Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pomoc!! kocour nečůrá! Má struvity! nic mu nepomáhá!!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: Pomoc!! kocour nečůrá! Má struvity! nic mu nepomáhá!!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2013 8:49:58
Odpovědět s citátem

Prosím o radu! už nevím co mam dělat a jsem zoufalá! Byla jsem už asi u 15 veterinářů a každý jen "shrábne peníze" a neporadí!!! Mam kocoura který se od září 2012 nemůže vyčůrat! neustále chodí na toaletu, kde třeba 10minut v kuse jen tlačí, pak se přemístí do sprchového koutu, za televizi, za gauč a tak různě po bytě, až se mu to najednou někde podaří! takže jsem měla neustále počůraný celý byt!! Byla sem u x veterinářů, byl 2x na operaci s močovym měchýřem kde mu vyndali písek- diagnoza je že má struvity! Jí jedině dietní krmivo od hills, dávala jsem u i urinální čaje, kterté v poho pije! Pije opravdu hodně! denně vypije půl litru vody i více!! Dávám mu uropet, od ledna 2013 má neustále nějaká antibiotika na týden, 14 dní , nebo dávkování obden!! Dávali sme mu různé sirupy kapičky atd co nám doktoři předepsali! Byl mu dokonce voperovaný katetr na týden, ale ani to nepomohlo!! už vůbec nevím co s kocourkem! Je mi ho hrozně líto! každej jen řekne, no to víte, on to má vrozený, on to bude mít navždy! ale nikdo mi neřekne jak má ted žít??!! To ted do konce života má sedět vždy 10-15minut v kuse na záchodě, pak 4 minuty vedle záchodu polehávat, pak zase 10-15 minut na záchodě atd furt dokola celý den, noc a zbytek života????!! Prosím o radu co mam dělat! nechci rady typu změn veterináře a pokud jo, řekněte mi kterého?! kdo mi poradí, kdo mu pomůže?!!! nejsem zrovna při penězích, takže jo jsem ochotná si půjčit někde klidně 5 000 kč na veterináře, ale jsem ochotná zaplatit pouze tomu kdo už mu konečně pomůže!!! a ne že mi každej řekne že je to normální! protože není!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2013 11:58:29
Odpovědět s citátem

Dostal kocour i nějaké léky na snížení napětí hladké svaloviny?
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2013 13:15:50
Odpovědět s citátem

tif napsal:
Dostal kocour i nějaké léky na snížení napětí hladké svaloviny?


nene to asi nedostal! dostával jen přímo na zánět močových cest , na chronický zánět kapičky typu rowatinex, který je i pro lidi, ale na snížení napětí hladké svaloviny ne! Můžete mi nějaké doporučit, prosím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2013 16:05:14
Odpovědět s citátem

Můžu se zeptat odkud jste? Přecejen, lidé mají zkušenosti z různých lokalit a třeba někdo opravdu poradí lepšího veta.

Jinak další věc je, jestli v moči jsou opravdu struvity, protože ty se rozpouštějí dietou, operují se kamínky druhého typu - oxaláty, ty se nerozpouštějí. A kočky trpívají více na struvity, takže to vet střelí od oka, a můžete mít výjimku s oxalátama.
Zkuste orientačně udělat test na klasickém pH proužku z lékárny, jestli je moč kyselá moc (oxaláty) nebo zásaditá (struvity).

A místo urinálních čajů zkuste kopřivový. Když jsem jeden čas trpěla já na močové záněty, tak mi doktorka nedoporučila urinální z důvodu, že narušují sliznici v močových cestách tím, jak více nutí k močení. Kopřivový sice taky, ale vždycky mi přišlo, že je spíše "uklidňující".
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2013 19:28:08
Odpovědět s citátem

nene to asi nedostal! dostával jen přímo na zánět močových cest , na chronický zánět kapičky typu rowatinex, který je i pro lidi, ale na snížení napětí hladké svaloviny ne! Můžete mi nějaké doporučit, prosím?[/quote]

Konkrétní název neznám, ale tyhle druhy léků jsou na předpis, takže je nutno kontaktovat veterináře.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2013 13:44:58
Odpovědět s citátem

Jsem z Loděnice u Berouna. Testy na druh kamenů se mu dělaly.. má struvity. Kocourka mam ted už týden doma z nemocnice a pořád se pořádně nevyčůral, nechce jíst svojí dietu a loudí naše jídlo (jogurty atd) to se mu ale bojím dát! chodí po celém bytě a zkouší se vyčůrat kde se dá, vždycky se mu to nakonec podaří, ale hrozně u toho trpí a já pak při úklidu také!Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2013 19:46:23
Odpovědět s citátem

