Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vykusování srsti

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jitka Davidová



Založen: 18.07.2013
Příspěvky: 1

Předmět: Vykusování srsti
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2013 21:24:46
Odpovědět s citátem

Dobrý večer. Prosím, nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem? Mám kočičku, 11 měsíců. Pořád byla zdravá. v pohodě. Ale už to pozoruji asi měsíc, že si vykusuje chloupky na konci tělíčka, jak jí začíná ocásek. Má tam úplnou lysinku. Nevím čím to je, ale už taky si v této době prožila první mrouskání - nevím, jak se to lépe řekne. A od té doby to pozoruji, že si vykusuje v těch místech u ocásku srst. Navíc se poslední dobou hodně škrábe, blešky jsem neviděla, ale přesto jsem koupila a aplikovala kapku, dnes, protože jsem zjistila, že jak se hodně a často škrábe, tak na hlavičce a pod krčkem, má zaschlé boláčky. Prosím, poraďte. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasonka



Založen: 08.10.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Milovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2013 13:13:50
Odpovědět s citátem

Teoreticky by to mohla být potravní alergie. Zkuste změnit krmivo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: Alergie na potravíny
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2013 16:59:15
Odpovědět s citátem

Kocourek Zrzínek byl nalezen totálně prosvrabený, boláky v kůži, téměř bez srsti, přeražená páteř, uhnilý přeražený ocásek, měl to "za pár".
Vyléčil se a z nedůvěřivého tvora, skrývajícího se po donesení z útulku, kde to jen šlo je dnes sebčevědomý krásný kocour, úžasně mazlivý, vyžadující neustálou pozornost, prostě neuvěřitelná změna. Ocásek má sice jen jako pahýlek, ale to mu vůbec na kráse neubírá.
Před rokem se začal drbat na krku a na hlavičce u oušek. Až do krve, na krku měl dvě velké lysiny, krvavé a plné stroupků. Lysalo mu hodně bříško.
Popisuji do detailu, protože jsem se mylně domnívala, že se jedná o návrat kožních problémů po vyléčení.
Ale konzultace s veterinárním lékařem potvrdila i mojí druhou obavu - kožní problém, způsobený nevhodnou stravou. Zřejmě je na něco v kapsičkách alergický i přesto, že krmíme velmi kvalitními. Ostatní - Melíšek a Ríša toto nemají. Velmi rád ulizoval kefír a acidofilní mléko, které piju pravidelně ráno z hrníčku, takže to skončilo, skončily i mlsky s mléčnými bakteriemi - sýry apod., sýrové kuličky....., vše, co měl rád. Domnívali jsme se, že by to mohlo být nějakými kvasinkami.
Dostal injekci a kapičky na posílení imunity a vše se vrátilo do normálu, akorát jsem trochu "zakrvácela" já - hypoalergenní granule a kapsičky levné nebyly a museli je dostávat všichni, protože u nás krmení nelze oddělit.
Po 3 měsících byl v pohodě a nyní se mu vše vrací znovu. Dostal opět injekci, ta původní dle veta přestala už působit a rozhodně musí změnit stravu.
Takže jsem vyloučila veškeré granule s obilovinami, podáváme pouze s obsahem min. 80% masa a zbytek zelenina a brambory. Kapsičky to samé. Žádné mlsky - tyčinky, kuličky apod., prostě jen toto krmení.
Žádný z mých kluků nedostává zásadně od stolu, když já jím, max. kousíček grilovaného kuřete zevnitř, tzn. bez koření a kůže. Nebo vařené maso z vývaru, když připravuji polévku, ale vyvařím maso pouze ve vodě se zeleninou, bez koření a soli. Občas pár kousíčků déle přemraženého drůbežího, ale ne kuřecí, jen krůtí, ne z balíčků, ale bourané. Hovězí jim nikdy ani nechutnalo, vepřové nepřipadá do úvahy.
Oni ostatně o žádné syrové maso ani příliš nestojí. Ryby nejedeli nikdy, ani jeden.
Sem tam kvalitní šunka, ale to tak "mezi prsty". Rozhodně ne salám apod.
Smetanu a mléčné výrobky už zásadně ne.
Tak určitě krmení nepodceňovat, protože alergie jsou svinstvo a zvířátka i lidé mohou reagovat na cokoliv, co jim v jídle nesedne. Pokud přetrvá drbání a bude to problém, tak vyhledat veterináře - já jezdím k MVDr. Kvapilovi - původně Kolmá - Vysočany, dneska jsou na Poděbradské. Je tam možná i konzultace s MVDr. Čápem, který se specializuje na kožní problémy.
Této klinice věřím, pomohli mi tam s Ríšovými problémy s očičkem, diagnostikovali u něj skvamocelulární karcinom na čumáčku, když už jsme nevěděli, co se vlastně děje a léčili neustále jen zánět v oku a dutinách, který se pravidelně u něj opakoval.
_________________
Panebože dík, že jsi stvořil kočky. Lidi sis mohl ušetřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top