Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kniha

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: Kniha
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 12:45:37
Odpovědět s citátem

Ahoj všem ve spolek,
ráda bych věděla zda je vydána kniha přímo jen o britských modrých kočkách. Chtěla bych vědet kolik by měli v jakém věku vážit, jaké mužou mít nemoci a co je pro ně specifické. Vím, že existuje spousta knih o kočkách, ale chtěla bych vědět jestli existuje kniha pouze britkách. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: prosba o knihu, články.
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 13:39:08
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj všem ve spolek,
ráda bych věděla zda je vydána kniha přímo jen o britských modrých kočkách. Chtěla bych vědet kolik by měli v jakém věku vážit, jaké mužou mít nemoci a co je pro ně specifické. Vím, že existuje spousta knih o kočkách, ale chtěla bych vědět jestli existuje kniha pouze britkách. Díky


Hezký den, tak to se připojuji i já, moc moc bych si přála sehnat pár článků či brožuru o BARMÁCH, vlastním dvě Barmy a o tomto plemeni toho moc opravdu není, nejsou moc známé. Takže prosím jako Tereza N. o radu, kde něco sehnat či objednat. Díky a přeji všem, ještě lepší rok 2006 než ten minulý.
Lusila Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kniha
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 14:31:46
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj všem ve spolek,
ráda bych věděla zda je vydána kniha přímo jen o britských modrých kočkách. Chtěla bych vědet kolik by měli v jakém věku vážit, jaké mužou mít nemoci a co je pro ně specifické. Vím, že existuje spousta knih o kočkách, ale chtěla bych vědět jestli existuje kniha pouze britkách. Díky


http://www.neoluxor.cz/kniha/britska-kocka/978807234239
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Kniha
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 22:47:37
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj všem ve spolek,
ráda bych věděla zda je vydána kniha přímo jen o britských modrých kočkách. Chtěla bych vědet kolik by měli v jakém věku vážit, jaké mužou mít nemoci a co je pro ně specifické. Vím, že existuje spousta knih o kočkách, ale chtěla bych vědět jestli existuje kniha pouze britkách. Díky

Kniha o britských kočkách existuje, jmenuje se "Britská kočka" a vyšla asi před dvěma lety, věnuje se ale britským kočkám ve všech barevných varietách, nejen těm modrým. Britská modrá totiž není název plemene jak si někteří lidé myslí - dokonce jsem se na jednom webu četla že jejich kočička je "britská modrá v barvě modrokrémové" což je samozřejmě nesmysl. Plemeno se jmenuje britská (krátkosrstá) kočka a chová se v celé řadě barevných variet, což je dobře. Já se jejich chovu věnuji již deset let. Kolik by měla britská kočka v určitém věku vážit zřejmě nikde nenajdete a ani to nehledejte - není dané žádné striktní pravidlo. Např. šestiměsíční britka může mít klidně 2 kg, ale třeba i 7 kg, dospělá britka může vážit přibližně od 3 kg do 10 kg a může být v pohodě. Každá kočka roste jiným tempem, záleží i na tom v jaké je barevné varietě (např. colourpointi nebo stříbřité kočky jsou drobnější než kočky v plných barvách) a z jakých pochází linií. Pokud je kočka spokojená, dobře baští a roste tak není nutné lámat si s její hmotností hlavu. Spíš se ptejte chovatele od kterého kotě máte kolik váží jeho rodiče a uděláte si lepší představu než z nějaké všeobecné knihy. Co se týká nemocí, tak britky jsou odolné a zdravé plemeno a žádné specifické choroby nemají, trpí stejně jako všechny ostatní kočky na problémy s ledvinami a močovými cestami.
Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 8:15:44
Odpovědět s citátem

