Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

"řvaní"


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: "řvaní"
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 22:49:03
Odpovědět s citátem

Máme 7.měsíčního brit. kocourka,který se začal poslední dobou hlasitě projevovat.Není to mňoukání,ale spíš řvaní a to dost hlasité.Ze začátku se tak ozýval jen občas a to když se nemohl dostat kam chtěl,třeba za námi na wc.Ale poslední dobou je to častěji.Například já jsem v kuchyni a on řve z obýváku nebo s chodby.Myslela jsem,že se snaží upoutat na sebe pozornost.Protože,když jsem se ozvala tak přestal a přišel si sednout za mnou.Teď však řve i když jsem vedle něho.V poslední době se mu změnily i chutě.Jedl granule i konzervy.Konzervy ani paštiky nechce a jsme jen na granulích.To mi nevadí,a třeba to spolu ani nesouvisí.Ctěla jsem vědět,jestli se u kocouru projevuje jejich dospělostještě nějak jinak než značkovánim.A v kolika měsících to u kocourů začíná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 22:53:34
Odpovědět s citátem

Ano, kocourek zřejmě opravdu dospívá.... Většinou začínají okolo 7-8 měsíce přesně takhle "hulákat". Znám to moc dobře Confused
Není pravidlem, že když začne hulákat tak začne i značkovat, ale stát se to může Wink
Tak hodně štěstí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: "řvaní"
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 22:59:13
Odpovědět s citátem

Jé tak to jste mě teda potěšila.A čeho se ještě mám obávat? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 23:03:32
Odpovědět s citátem

Ono je to u každého kocoura jiné. Někteří řvou tak, že se majitelé nevyspí a vůbec neznačkuje, jiní značkují do záchodku, nebo na férovku označkují co jim přijde do cesty a vůbec řvát nemusí... Mě Ali jen hulákal a naštěstí neznačkoval, jsem zvědavá, jak to bude s Rafem.
Doporučila bych vám vydržet aspoň do osmého měsíce a pak jít na kastraci... Samozřejmě, kdyby byl řev k nevydržení, nebo začal značkovat tak můžete i dříve...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: "řvaní"
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2006 7:24:34
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
Máme 7.měsíčního brit. kocourka,který se začal poslední dobou hlasitě projevovat.Není to mňoukání,ale spíš řvaní a to dost hlasité.Ze začátku se tak ozýval jen občas a to když se nemohl dostat kam chtěl,třeba za námi na wc.Ale poslední dobou je to častěji.Například já jsem v kuchyni a on řve z obýváku nebo s chodby.Myslela jsem,že se snaží upoutat na sebe pozornost.Protože,když jsem se ozvala tak přestal a přišel si sednout za mnou.Teď však řve i když jsem vedle něho.V poslední době se mu změnily i chutě.Jedl granule i konzervy.Konzervy ani paštiky nechce a jsme jen na granulích.To mi nevadí,a třeba to spolu ani nesouvisí.Ctěla jsem vědět,jestli se u kocouru projevuje jejich dospělostještě nějak jinak než značkovánim.A v kolika měsících to u kocourů začíná.


Milá Cassi, tak si to tady tak čtu a my máme nyní ten samý problém. Máme dva Barmský kocourky, surozence a poslední měsíc je to u nás to samé, mají 8. měsíců, takže přemýšlíme, že je objednáme na kastraci. Ještě k tomu všemu jsou to velcí závisláci ( pořád nás pronásledují, jakobsy měli o nás strach, že jim někam utečem), tak jsem si říkala, proč řvou z obýváku, když jsem v kuchyni, dřívě mě lákaly na pohovku, abych je hladila, ale nyní je to přesně tak, jak říkáte. Není to naše první kočička, ta minulá se nijak hlasitě neprojevovala, jen začal značkovat a bylo to, ale ti naši kluci jsou opravdu nyní velmi hluční. Jsou to zlatíčka, to jo, ale jsou jak z divokých vajec, prostě puberťáci a taky včera Bagheera začal skákat po Ballouovi, jakoby to byla kočka, no, já se chlámala, jak ta příroda je opravdu někdy k smíchu, no jo, už asi také dospěli, kluci naši.
Tak Cassi, neotálejte, dřív, než vám zničí či nábytek nebo koberec a obejdnat na kastraci, my to také v lednu spácháme, chudáčci, ale nedá se nic dělat.
Tak přeji pevné nervy a ať vše dobře dopadne, ať vás nechají aspoň v noci spát a neřvou i v noci Razz

Lusilka + Bagi + Ballou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: řvaní
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2006 21:44:22
Odpovědět s citátem

Zatím jsme ještě kastraci nepodstoupili protože si nejsme jistí jestli už přišel jeho čas(má 9.měsíců).Řvaní sice pokračuje ale jen ve dne.A to hlavně dopoledne.Mě to nevadí já jsem vzhůru ,ale manželovi který příjde po noční se to vůbec nelíbí,zvlášť´když se usadí před dveře do ložnice nebo si sedne vedle spíciho manžela.A jeho hlasový projev mi spíš přijde jako volání na hraní a když si sním hraji tak ho všechno baví jen chvílku a pak si opět sedne ke dveřím do ložnice a začne mňoukat.Když jsem si pročítala vaše přípěvky píšete, že kocouři mńoukají v noci.Tak jsme z toho zmatení jestli je to říje nebo kočičí rozmar.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2006 18:15:31
Odpovědět s citátem

Já se musím přidat se svojí troškou do mlýna, protože tak, jak se chová Cassiin kocourek, je docela dobrý popis toho, co dělá naše Nancy.
Když se nudí, sedne si někde na zadek a začne si nás vymňoukávat. Když poslušně přiběhnem a začneme si s ní hrát, je spokojená. Bohužel, tohle ji napadá dost často brzo ráno (tak mezi 5. a 6. hodinou ranní), a to lze asi mezi námi dvounožci pochopit, že se nám to moc nelíbí. Pokud si vzpomene opravdu takhle brzy, tak ji nejdřív okřiknu, pak po ní něco hodím, a když to nepomůže, tak zavřu dveře do ložnice - vlastně k tomu zatím nedošlo, to je jen plánovaná aktivita pro případ nouze. Zatím jsem byla tak líná vylézt z postele, že jsem raději to mrňouskání vydržela a Nancy to naštěstí po chvíli přešlo. Navíc Suzi se stará, abychom nebyli rušeni nad únosnou míru a když už toho i ona má dost, tak se vyškrábe ode mě zpod peřiny a jde si s Nancy hrát sama (móóóc hodná kočička).
Řekla bych, že tímto přístupem se nám podařilo Nancinku "vychovat" alespoň trošičku, takže jsme už asi týden neměli mňoukacího budíčka.
Tak si myslím, že bych poradila nevšímat si loudila, aby věděl, kdy co smí a nějaký čas to vydržet, než to pochopí. A úplně nejlepší je, když má kočičího kamaráda, který dvounožce "krátkodobě a v nouzi nejvyšší" zastoupí.
Palce drží Dagmar a Suzi - a zlobivý tygl Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top