Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pamatují si?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Pamatují si?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2013 21:06:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

před šesti měsíci jsme se rozešli s přítelem a rozdělili dvě kočičky (britská mramorová - 5let a obyčejný zrzek - 2roky). Mě zůstal zrzek a odloučení zvládl celkem dobře. Prospívá krásně a nevypadá "nešťastně". Každopádně se mi ozval bývalý přítel, že chce dát kocourka pryč (důvody nekomentuji). Zajímá mne, do jaké míry kočičáci zapomněli (vyčetla jsem že úplně, ale....)? Rozhodla jsem se, že nedopustím aby si ho vzal někdo cizí. Teď mám ale strach, že i já už pro něj po půl roce budu cizí a druh kocour?Dále řeším prostor, asi jsem šílenec, ale budu je mít v 1+1, to by neměl být problém?

Díky za rady
Dana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2013 22:28:13
Odpovědět s citátem

Rozhodla jste se určitě správně. Mám také malý byt, u Vás se druhý kocourek také vejde. U cizích by si zvykal hůř, Vás si pamatovat bude a na druhého možná také, dejte mu čas. Hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pamatují si?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2013 5:35:40
Odpovědět s citátem

Nebála bych se toho, ono čím víc nad tím budete přemýšlet, tím víc se vystresujete a nepomůže to ani Vám, ani kočičákům. Nemyslím, že se dá s určitostí říct, jestli zapomněli nebo ne. Ale věřím tomu, že to sžívání bude rychlejší, než kdyby oba byli čistě jedináčci a neznali se.

Kocourka si vemte a nebojte, ono se to nezdá, ale 1+1 je prostor, kam se oba kočičáci složí.

Hodně štěstí!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2013 8:03:33
Odpovědět s citátem

Dekuji za povzbuzeni Smile priznavam, ze jsem asi nejvic vystresovana opravdu jen ja. Vim, ze uz jsem dve kocicky mela, ale ted jsem na to poprve sama :/ tak doufam, ze to bude v poradku.
Drzte mi palce, mam na kocicaky alergii, ale nedam je ani za nic a v nejhorsim urychlim hledani vetsiho bytu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Opět spolu
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2013 23:10:58
Odpovědět s citátem

Tak v sobotu jsem kocourka dostala a oproti očekávání dobré. Druhý den už se mazlil, ležel na zádech a v pohodě jedl. Bohužel pan domácí zrzek na něj pořád syčel a hučel. Pondělí a úterý dobré, už si i pohráli, jenže dnes naopak příchozí syčí na zrzka a vyhýbá se mu. Je stále dost zalezlý pod gaučem. Vypadalo to, jako by si mě pamatoval a na zrzka si "vzpomněl", ale pořád je to takový razpačitý. Vím, ž potřebuje čas. Příští týden budu na dovolené (kdybych to bývala věděla, že miláčka dostanu...) a mám obavu je spolu samotné nechávat tak dlouho. Každý den mi je sestra obstará a pomazlí, ale stejně..co myslíte, jak se to bude vyvíjet? Mám pocit, že se mu stýská a občas trochu brečí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět spolu
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2013 11:16:50
Odpovědět s citátem

Ono je možná dobře, že tam nebudete, sžijou se a Vy se nebudete trápit tím, že jeden, či druhý syčí.
Věřte, že kocourci si najdou svoje místo na odpočinek a když spolu nebudou chtít být, půjdou si z cesty.

Oni to zvládnou a bude to dobré Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: Kocourci
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2013 12:45:14
Odpovědět s citátem

Neřešte syčení a prskání - oni si musí udělat svůj pořádek a musí si ujasnit pozici "alfa-kocoura". Někdy to vypadá zlověstně, ale pokud neteče krev, je to jen vzájemné vyhrožování a ujasňování si pozic. Když přibyl k Melíškovi Zrzínek, tak Melda na vetřelce pár minut nevěřícně zíral, pak asi 2x zasyčel a bylo vymalováno. Když k těm dvěma přibyl ještě Ríša, tak ho přijali oba bez protestů a hned po vypuštění z přenosky a uvedení Ríši do domácnosti šli svorně baštit ke 3 mističkám, jako kdyby spolu žili léta. Až asi za týden Zrzík Ríšu spráskal, že chlupy lítaly, protože se mu zdálo, že mu okupuje jeho prostor na gauči. Tím si to vyřešili jednou provždy a vládne mezi nimi už 3 roky naprostá pohodička.
Co se malých prostor a dvou koček týče, tak já bydlím v bytečku 32 m2, bez balkonu nebo zahrady a kocourky mám 3. Malý prostor jim vůbec nevadí, vyhrají si dostatečně spolu. Mají ovšem všude nějaké své místečko - police ve vestavné skříni, kde jsou "neviditelní" a mají svůj klid, police v knihovně, 2 kulaté pelíšky, šplhadlo, pochopitelně postel, košík na parapetu. Prostě domácnost je kocouří a já jsem posluha, na kterou občas zbude aspoň židle u počítače a kousek místa v posteli. Většinu času prospí a když si hrají a honí se, tak mají místa dost.
_________________
Panebože dík, že jsi stvořil kočky. Lidi sis mohl ušetřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top