Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Granule Whiskas


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Majky a Sofie



Založen: 04.04.2013
Příspěvky: 3

Předmět: Granule Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 14:36:54
Odpovědět s citátem

Přeji příjemný den Smile
Chtěla bych se Vás zeptat odkud objednáváte granulky a kapsičky pro vaše miláčky.Ty moje dvě britky nechcou nic jineho než Whiskas.Vždycky jsem kupovala granulky po 1,5 kg ,ale nebavi me 2x do měsice běhat po nakupech a 14kg pytel bysme měli asi na hodně dlouho.Rada jim střídám přichutě granulek,aby neměli pořad to stejne.Hledala jsem na internetu menší balení třeba 7g,ale nenašla jsem.Nemáte někdo nějakého osvědčeného dodavatele?
A ještě bych se chtěla zeptat jestli 4,20kg neni málo na 2 a půl letého Britského bílého kocoura ?
Děkuji moc za případné odpovědi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Granule Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 16:46:26
Odpovědět s citátem

pěkný den na to že krmíte whiskas tak to váží dost nic horšího se snad dávat nedá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 17:24:05
Odpovědět s citátem

Také považuji granule Whiskas za ne moc kvalitní granule. 2,5 roku starý britský kocour jestli váži jenom 4,2kg,tak to je na briťáka opravdu velmi málo.Kočičky mívají kolem 5kg+- ,ale kocouři bývají podstatně větší tak 5,5 a výše.Můj kocour má 5,6kg a podle mne je hubený:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 17:31:52
Odpovědět s citátem

Hledala jsem na internetu menší balení třeba 7g,ale nenašla jsem.Nemáte někdo nějakého osvědčeného dodavatele?


Ještě dodám k těm granulím.Já krmím granulema Sanabelle,vyrábí Bosch,jsou to kvalitní granulky a cenově velmi výhodné.K dostání jsou různě velká balení,ale nejvýhodnější jsou balení 10kilová.Vydrží pokud je dobře uzavřete např. do kýblíku s víkem.Zkuste koupit malé balení a postupně přimíchávejte k těm,kterámi krmíte a dávku zvyšujte, chce to asi 10-14 dní než si zvyknou.Tahle značka dost kočkám chutná:-) a kvalita dobrá!A příchutě mají také různé:-)

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majky a Sofie



Založen: 04.04.2013
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 18:18:35
Odpovědět s citátem

Kupovala jsem Royal,ale to mi oba dva zvracelI Sad
Ještě by mě zajimalo jakou přichutí mám začít a jak dávkovat,aby oba dva přibrali.Taky se mi zdaji trošku vychrtlí.Dávate mimo těch granulek ještě nějaké masíčko? nebo něco na přilepšenou?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majky a Sofie



Založen: 04.04.2013
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Granule Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 18:25:08
Odpovědět s citátem

majkl napsal:
pěkný den na to že krmíte whiskas tak to váží dost nic horšího se snad dávat nedá


Moc se v tom nevyznám( tedy spíš vůbec) proto jsem přišla pro radu za zkušenějšími. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 19:20:11
Odpovědět s citátem

Majky a Sofie napsal:
Kupovala jsem Royal,ale to mi oba dva zvracelI Sad
Ještě by mě zajimalo jakou přichutí mám začít a jak dávkovat,aby oba dva přibrali.Taky se mi zdaji trošku vychrtlí.Dávate mimo těch granulek ještě nějaké masíčko? nebo něco na přilepšenou?


Po Royal má zažívací potíže docela dost koček.Pokud by jste se rozhodla vyzkoušet ty Sanabelle tak si příchuť vyberte. Z granulek ADULT mají asi 4 různé příchutě,kuřecí,drůbeží,pstruh a myslím jehněčí.Vy víte co kočkám nejlépe chutná.Jinak u nás májí kočky granulky k dispozici celý den,samozřejmost je i čerstvá voda.V poledne dávám kapsičky,konzervy,syrové,přemražené hovězí maso,pokud by jste dávala drůbeží,tak uvařit,vepřové se kočkám nedoporučuje.Ještě dávám tak 2-3x týdně na přilepšenou kysanou smetanu,někdy vaječný žloutek,a kočičí mlsky,masové tyčinky,nebo různé "bombonky" od firmy Gimpet,bílý jogurt,tvaroh,to je vše na vás.Jenom dodám,kočkám nepatří lidské jídlo,koření sůl,cukr!Kočka nemá moc chuťových pohárků,není proto potřeba jim stravu ochucovat,nebo obměňovat.Své kočky krmím tutím způsobem od té doby co je mám a musím zaklepat, nikdy nezvraceli,neprůjmovali a neměli ani žádné jiné zdravotní problémy.Hodně lidí si myslí,že pokud kočce nedají kousek od stolu,kousek buchty,piškot,sladký jogurt,že jí šidí,opak je pravdou, ubližují jí,problém se ukáže až třeba ve vyšším věku!I když třeba něco sladkého jim chutná a dožadují se,ale je potřeba vytrvat a nedat:-).No snad vám to moje poučování k něčemu bude:-))).Granulky a kapsičky,konzervy kupuji v IO Zoohit.cz

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Granule Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2013 20:35:13
Odpovědět s citátem

také je dobré při změně granulí namíchat starou a novou značku .já osobně konzervy už nedávam podle mého názoru nemají žádnou kvalitu a je lepší to syrové maso ,občas přidam pivovarské kvasnice v tabletach pokud je kočka nežere tak je rozklepu a přidam do masa na jednu kočku 1 až 2 tablety, kočky mají krásnou srst a přibírají na váze
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jůlinka