No řekněme to takhle - zaklínadlo je MVDr. Hrib, Praha-západ - najdete, když si ho vygooglíte (není to sice za rohem, ale ještě relativně blízko a jen doufám, že on nespadá do toho počtu navštívených vetů).
Co tak vím, tak má velmi dobrý přístup ke zvířatům a je otevřený různým nápadům a myslím, že by mohl něco vymyslet a poradit, kam by se měla dál ubírat další léčba.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2013 0:36:12
Odpovědět s citátem

Ještě Vám nikdo nenabídl tzv. uroplastiku? Čili z kocourka udělají v podstatě kočičku, amputují penis a udělají vývod - tím obejdou nejkritičtější místo zúžení - močovou trubici - a jemnější písek se vyplaví sám. Je pravda, že pokud k tomu má předpoklady, bude se mu to tvořit i přes dietu, znám jorkšíra, který i přes uroplastiku byl už znovu 4x operován Sad Velmi dobré jsou také lichořeřišnicové kapky, ale nevyřeší problém s ucpáváním močové trubice.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2013 9:39:34
Odpovědět s citátem

To prý kocourkovi nepomůže, že trpí na záněty močového měchýře a tkahle by měl prý přímý otevřený přístup do močového měchýře a bylo by to pro jeho záněty ještě horší.Sad(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
flukes



Založen: 19.09.2013
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2013 10:10:12
Odpovědět s citátem

Máme od víkendu stejný problém, konečný verdikt je operace za cca 7tis, bohužel na to rodinný rozpočet nemá, nevím co s tím:-(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2013 14:35:30
Odpovědět s citátem

flukes napsal:
Máme od víkendu stejný problém, konečný verdikt je operace za cca 7tis, bohužel na to rodinný rozpočet nemá, nevím co s tím:-(


vyřešila jste to nějak?? Náš kocourek začal chodit ven jak se udělalo hezky a začal i čůrat, dávám mu krmivo od hills na struvity ale sem tam dostane i šunku maso a cokoli si vyžebrá. Celé léto byl super, nevěděli jsme o žádné nemoci. Teď jak je podzim, tak už zase opakovaně navštěvuje toaletu, naštěstí zatím bez krve v moči. Dostal 14 denní antibiotika na zánět močového měchýře a zatím dobré,akorát začal hodně chodit ven na záchod, tak ho tolik nevidim.Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
petrali



Založen: 24.10.2013
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2013 13:39:16
Odpovědět s citátem

Náš kocour na tyto problémy trpěl cca 3 roky, vždy s nástupem podzimu lítal do kaliště a nemohl se vyčůrat- veterina- vypuštění močového měchýře-antibiotika....Začali jsme krmit Trovetem HLD ( veterina), pasta na okyselení moči, hlídáme , aby nebyl v průvanu....já jsem mu ještě cca rok dávala alternativně aloe a colostrum a toto občas zopakuju..Hld už bude mít pořád...a máme opravdu klid..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bara.mascakova



Založen: 31.05.2013
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2013 12:54:07
Odpovědět s citátem

petrali napsal:
Náš kocour na tyto problémy trpěl cca 3 roky, vždy s nástupem podzimu lítal do kaliště a nemohl se vyčůrat- veterina- vypuštění močového měchýře-antibiotika....Začali jsme krmit Trovetem HLD ( veterina), pasta na okyselení moči, hlídáme , aby nebyl v průvanu....já jsem mu ještě cca rok dávala alternativně aloe a colostrum a toto občas zopakuju..Hld už bude mít pořád...a máme opravdu klid..


Váš kocourek nechtěl chodit ven? nám se to právě taky vrátilo jak nastal pozdim, zabrali mu teda jen ty antibiotika a už je fit! dávám mu dietu od hills a zatím mu teda asi zabírá, ale nevím co s těma zánětama! máme zahradu a kocour prostě občas chce jít ven! třeba na dvě tři hodky a když ho nepustim, tak hrozně řve a škrábe domovní dveře, třeba i půl hodiny v kuse dokud to nevydržim anepustim ho! Navíc nám teď z ničeho nic, až je vykastrovaný, začal značkovat Sad a to nevim jak ho odnaučit, aby to nedělal v bytě:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cico Ciciak



Založen: 01.06.2014
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2014 23:15:00
Odpovědět s citátem