Děkuji p. Aleně za vyčerpávající odpověď. Vím, že britek je hodně a ne jen "modrých", špatně jsem se vyjádřila.
Na knihu jsem se ptala, protože Montík je naše první kočka a tak ho pořád pozoruji a prohlížím. Ač jsou mu teprve 4 měsíce už měl rýmu, kdy mu z nosu tekly nudle (nevím proč bydlíme v bytě 2+1 topíme), takže jsme ho museli léčit antibiotiky. Taky už měl nějaký zánět v oku, na který jsme dostali mastičku. Teď je v pořádku, ale mám prostě strach je to náš mazlík - je bez PP a taky jsme ho dostali v 6ti týdnech.
Ve 4 měsících má 2,5 kila - bála jsem se, že je to třeba moc. Vím, že britky dosahují až 10ti kil, ale přišlo mi že přibírá dost rychle.
Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Rýpnutí
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 10:52:20
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Děkuji p. Aleně za vyčerpávající odpověď. Vím, že britek je hodně a ne jen "modrých", špatně jsem se vyjádřila.
Na knihu jsem se ptala, protože Montík je naše první kočka a tak ho pořád pozoruji a prohlížím. Ač jsou mu teprve 4 měsíce už měl rýmu, kdy mu z nosu tekly nudle (nevím proč bydlíme v bytě 2+1 topíme), takže jsme ho museli léčit antibiotiky. Taky už měl nějaký zánět v oku, na který jsme dostali mastičku. Teď je v pořádku, ale mám prostě strach je to náš mazlík - je bez PP a taky jsme ho dostali v 6ti týdnech.
Ve 4 měsících má 2,5 kila - bála jsem se, že je to třeba moc. Vím, že britky dosahují až 10ti kil, ale přišlo mi že přibírá dost rychle.
Díky


Neodolám, abych si nerýpla a nevarovala další zájemce o ušlechtilé kočičáky bez PP. Přesně takto to pak většinou vypadá - rychlé odstavení koťátka, narušená imunita, problémy, nemožnost se radit a konzultovat s chovatelem...
Pevně věřím, že Monty nakonec bude zdravý a pohodový kočičák, ale ten úvodní risk se vážně nemusí vyplatit . Chci-li ušlechtilé zvíře, hledám opravdu seriozního chovatele se "smluvně pojištěnou investicí". Chci-li mňoukacího mazlíka, rozhlédnu se po okolí nebo vyrazím do útulku.

Všem případný dotčeným avizuji, že kočky nechovám!!! Mám tři obyčky, kterým jsem dala domov. Ale rozum velí, že čistokrevná bez PP je zpravidla podezřelá...

Terezo N. - jak psala Alena výše, váha je opravdu individuální, záleží hodně na genetických předpokladech po rodičích. Můj nejmladší kočičák "obyčejný vesničan" měl v půl roce už téměř 4 kila, zatímco věkem i služebně nejstarší kočička asi nikdy nebude mít ani kila 3.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Rýpnutí
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 13:22:42
Odpovědět s citátem

Danda napsal:

Neodolám, abych si nerýpla a nevarovala další zájemce o ušlechtilé kočičáky bez PP. Přesně takto to pak většinou vypadá - rychlé odstavení koťátka, narušená imunita, problémy, nemožnost se radit a konzultovat s chovatelem...
Pevně věřím, že Monty nakonec bude zdravý a pohodový kočičák, ale ten úvodní risk se vážně nemusí vyplatit . Chci-li ušlechtilé zvíře, hledám opravdu seriozního chovatele se "smluvně pojištěnou investicí". Chci-li mňoukacího mazlíka, rozhlédnu se po okolí nebo vyrazím do útulku.

Všem případný dotčeným avizuji, že kočky nechovám!!! Mám tři obyčky, kterým jsem dala domov. Ale rozum velí, že čistokrevná bez PP je zpravidla podezřelá...

Terezo N. - jak psala Alena výše, váha je opravdu individuální, záleží hodně na genetických předpokladech po rodičích. Můj nejmladší kočičák "obyčejný vesničan" měl v půl roce už téměř 4 kila, zatímco věkem i služebně nejstarší kočička asi nikdy nebude mít ani kila 3.

