Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Močení snad všude

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betka



Založen: 10.09.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Močení snad všude
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2012 22:05:32
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny majitele i příznivce kočičáků,
potřebuji poradit. Vím, že na téma kočičí nečistotnosti a obzvlášť čůrání je tu spousta témat, no mám dojem, že jsem pročetla snad už všechny a vždy tam byly úplně jiné okolnosti, než u nás, takže se předem omlouvám za podobné téma...

Před měsícem a půl jsme si pořídili od známých nečistokrevné tříměsíční koťátko, které už od mala mělo kontakt s lidmi, vyrostlo se svou kočičí mámou a psem v domě s přístupem na uzavřenou zahrádku, k nám došlo naprosto vymazlené - už první den se producírovalo po bytě, nechává se od každého hladit, mazlit, chovat, přijde si samo pro pohlazení, občas s námi spí v posteli, běhá nás vítat, když dojdeme domů - nikdy nás ale nebudí ani "neotravuje", nevynucuje si pozornost, samotu snáší (alespoň z našeho pohledu) dobře. Na krytý záchudek (čistíme 1x denně, máme jeden, ale taky máme maličký byt 2+1) se naučila okamžitě a pravidelně tam koná potřebu. Přístup má do všech částí domu.

Problém je, že krom chození na záchod nám kočička nejméně jednou denně počůrá kobereček v pokoji nebo v koupelně, nějakou ustlanou postel (do rozestlaných nechodí), igelitky, květináče, batohy... Stelivo jsme neměnili, kočka je jediné zvíře v bytě, absolutně nic se tu nemění, u veterináře jsme byli a žádný problém nenašel... Kočka na věci čůrá nezávisle na tom, jestli u toho někdo je nebo není, když ji přistihnu, automaticky už říkám "fuj!" a odnáším ji na záchůdek, ale bez větších úspěchů... jediné, co jsem zatím nezkoušela, jsou protikočičí spreje, jenže to bych tu snad mohla vystříkat byt...

Může to být tím, že je ještě malá, nebo je zkrátka nějaká šance, že to "přejde"? Nemůžu totiž dojít na jediný důvod, proč to dělá.

Prosím o jakoukoliv radu, rodina už vyhrožuje, že se kočička bude muset dát pryč, protože se už přes měsíc budí v počůraných peřinách...
Děkuji, Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2012 22:48:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prošlo mi v depozitu už spousty koťátek a tenhle problém řeším tak u jednoho z pěti. Někdy se najde truhlík, co chodí normálně na záchůdek, ale jednou denně pravidelně čůrá jinam, u mě obvykle do postele nebo na deku co mají rozprostřenou na podlaze. Jinam je to neláká, koberečky nemám a ostatní uklízím z dosahu. Jsou to občas takoví experti, že i když je načapu těsně před čuráním do peřiny a odnesu je na záchůdek, tak vyběhnou jakoby nic. Můžu je do záchůdku dát pětkrát po sobě a pětkrát vyběhnou. Pak se stačí na deset minut zabavit a už je načuráno samozřejmě do postele:))) Není to nic příjemného, když se v noci kotě vyčurá na peřinu, ale věřtě, že je to nic proti tomu, když se vyčurá takhle dospělý kocour:) Takže doporučuju, dočasně uklidit koberečky, tašky a batohy věšet, igelitky taky pryč. Prostě eliminujte všechno do čeho rádo chodí čurat. Jestli nečůrá do rozestlané postele, tak holt chvilku nestelte. Nebo přes ustlanou postel přehoďte nějaký chránič s všitým igelitem. Vsákne se to, ale nepropustí. Zkoušela jsem samotný igelit, jenže je to děs - v igelitu se to přelévá a těžkou se s tím pak manipuluje. Zkuste vydržet, většinou to do měsíce, dvou přejde samo od sebe. Hlavně malého netrestejte, ani čumáček mu do toho nestrkejte. Je to prostě malý prcek. A jen ohledně jedináčka - je vždy lepší, když má kotě i dospělá kočka parťáka. Hlavně pokud jste celý den v práci. Možná by se zabavili navzájem a na takové brikule by neměli myšlenky. Ale na druhou stranu chápu, že v téhle situaci budete těžko rodinu přesvědčovat, že další kotě je dobrý nápad:) Přeji Vám trpělivost a pevné nervy, a nebojte - opravdu to přejde.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betka



Založen: 10.09.2012
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2012 12:41:22
Odpovědět s citátem

Mockrát vám děkuji, úplně mě to uklidnilo Smile Snad se to brzy vyřeší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (13x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top