Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mají vaše kočky rády hudbu?

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Mají vaše kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2004 18:13:47
Odpovědět s citátem

Ringo a Kitty milují Beatles. Jednak to teda asi odmalička poslouchají - nebo slyší? Smile ale... když jedeme někam autem, vždycky se jim s Beatles cestuje líp, nějak je to uklidňuje. A přednost dávají hlavně starším písničkám, ale... třeba jen zatím! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzka
Anonymní





Předmět: Re: Mají vaše kočky rády hudbu
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2004 18:15:56
Odpovědět s citátem

Naše Miminka zbožnuje Louise Armstronga. To se vzdycky rozvalí před reprák a vrní. Na jiného (i když třeba jazzového) interpreta vůbec nereaguje. Miminek hudbu nevnímá, leda tak chrastění granulí v pixle:)
Odpovědět 
Alice
Anonymní





Předmět: Re: Mají vaše kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2004 18:16:39
Odpovědět s citátem

Naši kocouři, Číra a Filípek, za mlada rádi poslouchali Vivaldiho, Haydna, Mozarta a pod., nyní jsou celí blažení při poslechu gregoriánů (např. Les Saints Anges) nebo tibetských manter (např. Mantras from Tibet a Rhytmus of peace od Nawang Khechog). V autě si zvykli poslouchat stanici Clasic, ale poslední dobou jim lezou na kocouří nervy ty věčné reklamy, takže jim pouštíme z kazeťáku již osvědčené baroko.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Mají vaše kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2004 15:58:17
Odpovědět s citátem

Někde jsem se dověděla, že kočky moc uklidňuje, když s nimi tančíte a zpíváte si spolu s oblíbenou písničkou. Já to dělám odjakživa. Dělala jsem to ještě před tím, než jsem si to přečetla a musím říct, že to má na Ringa neuvěřitelné účinky.
Ráda poslouchám jemnou a uklidňující hudbu anebo prostě nějakou pecku, která mi udělá radost, zpívám si a někdy i tancuju po pokoji. Ringo za mnou vždycky přišel a mňoukal a tak jsem ho jednou vzala do náruče a zpívala a tančila s ním. To byste nevěřili jak se mu to líbilo. Very Happy
Dnes jsme si zazpívali "Tears in Heaven" od Erica Claptona, moc pěkná písnička, a já se s Ringem jen tak pohupovala sem a tam, občas nějaká otočka - ten vrněl. Zkuste to taky. Wink

Jinak při jízdě autem jsme zjistili, že je uklidňuje stanice BBC - buď že je to jejich mateřština, anebo mají ti Angličané opravdu klidný a uklidňující akcent. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JM
Anonymní





Předmět: Re: Mají vaše kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 1:39:02
Odpovědět s citátem

Naše kočka musí s námi poslouchat tzv. vážnou hudbu a myslím, že ji má ráda. Se zájmem poslouchá i nejmodernější výstřelky, ale nejraději má asi Mozarta. Tzv. pop-music kočka zcela ignoruje nebo při ní znechuceně odchází z místnosti.
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2005 8:53:25
Odpovědět s citátem

Že mají kočky hudební cítění jsme si taky všimli a možná mě to i malinko překvapilo. Dcera hraje na klavír a vždycky když cvičí, má posluchače. Rozvalí se do křesla nebo jen tak sedí vedle klavíru a odcházejí, až když produkce skončí.
A to tancování, jak popisuje Tina ... Asi každá ženská má tendenci se s kočkou v náručí chovat trochu jako s miminem. U nás je to taky tak. Když chovám Suzi a ještě k tomu hraje nějaká hudba, líbí se jí, když se s ní pohupuju. To se pak celá natáhne, že mám problém jí jednou rukou udržet, a k tomu chování a houpání je třeba ještě druhou rukou lehce třít pod bradou a na krku. To je pak celá blažená!! Smile S Nancy to zatím nefunguje. Je to ještě malé kotěcí třeštiprdlo a nemá žádný sitzfleisch, tj. nikde nevydrží dlouho, pořád má nějakou práci, něco zkoumat a tropit rošťárny, takže nějaké chování je pro ni málo akční. Možná, kdyby s ní Jitka zatrsala něco vodvazovějšího...
Takže hurá do světa hudby s kočkama v náručí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Mají vaše kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2006 19:08:29
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Ringo a Kitty milují Beatles. Jednak to teda asi odmalička poslouchají - nebo slyší? Smile ale... když jedeme někam autem, vždycky se jim s Beatles cestuje líp, nějak je to uklidňuje. A přednost dávají hlavně starším písničkám, ale... třeba jen zatím! Smile

jo to je hrozněhezký já je taky ráda poslouchám
Odpovědět 
Ina
Anonymní





Předmět: Mají kočky rády hudbu?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2006 13:26:50
Odpovědět s citátem

Very Happy Laughing
To rozhodně ano! Náš kočičák miluje hudbu. Ale jen tu z rádia, přehrávače a pod. Televizi nemá rád a tak klipy též nemusí. Co poslouchá dnes:
Yngwie Malmsteen, Tony Macalpine, Jason Becker....náš kočičák má totiž dobrý hudební vkus!
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top