Dando mluvíte mi z duše, bohužel obzvlášť u britských koček je podobných případů v poslední době obrovské množství a mě hrozně štve když se dozvím o podobném případu. Třeba zrovna nedávno se na mě obrátila paní, která zaplatila 4 tisíce korun za nenaočkované šestitýdenní "britské kotě bez PP", které bohužel bylo nemocné a tak jí dalších 5 tisíc stála jeho léčba a nakonec kotě stejně umřelo. Když si spočítám její náklady tak u mě za to mohla získat opravdu špičkové kotě s PP, za kotě na mazlíka by u mě dala kolem 5 tisíc.
Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Rýpnutí
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 13:43:31
Odpovědět s citátem

Alena napsal:

Dando mluvíte mi z duše, bohužel obzvlášť u britských koček je podobných případů v poslední době obrovské množství a mě hrozně štve když se dozvím o podobném případu. Třeba zrovna nedávno se na mě obrátila paní, která zaplatila 4 tisíce korun za nenaočkované šestitýdenní "britské kotě bez PP", které bohužel bylo nemocné a tak jí dalších 5 tisíc stála jeho léčba a nakonec kotě stejně umřelo. Když si spočítám její náklady tak u mě za to mohla získat opravdu špičkové kotě s PP, za kotě na mazlíka by u mě dala kolem 5 tisíc.


Přesně. Já sice připouštím, že mezi "takychovateli" se najdou i ti zodpovědní a proto mě víc štve, že nejsou zodpovědní se vším všudy. Každopádne přehršel celoročních inzerátů na bezpapíráčky (psi i kočky) dává najevo, že hlavně jde o množení za účelem snadného zisku a kvalita je pak dílem náhody.
A snadný zisk v případě zodpovědného chovu nehrozí. Sama mám chovnou stanici na německé špice. Nejstarší psině je 7 let a k chovu mě "pohnula" teprve až ta nejmladší (třetí) fenka, která se fakt povedla. A po roce od založení stanice už letos možná budou první štěňátka... Opravdu nevydělám a ani nechci, důvody, které mě k chovu vedou jsou totiž úplně jiné.
Více je k nakouknutí na www.webpark.cz/caneadandy. Předvádí se tam i mí čičouni, nechybí povídání o kočko-psím soužití. Navštivte mé stránky, budu ráda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Téma
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 13:48:55
Odpovědět s citátem

Jen bych ráda upozornila, že prvotní téma bylo o knize o britských kočkách ... držte se, prosím, tématu .... podobné probírání bez PP a PP koček se rádo zvrhává v hádky (kteréžto už tu byly v jiných částech fora) a byla by škoda, kdyby se tak opět stalo.

Děkuji

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: knihy, info
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 13:53:35
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jen bych ráda upozornila, že prvotní téma bylo o knize o britských kočkách ... držte se, prosím, tématu .... podobné probírání bez PP a PP koček se rádo zvrhává v hádky (kteréžto už tu byly v jiných částech fora) a byla by škoda, kdyby se tak opět stalo.

Děkuji

A.


Děkuji April o radikální ukončení tématu, který už sklouzl jinam. Ještě jednou prosím někoho, kdo vlastní Barmy nebo ví, kde by se dalo o tomto, vzáceném plemeni sehnat více informací. Knihy, časopisy a poznatky, máme dva kocourky, brášky a ráda bych věděla více o Barmách. Díky všem, kteří pomůžou.

Lusila, Bagheera, Ballou Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: knihy, info
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 13:57:32
Odpovědět s citátem

Lusil, nevím, jestli odebíráte nebo kupujete časopis Naše kočky, ale v každém čísle jsou informace o různých rasách koček, mám pocit, že i o barmách by se tam něco našlo ... pravdou je, že v obchodě ani na netu jsem knihu přímo o barmách nenašla ... Confused

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: knihy, info
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:01:08
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lusil, nevím, jestli odebíráte nebo kupujete časopis Naše kočky, ale v každém čísle jsou informace o různých rasách koček, mám pocit, že i o barmách by se tam něco našlo ... pravdou je, že v obchodě ani na netu jsem knihu přímo o barmách nenašla ... Confused

A.


.................ano, ano, odebírám, ale já tam našla jen malinko fotek a článek žádný, třeba se někdy něco objeví, určitě, až to nebudu shánět tak to bude k nalezení. No, nevadí.

L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: knihy, info
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:04:17
Odpovědět s citátem

Lusilka napsal:
.................ano, ano, odebírám, ale já tam našla jen malinko fotek a článek žádný, třeba se někdy něco objeví, určitě, až to nebudu shánět tak to bude k nalezení. No, nevadí.
L.


