Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

veterina jako byznys

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: veterina jako byznys
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2013 13:05:35
Odpovědět s citátem

dobrý den,
pročítala jsem téma ohledně veterinářů v Praze a bohužel je již dosti staré, alespoń první příspěvky. Já mám teď čerstvou zkušenost, s klinikou na Chodově, Praha 4. Léčili jsme se na této klinice v lednu (akutní selhání ledvin), jednodenní hospitalizace, pouze odběr moči + infuze a vyčištění močového měchýře +léčba na cca 4 dny (antibiotika) a nechali jsme tam 7 tisíc. Dnes opět kocour horečka (40,2),nejasná příčina, takže opět hospitalizace, infuze na snížení horečky, plánovaný odběr krve - máme se prý připravit na hraniční částku 4 tisíc korun. Při první hospitalizaci v lednu se u našeho kocoura vystřídali dva doktoři a každý si za stejný úkon účtoval jinou cenu. Začínám mít hodně nepříjemný pocit, že se dnes z veteriny stává velmi výnosný byznys. Máme naše miláčky všichni rádi a jsme ochotni pro ně udělat cokoli a toho pání MVDr. podle mého názoru ve valné většině zneužívají. Když jsem orientačně koukala na ceník vet. kliniky v Nuslích, zdál se mi ceník mnohem přijatelnější. Bohužel v dnešní těžké době je na tom většina z nás finančně ne zrovna nejlíp a utahuje opasky kde se dá. Vydat potom 11 tisíc během 2 měsíců je alespoň pro mě celkem velký nářež, který naše rodinná kasa prostě nezvládá. Očekávám reakci spousty chovatelů v tom duchu, co by pro mazlíka neudělali a proč si člověk pořizoval zvíře, když na něho pak nemá. Je to pravda jen zčásti a kdo nemá hluboko do kapsy, nepochopí to. Můžete sama sobě odříci spoustu věcí aby jste mohli zaplatit veta, ale když už není z čeho brát, pak do jde do tuhého. Nevíte někdo o nějakém opravdu zdůrazňuji SLUŠNÉM vetovi, který se nesnaží rýžovat peníze na lidské náklonosti ke zvířeti a je schopen fungovat dobře za rozumné peníze???? Budu velmi ráda za tip a předem děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2013 13:49:44
Odpovědět s citátem

Na svoji veterinářku nedám dopustit... Ona si pamatuje moje jméno i jména našich zvířat a že jich mám. Odstěhovala jsem se ale do Prahy a žádnou dobrou náhradu jsem za ni nenašla, takže stále jezdím za ní do Čáslavi. Je špičková, ale na malé město drahá, ale řekla bych, že levnější než Praha. V Praze mě vyšlo očkování na něco přes 800 u ní za asi 620 a to se jednalo o stejnou vakcínu. Třeba návštěva v 23h večer, kvůli umírajícímu 3 týdennímu kotěti, které bylo u ní 24h pod dohledem a na kapačkách mě vyšla na asi 4500, ale kocourek naštěstí přežil, divím se, že se ji povedlo nakanilovat 3 týdenní miminko. Veterináře těžko poradit, každý pacient je jiný, a každý veterinář má přece jen jiné zkušenosti…
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: veterina jako byznys
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2013 16:15:47
Odpovědět s citátem

Zkuste se zeptat v IVETu na Praze 4 ( http://www.ivet.cz/ ). Dlouho jsem tam nebyla, tak nevím, jak moc se změnilo zase osazentsvo, na staré adrese byli moc fajn, co jsme si tehdy užili s plísní (a rozhodně nás nekasírovali hlava nehlava) a i na té nové mi vet vymlouval testování i antibiotika, takže nechtěl ze mě tahat prachy, i když jsem se na tom snažila trvat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: to April
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2013 8:04:57
Odpovědět s citátem

děkuju April, zkusím to. Včera jsme skutečně zaplatili 4200 kč. Diagnosa je horečka neznámého původu, kterou zažehnali infuzemi, udělali mu rentgne, sono a odběry krve. Původně mi paní doktorka do telefonu řekla částku 3850kč, potom při vyzvedávání, když jsem odmítla přijet druhý den na kontrolu (samozřejmě jen pokud bude kocour vypadat v pořádku), nám doúčtovali asi za vydání kocoura a vytažení kanyly ty 400. A navíc nás nechali ještě hodinu čekat, i když jsme šli jen na vydání a byli jsme pak venku za 8 minut. Takže s touto klinikou jsem již skončila a zkusím teď kontaktovat vámi navrhovanou veterinu plus další dvě, které jsem našla. Jen tak pro zajímavost jim pošlu oskenovanou fakturu s výkonu, aby mi orientačně řekli, jak by postupovali oni a kolik by si za to řekli. Tyhle částky se mi zdají opravdu dost přehnané a účtovat si pak ještě každou kontrolu, to by se klidně vyšplhalo na 6 tisíc a verdikt je, že kocourovi vlastně nic není a domů nám dali dva prášky na sražení horečky!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: veterina jako byznys
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2013 9:24:41
Odpovědět s citátem

levka napsal:
dobrý den,
pročítala jsem téma ohledně veterinářů v Praze a bohužel je již dosti staré, alespoń první příspěvky. Já mám teď čerstvou zkušenost, s klinikou na Chodově, Praha 4. Léčili jsme se na této klinice v lednu (akutní selhání ledvin), jednodenní hospitalizace, pouze odběr moči + infuze a vyčištění močového měchýře +léčba na cca 4 dny (antibiotika) a nechali jsme tam 7 tisíc. Dnes opět kocour horečka (40,2),nejasná příčina, takže opět hospitalizace, infuze na snížení horečky, plánovaný odběr krve - máme se prý připravit na hraniční částku 4 tisíc korun. Při první hospitalizaci v lednu se u našeho kocoura vystřídali dva doktoři a každý si za stejný úkon účtoval jinou cenu. Začínám mít hodně nepříjemný pocit, že se dnes z veteriny stává velmi výnosný byznys. Máme naše miláčky všichni rádi a jsme ochotni pro ně udělat cokoli a toho pání MVDr. podle mého názoru ve valné většině zneužívají. Když jsem orientačně koukala na ceník vet. kliniky v Nuslích, zdál se mi ceník mnohem přijatelnější. Bohužel v dnešní těžké době je na tom většina z nás finančně ne zrovna nejlíp a utahuje opasky kde se dá. Vydat potom 11 tisíc během 2 měsíců je alespoň pro mě celkem velký nářež, který naše rodinná kasa prostě nezvládá. Očekávám reakci spousty chovatelů v tom duchu, co by pro mazlíka neudělali a proč si člověk pořizoval zvíře, když na něho pak nemá. Je to pravda jen zčásti a kdo nemá hluboko do kapsy, nepochopí to. Můžete sama sobě odříci spoustu věcí aby jste mohli zaplatit veta, ale když už není z čeho brát, pak do jde do tuhého. Nevíte někdo o nějakém opravdu zdůrazňuji SLUŠNÉM vetovi, který se nesnaží rýžovat peníze na lidské náklonosti ke zvířeti a je schopen fungovat dobře za rozumné peníze???? Budu velmi ráda za tip a předem děkuji.



http://www.veterina-hrib.cz/

nejlepší...kočky miluje a svou prací žije...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasonka



Založen: 08.10.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Milovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2013 13:08:04
Odpovědět s citátem

Já mám teď super zkušenost s veterinou v Benešově. Byla jsem u MVDr. Vašáka.

http://veterinabenesov.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top