Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zvláštní chování v noci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: Zvláštní chování v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2013 13:04:41
Odpovědět s citátem

Ahoj Smile

Máme s přítelkyní poslední dobou trápení, máme ročního kocourka. Vždycky v noci spal, pěkně celou noc, občas šel jíst nebo tak, občas se po nás prošel, ale nikdy nebyl problém.

Poslední dobou, v noci, často několikrát za tu noc, z ničeho nic začně mňoukat, ale ne klasicky ale takovým tím hlubokým zamňoukáním. Poprvě mě to vyděsilo tak jsem hned běhal po bytě a hledal co se děje. K mému překvapení naprosto nic, seděl v obýváku a koukal, ještě začal drnět radostí že už vstávám (bylo ráno okolo 2 hodiny)

další noc se to opakoval, a opět se s ním nic nedělo. Další noc jsem mu dal do misek čerstvou vodu, doplnil granulky, všechny hračky jsem mu nechal tak aby měl všechno co má rád, před spaním dostal piškot jako vždycky. Stejně to nepomohlo, a dělá to pořád.

Napadlo mě ještě záchodek, ale ten se čistí jednou až dvakrát denně, podle toho jak má potřebu.

Jediné co dělá kocourek, tak je naučený (sám od sebe se naučil) uspokojovat své choutky na upletené ponožce, přítelkyně jí upravila, sešila dvě dohromady, vycpala a je spokojený, přes den si takto užije několikrát. Vždycky jsme mu jí na noc brali, protože u toho často mňouká dost nahlas, navíc se rád předvádí a musí si užívat v přítomnosti někoho, takže nejlépe hned vedle něho, takže z rize praktického důvodu jsme mu jí dali ráno a večer uklidili. Poslední dobou jak tak mňouká zvláštně, tak jsme se rozhodli mu jí nechat. Stejně to nepomohlo, pořád tak hluboce mňouká.

Už nevíme co s tím, nemůžeme se pořádně vyspat a hlavně nás trápí jestli jemu něco nechybí.

Hrajeme si s ním denně, má svoje oblíbené hračky, všechno, přes den je uplně v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Zvláštní chování v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2013 13:31:20
Odpovědět s citátem

Pěkný den asi Váš kocour neni kastrovaný, takže kastrovat samozřejmě pokud neni chovný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Zvláštní chování v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2013 13:33:42
Odpovědět s citátem

Kastrovaný není, a ani ho nechceme moc nechat kastrovat, má rodiče s PP, sám je ale nemá, ani jeho otec neznačkoval ani jeho děda Smile

A ze zkušeností z okolí vím, že po kastraci už nejsou tak mazlivý a hravý jako je ten náš třeba teď, takže proto by jsme ani nechtěli kastrovat Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Zvláštní chování v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2013 21:18:13
Odpovědět s citátem

Vám pomůže jedině kastrace kocourka. Jinak počítejte s tím, že to bude u vás čím dál horší, kocour se bude dožadovat koček za každou cenu. A vůbec není pravidlo, že když neznačkuje otec, nebude značkovat i synek. Klidně může začít značkovat, dříve nebo později. Bude dělat vše pro to, aby přilákal nějakou kočku a věřte mi, ponožka mu stačit nebude Wink K tomu se můžou přidat další problémy, kocour nebude jíst, bude hubnout, můžou se přidat i zdravotní problémy. Že kastráti nejsou mazliví, to je omyl, ze všech mých kocourů se po kastraci stali úžasní mazlové. Přestanou s nimi totiž cloumat hormony a soustředí se pouze na mazlíkování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zvláštní chování v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2013 5:20:32
Odpovědět s citátem

Kastrovat, to je jediná rada a věřte, že do budoucna si ušetříte starosti.
Jinak není důvod, aby mazlivý kocour byl po kastraci nemazlivý. Každopádně i kočky mají svou povahu a za jejich života se jejich přístup k lidem a celkově k okolí mění; od mazlivosti, přes odtažitost a zpátky k větší mazlivosti, od bojácnosti před návštěvami po předvádění.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2013 18:32:15
Odpovědět s citátem