Zkusím se podívat do některého ze starších čísel, jestli tam není nějaká zmínka, nicméně už jsi určitě našla i článek tady o "kočkách z Barmy" Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: knihy, info
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:13:05
Odpovědět s citátem

Lusilka napsal:
Děkuji April o radikální ukončení tématu, který už sklouzl jinam. Ještě jednou prosím někoho, kdo vlastní Barmy nebo ví, kde by se dalo o tomto, vzáceném plemeni sehnat více informací. Knihy, časopisy a poznatky, máme dva kocourky, brášky a ráda bych věděla více o Barmách. Díky všem, kteří pomůžou.

Lusila, Bagheera, Ballou Razz


Lisilko, o knihách nevím, ale dost se toho dá najít i na internetu, ze zahraničních doporučuji: http://www.cfainc.org/breeds/profiles/burmese.html a s těmi českými je to trochu horší, ale našla jsem třeba toto: http://jamis.wz.cz/kratkosrsteSomalske.html#barmska
Já jsem taky zezačátku hledala info o exotkách a našla jsem to spíše na zahraničních webech..
Samozřejmě, knížka je knížka Wink

PS: Jinak když jsem uvažovala o druhé kočce, hlavou mi probíhaly zrovna Barmy a Habešanky, ale pak se vyskytl Rafiq (mimochodem taky zvláštní rasa Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Barmy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:38:41
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Lusilka napsal:
Děkuji April o radikální ukončení tématu, který už sklouzl jinam. Ještě jednou prosím někoho, kdo vlastní Barmy nebo ví, kde by se dalo o tomto, vzáceném plemeni sehnat více informací. Knihy, časopisy a poznatky, máme dva kocourky, brášky a ráda bych věděla více o Barmách. Díky všem, kteří pomůžou.

Lusila, Bagheera, Ballou Razz


Lisilko, o knihách nevím, ale dost se toho dá najít i na internetu, ze zahraničních doporučuji: http://www.cfainc.org/breeds/profiles/burmese.html a s těmi českými je to trochu horší, ale našla jsem třeba toto: http://jamis.wz.cz/kratkosrsteSomalske.html#barmska
Já jsem taky zezačátku hledala info o exotkách a našla jsem to spíše na zahraničních webech..
Samozřejmě, knížka je knížka Wink

PS: Jinak když jsem uvažovala o druhé kočce, hlavou mi probíhaly zrovna Barmy a Habešanky, ale pak se vyskytl Rafiq (mimochodem taky zvláštní rasa Laughing )


Terezko, opravdu jsem dlouho dlouho vybírala, jakého lumpika si pořídit, tak to vyhrála Barma, už charakterem a temperamentem se mi podobá, tak jsem chtěla kamaráda, pak jsme si vzali i jeho brášku a nyní jsme rodina jak hrom a Barmy? Jsou úžasné, moc moc mazlivé, moc moc chytré, moc moc zlobivé a komunikují s námi, jsou to úžasná stvoření, milujeme a ony nám to vrací svou věrnou láskou. Ale určitě tvůj kočičák je také miláček, že?

Lusilka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barmy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:58:46
Odpovědět s citátem

Lusilka napsal:
Terezko, opravdu jsem dlouho dlouho vybírala, jakého lumpika si pořídit, tak to vyhrála Barma, už charakterem a temperamentem se mi podobá, tak jsem chtěla kamaráda, pak jsme si vzali i jeho brášku a nyní jsme rodina jak hrom a Barmy? Jsou úžasné, moc moc mazlivé, moc moc chytré, moc moc zlobivé a komunikují s námi, jsou to úžasná stvoření, milujeme a ony nám to vrací svou věrnou láskou. Ale určitě tvůj kočičák je také miláček, že?

