Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jídlo a pití kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sabiza



Založen: 04.04.2014
Příspěvky: 8

Předmět: Jídlo a pití kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2014 20:37:44
Odpovědět s citátem

Ahoj,

Jsem nováčkem s kočkami a před pár dny jsem adoptoval kočku.

Měl jsem velkého psa (ČSVčko), takže jsem zvyklí na to, že pesan pil a žral co viděl... teď je to velká změna a potřeboval bych poradit, zda nedělám něco špatně.

Kočce jsou koupil útulkem doporučené granule. Nasypal jsem plnou misku před dvěma dny a dnes je miska tak na půl plná. Jednou za čas slyším, jak si uždibne několik granulí a odejde. Je to normální? Zkoušel jsem také nějaké ty pochoutky, které jsou v malých sáčcích a stojí kolem eura. Vypadá to jako maso v nějaké omáčce... snědla polovinu a zbytek nechala.

Nyní k pití. Prvně jsem zkoušel mít pití hned vedle jídla, nefungovalo to. Miska byla stále plná. Koupil jsem proto další dvě misky a dal je daleko od jídla - jedna na druhé straně místnosti a druhá miska s pitím je v jiné místnosti. Stále se mi ovšem zdá, že kočka moc nepije. Opět mám dotaz, zda je tento stav normální. Párkrát si lízne a jde od toho pryč. A to jsem se snažil, aby byly misky pořádně umyté, vyčištěné (aby nesmrděli novotou, plastem, JARem)...

Děkuji za tipy, rady, zprávy! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2014 8:33:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den
unás je to podobné moje kčky občas vydím pít z hrnku dřezu a podobně také si vaše kočka musí zvyknout na nové prostředí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jídlo a pití kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2014 8:36:57
Odpovědět s citátem

No některé kočky nemají potřebu jíst tolik kapsiček nebo konzerviček, takže stačí jim třeba půlka a zbytek můžete schovat do ledničky na druhý den, nebo na druhou denní porci. Také můžete zkusit dávat syrové maso, kuřecí, přemražené hovězí, krůtí ... třeba bude kočině šmakovat víc.

Co se týče granulí, je možné, že jste se trefil do značky, která Vaší kočce moc nechutná. Nevím, které kupujete, ale můžete se podívat na různých eshopech, co je v nabídce. Podle příspěvku ohledně srsti jsem vyrozuměla, že jste ve Francii, tak se můžete podívat na francouzský zooplus - http://www.zooplus.fr/

Je možné a asi i lepší místo plastových misek třeba dát keramické, nebo nějakou lidskou misku. Ono plast je takový o ničem. Určitě je tedy dobré, jak jste udělal, dát misek víc. Jestli kočka pije, poznáte podle nadílky v záchůdku.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sabiza



Založen: 04.04.2014
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2014 21:08:51
Odpovědět s citátem

Děkuji mnohokrát za odpovědi!

Používám jídlo Royal Canin Sterilised 37. Bylo mi to doporučeno v útulku, že tam krmí všechny kočky a vše bylo v pořádku. Upřímně nevypadá, že by byla hladová. Tulí se, hraje si, dovádí po bytě (naprostý rozdíl ode mě, když jsem hladový). Twisted Evil

Budu sledovat záchod, jestli správně a dobře kadí. Zatím jsem to nemohl za těch pár dní zpozorovat, takže se budu muset více dívat.

Přes noc jsem sledoval i vodu a vypadá to, že pije docela dost. Hlavně po tom, co si zobne pár granulí.

No nic, ještě jednou děkuji a budu sledovat! Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sabiza



Založen: 04.04.2014
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2014 22:10:44
Odpovědět s citátem

Poslušně hlásím, že Sylvanas dneska spořádala půlku misky granulí a vypila snad celou přehradu!

http://i.imgur.com/9fFfpuD.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jídlo a pití kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2014 21:37:34
Odpovědět s citátem

Sabiza napsal:
Ahoj,

Jsem nováčkem s kočkami a před pár dny jsem adoptoval kočku.

Měl jsem velkého psa (ČSVčko), takže jsem zvyklí na to, že pesan pil a žral co viděl... teď je to velká změna a potřeboval bych poradit, zda nedělám něco špatně.

Kočce jsou koupil útulkem doporučené granule. Nasypal jsem plnou misku před dvěma dny a dnes je miska tak na půl plná. Jednou za čas slyším, jak si uždibne několik granulí a odejde. Je to normální? Zkoušel jsem také nějaké ty pochoutky, které jsou v malých sáčcích a stojí kolem eura. Vypadá to jako maso v nějaké omáčce... snědla polovinu a zbytek nechala.

Nyní k pití. Prvně jsem zkoušel mít pití hned vedle jídla, nefungovalo to. Miska byla stále plná. Koupil jsem proto další dvě misky a dal je daleko od jídla - jedna na druhé straně místnosti a druhá miska s pitím je v jiné místnosti. Stále se mi ovšem zdá, že kočka moc nepije. Opět mám dotaz, zda je tento stav normální. Párkrát si lízne a jde od toho pryč. A to jsem se snažil, aby byly misky pořádně umyté, vyčištěné (aby nesmrděli novotou, plastem, JARem)...

Děkuji za tipy, rady, zprávy! Smile


Dobrý den,
Pro Vaši kočičku je důležité, aby dostávala přimeřené množství krmiva na každý den. Správné množství byste měl najít na obalu krmení a pokud to tam nenaleznete, poradte se s veterinářem nebo zkuste webovky znacky. Přeji brzké zlepšení Smile.
Ohledne piti, kocky moc nepyji, pokud piji vylozene hodne, tak je to spise znak nejake disfunkce. Takze budte bez obav..Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (18x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top