Založen: 27.04.2013
Příspěvky: 25

Předmět: Whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2013 13:23:34
Odpovědět s citátem

Naše Jůlinka je kříženka Britské kočky a váží 4kg, má 9 měsíců. Tak napůl byla krmená taky Whiskasem a nezdá se mi až takový špatný. Někteří lidi třeba nemaj peníze na drahá krmiva.
_________________
Pozdravy posílá kočička Jůlinka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jůlinka



Založen: 27.04.2013
Příspěvky: 25

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2013 13:24:27
Odpovědět s citátem

No, já vím, jsou v tom obiloviny, ale krmíme taky masem Wink
_________________
Pozdravy posílá kočička Jůlinka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2013 15:34:51
Odpovědět s citátem

Ono cena versus výživová hodnota je dost důležitý faktor. Tím, že tzv. levné granule obsahují kdoví co, tak kočka toho musí sníst víc, aby byla výživově uspokojena, přičemž dost toho skrz ní projde bez valného užitku. Z kvalitních tzv. drahých granulí si toho kočka vezme víc, takže v konečném součtu mohou levné granule vyjít o dost dráž.

A ono takové Brit Care, PerfectFit (které zrovna jsou k sehnání i v supermarketech v malých baleních) granule patří mezi levnější, ale výživově jsou někde úplně jinde než Whiskas. Chce to porovnat složení a cenu za kilogram, zvláště větší balení vyjdou výhodněji.

Ono velmi zjednodušeně dá se říct, že když člověk krmí levnějšími granulemi, měl by kvalitu dohnat alespoň tím masem a omezit levné kapsičky a konzervičky. A naopak - když se krmí kvalitními granulemi, je možné přidat i ty levnější kapsičky a konzervy.

Důležité ale je, aby prospívala kočka a nejen z krátkodobého, ale hlavně z toho dlouhodobého hlediska; bohužel na špatné ledviny (vinou stravy) se přijde většinou až když je pozdě.

Jen namátkou, co jsem tak v rychlosti našla:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/whiskas/174713
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/sanabelle/dospele_kocky/121558
http://www.zoofast.cz/britcatkure1.5kg-p-14332.html
http://www.zoofast.cz/britcarecatlightturkeyandrice75kg-p-12798.html

Větší balení Sanabelle už se cenově rovná Whiskas (v přepočtu na kilo) a složení je úplně jiná třída. Nižší řada Britů je cenově podobná Whiskasům, ale kvalita zase někde jinde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2013 17:19:03
Odpovědět s citátem

Určitě souhlasím s názorem, že levnější krmení není vhodné. Ať se jedná o vychvalovaný Whiskas, který by "kočky kupovaly" nebo jiný druh, nejhorší jsou krmiva za 49,90 z nějakých supermarketů. Obsahují barvivo, obilniny, nežádoucí příměsi, minimum masa.
U nás podáváme granule RC, kluci jsou s nimi velmi spokojeni - mícháme pro kastrované kočky, pro kočky "indoor", pro kočky starší. Nikdy jsem se zvracením potíže neměla.
Ráno snídají kvalitní kapsičku Felix nebo Iams, granulky mají k dispozici po celý den, večer dostanou gourmetku. Jednu kapsičku na 3 kocoury a 1 gourmetku na 3 kocoury. Melíšek je drobínek, váží 4 kg, ale pupík má pěkný. Ríša je hromotluk, váží 6 kg a Zrzínek je tak něco mezi nimi. Melíška mám od koťátka, srst má černou a lesklou jak blesk, Ríša byl krmen léta na terase penzionu zbytky z kuchyně, srst měl strašnou a byl hodně nemocný a hubený, dneska je z něj obrovský kocour s lesklým kožuchem a postupně se z potíží dostal. Zrzínek byl týraný, našla ho s přeraženou páteří a uhnilým ocáskem paní, která ho odnesla do útulku. Srst neměl kvůli rozšířenému svrabu. Dneska je nádherný.
Syrové maso jim nedávám, protože mi ho nebaští, když ano, tak po něm mají průjmy.
Jsou loudilové, takže když si dělám jídlo, stojí v řadě a čekají. ZÁSADNĚ JIM NIC NEDÁM! Když já jím své, dostanou max. svojí tyčinku. Jogurty a mléčné výrobky Zrzínek nesmí, má potravinovou alergii, takže nikdo nic.
Jako mlsky dostávají sýrovou pastu, sýrové kuličky, multivitamínovou pastu, pastu proti bezoárům, to vše milují. A Miamor sušené maso, to milují také. A pochopitelně tyčinky.
Občas posypu jídlo potravinářskými kvasnicemi a zamíchám, nevadí jim to, zvykli si.
Objednávám zásadně na ZOOHITu, protože výrobky, které ZOOHIT prodává jsou zaručeně kvalitní. Jsou většinou vyrobeny v Německu nebo v jiných zemích a kvalita je naprosto odlišná od těch, které se prodávají v obchodech a jsou vyráběny někde v Polsku nebo v Maďarsku. Není to cenově odlišné, lze využít spousty slev při větších odběrech a ZOOHIT je prostě pro nás zázemí, které prodává nejlepší kvalitu. Jsem s jejich službami velmi spokojená a celá řada mých přátel, kteří mají vicero kočiček ve své domácnosti také.
_________________
Panebože dík, že jsi stvořil kočky. Lidi sis mohl ušetřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top