Lusilka


No já jsem zastánce takových těch "hurá" akcí. Když jsem pořizovala Aliho tak jsem o kočkách nic nevěděla a navíc to byl omyl v inzerátu. Sama bych se pro takovou rasu nerozhodla, ale když jsem ho tam viděla tak jsem si ho vzala Smile Je to úžasnej mazlík a kamarád. Pak jsem sháněla kamaráda a to už jsem se tomu věnovala, ale najednou se vyskytla možnost vzít si Rafa, jen jsem se na něj šla podívat a už taky nebylo o čem přemýšlet... Oba jsou šílení mazlíci, čistotní, mají se rádi, moc nezlobí, ráno mě nechají spát, zdraví, bezproblémoví a co víc si přát.. Aby jim to zdraví vydrželo co nejdéle Wink
Jinak oba jsou moji věrní ocásci, kam se hnu jdou se mnou!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: Barmy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 15:03:42
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Lusilka napsal:
Terezko, opravdu jsem dlouho dlouho vybírala, jakého lumpika si pořídit, tak to vyhrála Barma, už charakterem a temperamentem se mi podobá, tak jsem chtěla kamaráda, pak jsme si vzali i jeho brášku a nyní jsme rodina jak hrom a Barmy? Jsou úžasné, moc moc mazlivé, moc moc chytré, moc moc zlobivé a komunikují s námi, jsou to úžasná stvoření, milujeme a ony nám to vrací svou věrnou láskou. Ale určitě tvůj kočičák je také miláček, že?

Lusilka


No já jsem zastánce takových těch "hurá" akcí. Když jsem pořizovala Aliho tak jsem o kočkách nic nevěděla a navíc to byl omyl v inzerátu. Sama bych se pro takovou rasu nerozhodla, ale když jsem ho tam viděla tak jsem si ho vzala Smile Je to úžasnej mazlík a kamarád. Pak jsem sháněla kamaráda a to už jsem se tomu věnovala, ale najednou se vyskytla možnost vzít si Rafa, jen jsem se na něj šla podívat a už taky nebylo o čem přemýšlet... Oba jsou šílení mazlíci, čistotní, mají se rádi, moc nezlobí, ráno mě nechají spát, zdraví, bezproblémoví a co víc si přát.. Aby jim to zdraví vydrželo co nejdéle Wink
Jinak oba jsou moji věrní ocásci, kam se hnu jdou se mnou!



jo jo jo, já to můžu jen potvrdit, všechna tvá slova. Kdyby někteří lidé byli jako zvířátka, svou opravdovostí a věrností a bezprostředností, bylo by to super.
Tak, ať se mazlům daří, hlavně zdravíčko a vitalita Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barmy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2006 11:46:16
Odpovědět s citátem

Lusilko, tak jsem zrovna koukala do starších Našich koček a v č. 3/2005 je článek o birmách .... jsou to takřka 3 stránky, jestli tohle číslo nemáte, tak až budu mít možnost (budu v práci, což bude až příští týden), seskenovala bych ho a poslala na mail ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Barmy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2006 19:54:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lusilko, tak jsem zrovna koukala do starších Našich koček a v č. 3/2005 je článek o birmách .... jsou to takřka 3 stránky, jestli tohle číslo nemáte, tak až budu mít možnost (budu v práci, což bude až příští týden), seskenovala bych ho a poslala na mail ....

A.

Barma (barmská kočka) a birma jsou dvě různá plemena. Barmská kočka je krátkosrstá kočka ve zbarvená typickém pro toto plemenu (má obličej, tlapky a ocásek tmavší než zbytek těla, ale kontrast je mnohem menší než mají např. siamky) a birma je polodlouhosrstá kočka se siamskými odznaky a s bílýma packama.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: i/a
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2006 20:06:29
Odpovědět s citátem

Oops i/a jak málo stačí k omylu ...

Tak se omlouvám a zkusím se juknout znovu ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Barma, Birma
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2006 7:20:08
Odpovědět s citátem

April napsal:
Oops i/a jak málo stačí k omylu ...

Tak se omlouvám a zkusím se juknout znovu ....

A.

Zdravím April, ano, jste hodná, ale my máme dva kocourky plemene Barma, Birma, jak jste psala je úplně jiná kočička, polodlouhou srst s krásnými modrými kukadly.
Ale to nevadí, snaha se také cení. Moc díky, snad někdy na něco narazím Laughing Laughing

Lusilka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top