Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Po kastraci - otázky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jůlinka



Založen: 27.04.2013
Příspěvky: 25

Předmět: Po kastraci - otázky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2013 15:42:34
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, naše kočka byla včera ráno na kastraci a dneska se nám schovala za gauč a je tam až do teďka. Zobla si trochu kapsičky, ale moc nepije Embarassed vody se trošičku napila dnes ráno. Možná, že šťávu dostávala z tý kapsičky. Jelikož jsem šla s kočkou na kastraci poprvé, tak bych se chtěla zeptat a poradit na pár věcí.

1.) Je to normální, že se naše kočka schovala za gauč? Ona tam odpočívá nebo spí, a je tam už od rána. Já jsem četla, že třetí den, je už úplně fit a už normálně jí a mazlí se.

2.) Naše kočka ještě dneska nebyla vůbec na záchodě, je to taky normální? Čůrala jen včera do přepravky a v noci taky. Já jsem četla článek, že kočka má být ještě spící zavřená až do rána v přepravce.

3.) Kočka minimálně pije a trochu jí, je to taky normální? Jak jsem psala výše, kočka se dnes napila vody a snědla celou kapsičku, jinak tenhle den fakt nic nejedla, pořád jen spí...

4.) Může kočka zítra zůstat sama doma? Bude už zítra fit a normální? Bude to prakticky 3 den po kastraci, protože včera to byl 1 den, dneska je to 2 den a zítra to bude 3 den...

5.) Vyleze už zítra ze svého úkrytu? Vyleze????
6.) Náš veterinář kočičce ránu postříkal nějakým stříbrným sprejem a tvrdil nám, že to nebude vůbec vadit, když to bude lízat nebo kousat. V případě nouze jsem číče v lékárně koupila pruban. Používáte ho někdo?

Budu moc ráda za odpovědi, děkuji mockrát Very Happy
_________________
Pozdravy posílá kočička Jůlinka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2013 20:27:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
všechno co popisujete je v podstatě normální. Našim holkám trvalo týden než se daly více méně do kupy. Celý den po kastraci nejedly, nepily. V podstatě celý týden jenom spaly. Kočce není dobře, bolí jí to. Neví co se děje, všechno je jinak. Nebojte, vyleze, bude zase jako dřív. Dejte jí čas. Byla jste někdy na nějaké operaci? Dovedete si představit jak jí je? Chce být v klidu. Až bude mít hlad, dojde se najíst. Hlídejte pití, kdyby nepila déle, tak jí kapejte do tlamičky kapátkem, ale ona se určitě dojde napít. I na záchod si dojde až bude potřebovat. Mazlit se zase začne, až na vás přestane být "naštvaná" Smile Je to přece vaše vina, že jí je mizerně Smile (ne, to je jenom vtip, nebojte, ale někdy se tak kočky tváří) Ale všechno je normální a zase bude dobře. Samotnou jí doma klidně nechte, nejspíš bude odpočívat. My dostali pruban hned po operaci. Hlídejte, aby si nevykusovala stehy. Mohlo by to být nebezpečné. Ale pokud si nebude stehů všímat, bude vše v pohodě a do týdne bude fit Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Po kastraci - otázky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2014 21:55:34
Odpovědět s citátem

Jůlinka napsal:
Zdravím všechny, naše kočka byla včera ráno na kastraci a dneska se nám schovala za gauč a je tam až do teďka. Zobla si trochu kapsičky, ale moc nepije Embarassed vody se trošičku napila dnes ráno. Možná, že šťávu dostávala z tý kapsičky. Jelikož jsem šla s kočkou na kastraci poprvé, tak bych se chtěla zeptat a poradit na pár věcí.

1.) Je to normální, že se naše kočka schovala za gauč? Ona tam odpočívá nebo spí, a je tam už od rána. Já jsem četla, že třetí den, je už úplně fit a už normálně jí a mazlí se.

2.) Naše kočka ještě dneska nebyla vůbec na záchodě, je to taky normální? Čůrala jen včera do přepravky a v noci taky. Já jsem četla článek, že kočka má být ještě spící zavřená až do rána v přepravce.

3.) Kočka minimálně pije a trochu jí, je to taky normální? Jak jsem psala výše, kočka se dnes napila vody a snědla celou kapsičku, jinak tenhle den fakt nic nejedla, pořád jen spí...

4.) Může kočka zítra zůstat sama doma? Bude už zítra fit a normální? Bude to prakticky 3 den po kastraci, protože včera to byl 1 den, dneska je to 2 den a zítra to bude 3 den...

5.) Vyleze už zítra ze svého úkrytu? Vyleze????
6.) Náš veterinář kočičce ránu postříkal nějakým stříbrným sprejem a tvrdil nám, že to nebude vůbec vadit, když to bude lízat nebo kousat. V případě nouze jsem číče v lékárně koupila pruban. Používáte ho někdo?

Budu moc ráda za odpovědi, děkuji mockrát Very Happy


Dobrý den,Kočička by měla být v pořádku do týdne a úplně zahojená to třech týdnů alespoň tak to bylo u našeho kocourka. To co tu popisujete je celkem normální, ale dejte si pozor na to, aby alespoň pila, je to pro ni velmi důležité. Po kastraci je také důležité přejít na krmivo pro kastráty, máte už nějaké vybrané? A že se chovává a spí, je odle mě normální, vždyť musí být po narkóze...Častoj jí kontrolujtee mělo by to být ok:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top