Jak bylo již napsáno, kocourkovi chybí kočka. Volá jí. To samo od sebe nepřestane, naopak se to bude zhoršovat. Takže jediná rada je kastrace. Není důvod proč by kocourek přestal být po kastraci mazlivý. Naopak pokud ho nevykastrujete, neuspokojíte jeho potřeby, může se kocourek stát nervózním a možná i agresivním, protože bude chtít svou touhu uspokojit za každou cenu a vy mu to neumožníte. Kastrace u kocoura nic není. Kocourek bude za chvilku v pořádku a věřte mi, že si ho užijete mnohem více, když bude mít myšlenky jenom pro vás a na mazlení s vámi a nebude myslet na čtyřnohé kočky.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2013 10:49:23
Odpovědět s citátem

No a to buďte rád,že Vám zatím neznačkuje.Ale asi Vás moc nepotěším,můj kocour jsou mu 3 roky je dávno po kastraci a takhle v noci někdy taky začne vymňoukávat.Nepomůže jídlo,ani hračky nic..Takže si dávám v takovýchto případech špunty do uší:-)Ono ho to vždy tak za hodinu přejde...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2013 12:05:45
Odpovědět s citátem

Ještě něco,to,že kocouři nejsou tak mazliví je nesmysl,ten můj je tááák mazlivý,že se ke mě chodí pomazlit cca 8x denně,vrní,přede na celý byt a běda jak si ho nevezmu do klína,tak u mě sedí a mňouká,že chce ke mě:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Charlie



Založen: 09.09.2013
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2013 10:34:58
Odpovědět s citátem

Omlouvám se že píši až po takové době, bohužel spousta práce.

No jak to tady tak čtu, tak to asi nebude až tak hrozné, bál jsems e asi zbytečně, ono stejně asi nic jiného nepůjde, jelikož dneska mi kocourek z vesele zamnoukal u ucha, pak popošel na moje nohy a na deku se vyčůral, takže teď už nezbyde nic jiného než se domluvit na kastraci.

Mám se na ten zákrok nějak s kocourkem připravit, co mě tak čeká po návratu od doktora?

Jinak samozřejmě moc děkuji za rady a názory! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2013 11:55:56
Odpovědět s citátem

Můžete letmo prolítnout část fora na téma Kastrace, je tam celkem dost informací o tom, jak kastrace probíhá a co násleudje poté.

Nicméně stručně řečeno: Před samotným zákrokem bude kocourek mít tak půl dne hladovku a pár hodin před zákrokem nepít. Kocourek by měl být před zákrokem zdravý. Po kastraci buď dostanete kocourka probuzeného, což znamená ho trochu ohlídat, aby nikde nelezl, nespadnul odněkud. Nebo ještě spavého - takže nechat v přepravce a také hlídat. Záleží na zvolené narkoze a době, o kterou s veterinář postará o kocourka, někteří dávají ještě uspané, někteří až když je kočka probuzená. Může se dojít najíst, napít, ale taky může jídlo vyzvracet. Může se třeba i v přepravce počůrat, je tedy dobré do ní dát ručník, podložku, nebo něco, co se vypere. Co se týče hojení - u kocourků jde o relativně malý zákrok - ranka na šourku, vyjmutí varlátek. Poměrně často se ani ranka nešije, udělá se na ní stroupek, který odpadne.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolína + MZR



Založen: 04.05.2012
Příspěvky: 19
Bydliště: Horní Maršov

Předmět: Narkóza
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2013 11:06:38
Odpovědět s citátem

Dejte si pozor na narkózu, aby byla dobře nadávkovaná podle váhy kocourka. A dnes bych již upřednostnila veterinu, na které mi vydají zvířátko již probrané z narkózy.
Melíšek se měl probudit po 3 hodinách, probral se až po 6, to už jsem doma šílela a byla rozhodnutá, že na veterinu zajedu znovu.
Špatně narkózu snášel, ale když se probral, byl v pořádku, napil se, něco zďobnul a šel zase spinkat. Ráno už byl fit a já vypadala jako po flámu.
Zrzínkovi trhali zoubky pod narkózou, vrátili mi ho probuzeného a tyhle starosti jsem opravdu neměla.
_________________
Panebože dík, že jsi stvořil kočky. Lidi sis mohl ušetřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
2
RSS kanály (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top