastrovat IHNED, jakmile bude mít vet první volný termín. Nečekejte do roka, je to nesmysl, věřte mi. Do té doby můžete být zřízená, že vás vlastní matka nepozná. Je vidět, že kocourek je hodně dominantní a začal vám ukazovat, kdo je u vás pánem-a jakmile projevíte strach-a to projevíte, jen co vám víc ublíží-a to ublíží-bude to ještě horší. Kamarádku kocour zřídil tak, že marodila přes měsíc-prokousl jí achilovku. Bála se ho pak, vše vyřešila kastrace. A byl pokoj.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MonikaK



Založen: 17.08.2012
Příspěvky: 4
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2012 10:20:30
Odpovědět s citátem

Máte pravdu asi opravdu nemá cenu čekat. Zajdu k vetce a domluvím se s ní. Nerada bych aby kocourek provedl něco mě nebo třeba někomu jinému. Chvílemi je jak neřízená střela člověk opravdu neví co od něho kolikrát může čekat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Agresitivita kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2012 5:23:54
Odpovědět s citátem

Souhlasím, jde o projevy dospívání a kocourek bude opravdu dominantní typ.
Na nic nečekejte a dejte ho vykastrovat. Jen může i po kastraci nějaký ten den trvat, než se jeho chování změní, tak neklesejte na mysli, pokud to nebude hned. A jestli bude ještě útočit víc než by měl a jestli na něj fungovala voda, tak zkuste používat rozprašovač s vodou. Já ho mám celkem osvědčený, nastavím ho na větší proud vody a na kočičáka, který dělá nějakou nepravost, prostě stříknu, většinou si pak dávají pozor, aby nedostali další spršku. Je pravda, že já mám naháčky a ti to cítí po celém těle, ale na chlupáče to fungovalo taky Smile. Držíme palce a tlapky, ať vše dobře dopadne a máte spolu zase klidný vztah.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Agresitivita kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2012 14:07:57
Odpovědět s citátem

pěkný den, jedna moje známá si pořídila ze zahraničí chovny pár asi ragdolu nevím určitě je to více než 20 let,kocour byl agresivní né jen na lidi ale i na kočky takovím stylem že by je potrhal taže byla kastrace a po ní se také nic nezlepšilo , kocour musel bít sám a chodila k němu pouze paní ve vatáku ,rukavicích a přilbou na hlavě né jednou jí těšce napadl nakonec ho museli nechat uspat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MonikaK



Založen: 17.08.2012
Příspěvky: 4
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2012 12:24:49
Odpovědět s citátem

Tak jsme včera s koucourkem navštívili vetku a domluvily si termín kastrace na příští týden. Nejdřív se jí do toho moc nechtělo, ale když si vyslechla důvody, tak neváhala. Snad nám to všechno dobře dopadne a děkuji všem za podporu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top