Ja by som skúsil totálne zmeniť jedálny lístok. Vyhádzal by som všetky umelé krmivá, maškrty a ľudskú stravu a nahradil ich surovým premrazeným mäsom. Maximálne by som podával snáď najzdravšie granule na trhu ako Acana a Orijen bez obilnín medzi dvoma hlavnými jedlami a vitamínovú pastu od Gimpet na vyváženie stravy. Ak má váš kocúr podľa vetov nejaké chronické ťažkosti, tak myslím, že to môže napraviť iba vhodná strava, nič iné. Dopovanie liekami a antibiotikami podľa mňa nikam nevedie. A na rôzne dietne priemyselné žrádla ako granule a kapsičky mám svoj názor na základe prečítaného. Je to všetko o**b. Priemyselná strava môže vyvolávať určité alergie a vytvárať živnú pôdu pre baktérie. A že vám bude nejaký vet tvrdiť, že takto "údajne" nemocná mačka potrebuje stravu s menším obsahom bielkovín kvôli purínom, obličkám a bla bla bla? To akože "dietne" granule s menším obsahom bielkovín z mäsa, ktoré sú nahradené pseudo bielkovinami z obilnín a uhľohydrátmi? Hahahaha... Tomuto neuverím ani keby neviem, čo. Akurát, že mačka potrebuje potravu s vysokým obsahom bielkovín - potrebuje mäso. Mačka prijíma energiu s bielkovín a tuku obsiahnutom v mäse, nie z uhľohydrátov. Isteže pri nejakých nemociach ľadvín a močových ciest, ktoré sú akurát spôsobené priemyselným žrádlom, prežieraním a obezitou by sa asi malo množstvo bielkovín na čas znížiť ale tak, že mačke dáte jednoducho menej mäsa, menšie porcie a nie granulový sajrajt. Taká klasická kostra jedálnička mojej mačky pozostáva napríklad z 2-3 dni premrazených surových kuracích pŕs. Nebojte sa salmonely. Síce ju mrazenie nezničí, ale mäsožravec si s ňou poradí. Aj človek si s miernou nákazou salmonely poradí. Ďalej 2-3 dni premrazené surové čistejšie hovädzie, sem tam 2-3 dni premrazené surové bravčové. Nebojte sa pseudobesnoty, u nás sa nevyskytla už veľmi dlho a čo viem, tak má pomaly 100% mortalitu u prasiat, takže je takmer vylúčené, aby sa dostalo kontaminované bravčové až k vám na stôl pri dnešných kontrolách. Skôr mačka zomrie na otravu priemyselným žrádlom, než na pseudobesnotu. Ďalej podávam 1-2x týždenne 2-3 dni premrazené surové kuracie krídla, krky alebo kuracie trupy, nie veľké duté kosti ako stehno. Takéto kosti sa zvyknú štiepiť a sú ostré ako ostne a je to nebezpečné a mačka si zbytočne iba ničí chrup. 1-2x týždenne 2-3 dni premrazená kuracia pečienka, môže byť aj kurací mix (žalúdky, srdcia, pečeň). S vnútornosťami a kosťami to zase netreba moc preháňať. Mačka je hlavne mäsožravec. Vnútornosti sú moc bohaté na vitamín A, takže by tam zbytočne hrozilo predávkovanie. 1x týždenne vaječný žĺtok pomiešaný s kuracím na drobno. Ako bonus občas podávam aj menej obvyklejšie mäso, keď sa mi ho podarí zohnať ako morka, jahňacina, zajačina, ryby. Samozrejme už ako malej som jej dopriaľ aj nejaké "hriechy" ako sterilizovaná kukurica, tvaroch, biely jogurt, smotana, syr a olivy, po ktorých sa ide vždy zadrhnúť, ale len občas, tak párkrát do mesiaca. Moja 6 ročná mačka bola iba raz vážne nemocná a to iba nedávno, čo moji rodičia v poslednej dobe začali často kŕmiť aj granulami, vitamínovými pastami a tyčinkami a inými ľudskými blbosťami, lebo som nemal toľko času dozerať na to ako predtým a nebýval som tak často doma. Pred týmto obdobím nebola nikdy vážne nemocná. Neviem, či máte na to nervy, čas a silu, ale skúste to, odporúčam vám to. Myslím si, že keď vám nepomohol žiadny vet, tak toto je asi posledná šanca...

Naposledy upravil Cico Ciciak dne 6. 6. 2014 1:43:43, celkově upraveno 5 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cico Ciciak



Založen: 01.06.2014
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2014 23:25:11
Odpovědět s citátem

Ak dobre vidím, píšete že kocúr pije veľmi veľa vody, ale toto sa mi voláko nezdá. Mačka nemá piť veľmi veľa vody, nie? Mačka príjíma vodu hlavne cez vlhkú stravu. Ak ho kŕmite iba suchými granulami, v ktorých je nejaký sajrajt (veľa minerálov a stopových prvkov, obilniny), tak sa ani nečudujem.

A ešte ma napadlo. Nemôže to byť u vás vysokou tvrdosťou vody? Skúste prevárať, alebo kupovať balenú, alebo zo studničky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top