Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britka odmita chodit na velkou na zachod

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Johnygrant



Založen: 11.05.2013
Příspěvky: 2

Předmět: Britka odmita chodit na velkou na zachod
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2013 6:44:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám roční britskou modrou kočičku, která před dvěma týdny začala mrouskat. Tehdy vlastně začal ten problém. Kočička na malou potřebu stále chodila na záchod, ale velkou potřebu občas vykonala mimo záchod. Chápal jsem to, jako formu protestu, že nemá kocoura k sobě, takže jsem ji netrestal nijak. Před 11 dny byla kočička kastrována a včera jí byly vytaženy stehy. Problém je, že na malou potřebu chodí stále na záchod, ale velkou potřebu už asi 3 nebo 4 dny po sobě vykonává mimo. Žije v bytě a u mě v pokoji, který je víceméně malý. Stelivo nemám vždy stejné, ale stále střídám ty samé typy a všechny byly doteď bez problému. Maximálně tak granule jsem změnil, ale i před nimi byl tento problém. Kočička vždy, když udělá velkou potřebu mimo záchod, tak pak kolem toho škrabe a snaží se to zahrabat. Mám plovoucí podlahu, tak je to velmi charakteristicky zvuk, který mě budí k onomu překvapení. Všiml jsem si však, že to škrábání teď probíhá i cca půl hodiny předtím než k tomu incidentu dojde. Dělávala to dřív i tak, že proste na podlaze škrabala, ale nakonec si do záchodu došla. Teď škrabe s tím, že pak vykoná potřebu jinde. Uvědomil jsem si to až dnes ráno v pět hodin, když mě tím opět vzbudila. Máte prosím nějakou podobnou zkušenost a řešení pro tuto situaci? Předem děkuji za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Re: Britka odmita chodit na velkou na zachod
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2013 8:44:49
Odpovědět s citátem

Před několika lety jsem měl kočku (jedináčka), která chodila do jednoho záchůdku jen na malou a do druhého jen na velkou. Možná by tedy pomohlo pořídit druhý záchůdek.
Jinak co se steliva týká, tak jsem také v minulosti zkoušel různé druhy. Některé se nelíbily mě (prášivot, špatná pevnost hrudek), jiné druhy zase odmítaly kočky. Teď jsem cca před 2 lety konečně našel stelivo, které vyhovuje mě i kočkám. Jedná se o toto:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/professional_classic
Kupuji z důvodu ceny vždy 2 pytle naráz a pro dvě kočky mi vydrží na cca 3 měsíce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Johnygrant



Založen: 11.05.2013
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2013 7:24:48
Odpovědět s citátem

Děkuji za Vaši radu, ale v mém případě by byl druhý záchodek příliš v tak malém pokoji - cca 11 m ctverecnich. Zkoušel jsem i vytřít podlahu octem a následně posypat jedlou sodou, aby kočička necítila svoje hormony a nechodila vedle. První den po tomto úklidu šla kočička správně na záchod, ale dnes už šla zase mimo a to dokonce jen 20cm od svého záchodku. Už si nevím rady, protože dovnitř stále chodí na malou potřebu a velkou vykonává těsně vedle. Je jí rok a dělá to takhle pravidelně poprvé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top